Rok 2018 zatíží náš hosting

Poslední článek roku se na našem webu již tradičně nese v odlehčeném duchu. Pojďme se tedy podívat, jak by za rok mohlo vypadat hodnocení roku 2018, který se zatím pomalu blíží k pomyslným dveřím. Jak si detailně rozebereme v článku, který vyjde ve středu, rok 2018 bude extrémně nabitý událostmi. Pojďme se tedy v odlehčeném duchu podívat, jak se může tento provoz odrazit na provozu hostingu, na kterém běží náš web. Jedním dechem se ale sluší dodat, že pevně věřím, že hosting všechny návaly čtenářů zvládne, tak jako tomu bývá ve většině podobných případů. Berte jej proto spíše jako odlehčenou ochutnávku událostí, které na nás čekají.

Rok 2018 přinesl na naše stránky mnohem více čtenářů, než kterýkoliv předchozí rok. Není se co divit, vždyť letos proběhlo hned několik událostí, na které jsme čekali několik let. Živě a česky komentované přenosy ze startů sond BepiColombo, Parker Solar Probe, InSight, nebo Chandrayaan-2 byly mimořádně populární, stejně tak i podrobné články představující tyto úžasné mise. Při těchto událostech se vždy na našem webu sešlo nadstandardní množství čtenářů, takže zaměstnanci hostingu mohli na našem serveru smažit volská oka.

To však nebylo nic proti premiérovém startu Falconu Heavy, který jsme také vysílali živě a česky. Z centrály našeho hostingu podle očitých svědků ten den stoupala oblaka páry jako z chladících věží jaderných elektráren, protože vodní chlazení nestíhalo extrémní zájem fanoušků. Neověřené informace dokonce hovoří o tom, že část města v okolí sídla našeho hostingu neměla několik hodin vodu, protože se všechna využila na chlazení našeho serveru. Ve chvíli maximálního zájmu prý dokonce byla teplota hardwaru jen kousek od hranice pro spuštění jaderné fúze.

A což teprve na YouTube! Náš živě a česky komentovaný přenos z premiérového startu Falconu Heavy byl tak populární, že jej YouTube zařadil mezi celosvětové trendy a video zobrazoval na své hlavní straně. Pohled do statistik návštěvnosti v letošním roce pak připomínal situaci, kdy se horolezec rozhlíží z vrcholu po okolí. V průběhu roku jsme měli několik „osmitisícovkových“ vrcholů a premiéra Falconu Heavy? Inu to byl bez přehánění marsovský Olympus Mons.

Jaký bude rok 2018? To zatím nikdo s určitostí nemůže říct, ale plány na tento rok jsou více než smělé. Budeme velmi rádi, když si tyto historické momenty vychutnáte společně s námi. Naše redakce se už nemůže dočkat výzev v podobě zpravodajského pokrytí všech těchto událostí. Přejeme proto všem našim čtenářům pevné zdraví, mnoho štěstí a úspěchů v novém roce 2018. Celé kosmonautice pak přejeme minimum odkladů, hodně vědeckých objevů a další posuny možností. Naopak ať se kosmonautice vyhýbají havárie, omezování rozpočtu, či selhání.

Vše nejlepší do nového roku 2018 Vám přeje redakce portálu kosmonautix.cz

Vše nejlepší do nového roku 2018 Vám přeje redakce portálu kosmonautix.cz
Koláž z fotek z Flickru SpaceX

Zdroje obrázků:
https://cfdynamics.com/wp-content/uploads/2015/06/hosting_servers-dedicated.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

59 komentářů ke článku “Rok 2018 zatíží náš hosting”

 1. Jaro Pudelka napsal:

  Chcem redakcii a všetkým popriať do roku 2018 lásku, šťastie, pohodu a pokoj. Tiež chcem vysloviť jedno obrovské ďakujem za obsah tohto webu a celkový prístup.

  P.S. to George: Vždy sa nájde niekto, kto to tu chce pokaziť. Priznám sa, že aj ja som takúto chybu urobil. Zamyslite sa v pokoji a kľude a vráťte sa. Ale ak nie ste schopný sebareflexie, ostaňte tam, kde ste doma.

 2. George napsal:

  Panove, panove. Ja samozrejme clanek pochopil a hned mi bylo jasne ze je to nadsazka. Nic to vsak nemeni na tom, ze si o sobe myslite vice neze je zdravo. Clanek neni vtipny je to estrada vaseho ega!!

  Ja jsem tu napsal a to bych rad zopakoval: Myslim ze si prisuzujete az moc velkou dulezitost.

  Tento text povazuji za nazor. Neni tam nic urazliveho. Ja tu byl oznacen ruzne a to dokonce za zaostaleho nad cimz se nikdo vubec nepohorsuje a to ani redakce!

  pochopil jsem par veci:
  vitany sou pouze povzbuzujici a pozitivni komentare. rikate jim standard

  autor nestandardniho komentare bude pranyrovan jako ve stredoveku.
  byla chyba vas pozdravit a uvest ze z usa. Napsat ze pisu z ruska, pristup by jiny. ze?

  • Dušan Majer napsal:

   Je vidět, že nás čtete opravdu jen krátce, protože jinak byste poslední větu napsat nemohl – na našem portálu se snažíme všem státům měřit stejným metrem a to jak na poli úspěchů, tak neúspěchů. Opravdu nevynášejte předčasné soudy, čtěte nás déle a poznáte sám, jaká je skutečnost a jak moc se liší od toho, co si teď myslíte.

   A o čem by měl být silvestrovský článek? Sám píšete, že jste pochopil, že jde o nadsázku. V humoru přece nelze hovořit o tom, že si někdo zvyšuje ego. Humor je humor a je zbytečné se v něm vrtat, pitvat ho, spekulovat nad ním. Humor je určený k pobavení se. Pokud si podle článku v nadsázce myslíte, že si přisuzujeme vlekou důležitost, pak musím znovu říct, že je to jen další důkaz toho, že nás neznáte a soudíte zkratkovitě. Opravdu by mne zajímalo,co byste napsal, pokud byste nás četl déle – třeba jen měsíc. Pak byste viděl, že se mýlíte, protože realita je jiná, než jak ji podle všeho vnímáte.

   Pokud si myslíte, že jsou vítány pouze povzbuzující komentáře, tak se taky pletete – opět zřejmě proto, že nás nečtete dlouho. V historii našeho blogu se objevilo již mnoho kritických komentářů a nikdy jsme s jejich autory neměli problém. Kritiku (slušnou) považujeme za důležitou pro další rozvoj. Domnívám se, že čtenářům asi nejvíce hnulo žlučí, když viděli váš komentář, kde nás obviňujete z toho, že názory cenzurujeme.

   Ale abych to shrnul – navážu tu na komentáře hned několika lidí, kteří vybízí k uklidnění celé situace a zakopání válečných seker. Zkuste nás číst delší dobu, normálně diskutujte a uvidíte, jak to tu skutečně funguje. Garantuji vám, že uznáte, že první dojem, který tu prezentujete, byl mylný.

  • Petr Šída napsal:

   Obávám se, že přílišnou důležitost přisuzujete především sám sobě, udělat si zkratkovitý názor a pak jej trolit dál bohužel na nic jiného neukazuje

   rozdíl mezi kritikou a názorem je v tom, že kritiku byste měl podložit, názor můžete mít jaký chcete, klidně nepodložený, pak se ale nemůžete divit, pokud budou lidé reagovat ostřeji ve chvíli, kdy se jich Váš nepodložený názor dotkne

   jinými slovy: prostě jste si chtěl rýpnout a ejhle ono se to vrátilo

   a tu poslední větu o rusku jste si opravdu mohl nechat, ten mindrák je ve vaší hlavě, ne v naší

   PS: pro všechny, osobně mi to zavání trollingem někoho, kdo se doma nudí ( je otázka, kde to doma vůbec je), navrhuji to dál ignorovat

 3. wily napsal:

  Navrhuji zakopat „válečné sekery“ a věnovat se opět pospolu našemu hlavnímu zájmu.

 4. maro napsal:

  Vlastně je to neuvěřitelně úžasné, že v USA žijí lidé, kteří umí česky. Sice zrovna Jiřík je trošku omezenější. Ale to bude tím, že je tam teprve nový. Takže ani to jméno George mu beztak nedali jeho rodiče, ale jen on sám. Nevadí. Pokud se usadí, jeho děti už budou normální Američani a ti už se většinou až tak omezeně neprojevují (když už tedy zavítají na nějaký menší neamerický server). Většinou i pochopí nějakou tu legraci a nadsázku.

  • wily napsal:

   Hlavně je úžasné, že nám USA daly spoustu poctivých, pracovitých, odvážných a chytrých mužů a žen. Díky všem takovým po celém světě se hýbeme směle kupředu. 🙂

  • George napsal:

   V USA ziji 12 let. Mam dve vysoke sklony, z toho jednu zdejsi a vydelavam asi 100 tisic dolaru. ted me napada, ze nikdy jsem to nemusel nikomu rikat nebo to nekam vypisovat. Take jsem ale nikdy nebyl kvuli nazoru narcen z omezenosti.

   Z Cech uz jsem dlouho pryc ale napamatuji se ze by existovalo jmeno Maro – to jako kdyz uz napadate me jmeno, coz je uz opravdu ubohe.

   Tenhle web mi propomina spise sektu. Uz sem nebudu chodit. Pekny novy rok.

   • wily napsal:

    George, zkuste vytrvat. Věřím, že uznáte, že jsme jen zapálení fanoušci do kosmonautiky, kteří se o ní rádi něco dozví od každého z celého světa. Já nemám ani jednu vysokou školu, nevydělávám spousty peněz a ani mě to nijak nepobuřuje, když to takto někdo má. Každému přeji jeho schopnosti a úspěch. Naopak si myslím, že mě někdo takový spíše inspiruje ke zvýšení výkonu. Opravdu nenosíme kápí, ani nemáme skryté tetování mezi malíčkem a prsteníčkem. Zajímá nás vesmír, rakety a lidi kteří se kolem toho pohybují. To je za mě opravdu vše. Howgh. 🙂

   • Dušan Majer napsal:

    Víte, možná kdybyste svůj první komentář napsal trochu méně útočně, více v klidu a s nadhledem, poznal byste, že naše komunita je naopak velmi přátelská. Troufám si říct, že v prostředí internetu patříme k vzácným ostrovům klidu, kde se prakticky neobjevují hádky nebo flame-wary, což je častý nešvar různých diskusních webů. Proto chápejte naše diskutující, že chtějí tento trend zachovat, pokud narazí na komentář, který se vymyká zdejším standardům. Rozhodně byste neměl odcházet, nedějete ukvapená rozhodnutí a nepalte za sebou mosty. Dejte tomu čas, normálně diskutujte jako ostatní a sám uvidíte, že vás současný názor není správný.

    • Spytihněv napsal:

     George při své premiéře nejprve nepochopil nadsázku a pak obvinil web z cenzury (neznalost jeho fungování). Na to mu někteří uživatelé zcela iracionálně vynadali, že napsal, že je z USA (minimálně u jednoho jde o trvalý stav mysli a nemůže za to) a proběhly další invektivy. Asi se tedy nelze divit, že si neodnesl představu o „velmi přátelské komunitě“ a tedy se naštval a také reagoval nepřiměřeně.

    • Spytihněv napsal:

     Šlo prostě o nedorozumění a souběh několika faktorů. Jinak s tím, co píšete výše, lze jen souhlasit.

    • Petr Šída napsal:

     Dovolil bych si přeci jenom drobný komentář, i když otázka je, zda bude vůbec čten a pochopen, ale i pro zdejší snad bude přínosem

     po pravdě, jsem tak trochu alergický na vyjádření typu: „vy máte demokracii krátce, takže se neumíte demokraticky chovat, já pocházím z demokracie s tradicí, tudíž mám morální právo vám říkat, jak se co má a nemá dělat“ (přičemž se paradoxně ukáže, že dotyčný vyrostl zde a ve státech je 12 let, což je kratší doba, než je trvání zdejší demokracie)

     Demokracii necharakterizuje její stáří, žádný Masaryk, Jeferson či Washington neurčují kvalitu současné demokracie, demokracii tvoří lidé dnes a tady, paradoxně pokud se začnou ohánět minulostí jsou na nejlepší cestě o ni přijít

     Demokracie se nedá vzpomínat, demokracie se musí žít

     To že demokracie může mít problémy koneckonců vidíme na prezidentech jak u nás, tak ve státech …

     Jedna z nejstarších evropských demokracií dnes směřuje do průšvihu, který nikdo nedokáže dohlédnout, demokraticky a spořádaně, ze strachu a nezodpovědnosti lidí i demokratů ….

     Demokracie není pouze o tom, moci vyjádřit jakýkoli názor, jak se nám pan G. snaží namluvit, to patrně nepochopil základní princip

     demokracie je o odpovědnosti, schopnosti vyjádřit svůj názor podpořený argumentací, ale také o schopnosti sebereflexe a uznání své chyby, pokud přijde

     To co proběhlo je na jedné straně nepochopení legrace a poměrně arogantní vyjádření, na druhou stranu vcelku zbytečné osočování

     Člověka nedělá lepším ani počet vystudovaných škol, ani výše platu, ani to, kde žije, člověka dělají pouze a jenom jeho činy

     takže můj komentář k úvodnímu u dalším příspěvkům pana G. je takový, že by se měl zamyslet, zda jeho úvodní příspěvek neplatí spíše na něho

     ostatní bych poprosil, zda by se alespoň nemohli zamyslet nad předposledním odstavcem, svět ve kterém žijeme, si děláme takový jaký je my sami

     A Dugimu a jeho redakci posílám hlubokou poklonu, pokud by všichni reagovali jako on, byl by svět v pořádku, myslím, že od nich se demokracii můžeme učit všichni

    • wily napsal:

     Hmm, tak teď mě mrzí, že jsem napsal howgh. 🙂
     Tak aspoň poděkování za moudrá slova o demokracii panu Šídovi.

 5. George napsal:

  Kvli komentari pana Goodman coz by z meho prispevku pochopil asi kazdy krome vas.

  • Spytihněv napsal:

   Já to tedy pochopil, ale problém je v tom, že jste příspěvek neumístil na správné místo jako reakci na konkrétní věc.

  • Dušan Majer napsal:

   Všichni diskutující zvládají umístit své reakce k odpovídajícím příspěvkům, na které reagují. Předpokládal jsem, že to zvládnete i vy, proto jsem reagoval tak, jak jsem reagoval. Pokud reagujete na nějaký komentář, pak to dělejte tak, jako všichni ostatní a nezakládejte nová vlákna. Pak bude vše jasné a nebude docházet k nedorozuměním.

   • George napsal:

    Dejte si sprchu clovece! Napsal jsem tu jednu vetu a resite to, jako kdybych vam vyhlasil valku. Nemte problemy s egem a prijimanim kritiky? Pracujte na sobe. Nevím kolik vam je. Nekteri z toho vyrostou.

    • wily napsal:

     „Bleděmodrá tečka. Z tohoto vzdáleného pohledu by se Země nemusela zdát nijak zvláštní. Ale pro nás je odlišná. Protože ta tečka, kterou vidíte, to je náš domov, to jsme my. A na ní, každý koho milujete, každý koho znáte, každý o kom jste kdy slyšeli, každá lidská bytost, která kdy byla; všichni prožili své životy zde. Souhrn naší radosti i utrpení, tisíce sebevědomých náboženství, ideologií
     a ekonomických doktrín. Každý lovec i pronásledovaný, každý hrdina
     i zbabělec, každý tvůrce i ničitel civilizací, každý král i nuzák, každý zamilovaný pár, každá matka a otec, nadějné dítě, vynálezce
     a průzkumník, každý mravokárce, každý prohnilý politik, každá superstar, každý vůdce, každý svatý i hříšník v celé historii naší rasy žili zde – na tomto smítku prachu zavěšeném na slunečním paprsku.
     Země je malým jevištěm v ohromné vesmírné aréně. Vzpomeňme na tu krev, prolitou všemi těmi generály a císaři, aby se ve slávě
     a vítězství, mohli stát pomíjivými pány kousíčku této tečky. Pomysleme na nekonečná příkoří prováděna obyvateli jednoho koutu této malé tečky na stěží odlišných obyvatelích nějakého jiného koutu této tečky. Jak častá jsou jejich neporozumění, jak jsou posedlí touhou ničit se navzájem, jak vroucí je jejich nenávist.
     Naše afektované pózování, naše sebevědomá nadutost, naše falešná představa vlastního privilegovaného postavení jsou vyzvány tímto bodem blednoucího světla. Naše planeta je osamělý flíček ve velké
     a zahalující temnotě vesmíru. V naší temnotě, ve vší té prázdnotě není žádný náznak, že by mohla přijít zvenčí pomoc, která nás ochrání před námi samými.
     Země je doposud jediným světem, který nese život. Není jiné místo, alespoň v dohledné budoucnosti, kam bychom jako civilizace mohli přesídlit. Navštívit, ano. Usídlit se, zatím ještě ne. Ať se vám to líbí, nebo ne – Země je v současnosti jediné místo, kde můžeme zůstat. Říká se, že astronomie je pokořujícím a charakter utvářejícím poznáním. Asi neexistuje lepší ukázka bláhovosti lidské domýšlivosti, než toto vzdálené vyobrazení našeho malého světa. Pro mne toto ještě více podtrhuje naši odpovědnost za to, abychom spolu vycházeli lépe a zachovávali a opatrovali tuto bleděmodrou tečku, jediný domov, který jsme kdy poznali.”

     Jistě budete vědět, kdo tato moudrá slova napsal a co jimi chtěl vyjádřit.

 6. George napsal:

  Ja zapomnel, ze vy v Cechach mate demokracii kratce a spatny nazor je nezadouci. Co udela pan Goodman? Zavre me? Zastreli?

  Ja napsal svuj nazor. Informace ze jsem z USA nebyla proto, ze bych se rad chlubil, ale jen obycejny pozdrav.

  Goodman by si zaslouzil par facek od matky a dnes zadne hry a cokoladu!

 7. Goodman napsal:

  Dušane, velké díky tobě a redakci za práci, kterou zde odvádíš. Jsem obrovský fanda do kosmonautiky, takže vyhledávám a čtu kdejaký článek. Tady je všechno v češtině (sice se anglicky domluvím, ale odborná angličtina bez slovníku je často nad moje síly), přehledně a hlavně fakta. Odbornost je opravdu na vysoké úrovni a hlavně je to psáno srozumitelně. Kadence, se kterou se tu články objevují je úcty hodná, rychlé zprávy rovněž tak. Diskuze pod články je také osvěžujícím přínosem, není špatné si zafantazírovat, zaspekulovat a pokecat s ostatními fanoušky. Prostě popularizace vědy není nikdy dost.

  Takže vše nej do roku 2018.

  P.S.: moje přání do roku 2018? Aby se naplnil plán Elona a již tento rok začal stavěk první zkušební prototyp BFR.

 8. Fis napsal:

  Diky za skvelou praci v roce 2017 a hodne uspechu a povedenych clanku i v roce 2018!

 9. B.Boruvka napsal:

  Nechvalim a nedekuji za kazdy clanek ktery prectu,ale to neznamena ze se mi nelibi, a neocenuju vasi praci a nasazeni.
  Kosmonautix je prvni co rano otevru,potom je seznam….A pak jdu do hokny….
  Kazdopdne posledni 3 roky si neumim predstavit zivot bez vasich informaci.
  Mockrat vam dekuju a preju jen to nej do noveho roku!!
  Bohous

 10. Tomáš Novák napsal:

  Ještě že chlazení vydrželo a server se nevydal na cestu k Marsu společně s Teslou.
  Přeji ať se v novém roce realita co nejvíce přiblíží k článku.

 11. George napsal:

  Myslim ze si prisuzujete az moc velkou dulezitost. Zdravim z USA, George

 12. Zbyněk napsal:

  Všem přeji úspěšný a kosmonautikou našlapaný rok 2018 🙂

 13. Zdeněk Veselý napsal:

  Nedivím se, že se vám vařily servery, když ke startu došlo 31.7.

  PF 2018

 14. Josef Mezera napsal:

  Super článek 😀 Věřím, že nebude daleko od reality, neboť příští rok bude z hlediska kosmonautiky opravdu velmi interesantní. Přátelé, z celého srdce děkuji za vaší práci. Do nového roku vám přeji více a více spokojených čtenářů, jakož i pevné zdraví a hodně štěstí v osobním životě.

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.