Rok 2019 z pohledu ESA

Evropská kosmická agentura zažila úspěšný rok 2019. O mnoha jejích projektech jsme se zmínili v dnešním celkovém rekapitulačním článku, ale jelikož ESA k této příležitosti vydala povedené video, přinášíme Vám jej ještě v samostatném krátkém článku. Na co se můžete těšit? Vstup družice Aeolus do služby a zahájení historicky prvního specializovaného měření proudění vzduchu pomocí laseru a Dopplerova jevu, úspěšné fungování družic z programu Copernicus, dokončení stavby Sentinelu 6, pokrok ve vývoji nových raket – Vega-C a Ariane 6, dokončení přenosové sítě EDRS, Luca Parmitano na velitelem expedice na ISS, oprava AMS-02, nová data z teleskopu Gaia, vypuštění teleskopu Cheops pro studium známých exoplanet, dokončení stavby Solar Orbiteru, objevy využívající data ze sondy Rosetta, nebo na úspěšné jednání Space19+.

Byl to rok plný zajímavých momentů a jelikož je Česká republika členem Evropské kosmické agentury, můžeme se z těchto úspěchů radovat i my. Ostatně na některých z nich mají zlaté české ručičky a hlavičky přímý podíl.

Zdroje informací:
https://www.youtube.com/

Zdroje obrázků:
http://www.czechspaceportal.cz/…/esa_logo_dark_blue.bmp

Rok 2019 z pohledu ESA, 5.0 out of 5 based on 5 ratings
Pin It
(Visited 1 130 times, 2 visits today)
Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky

Hlášení chyb a nepřesnostíClose

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (5 votes cast)
(Visited 1 130 times, 2 visits today)
Níže můžete zanechat svůj komentář.

Více se o tomto tématu dočtete zde »
(odkaz vede na příslušné vlákno diskuzního fóra www.kosmonautix.cz)


2 komentáře ke článku “Rok 2019 z pohledu ESA”

  1. B.E.A.M napsal:

    Jáááj, tú vlajku na Ariane 6 vám budem v dobrom závidieť :))

    • Dušan Majer napsal:

      Děkujeme. My zase budeme Slovensku přát, aby se co nejrychleji dostalo do ESA, kam právem patří. Vím, že máte hodně schopných lidí, byť se na ně média občas snaží házet špínu. Máte být na co hrdí už teď.

Zanechte komentář