ŽIVĚ A ČESKY: Unikne Crew Dragon od letící rakety?

ODKLAD NA NEDĚLI
Nalijme si čistého vína – tenhle test bude opravdu mimořádně atraktivní. SpaceX při něm vyzkouší fungování záchranného systému lodi Crew Dragon, která má za pár měsíců vozit na ISS astronauty, v těch nejhorších podmínkách – během fáze největšího aerodynamického odporu. Jakmile loď pomocí motorů SuperDraco odletí od rakety, dá se očekávat, že nosič bude odporem atmosféry zničen. Pro tento první stupeň to bude již čtvrté a zároveň poslední nasazení, konstrukce stupně druhého je silně zjednodušená a chybí zde třeba motor. Ještě váháte, zda si pustit náš sobotní komentovaný přenos? Pak Vám řeknu, že čas zkoušky nám přeje – má se letět v sobotu po poledni. Okno trvá 4 hodiny a otevírá se ve 14:00.

Náš přenos spustíme zhruba 15 minut před startem, tedy okolo 13:45 SEČ. Pokud máte zájem zapojit se do chatu, nebo Vám nefunguje přehrávání ve vloženém okně, klikněte sem a dostanete se na stránku přenosu na Mall.TV. Pokud máte s přehráváním problém, zkuste jej spustit v tzv. anonymním okně prohlížeče. Ve vloženém okně naleznete i záznam přenosu, který bude díky vylepšení systému k dispozici během pár desítek sekund po ukončení vysílání. A pokud z nějakého důvodu nemůžete sledovat přímý přenos, připravili jsme pro Vás psaný online přenos, o který se bude starat Martin Gembec.

Aktualizováno 18. ledna 11:40
SpaceX odvolala dnešní pokus o zkoušku lodi Crew Dragon. Důvodem je špatné počasí – silný vítr a velké vlny. Zítřejší okno se otevře ve 14:00 SEČ a bude trvat šest hodin. Náš přenos tedy začne v neděli ve 13:45 – v případě posunů se příslušně upraví.

Zdroje informací:
https://www.elonx.cz/
https://spaceflightnow.com/
https://www.nasa.gov/

Zdroje obrázků:
https://www.nasaspaceflight.com/…/Dragon-2-IFA-july-2019-final.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

188 komentářů ke článku “ŽIVĚ A ČESKY: Unikne Crew Dragon od letící rakety?”

 1. Scarab napsal:

  Navážu na moji kritiku Mall.tv (viz o několik příspěvků výše).
  Teď v cca 22:30 jsem si udělal pokus se záznamem startu na Mall.tv, provedl jsem několik pokusů na Androidovém TV boxu (Android 9, 4 jádro 2GHz, 4GB RAM) s prohlížeči Firefox a Chrome. Zkoušel jsem i anonymní režim prohlížečů a to přímo na Mall.tv, dále jsem vyzkoušel i přímo aplikaci Mall.tv pro Android. Mezi vlastními testy jsem testoval i rychlost linky (https://speed.measurementlab.net/#/) – download cca 20Mbit/sec, upload cca 60Mbit/sec.
  V ŽÁDNÉM z těchto pokusů se mi nepodařilo na Mall.tv docílit plynulého sledování (bez přerušení) v kvalitě lepší než 360p!!!
  Naproti tomu, sledování libovolného záznamu na Youtube (kanál NASA, SpaceX,… ), ať už přes prohlížeč nebo přes aplikaci Youtube pro Android, proběhlo vždy naprosto plynule v nejvyšší dostupné kvalitě (1080p, případně 720p).
  Z výše uvedeného mi boužel vychází, že Mall.tv je pro daný účel stále naprosto nepoužitelná a degraduje jinak perfektní práci týmu Kosmonautix. Jak je patrno z někteých příspěvků výše, nejsem se svými poznatky zdaleka jediný.

 2. Ričrd napsal:

  Zdravím, přenosy sleduji na monitoru s poměrem stran 21:9 a mám problém s fullscreenem. Mall.tv (na rozdíl např. od YT, které správně přidá svislé černé pruhy po stranách) roztáhne 16:9 obraz na celou obrazovku. Výsledkem je pak chybějící obraz nahoře a dole. Díky.

 3. David R. napsal:

  Možná jste si všimli, že hlášení 1. komentátora „Vehicle is supersonic“ je v čase 1:00, kdy je na telemetrii údaj cca 1080 km/h, tedy spolehlivě podzvuková rychlost, ale lze to chápat jako cca 2-sekundový posun zvukové stopy proti telemetrii. Následuje ihned hláška o dosažení MaxQ, zatímco motory se vypínají až v čase 1:26. (nikoli podla audia, ale podle videa). Takže laik si řekne, že není pravda, že dochází k testu v době max Q. A konspirátoři řeknou, že to SpaceX schválně šidí. Nicméně, ono to je trochu jinak. Odpor vzduchu neroste rovnoměrně s druhou mocninou rychlosti. Při překonávání zvukové bariéry roste strmě, namáhání rakety dosáhne 1. maxima. (Namáhání je „součet“ zrychlení a odporu vzduchu, přičemž zrychlení je kolem 1g, takže má minoritní podíl) Pak odpor vzduchu chvilku roste pomalu, vrací se zpět k té kvadratické funkci, a hustota atmosféry klesá – takže logicky klesá i namáhání rakety. Jenže: od určitého momentu opět roste odpor kvadraticky, a současně raketa i čím dál rychleji akceleruje, protože klesá její hmotnost, jak ubývá palivo. A zde pravděpodobně nastává něco jako druhé MaxQ. No a já si myslím, že to první MaxQ je maximem z pohledu nosiče, zatímco to druhé z pohledu Crew Dragona. No a o ten tu jde primárně.
  Pak je tu samozřejmě otázka, zda by simulace neměla probíhat při zapálených motorech 1. stupně. O tom si myslím, že tento případ závady je buďto úplně vyloučený, nebo extrémně nepravděpodobný. Pokud 1. stupeň „bouchne“, je okamžitě bez tahu. A pokud je jiný fatální problém, počítač samozřejmě ihned vypne motory.
  A ještě ty třásně na lanech: Má to pravidelné rozestupy a účel je asi ten, aby se lana natahovala kultivovaně, a ne že vypadnou ven jako žvanec a zamotají se do sebe. Na rozdíl od ferratového úvazu to nemá za cíl absorbovat kinetickou energii, protože ta je obrovská, to by mělo minimální efekt.

 4. Honza napsal:

  Všechny předstartovní vidaa a komentář Dušana Majera v pohodě a potom .. eight, seven, six, five, four, three, two, one, ingnition, liftoff … Černá obrazovka s nápisem: „Přenos začne za několik minut. MallTV.“ Takže rychle na Youtube, abych stihnul podstatné. Opravdu mě to po přechodu Kosmonautix na Mall překvapuje při každém přenosu.

 5. Ondra napsal:

  Díky za parádní přesnos. Všiml jsem si, že padáky Dragonu mají na sobě různé kresby. Nevíte k čemu slouží?

 6. Milan napsal:

  Dobrý večer. Prvně bych chtěl poděkovat za super přenos (koukal jsem na MALL TV v 1080p a vše plynulé) a hlavně za skvělý, zasvěcený a pro mě hodně přínosný komentář. Jen bych měl otázku. V komentáři je, že tento test je nezbytně nutný pro další možnost letět s posádkou a chvilku po tom, že je to test dobrovolný a Boeing ho podstupovat nebude. Z toho mi ale vyšlo, že Boeing nebude mít nezbytně nutný test pro let s posádkou. Můžete mi to prosím osvětlit? Omlouvám se za dotaz, ale nejsem až tolik znalý, jako odborníci zde a tak se raději zeptám, abych měl jasno. Předem děkuji za případnou reakci.

 7. Tovy napsal:

  Dneska sledováno v pěti lidech na PS4 a až na drobný zádrhel chvíli před startem byl přenos v pohodě.
  Až jsem se divil :-). Kvalitu nevím, nebyl čas sledovat detaily 🙂

 8. Pavel Riedl napsal:

  Pěkná podívaná, jen mě poněkud znervózňovaly berany-berany-duc vrchlíků padáků. Být v Dragonu a koukat na to… 😉

  • Vasek napsal:

   Jo taky by mě zajímaly detaily ohledně padáků – jestli hrozí třeba jejich zamotání do sebe, nebo jejich poškození nebo „zavření“ po nárazu do sebe… A taky jak se tu psalo ohledně těch šňůr jak vypadaly jako potrhané… potrhané asi nebyly ale co to tedy bylo? Možná opravdu roztrhlé zašití šňůr což možná má snížit ráz při vystřelení padáků.

 9. Josef Somik napsal:

  Ten výbuch Falconu byl určitě inicializován ze země, jelikož roztrhání aerodynamickými silami vypadá jinak.
  Sice je smyslem testu zjistit, jestli posádka unikne při zkáze nosiče, ale takový test vlastně proveden nebyl. Podmínky při oddělení byly úmyslně připraveny tak, aby únik mohl být proveden v „klidu a pohodlí“.
  Původně jsem myslel, že třeba záměrně nechají vybuchnout jeden motor, a že se bude sledovat, jak si s tím záchranný systém poradí.
  Ale tento test byl pro záchranný systém jen taková „pohodička“.
  No nic, hlavně že to funguje alespoň takhle. Ten test je hlavně důležitý pro důvěru astronautů a teď je ještě vyšší než předtím. Takže držím palce k prvnímu pilotovanému let SpaceX. 🙂

 10. milda napsal:

  Trochu „mimo misu“
  Ten prechod na MallTV je za trest. Nic ze startu jsem nevidel a skoro neslysel. K TV jsem si pripojil IntelStick s W10 a pustil Edge. Pro nizkou rychlost wifi (DSL.cz test ukazoval v tom case kolem 1 Mb/s stahovani) jsem nastavil v okne prenosu rozliseni 360p a nijak to nepomohlo. Okno prohlizece zustalo cerne s neustale se tocicim koleckem vlevo dole „updating“. Dusanuv komentar se ozyval tak par vterin v minute. Takze diky aspon za psany prenos.
  Ani na mobilu s WPh8 na stejne wifine to neslo naladit.
  Takove patalie jsem u sousedniho pocitace s WxP nezazival.

  Ted necelou hodinu po ukonceni jsem si pustil zaznam na Kos. a vcelku v pohode jen s drobnymi vypadky shledl cely uspech. Jsou to borci SpaceX a fandim jim priletet s posadkou pred Boeingem.
  Co si pocnou Rusove, kdyz Nauka jeste nefunguje, a nebudou mit levnejsi sedacky?

 11. Vojta4 napsal:

  Přenos super, díky!
  Možná hloupý dotaz, ale jak je řešeno selhání rakety a následný únik lodi s předpokládaným dopadem někde nad Afrikou/indickým oceánem? Může se to vůbec stát? Jde mi o záchranu posádky, respektive za jak dlouho by byla posádka vyzvednuta. Předpokládám, že by se jednalo až o selhání až druhého stupně, děkuji

 12. Tomáš Kratochvíl napsal:

  Skvělé představení v podání Falconu s Dragonem, nádherný ohňostroj a velká gratulace Spacex. Opět výborný přenos, škoda jen že nebyla telemetrie z Dragonu.
  Jak jsem tak viděl pohled na Launch pad při startu, říkal jsem si jak by to byl super výhled z té prosklené galerie alias přístupového ramene – na samotný start. Tomu se žádná jiná první řada libovolné scény ve světě ani neblíží. Je jasné, že tam jaksi nikdo nesmí být, ale to by dobrodružnou povahu nemělo zastavit, k tomu pytlík Nachos.
  Když se rozebíralo co se asi stane s F9 po oddělení Dragonu, nevím proč jsem tak trochu tušil, že se hned tak nerozpadne. A skutečně, vypadalo to jako by vteřiny ubíhaly a nic se nedělo, tak byl zničen autodestrukcí, výbuch byl okamžitý a téměř perfektní koule. Vtipně štafetu v závodu převzala jakási letící část s kouřovou stopou, letící stabilně vpřed. Že by ve Spacex vyprodukovali další létající COPV? Jedna už tu byla v podání Starhopperu. Nějaké další tipy?
  Kdybych mohl na tiskové konferenci po přistání astronautů Douga a Boba po DM-2 letu mít jednu otázku, chtěl bych od nich porovnání svezení s raketoplánem a Dragonem. Oba v STS letěli. A doufám, že by to dokázali pěkně vystihnout. Tak uvidíme co na to řeknou, jsem na to docela zvědavý.

 13. Radoslav napsal:

  Ako najdem odkaz na tom ubohom mall tv. Je tam najnovši z 12 mesiaca 2020

 14. Scarab napsal:

  Ještě se zeptám na padáky – když kabina klesala, tak byly při pohledu na padákové šňůry vytažených padáků vidět na šňůrách v pravidelných vzdálenostech nějaké uzlíky nebo smyčky (jako by se šňůry páraly – což asi ne :-)) – co to je? Napadlo mne, že by šňůry (resp. závěsy padáků) byly ve sbaleném stavu prošité tzv trhacími stehy (něco jako jednorázový ferratový set), které jednak zajišťují co nejmenší objem sbalených šňůr a které se při rozbalení postupně roztrhnou (samozřejmě nedojde k narušení vlastních šňůr), čímž současně zafungují jako jakási „brzda“ (stejně jako je to u toho ferratového setu), když absorbují část nárazu při vytažení padáků – ale to je samozřejmě jen můj dohad – zajímalo by mne na co je to doopravdy.

 15. Jandys napsal:

  Mám otázku ohledně padákových šnůr. Při přenosu si nešlo nevšimnout jako by roztřepených hran. Nevím, jestli jde o tkanice, které se roztrhnou při vytažení hlavních padáků, nebo došlo degradaci materiálu.

 16. B.Boruvka napsal:

  Ted jsem si precetl clanek o tomto testu na Novinkach a nevim jestli se mam smat nebo mi ma bejt smutno-Jak z obsahu tak z komentaru…. 🙂

 17. Lukas napsal:

  Zdravim.bol falcon 9 natankovany az doplna?

 18. Radomír napsal:

  Jaký vlastně měly flight abort system raketoplány?

 19. Scarab napsal:

  Tak MALL.TV opět nezklamala – na 50Mbit lince živý přenos bez lagů dostupný pouze v kvalitě 360p – tedy vhodné tak max pro cca 5 let staré mobilní telefony :-/
  Naštěstí včas přeladěno na Youtube, kde to bez problémů běželo ve FULL HD (1080p) naprosto spolehlivě.
  Takže v zásadě máme dvě možnosti – buď koukat na přenos sice s českým komentářem, ale ideálně na 4″ mobilním telefonu :-/, kde se nedostatky plynoucí z nízké kvality přenosu ztratí (pokud není člověk bystrozraký) a nebo se vykašlat na mall.tv a kosmonautix a pustit si to bez lagů na 50″ TV ve FULL HD z Youtube s anglickým komentářem.
  Za mne zcela jasná volba, ale každý je svého štěstí strůjcem, někomu třeba stačí pohyblivé obrázky jak ze začátků filmu :-/

 20. Kamil napsal:

  Brána je otevřená, poslední klíč pasoval přesně. Na tohle budeme vzpomínat, až poletí třeba 10 Dragonů ročně nebo až se s ním sveze první Čech.

 21. Luděk napsal:

  Po úspěšném testu už věřím tomu, že plánovaný start CD v první třetině března 2020 s posádkou je reálný. 🙂

 22. Pavel napsal:

  Sssekalo se to, tak jsem si musel odskočit na YouTube Spacex. Ale, jak praví hláška z filmu Na samotě u lesa: To si shlédnu ještě jednou, až bude víc klidu.
  Tak vzhůru na ISS!

 23. kosmoman napsal:

  ☁️☁️☁️
  ☁️
  ☁️☁️☁️
  ☁️
  ☁️☁️☁️

 24. Jindřich napsal:

  Nádhera. Krásný únik. I ten výbuch Falconu byl efektní. Mám z toho skvělý pocit.

 25. Vít Výmola napsal:

  Vynikající. Gratulace SpaceX a doufejme, že to byl největší ohňostroj, který letos uvidíme. 🙂
  Věděl jsem, že bude simulována porucha vypnutím motorů, ale nečekal jsem, že první stupeň exploduje. Autodestrukce? Bylo to v plánu?

 26. Majo napsal:

  IN MUSK WE TRUST!!!SpaceX is future!!!

 27. pepik napsal:

  Přenos zvuku vypadává. Tak snad se to dá dokupy… 🙁

 28. jaaara napsal:

  @SpaceX na TW: Now targeting 10:30 a.m. EST; teams are continuing to track weather in the recovery area.
  Posunuto na 16:30 našeho času, vlny a vítr jsou zatím na hraně, ale situace se má zlepšovat.

 29. Petr Spurný napsal:

  Tak šup šup, ještě mám dnes nějakou práci;)

 30. MIKA napsal:

  Já si nemohu pomoci, ale mně odklady kvůli počasí v případě této konkrétní mise nedávají smysl. Účelem této zkoušky přeci je otestovat únikový systém v extrémních podmínkách a proto by naopak nepřízeň počasí měla naopak představovat „bonus“ a možnost jak se bude únikový systém při něm chovat. A u silných vln by si mohli záchranné týmy nacvičit záchranu posádky v případě nouzového návratu, kdyby loď musela nutně přistát bez ohledu na podmínky.

  • Dušan Majer Administrátor napsal:

   Není tomu tak. Start pilotované lodi má své předpisy a zkouška záchranného systému je kopíruje. Kdyby bylo takovéhle počasí při startu pilotované mise, také by se posouvala – a je jedno, zda by ty podmínky byly špatné ve startovní nebo přistávací oblasti. Dovolím si připomenout, že raketoplány několikrát odkládaly kvůli špatnému počasí ve Španělsku, kam měly přistávat v případě problémů v určité fázi letu.

  • Radim Pretsch Redakce napsal:

   Je to dílčí test záchraného systému. Nikoliv záchranných operací.
   Cokoliv dalšího totiž představuje možné riziko komplikací a „rozptyluje pozornost“.

   Z pohledu diváka je to rychlá několika minutová akce (viz odkazy na jiné abort testy). Ale věřte, že za ní skrývá hodně práce. Zapojené týmy se nejen „zapotí“, ale díky té časové náročnosti to je i stres. Bylo by chybou ten tlak zvyšovat přidáváním další činností/ úkolů.

 31. Alois napsal:

  Škoda, byl by to bonus po nedělním obědě, ale asi se dnes nepoletí.

 32. Alois napsal:

  Ještě jsem se podíval na Rusko, doufám, že tím neotravuji, pokud ano, tak to smažte.
  Vostok-Vochod : 06/63 – 10/64 = 1,5 roku
  Voschod-Sojuz : 03/65 – 10/68 = 3,5 roku / vynechána havárie Komarova 1967 /

  Rusové bez kosmické lodi pouze 5 let. Létají sice s předpotopní technikou, ale celkem spolehlivě a to jim umožňuje se v době amerických pauz na Ameriku vytahovat a sbírat kosmické body – viz poslední případ s “ trampolínou „.

 33. Alois napsal:

  Podíval jsem se do historie na pauzy kdy byly USA bez kosmické lodi.
  Mercury -Gemini : 05/63 – 03/65 = 2 roky
  Gemini – Apollo : 11/66 – 10/68 = 2 roky
  Apollo – Raketopl:06/75 – 04/81 = 6 let
  Raketop- SX/Boe: 07/11 -/07/20/ = 9 let

  Již těch 6 let bylo mnoho, odnesl to Skylab, ale dá se to zdůvodnit přelomovou technologií, ale nynějších 9 let, kdy se staví lodi podle padesát let starého vzoru to je pro kosmickou velmoc č. 1 vskutku ostuda, to se nedá hodnotit jinak.

  • Alois napsal:

   Ještě by se tam dalo zařadit období po Gagarinovi :
   Vostok – Mercury : 04/61 – 02/62 = 1 rok

   Z toho všeho plyne, že za 60 let kosmické éry byly USA třetinu té doby, tedy 20 let, bez kosmické lodi, která by dopravila astronauty alespoň na LEO.

  • Casso napsal:

   treba sa na to trosku pozriet aj v kontexte tej doby a z pohladu politickej situacie a nazoru verejnej mienky.

   2-3 rocne pauzy bez kozmickej lodi v case kedy nebolo potrebne navstevovat orbitalnu stanicu, by som ani nenazyval pauzou, slo o cas potrebny pre vyvoj novych systemov.

   v pripade apollo si treba priznat, ze uz pocas letu apollo 13 (do vybuchu) verejnost to povazovala za vyhadzovanie penazi a tento let ich uz skoro vobec nezaujimal. aj preto bol projekt apollo dost osekany, bohuzial o misie, ktore by mohli priniest mnoho zaujimavych vedeckych poznatkov.

   9 rocna pauza od skoncenia STS je skutocne dlha doba. urcite by to dopadlo inak, keby v roku 2008 nenastala hospodarska kriza a nemuseli sa robit financne skrty.

   Program CCDev zacal v roku 2010, co bolo dost neskoro, kedze o konci STS sa vedelo uz od roku 2003 (havaria kolumbie). CCDev planoval prve lety v roku 2015, cize planovana pauza bola 4 roky. no kedze vitazi boli vybrani az v roku 2014, je pochopitelne, ze tato pauza je omnoho vacsia.

  • Kamil napsal:

   Za to teď budou mít 3 lodě naráz (Dragon, Starliner, Orion) a další jsou ve vývoji, pilotovatelné na orbitální dráhu aspoň potenciálně nebo při dalším vývoji (Space Ship, StarShip, Dreamchaser, New Shepard)

 34. Ladislav napsal:

  V čem jsou ruské rakety lepší že nemají tolik odkladů startů kvůli počasí? Hromy blesky, startují

 35. Kamil napsal:

  Poslední klíč k bráně od nové éry kosmonautiky. Pokud se test podaří, brána bude otevřena a bude zbyvat do ní vstoupit.
  Věřím, že teď začíná nejen nová éra americké kosmonautiky ale i té světové,že uvedení nových pilotovaných lodí do provozu bude impulsem pro všechny.
  Během dvou tří let tu budeme mít nejméně 4 nové lodě, když za 60 let jich bylo vyvinuto jen 7. Během pěti či sedmi let možná až 4 orbitální stanice. Letos také začíná pokročilý průzkum Sluneční soustavy, když se začne s přípravou návratu vzorků z Marsu, chystá se mise na Titan. A rok 2020 bude taky rokem masivního budování družicových megakonstelací.
  Je na čase, aby to přechodné období skončilo a začala pořádná éra expanze lidských kosmických aktivit.

 36. Alois napsal:

  Vypadá to bledě, si se dnes nepoletí. Počasí si zkrátka dělá co chce.

 37. Jozef napsal:

  Podla poslednych informacii sa start odklada cca o 4 hodiny kvoli nepriaznivym podmienkam v mieste pristatia. Ako sa to bude riesit pocas realnej misie ak v mieste pristatia budu nepriaznive podmienky? Vie Spx upravovat miesto pristatia ?

  • David R. napsal:

   Při návratu z ISS je samozřejmě možné počkat, využít předpověď počasí. Pokud by se sešly krajně nepříznivé okolnosti, jako např. hurikán na Floridě + nutnost bezpodmínečně urychleně dopravit někoho na Zem, asi by se změnilo místo přistání a přistávalo by se někam, kde je dobré počasí. USA mají vojenské lodi po celém světě, nějak by si poradili.
   Zde je to ale jiný případ. Jde totiž o vylovení trosek nosiče. SpaceX slíbila, že vyloví co se dá. Na rozbouřeném moři by samozřejmě nevylovili nic.

   • Radim Pretsch Redakce napsal:

    Vylovení trosek s tím nemá co dělat. Místo přistání je místo, kde přistane kabina. Její vylovení na rozbouřeném moři je samozřejmě komplikovaný a nebezpečný úkon.

    Toto je příliš důležitý test na to, aby se odkládal kvůli velmi nejistému získání pár trosek ze 4x letěného stupně. O ten tady vůbec nejde.

 38. Petr napsal:

  V době startu budu pryč a bez přístupu k internetu. Bude možné si celý let pustit ze záznamu? Pokud ano, tak kde?

 39. Jiri Hadac Redakce napsal:

  Mezi autory článku je i Martin, znamená to, že bude spolukomentovat? 🙂

 40. Pavel napsal:

  Těším se na opožděný novoroční ohňostroj. Držím palce ať to klapne. Ostrý obraz a zvuk!

 41. Špajda napsal:

  Na tohle se těším ještě víc než na DM-1

 42. atlas napsal:

  Preco trva okno 4 hodiny? nemaju ziadny ciel na obeznej drahe, tak naco okno?

 43. Výstava napsal:

  Budeme tou dobou na výstavě v Holešovicích, nebudete komentovat odtamtud? 🙂

 44. Pavel napsal:

  Věřím, že jim to vyjde. Bude to nezapomenutelný zážitek. Přeji všem ostrý a plynulý obraz.

 45. zvejkal napsal:

  Waaaahaaaou.
  Tak toto bude sakra divadlo 🙂

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.