Prozatím platí, že rakety SuperHeavy s loděmi Starship startují pouze z texaské základny Starbase. Do budoucna by tam měly probíhat především vývojové a zkušební starty, zatímco ty operační se přestěhují na Floridu. Na východě USA plánuje SpaceX hned několik startovních ramp pro tyto rakety. Stejně jako v Texasu i zde mají rampy sloužit také sekundárnímu účelu – jejich obslužné věže budou zachytávat vracející se hardware. Před pár desítkami hodin byla na Floridě spatřena ramena chopsticks, u kterých se předpokládá, že budou použita na startovní rampě SLC-37 na Cape Canaveral Space Force Station, ze které dříve startovaly třeba rakety Delta IV.

Zdroj: https://pbs.twimg.com/

Zdroj: https://pbs.twimg.com/

Zdroj: https://pbs.twimg.com/
Zdroje informací:
https://x.com/
Zdroje obrázků:
https://pbs.twimg.com/media/HLlnEU4WEAAPsyd?format=jpg&name=large
https://pbs.twimg.com/media/HLlnEU6XEAAF27m?format=jpg&name=large
https://pbs.twimg.com/media/HLlnEU3WwAAJ9XB?format=jpg&name=large
https://pbs.twimg.com/media/HLlnEU5WIAAlrcF?format=jpg&name=large