ŽIVĚ A ČESKY: Odložený Progress se hlásí o slovo

Nedělní pokus o start ruské rakety Sojuz 2-1A se zásobovací lodí Progress zhatila blíže neupřesněná závada na motoru. Start se proto musel odložit a tím padla možnost využít superrychlý letový profil. Dlouho se neoficiálně hovořilo o odkladu na 13. února, ale stále chybělo oficiální potvrzení. Nakonec jsme jej dohledali na portálu russianspaceweb.com, podle kterého by ke startu mělo dojít v 11:13 moskevského času, tedy v 9:13 našeho času. Jelikož o startu neinformují jiné portály, ověřili jsme si informaci o nezávislého zdroje, který potvrdil, že zítra se opravdu počítá se startem. Poměrně narychlo tedy zakládáme článek pro náš komentovaný přenos a doufáme, že i přesto si k nám najdou diváci cestu.

Ke startu by mělo dojít zítra, tedy v úterý 13. února v 9:13 středoevropského času, náš přenos spustíme zhruba 15 minut před startem, tedy okolo 9:00 SEČ. Pokud máte zájem zapojit se do chatu, klikněte na název videa v levém horním rohu. Tím se dostanete na stránku přenosu na YouTube.

Zdroje informací:
http://www.russianspaceweb.com/

Zdroje obrázků:
http://www.russian.space/media/img/img_c.jpg

Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

38 komentářů ke článku “ŽIVĚ A ČESKY: Odložený Progress se hlásí o slovo”

 1. Radim napsal:

  U dvoudenního profilu je jak dlouhé startovní okno?

 2. Floather napsal:

  Nabuduce čakať na aktualizáciu
  Dakujem

 3. Vladimír Podivínský napsal:

  4 články denně, vy nás ale zásobujete pane Dušan 🙂

 4. tonda napsal:

  Kruciš,já jsem to dneska prošvihl o 10minut!Ale hlavně,že se povedlo a je záznam,už jdu na něj,Dušane díky za přenos,nějak jsem to prokoučoval!

 5. Honza M. napsal:

  Dneska večer (13.2.2018 17:45) poslední ze série večerních přeletů ISS, ovšem nevysoko nad JZ obzorem. Jak daleko bude Progress nevím, ale jestli dovolí počasí, pokusím se odsledovat.

 6. Vladimír Todt napsal:

  Příště by do animace mohli dávat přostřihy na kameru na raketě. Už to dělali a umí to, tak co zase „blbnou“. Pí ár holt chce svoje.

 7. Karel napsal:

  Nějaké nové časy ze stránek nasa:
  setkání
  The 69P is due to complete its delivery when it docks Thursday at 5:43 a.m. EST to the Zvezda service module’s rear port. NASA TV will broadcast the rendezvous and docking live starting at 5 a.m.

  následuje potom i procházka kosmonautů
  Vande Hei and Kanai are scheduled to set their spacesuit batteries to internal power at 7:10 a.m. signifying the official start of the U.S. spacewalk. NASA TV will start its live coverage of the spacewalk activities beginning at 5:30 a.m.

 8. Karel napsal:

  a ještě zde:
  přenos i na stránkách roskosmosu od 10 do 13:45 našeho času.

  https://www.roscosmos.ru/24701/

 9. Karel napsal:

  pardon chyba – od 10h do 11:45 našeho času

 10. Karel napsal:

  Ale na NASA TV mají od 11 do 12:30, tak uvidíme…

 11. Karel napsal:

  tinyurl.com/y7eoefyc sledování polohy na mapě (progress i ISS)

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.