sociální sítě

Přímé přenosy

krátké zprávy

Slingshot Aerospace

Slingshot Aerospace, společnost zabývající se analýzou vesmírných dat, získala kontrakt z programu AFWERX amerického letectva na zdokonalení techniky identifikace družic na oběžné dráze pomocí fotometrických dat a umělé inteligence.

Frontgrade Gaisler

Švédská národní kosmická agentura (SNSA) udělila společnosti Frontgrade Gaisler, poskytovateli radiačně odolných mikroprocesorů pro vesmírné mise, kontrakt na komercializaci prvního neuromorfního zařízení System on Chip (SoC) pro vesmírné aplikace.

ULA

United Launch Alliance se chystá vynést prvních 27 družic z více než 3 200 plánovaných kusů pro širokopásmovou konstelaci Amazon Project Kuiper. Start je naplánován na 9. dubna. Družice vynese raketa Atlas V.

Starship

NASA 28. března oznámila, že přidala vesmírnou loď Starship od společnosti SpaceX do své smlouvy NASA Launch Services (NLS) II. Smlouvu NLS II využívá agentura k získávání služeb startu pro mnoho vědeckých a průzkumných misí.

GITAI

Specialista na vesmírnou robotiku GITAI dokončil koncepční studii mechanického ramene, které by bylo připraveno podporovat japonský lunární rover s posádkou.

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

Češi mohou navrhnout vesmírný koncept

ESA hledá koncept výzkumné platformy na nízké oběžné dráze, tedy nástupce ISS. Zapojit se mohou i pracoviště z České republiky. Zdroj
19. června 15:25

Rubrika:

Štítky:

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
MartinH
MartinH
7 let před

Tak co se zapojit tady jako tým kosmonautix? 😀
Koncept by jsme mohli vymyslet zajímavý. 😉

Navrhuji jednomodulovou teleskopickou stanici, startující na raketě v zasunutém stavu kde vnitřní část je plně vybavena přístroji, setrvačníky bateriemi, pohonem, zdrojem energie, dokovacími porty a podporou života (startuje jako hermetizovaná), vnější teleskopická část pak při startu slouží jako aerodynamický kryt a při plném vysunutí vnitřku se spoj hermeticky uzavře (startuje nehermetizovaná) a první posádka v ní rozloží skládací kajuty a „vestavěné skříně“, jenž byli při startu uložené v uličce vnitřní hermetizované části. Další prostor by pak zaplnilo vybavení přivezené zásobovacími loděmi.
Při mezinárodní spolupráci, NASA poskytne SLS (v té době již s nosností 120t na LEO a 12m aerodynamickým krytem) a ESA postaví stanici, by jsme mohli dostat na orbit jedním letem monstrum (před rozložením solárních panelů) o průmětu 12 m a délce cca 50 m.

Dušan Majer
Dušan Majer
7 let před
Odpověď  MartinH

Zajímavý nápad 🙂

MartinH
MartinH
7 let před
Odpověď  Dušan Majer

Mě to napadlo v souvislosti s nafukovacími moduly, že zvětšit objem jde i jinak. Dále jsem se inspiroval stanicí Skylab, ta taky nebyla z větší části pod krytem.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.