Co vyřadilo Intelsat 29e z provozu?

Podle vyšetřovatelů mohl za dubnové náhlé selhání družice Intesat 29e elektrostatický výboj způsobený závadou na elektrických rozvodech v souvislosti se sluneční aktivitou, případně zásah mikrometeoritu. Ať byla příčina jakákoliv, vedla ke škodě za 382 milionů dolarů. Vyšetřovací komisi tvořili odborníci z firmy Boeing (která družici postavila), Intelsat (která ji provozovala), ale také nezávislí experti. Připomeňme, že telekomunikační družici Intelsat 29e vynesla 27. ledna 2016 raketa Ariane 5, přičemž její životnost se odhadovala na 15 let.

Ukládání aerodynamického krytu na satelit Intelsat 29e

Ukládání aerodynamického krytu na satelit Intelsat 29e
Zdroj: http://spaceflightnow.com/

Intelsat 29e byl postaven na platformě Boeing 702MP a jeho pracovištěm byl 50. stupeň západní délky na geostacionární dráze. Družice poskytovala v pásmu C přenášené video a datové služby pro zákazníky v Jižní Americe a zaměřené služby v pásmu Ku pro obě Ameriky i letecké linky mířící přes Atlantik. Cestující v letadlech tak měli možnost sledovat živé televizní vysílání nebo satelitní internet.

Tato družice byla prvním zástupcem nové generace série Epic, kterou Intelsat připravil, aby zákazníkům nabídl vyšší přenosové kapacity.  Intelsat provozuje dalších šest družic postavených na stejné platformě a proto musela přijít analýza rizika opakování této nehody. Výsledky jsou však potěšující – riziko opakování je podle odborníků velmi nízké. Stejně tak se nečeká žádný významný dopad na družice vyrobené firmou Boeing – ostatně příští start nás čeká už o víkendu. Amos-17, který má letět na Falconu 9 také vyrobil Boeing.

Intelsat 29e je již oficiálně prohlášen za ztracený. S družicí není možné navázat kontakt poté, co pozemní teleskopy ukázaly, že z družice unikají pohonné látky a uvolňují se úlomky. Firma zatím zvažuje, zda přistoupí ke stavbě nové družice, která by nahradila zničený exemplář. Celkově se však dá říct, že série Epic zatím nemá mnoho štěstí. Stačí si vzpomenout na jinou družici z této série – Intelsat 33e, který po úspěšném startu na raketě Ariane 5 v srpnu 2016 čelil závadě na pohonném systému a k dosažení finální dráhy musel použít záložní trysky. Podle vyšetřovatelů spolu však oba případy nijak nesouvisí.

Dalším členem letky firmy Intelsat bude družice Intelsat 39, která má startovat 6. srpna na Ariane 5. Jejím úkolem bude zajistit širokopásmový internet, video služby, ale i služby pro vlády v Africe, Asii, Evropě, na Blízkém Východě a v oblasti Indického oceánu. Společnost jí bude dělat evropská přenosová družice EDRS-C.

Přeloženo z:
https://spaceflightnow.com/

Zdroje obrázků:
https://mk0spaceflightnoa02a.kinstacdn.com/wp-content/uploads/2016/01/is29e.png
http://spaceflightnow.com/wp-content/uploads/2016/01/Pose-coiffe-sur-lanceur_035-2.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

17 komentářů ke článku “Co vyřadilo Intelsat 29e z provozu?”

  1. David R. napsal:

    V případě zasažení mikrometeoritem lze téměř s jistotou očekávat rotaci satelitu. V případě úniku paliva také.
    Pouhá závada HW bez mechanického poškození nemůže udělat takovou paseku.

  2. David napsal:

    Nevím, na kritických prvcích IT systémů máme boční vrátka skrze nezávislá ILO, nebo IDRACy, tak aby se mohla dělat dignostika a případné napravné akce i při totálním výpadku hlavního HW. Mívá to svojí kartu, baterku, procesor i síťové připojení.

    Je mi divné, že na tak drahých satelitech nemají možnost takového bočního spojení..

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.