sociální sítě

Přímé přenosy

    krátké zprávy

    ISPTech

    ISPTech, německá společnost zabývající se vesmírnými technologiemi, která vyvíjí pohonné systémy pro agilní manévrování na oběžné dráze, oznámila, že získala počáteční financování ve výši 5,5 milionu eur na nasazení svých pokročilých, netoxických pohonných řešení pro operační vesmírné mise.

    TransAstra

    Společnost TransAstra provádí studii financovanou investory a zákazníky, jejímž cílem je prozkoumat technickou proveditelnost přesunu asteroidu o hmotnosti 100 metrických tun na stabilní oběžnou dráhu blízko Země.

    Telesat

    Společnost Telesat plánuje vyčlenit 25 % své širokopásmové konstelace Lightspeed pro vojenské pásmo Ka. Důvodem je zpoždění programu, které posouvá poskytování globálních služeb na začátek roku 2028, čímž vytváří více prostoru pro sladění designu s měnícími se geopolitickými prioritami.

    U.S. Space Force

    Americké vesmírné síly postupují s rozsáhlou reorganizací způsobu nákupu družic a souvisejících systémů, což je součást širšího úsilí Pentagonu o urychlení zadávání veřejných zakázek a lepší využití komerčních technologií.

    Raytheon

    Americké letectvo zvýšilo o 2 miliardy dolarů hodnotu kontraktu se společností Raytheon na výrobu a údržbu terminálů, které propojují letadla, velitelská stanoviště a další platformy s armádní družicovou komunikační sítí.

    Naše podcasty

    Doporučujeme

    Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

    Poděkování

    Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

    Studenti, vyhrajte cestu do Hvězdného městečka!

    Studenty základních a středních škol by mohlo zajímat, že 10. května byla spuštěna soutěž Vesmír nás spojuje, ve které mohou jako hlavní cenu získat exkurzi do Hvězdného městečka u Moskvy, kde se na svou misi připravují skuteční kosmonauti. Soutěžící projdou čtyřmi koly, přičemž finále je plánováno na letošní listopad. V rámci prvního kola mají soutěžící sepsat esej na jedno z vybraných témat, ve druhém kole budou soutěžící vytvářet video, třetí kolo bude kvízové a ve čtvrtém soutěžící budou muset řešit závažnou situaci ve vesmíru. Pro nejlepší v jednotlivých kolech jsou kromě postupu připraveny i hmotné ceny – od „obědu kosmonautů“ přes teleskopy až po hlavní cenu.

    Soutěžit mohou všichni ve věku 13 – 18 let, kteří umí česky a anglicky nebo rusky. O vyhodnocení všech soutěžních prací se bude starat porota, do které usednou novináři, ale i zástupci kosmického průmyslu. V rámci soutěže by se měli zájemci seznámit s výzkumem vesmíru, jeho výsledky a přínosy pro běžný život. V rámci soutěže by měli rozvíjet kreativitu a schopnosti výměny zkušeností. Detailnější informace a pravidla najdete na webu soutěže.

    Zdroje informací:
    http://ru-space-cz.com/cs/

    Zdroje obrázků:
    https://cdn.i0.cz/public-data/c8/a2/851538a9307283001a5eed2ec40d_w1024_h680_gi:photo:569631.jpg

    Rubrika:

    Hodnocení:

    0 / 5. Počet hlasů: 0

    Sdílejte tento článek:

    Další podobné články:

    Komentáře:

    Odběr komentářů
    Upozornit
    5 Komentáře
    Nejstarší
    Nejnovější Nejvíce hodnocený
    Inline Feedbacks
    Zobrazit všechny komentáře
    Petr Roth
    Petr Roth
    7 let před

    Skvělá soutěž, určitě to zkusím.

    Samo
    Samo
    7 let před

    Slovenská verzia nie je?

    Dušan Majer
    Dušan Majer
    7 let před
    Odpověď  Samo

    Nevím o tom.

    Samo
    Samo
    7 let před
    Odpověď  Dušan Majer

    Tak mám asi smolu

    Milan H.
    Milan H.
    7 let před
    Odpověď  Samo

    Pro účastníky ze Slovenska tato soutěž otevřená není.
    Od Roskosmosu to je naplánováno takhle, začátek přišel při návštěvě Sergeje Krikaljova v Praze vloni na podzim.

    Děkujeme za registraci! 

    Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

    Děkujeme za registraci! 

    Pro vytvoření hesla prosím klikněte na odkaz, který Vám právě dorazil do Vaší E-mailové schránky.