sociální sítě

Přímé přenosy

krátké zprávy

Vast

Generální ředitel společnosti Vast, která se zabývá vývojem komerčních vesmírných stanic, uvedl, že podporuje revidovaný přístup NASA k podpoře vývoje komerčních stanic a označil jej za nejlepší způsob, jak se vyhnout mezeře v lidské přítomnosti USA na oběžné dráze.

Armada

Společnosti Armada, specialista na mobilní edge computing, a Sophia Space začaly spolupracovat na vybudování integrované a škálovatelné výpočetní infrastruktury sahající od Země až do vesmíru.

Boeing

Společnost Boeing oznámila, že zahájila 3D tisk konstrukčních panelů, které tvoří páteř solárních panelů pro družice. Tento krok podle společnosti zkrátí výrobní dobu na polovinu a pomůže jí udržet krok s poptávkou.

Eutelsat

Společnost Eutelsat se spojila s francouzským startupem Skynopy, který se zabývá družicovou konektivitou, aby prozkoumala možnosti, jak nabídnout operátorům družic pro pozorování Země volnou kapacitu na pozemních stanicích používaných pro OneWeb.

FCC

Federální komunikační komise ukončila vyšetřování společnosti EchoStar, která se chystá prodat spektrum společnostem SpaceX a AT&T v rámci obchodů v celkové hodnotě přesahující 40 miliard dolarů.

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

Českou republiku navštíví kanadský astronaut Chris Hadfield

Kanaďan Chris Hadfield byl na oběžné dráze celkem třikrát, ale nejvíce se do paměti veřejnosti zapsal při svém jediném dlouhodobém pobytu na Mezinárodní kosmické stanici na přelomu let 2012 a 2013. Jako jeden z prvních astronautů tehdy začal v plné míře využívat všech možností, které přinášely nastupující sociální sítě. Krásné fotky Země i pohled na všední život astronautů už dnes vnímáme tak trochu jako něco normálního, ale před zmíněnými 12 lety šlo o poměrně vzácný úkaz. Dodnes jsou třeba videa, na kterých Chris ždímá mokrý ručník, velmi populární, ale nejznámější je jeho verze skladby Space Oddity od Davida Bowieho, kterou natáčel na palubě orbitálního komplexu. Nyní tento kanadský astronaut zamíří do České republiky a my Vás na tuto akci, jakožto její mediální partner, srdečně zveme.

Chrise Hadfielda do České republiky pozval Crown Comedy Club a naplánovaná jsou hned dvě živá vystoupení – 1. prosince 2025 v pražském Kongresovém centru2. prosince 2025 v brněnském Bobycentru. Publiku bude (anglicky bez překladatele) vyprávět své osobní příběhy z vesmíru, přednese svůj inspirativní pohled na budoucnost kosmického výzkumu a silné poselství o lidské zvědavosti, odvaze a možnostech. Vystoupení bude provázet působivý vizuální podkres a chybět nebude ani prostor pro dotazy z publika. Pokud Vás tedy kosmonautika baví a chtěli byste se setkat s tímto skvělým popularizátorem vědy, zvažte účast na některé ze dvou zmíněných akcí. Vstupenky jsou k dispozici přes distribuční síť Ticketmaster.

Mediální partneři vystoupení Chrise Hadfielda v České republice.
Mediální partneři vystoupení Chrise Hadfielda v České republice.

Hodnocení:

5 / 5. Počet hlasů: 7

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
David Suchomel
Administrátor
4 měsíců před

Olalaaaaa. No to je skvělý. To zní jako plán. Pojede někdo do Brna?

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Pro vytvoření hesla prosím klikněte na odkaz, který Vám právě dorazil do Vaší E-mailové schránky.