Kdo poletí na ISS v roce 2017?

O tom, že v roce 2017 vyrazí na ISS italský astronaut Paolo Nespoli, jsme na našem blogu již psali. NASA společně s dalšími partnery, kteří se podílejí na provozu mezinárodní vesmírné stanice před pár hodinami oznámili kompletní složení dlouhodobých expedic s pořadovými čísly 51 a 52, které budou probíhat v první polovině roku 2017. Kromě zkušených astronautů jako jsou třeba Peggy Whitson, nebo Fjodor Jurčichin poletí na ISS i dva američtí nováčci – Mark Vande Hei a Jack Fisher (na obrázku), ale kosmickou premiéru si odbudou i francouzský astronaut Thomas Pesquet a ruský kosmonaut Nikolaj Tichonov.

V březnu 2017 by měl odstartovat Sojuz MS-04, který na ISS doveze dva ruské kosmonauty – Alexandra Misurkina a Nikolaje Tichonova. Spolu s nimi poletí i americký astronaut Mark Vande Hei. Na stanici už bude čekat zárodek 51. dlouhodobé expedice, který přiletí o několik měsíců dříve v Sojuzu MS-03- americká ostřílená astronautka Peggy Whitson, Francouz Thomas Pesquet a Oleg Novickij z Ruska.

V květnu se ke stanici vydá Sojuz MS-05, který na orbitální komplex dopraví Fjodora Jurčichina z Ruska, Paola Nespoliho z Itálie a Jacka Fishera z USA. Ti se přidají k Misurkinovi, Tichonovovi a Vande Heiovi, kteří přejdou do 52. dlouhodobé expedice.

Vande HeiFisher jsou členy oddílu NASA vybraní v roce 2009. Jejich účast v dlouhodobé misi bude první cestou do vesmíru, kterou podniknou. Hned při své orbitální premiéře budou mít důležitý úkol. Pokud se podaří dodržet plán (technický i finanční), mohli by se podílet na řízení zkoušek soukromých lodí CST-100Crew Dragon, jejichž testovací lodě by mohly v roce 2017 dorazit ke stanici.

Expedice 51:

 • Peggy Whitson
 • Oleg Novickij
 • Thomas Pesquet
 • Mark Vande Hei
 • Alexander Misurkin
 • Nikolaj Tichonov

Expedice 52:

 • Mark Vande Hei
 • Alexander Misurkin
 • Nikolaj Tichonov
 • Jack Fischer
 • Paolo Nespoli
 • Fjodor Jurčichin

Zdroje informací:
http://www.nasa.gov/…station-partners-announce-crew-members-for-missions-in-2017

Zdroje obrázků:
http://www.nasa.gov/sites/default/files/thumbnails/image/15-161b.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

28 komentářů ke článku “Kdo poletí na ISS v roce 2017?”

 1. Libuše Zachařová napsal:

  Vážení,
  pročítám komentáře ke všemu, co mě zajímá a musím pochválit zde přispívající za vzornou češtinu. Nenašla jsem jedinou pravopisnou chybu. To se nedá říci o komentářích např. k hudebním nástrojům, módě, motorismu apod.
  Potěšilo mne to.
  Zdravím všechny fandy ISS.
  LZ

 2. Aleš Borovička napsal:

  V mnoha článcích se ISS rozděluje na Ruskou část a zbytek. Mají kosmonauti na ISS přístup do všech částí bez omezení, nebo jsou na to nějaké protokoly? Takhle to totiž vypadá že se jedná o 2 různé stanice spojené v jeden kus.

 3. qwer napsal:

  Rusové mají vždy na ISS převahu. Je to dáno tím, že mají jako jediní dopravní prostředek a tudíž právo toho „zneužívat“?

 4. Jaroslav.Alois napsal:

  Nyní se ukazuje, jak bylo zrušení programu Saturn ve prospěch raketoplánu strategicky chybné.
  NASA měla supernosič, který nyní hlemýždím tempem vyvíjí, již před padesáti lety, pokud by investice do raketoplánu dala na modernizaci Saturnů, mohla být kosmonautika daleko vpředu.

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.