Vesmírné výzvy – duben 2019

Kosmonautika nám v posledních týdnech a měsících přináší skutečně velké množství zajímavých událostí. Velmi dobře je to vidět i na postupně se prodlužující stopáži pořadu Vesmírné výzvy. Rekordní délka minulého dílu nevydržela dlouho – aktuální vydání je s 37 minutami a 39 sekundami nejdelším dílem v historii. Těšit se můžete na celkem sedm hlavních témat – od neúspěšného přistání soukromého landeru Beresheet a prvního komerčního startu Falconu Heavy přes první vzlet letounu Stratolaunch, bombardování planetky Ryugu sondou Hayabusa 2, start lodi Progress MS-11 až po start lodi Cygnus NG-11 a výstup do volného prostoru z ISS. Srdečně Vás zveme na společné sledování premiéry tohoto dílu, které se uskuteční dnes ve 20:00.

Vesmírné výzvy jsou součástí Youtube kanálu Kosmonautix, kde najdete například zajímavá kosmonautická videa s českými titulky.

Pořady Kosmonautixu najdete nově i na internetové televizi MALL.TV. Každé pondělí zde vycházejí pořad s názvem Vesmírné zprávy a v pátek pořad Vesmírná technika. Také zde najdete živě a česky komentované přímé přenosy startů raket.

Starší pořady můžete najít na Stream.cz pod názvem Dobývání vesmíru, kde stejnojmenný pořad přinášel po mnoho let každý týden události z kosmonautiky. V této sekci je i astronomický pořad Noční obloha a bonusová videa, jako Vesmírné dotazy nebo záznamy kosmonautických přednášek Tomáše Přibyla, Dušana Majera a Lukáše Houšky.

Zdroje obrázků:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fc/Play_icon_status.png
https://live.staticflickr.com/7919/40628438523_c597eabff1_o.jpg

Vesmírné výzvy - duben 2019, 5.0 out of 5 based on 2 ratings
Pin It
(Visited 1 689 times, 1 visits today)
Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky

Hlášení chyb a nepřesnostíClose

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
(Visited 1 689 times, 1 visits today)
Níže můžete zanechat svůj komentář.

Více se o tomto tématu dočtete zde »
(odkaz vede na příslušné vlákno diskuzního fóra www.kosmonautix.cz)


16 komentářů ke článku “Vesmírné výzvy – duben 2019”

 1. Tomas mik napsal:

  New Shepard pristal!!!!!!

 2. Tomas mik napsal:

  Chtel jsem napsat nemyslel.

 3. bill napsal:

  Dobrý den, velice se omlouvám, že to píšu sem. Nevím kam bych tento dotaz mohl připnout. Dnes jsem v krátkých zprávách zde na kosmonautixu četl toto:
  http://www.arcaspace.com/docs/ARCA_LAS_White_Paper_May_1_2019_Issue_1.pdf

  Nemohl by to prosím někdo orientovaný v tématu okomentovat. Vůbec nevím, co si o této firmě mám myslet. Celé mi to připadne spíš jako krutý žert nebo nějaký pokus o naroubování myšlenky Járy Cimrmanna do USA. Toto není z mé strany žádný výsměch, spíš to všechno nedokážu pochopit.

  • Dušan Majer napsal:

   Hezký den,
   co přesně Vám není jasné? O této firmě jsme již na našem webu psali – zde je výpis článků na toto téma a pro základní představení firmy bych doporučil tento článek – je sice starý rok a půl, ale je stále aktuální.

   P.S. I krátké zprávy se dají komentovat – stačí kliknout na nadpis KRÁTKÉ ZPRÁVY a tím se dostanete na jejich výpis. A pak už je postup stejný jako u všech jiných článků.

 4. bill napsal:

  Děkuji moc za tu navigaci na informace i na krátké zprávy.

 5. Tomas Mik napsal:

  parada,dekuji moc .

Zanechte komentář