Pokec s Kosmonautixem – červenec 2019

Letní prázdniny jsou ve své polovině, teploty atakují rekordy, lidé si užívají dovolených. Přesto jsou některé stálice, které neberou ohled na roční období – jedním z takových pevných bodů je i náš seriál Pokec s kosmonautixem, který má živou premiéru vždy od osmi hodin večer v poslední pátek v měsíci. A jelikož právě dnes máme poslední červencový pátek, je jasné, co nás večer čeká. Jako vždy budete o obsahu pořadu rozhodovat Vy, diváci. Právě Vaše dotazy napsané do chatu na YouTube totiž určují, o čem bude v rámci vysílání řeč. Pokud tedy máte čas a chuť strávit zhruba dvě hodiny přátelským povídáním s lidmi, kteří mají stejné zájmy, pak jste srdečně zváni.

A ještě technická – Občas se stane, že někdo napíše svůj dotaz do komentáře pod článkem Pokecu na našem webu, ale tam se k němu dostaneme až po přenosu a neodpovíme na něj ve vysílání, protože o něm nevíme. Připomínám tedy, že odpovědi v přenosu se dočkají pouze otázky poslané do chatu na YouTube.

Zdroje obrázků:
https://pbs.twimg.com/media/EASChNpW4AA8RW0.jpg
https://pbs.twimg.com/media/D_8alz0XUAE222o.jpg:large
http://www.nasa.gov/sites/default/files/thumbnails/image/ksc-20190702-ph_awg05_0013.jpg
https://pbs.twimg.com/media/EAFRIisUcAEIuct.jpg:large

Pokec s Kosmonautixem – červenec 2019, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Pin It
(Visited 950 times, 1 visits today)
Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky

Hlášení chyb a nepřesnostíClose

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
(Visited 950 times, 1 visits today)
Níže můžete zanechat svůj komentář.

Více se o tomto tématu dočtete zde »
(odkaz vede na příslušné vlákno diskuzního fóra www.kosmonautix.cz)


10 komentářů ke článku “Pokec s Kosmonautixem – červenec 2019”

 1. Ten_z_Bíliny napsal:

  Trochu offtopic, ale první čínská soukromá raketa úspěšně vzlétla: http://www.chinadaily.com.cn/a/201907/25/WS5d393f43a310d83056400f5a_1.html

 2. Jan Jančura napsal:

  Dobrý večer p. Majere,
  chtěl jsem se s Vámi spojit přes odkaz “Kontaktujte autora článku -…”, ale bohužel se mi z toho komunikačního boxu zobrazí jen horní část, zbytek nejde posunout/rolovat a tedy odeslat.
  Podobně mi nefungují upozornění přes RSS na články a krátké zprávy (vpravo nahoře Vašeho webu), vždy se mi zobrazí html kód.
  Obdobně mi také nefunguje doručení na můj email reakcí na mé příspěvky.

  • Dušan Majer napsal:

   Hezký večer,
   nejsem IT odborník, ale myslím, že ten odkaz na HTML zdroj je v pořádku – je potřeba ho vložit do nějaké RSS čtečky, kterou používáte. Ta pak onen HTML kód přeloží do normálních upozornění.

  • tonda napsal:

   Ten formulář na odeslání chyby v článku je asi dobře,jen si dejte menší rozměr okna a zobrazí se celý a jde normálně odeslat,měl jsem ten samý problém,používám taky velký zvětšení stránky kvůli špatnému zraku.

  • Dan napsal:

   Ad RSS – já to dělám tak, že si adresu toho RSS kanálu (který se v browseru zobrazí jako XML) dám ručně do odběrů v RSS čtečce, žádné pluginy na to nepoužívám.

 3. Jan Jančura napsal:

  Add p. Dušan Majer:
  Díky. Nakonec se mi to podařilo, bohužel ale až po přečtení nápovědy z internetu, ta od Googlu je zavádějící. Podstata je, že do Chrome je zapotřebí RSS čtečku doinstalovat např. dle návodu:
  Chrome standartně nemá čtečku RSS, proto je nutné si tento doplněk doinstalovat a to tak, že v nastavení chrome klikni na položku Rozšíření a dej hledat RSS, pak si vyber “Rozšíření Odběry RSS (od Googlu)” a dej nainstalovat, znovu načti stránky a mělo by ti to chodit.
  Add Tonda:
  Díky,je to tím, jak píšete, používám zvětšení cca 200°%, po zmenšení na 100% se to zobrazilo celé.

  • Dušan Majer napsal:

   Aha, díky, zase jsem o něco chytřejší. Sám RSS nepoužívám, tak mám v tomhle směru mezery, díky za jejich vyplnění. 😉

   • Jan Jančura napsal:

    Já taky ne, ale poradil internet. Já to RSS jsem taky nepoužíval, ale chci si vyzkoušet k čemu může být dobrý.
    Jen ještě jeden problém, nechodí mi odpovědi na mé komentáře i když mám zatrženo “Notify …” – dříve to fungovalo.
    Jinak mám jeden námět, nevím zda na Vás nebo p. Michala Václavíka do webu “Vesmírná technika”:
    “Jak se reguluje tah raketových motorů a důvody omezení regulačního rozsahu”. Předpokládám, že se reguluje ovládáním množství paliva a okysličovadla, ale mění se současně i nastavení jiných částí raketových motorů – injektoru, trysky apod. kvůli omezení nestabilit jejich chodu?

Zanechte komentář