ŽIVĚ A ČESKY: Sentinel 6A změří mořskou hladinu

12. června 2019 – to je datum, kdy z kalifornské rampy SLC-4E odstartoval Falcon 9 se třemi družicemi Radarsat. Od té doby všechny Falcony startovaly z Floridy. Nyní se však téměř po roce a půl Falcon vrací na Vandenbergovu základnu. V sobotu večer (v 18:17 SEČ) má odsud vynést evropsko-americkou družici Sentinel 6A. Jejím úkolem bude navázat na několik desítek let dlouhou sérii přesných měření výšky mořské hladiny, aby mohli vědci lépe porozumět procesům klimatických změn. Lákadlem je také použití zbrusu nového prvního stupně nosné rakety, který se pokusí o přistání na pevnině. Pokud tedy budete mít čas a chuť, rádi Vás přivítáme u našeho přenosu.

Náš přenos ze startu spustíme zhruba okolo 18:00 SEČ. Pokud máte zájem zapojit se do chatu, nebo Vám nefunguje přehrávání ve vloženém okně, klikněte sem a dostanete se na stránku přenosu na Mall.TV. Pokud máte s přehráváním problém, zkuste jej spustit v tzv. anonymním okně prohlížeče.

Zdroje informací:
https://www.nasa.gov/
https://spaceflightnow.com/
https://forum.kosmonautix.cz/
https://www.elonx.cz/

Zdroje obrázků:
https://airbus-h.assetsadobe2.com/…November2019-CopyrightAirbus.JPG?wid=3626&fit=constrain

Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

2 komentářů ke článku “ŽIVĚ A ČESKY: Sentinel 6A změří mořskou hladinu”

  1. Marek Zettík napsal:

    Dobrý den. V průběhu záznamu „Sentinel 6A změří mořskou hladinu“ dochází k posunu zvuku vůči obrazu. Ve více časech dochází k přeskoku. 1. někdy po 10. minutě, něco bylo ve 13. minutě. Ve zvuku, kdy je odpočet, tak na obrazu je ještě lehce přes minutu. Byla tam pasáž, kteru jsem slyšel 2x, a to, že se družici říká po jistém „bojovníku“ za měření oceánů z družic

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.