Vesmírné výzvy – srpen 2018

PSP zdroj:nasa.gov

Pět velkých reportáží a množství informací, to jsou srpnové Vesmírné výzvy. Ke Slunci se vydala sonda Parker Solar Probe. Větry bude zkoumat evropská mise Aeolus. Dozvíme se, kdo poletí v nových soukromých lodích. Telekomunikační družice Merah Putih se vydá vstříc geostacionární dráze. Ruská část posádky ISS vyrazí na kosmickou procházku.

Rubrika Kosmonautika v kostce nabídne velké množství krátkých zpráv ze světových kosmodromů, orbity Země, ale i vzdálenějšího vesmíru.

Po kliknutí na obrázek videa vás čeká téměř půl hodiny kosmonautických událostí ve 108. díle Vesmírných výzev.


Nezobrazuje-li se vám video správně, klikněte na přímý link na stream.cz

Vesmírné výzvy jsou součástí celé sekce na Stream.cz pod názvem Dobývání vesmíru, kde stejnojmenný pořad přináší každý týden události z kosmonautiky. V této sekci je i astronomický pořad Noční oblohabonusová videa, jako Vesmírné dotazy nebo záznamy kosmonautických přednášek Tomáše Přibyla, Dušana Majera a Lukáše Houšky.

Zdroje obrázků:
https://svs.gsfc.nasa.gov/vis/a010000/a013000/a013003/ParkerMain.png
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fc/Play_icon_status.png

Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

Jeden komentář ke článku “Vesmírné výzvy – srpen 2018”

  1. Von Schmeks napsal:

    Chcel by som sa opýtať, prečo sa seriál Vesmírné výzvy neumiestňuje na Youtube v rámci kanálu kosmonautix.cz? Mávam totiž dosť nepríjemné problémy s prehrávaním videí zo stránky stream.cz a okrem toho si myslím, že tento seriál by právom patril medzi videá na vašom kanáli. Nech sa darí.

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.