Archiv rubriky ‘O portálu’

Slavíme jedenácté narozeniny

Jak čas pádí, si nejlépe uvědomíme u příležitosti různých výročí a narozenin. Člověk má možnost se na chvilku zastavit a vrátit se v paměti k událostem, na které již více či méně sedá prach. Náš web s články se na internetu objevil 1. září 2012 a to znamená, že dnes slavíme již jedenácté narozeniny. Tento web samozřejmě nevznikl jen tak z vakua – zformoval se kolem aktivních autorů, kteří přispívali na naše dodnes funkční diskusní fórum. Od té doby se náš web výrazně rozšířil – redakce přijala nové členy, začali jsme tvořit pravidelněji, rozšiřovali jsme naše portfolio služeb a expandovali jsme na různé sociální sítě. Najdete nás na Facebooku, Twitteru či Instagramu a kromě toho jsme i na Discordu, YouTube, Spotify a dalších podcastových platformách. Nic z toho by nebylo možné bez party skvělých lidí, které baví ve svém volném čase dělat radost ostatním. Na tomto místě bych jim za to chtěl poděkovat a říct, že je mi stále ctí stát v čele takové skvělé redakce.

Přidejte se k nám na společný pokec na Discordu!

Ať už jste čtenáři našeho webu, či diváci našich česky komentovaných přenosů, pravděpodobně víte o formátu, který na našem YouTube kanále vysíláme pravidelně poslední pátek v měsíci od osmi hodin večer. Řeč je samozřejmě o Pokecu s Kosmonautixem, kde můžete do chatu pokládat otázky, na které se následně moderátoři přenosu snaží odpovídat. Tento formát má výhodu v tom, že umožňuje přímou interakci mezi diváky a moderátory. Nyní jsme se ale rozhodli, že je na čase posunout se na další úroveň a tak již tuto sobotu, tedy 5. srpna, se na našem Discord serveru uskuteční vůbec první online setkání fanoušků společně s redakcí Kosmonautixu.

Náš Discord se dostal dle webu GeekBoy.cz do výběru TOP 23 CZ/SK serverů.

Dámy a pánové, náš Discord se dostal dle portálu GeekBoy.cz do výběru TOP 23 CZ/SK serverů. Děkujeme Vám všem za přízeň 🚀 8. července 13:20

Rok 2022 z pohledu našeho portálu

Nový rok je tu a s tím souvisí mnoho věcí – spousta lidí si v noci dávalo různá předsevzetí, někomu dnes třeští hlava, nebo jej bolí břicho. Kromě toho je tu ale ještě jedna tradice spojená s Novým rokem – právě v tento den totiž na našem webu vydáváme statistiky, které zhodnotí, jak si náš web vedl v právě skončeném roce. Podařilo se nám dosáhnout opět velice pěkných čísel a je potřeba zdůraznit, že to bylo díky Vám, čtenářům. Kdybyste náš web tak ochotně nenavštěvovali, nikdy bychom nemohli dosáhnout tak pěkných výsledků. Ještě jednou Vám tedy děkujeme.

Nové motivy v našem e-shopu

Vážení čtenáři, velice si vážíme Vašeho zájmu o naše propagační předměty. Ve vloni založeném e-shopu si můžete vybírat z mnoha zajímavých motivů pro pánská, dámská i dětská trička, ale i pánské, dámské a dětské mikiny, nebo grafiky. Před letošními Vánočními svátky jsme se rozhodli připravit zase něco nového. Výsledkem je nová kolekce, která je již k dispozici pro objednání. Věříme, že Vás alespoň některý z nových motivů zaujme a třeba díky našim předmětům vyřešíte otázku, co komu dát pod stromeček. A že byste rádi některý z předmětů sami pro sebe? Pak se stačí o naší nové kolekci nenápadně zmínit před rodinou či kamarády. 

Novinky kolem našich přenosů a nového projektu

Vážení čtenáři, po delší době vychází na našem webu článek, ve kterém se sice nedozvíte nic o novinkách z kosmonautiky, ale přesto si myslím, že byste jej neměli vynechat. Řeč se totiž bude točit kolem živě a česky komentovaných přenosů a také kolem nového projektu, s jehož rozběhem byste nám mohli pomoci. Pokud tedy o tyto novinky stojíte, budu rád, když budete pokračovat ve čtení.

Popáté ve finále Křišťálové lupy! Moc Vám děkujeme!

Dámy a pánové, jste opravdu skvělí. Dnes mi v mailové schránce přistála zpráva od organizátorů, že se náš projekt kosmonautix.cz dostal do finále ankety Křišťálová Lupa 2022 – Ceny českého Internetu. To znamená, že nás Vaše hlasy dostaly do finále této ankety již popáté v řadě. Stejně jako v minulých letech jsme přitom nikoho v rámci nominační fáze k hlasování nevybízeli. Lidé nás tedy do finále v kategorii Zájmové weby nominovali dobrovolně a za to bychom jim chtěli na tomto místě upřímně poděkovat. Stejně jako v minulých letech po postupu do finále zkusíme chytit příležitost za pačesy a požádáme naše čtenáře o hlasy.

Anketa Podcast roku

Stejně jako v minulém roce zkusíme štěstí v již 4. ročníku ankety Podcast roku. Anketa probíhá do 5. června a pokud se Vám naše podcasty líbí, tak budeme moc vděční za každý jeden hlas. Hlasovat můžete zde v kategorii Autorský podcast. Děkujeme. 20. května 20:34

ANKETA: Jaký motiv byste ocenili na našich propagačních předmětech?

Občas se stane, že člověk na něco zapomene a než aby to napravil, tak před sebou onu zapomenutou věc stále tlačí. Něco podobného se stalo s naší anketou v pravém sloupci. 2. listopadu 2020 jsme vydali článek o nové anketě. Tato anketa se zaměřila na nejočekávanější události roku následujícího, tedy 2021. Tehdejší předpoklad byl, že zde anketa vydrží zhruba do ledna 2021, kdy bude nahrazena anketou o nejzajímavější okamžik skončeného roku 2020. To se však nestalo. Jednou jsem na to zapomněl, pak zase dostala přednost aktuální událost a tak anketa visela na webu pořád. V průběhu roku 2021 už bylo hloupé ji nahrazovat rekapitulací roku 2020, protože lidé v té době už na mnoho událostí zapomněli. A tak jsme za sebou stále táhli balvan staré ankety, u které jsme nevěděli, čím ji nahradit.

Změna schématu našeho eshopu

Vážení čtenáři, máme opravdu velkou radost, že jsme Vám mohli v roce 2021 splnit přání, po kterém jste volali už dlouho. 4. července jsme Vám totiž představili eshop s našimi propagačními předměty, který se nám podařilo realizovat díky firmě Triko Rokit. Po této prvotní edici jsme 2. září představili edici novou a 11. listopadu přišla edice třetí a poslední. Nikoliv zatím poslední, ale úplně poslední. Pokud jste se právě znepokojili, že snad náš eshop končí, mohu Vás jednoznačně uklidnit. Eshop nejenže funguje i nadále, ale změna, která jej nyní potkala, bude mít pozitivní dopad pro všechny.