Vesmírné výzvy – srpen 2019

Další měsíc uběhl jako voda a je čas na jeho rekapitulaci. Srpen nám přinesl mnoho zajímavých momentů – sedm velkých témat a bezpočet krátkých zpráv. To ve výsledku dává 42 minut a 37 sekund dlouhý díl Vesmírných výzev jako obvykle ve 4K rozlišení pro maximální zachycení detailů a se 60 snímky za sekundu pro jemné podání pohybů. Díl s pořadovým číslem 120 v sobě ukrývá 150 metrů vysoký skok Starhopperu, nepilotovaný start Sojuzu MS-14, americký výstup do volného prostoru, vypuštění družice Amos-17, poslední let jednotrupové Delty IV, plány na znovupoužitelnost raket Electron a na závěr 4 místa vhodná pro odběr vzorků z planetky Bennu. Přijměte proto naše pozvání ke společnému sledování premiéry tohoto videa – dnes od 20:00.

Vesmírné výzvy jsou součástí Youtube kanálu Kosmonautix, kde najdete například zajímavá kosmonautická videa s českými titulky.

Pořady Kosmonautixu najdete nově i na internetové televizi MALL.TV. Každé pondělí zde vycházejí pořad s názvem Vesmírné zprávy a v pátek pořad Vesmírná technika. Také zde najdete živě a česky komentované přímé přenosy startů raket.

Starší pořady můžete najít na Stream.cz pod názvem Dobývání vesmíru, kde stejnojmenný pořad přinášel po mnoho let každý týden události z kosmonautiky. V této sekci je i astronomický pořad Noční obloha a bonusová videa, jako Vesmírné dotazy nebo záznamy kosmonautických přednášek Tomáše Přibyla, Dušana Majera a Lukáše Houšky.

Vesmírné výzvy - srpen 2019, 5.0 out of 5 based on 2 ratings
Pin It
(Visited 2 237 times, 1 visits today)
Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky

Hlášení chyb a nepřesnostíClose

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
(Visited 2 237 times, 1 visits today)
Níže můžete zanechat svůj komentář.

Více se o tomto tématu dočtete zde »
(odkaz vede na příslušné vlákno diskuzního fóra www.kosmonautix.cz)


7 komentářů ke článku “Vesmírné výzvy – srpen 2019”

 1. JaGa napsal:

  ,,Začnou zkoušky prvního létajícího zařízení na jiné planetě.”

  Netestoval se náhodou na Venuši balon?
  Popřípadě přistávací ,,jeřáb” vozítka Curiosity by se taky dal považovat za létající zařízení, byť jen na jedno použití.

 2. Roman Klouček napsal:

  Dobrý den Dušane,

  Mám takovou rychlootázku. Viděl jsem snad každý váš online přenos ze startů ale až teď jsem si všiml u startu Falconu 9 těch okolní věží s propojenými dráty? k čemu to prosím slouží? Jediné co mě napadlo bylo že to funguje jako Faradayova klec “hromosvod” (ve spojitosti s fotkou s bleskem) Předem děkuji za odpověď. ps: pokud se to už neěkde řešilo tak se omlouvám za nedůslednost sledování 🙂

Zanechte komentář

You must be logged in to post a comment.