sociální sítě

Přímé přenosy

GSLV MkII (NISAR)
00
DNY
:
00
HOD
:
00
MIN
:
00
SEK

krátké zprávy

Neuraspace

Společnost Neuraspace vyvíjí s podporou Evropské kosmické agentury software založený na umělé inteligenci, který má operátorům pomoci lépe využívat navigační signály GNSS pro sledování družic a předcházení kolizím.

Maxar Intelligence

Společnost Maxar Intelligence, poskytovatel družicového snímkování a geoprostorových dat, podepsala tři smlouvy v celkové hodnotě 204,7 milionu dolarů s nezveřejněnými vládními zákazníky na Blízkém východě a v Africe.

TraCSS

Koalice zástupců průmyslu žádá vedení podvýborů pro rozpočtové prostředky Sněmovny reprezentantů a Senátu aby financovaly systém koordinace vesmírného provozu (TraCSS) Úřadu pro vesmírný obchod (Office of Space Commerce).

Neptun

Čínští vědci navrhují první čínskou misi k Neptunu v roce 2033. Cílem je vypustit sondu s radioizotopovým pohonem na oběžnou dráhu Neptunu a studovat i jeho měsíc Triton.

European Launcher Challenge

Evropská agentura ESA 7. července oznámila, že společnosti Isar Aerospace, MaiaSpace, Orbex, PLD Space a Rocket Factory Augsburg postoupily do soutěže European Launcher Challenge. Každá společnost bude mít nárok na kontrakty v hodnotě až 169 milionů eur na vynesení institucionálních užitečných nákladů.

Přelety ISS

Mezinárodní vesmírná stanice, označovaná též anglickou zkratkou ISS, je v současné době jediná trvale obydlená orbitální stanice (od 2. 11. 2000) a největší lidmi v kosmu vytvořené dílo. Díky svým mohutným solárním panelům, které odráží mnoho světla, je možné pozorovat přelety ISS na večerním nebo ranním nebi. Na druhou stranu je rovněž možné sledovat video streamované živě přímo z paluby ISS, je to na vás – vyberte si!

Přelety ISS na obloze

Pokud chcete pozorovat na večerním nebo ranním nebi přelety Mezinárodní vesmírné stanice ISS stačí zadat místo do vyhledávání nebo ho vybrat na mapě, a pak už si jen přečíst, kdy a kam se dívat.

Jak na nebi poznat ISS? Nemusíte mít strach, nemůžete ji s ničím zaměnit – stanice létá vždy od západu na východ a na rozdíl od letadel nikdy nebliká ani nevydává žádné zvuky.

Video streamy z ISS

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.