sociální sítě

Přímé přenosy

Falcon 9 (Hera)
00
DNY
:
00
HOD
:
00
MIN
:
00
SEK

krátké zprávy

Indické projekty

Indická vláda udělila souhlas s řadou velkých vesmírných projektů včetně návratu lunárního vzorku prostřednictvím mise Chandrayaan-4 a prvního modulu vesmírné stanice.

Near Space Network

NASA 17. září oznámila, že udělila kontrakt společnosti Intuitive Machines na podporu Near Space Network. Jedná se o systém, který poskytuje komunikační služby pro mise NASA na oběžné dráze Země a cislunárním prostoru.

Ariane 6

Evropští představitelé tvrdí, že změna softwaru by měla vyřešit problém, který nastal při inauguračním startu Ariane 6 v červenci s horním stupněm.

Space Network Services

Impulse Space oznámila 16. září kontrakt na zajištění dopravy na geostacionární oběžnou dráhu pro družice od francouzského startupu Space Network Services. Byla to první oznámená dohoda o geostacionární službě Impulse Space, která byla představena v srpnu.

U.S. Space Force

U.S. Space Force udělily téměř 45 milionů dolarů Rochesterskému technologickému institutu a Michiganské univerzitě, aby vedly pokročilý výzkum vesmírné energie a pohonu.

Lockheed Martin

Lockheed Martin získal kontrakt v hodnotě 297,1 milionu dolarů na vývoj mapovačů blesků pro budoucí geostacionární konstelaci Národního úřadu pro oceán a atmosféru.
Smlouva nařizuje vyvinout dva letové přístroje a zahrnuje opce na dva další.

York Space Systems

Americké vojenské družice postavené společností York Space Systems si úspěšně vyměňovaly data na oběžné dráze pomocí optických komunikačních terminálů Tesat-Spacecom.

Ursa Major

Ursa Major, společnost zabývající se raketovým pohonem se sídlem v Coloradu, získala od americké armády nové finanční prostředky ve výši 12,5 milionu dolarů na pokrok ve vývoji a výrobě raketových motorů na tuhé pohonné látky.

U-space

Francouzský startup U-space bude spolupracovat s nadnárodním dodavatelem raket MBDA na vývoji dvojice družic, které budou demonstrovat detekci, charakterizaci a zaměřování družic a jiných zařízení ve vesmíru. Družice spadají do plánů agentury DGA .

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

Češi mohou navrhnout vesmírný koncept

ESA hledá koncept výzkumné platformy na nízké oběžné dráze, tedy nástupce ISS. Zapojit se mohou i pracoviště z České republiky. Zdroj
19. června 15:25

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Rubrika:

Štítky:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
MartinH
MartinH
7 let před

Tak co se zapojit tady jako tým kosmonautix? 😀
Koncept by jsme mohli vymyslet zajímavý. 😉

Navrhuji jednomodulovou teleskopickou stanici, startující na raketě v zasunutém stavu kde vnitřní část je plně vybavena přístroji, setrvačníky bateriemi, pohonem, zdrojem energie, dokovacími porty a podporou života (startuje jako hermetizovaná), vnější teleskopická část pak při startu slouží jako aerodynamický kryt a při plném vysunutí vnitřku se spoj hermeticky uzavře (startuje nehermetizovaná) a první posádka v ní rozloží skládací kajuty a „vestavěné skříně“, jenž byli při startu uložené v uličce vnitřní hermetizované části. Další prostor by pak zaplnilo vybavení přivezené zásobovacími loděmi.
Při mezinárodní spolupráci, NASA poskytne SLS (v té době již s nosností 120t na LEO a 12m aerodynamickým krytem) a ESA postaví stanici, by jsme mohli dostat na orbit jedním letem monstrum (před rozložením solárních panelů) o průmětu 12 m a délce cca 50 m.

Dušan Majer
Dušan Majer
7 let před
Odpovědět  MartinH

Zajímavý nápad 🙂

MartinH
MartinH
7 let před
Odpovědět  Dušan Majer

Mě to napadlo v souvislosti s nafukovacími moduly, že zvětšit objem jde i jinak. Dále jsem se inspiroval stanicí Skylab, ta taky nebyla z větší části pod krytem.

https://kosmonautix.cz/2017/06/19/cesi-mohou-navrhnout-vesmirny-koncept/