Blíží se přesun našich komentovaných přenosů

Velmi originální pohled na raketu Vega na startovní rampě

Vážení diváci, jsme velice rádi, že si naše živě a česky komentované přenosy oblíbilo tolik diváků. Vážíme si Vaší přízně a proto Vás nyní chceme s předstihem informovat o změnách, které tento formát potkají již v nejbližších desítkách hodin. Pro naše pravidelné čtenáře to nebude žádné překvapení, protože jsme o této změně informovali už před několika měsíci, konkrétně to bylo v říjnu. Naše živě a česky komentované přenosy se přesouvají z portálu YouTube na portál Mall.TV. Jelikož chápeme, že je kolem této změny mnoho nejasnost a otázek, rozhodli jsme se sepsat tento článek, který se pokusí odpovědět na ty nejčastější dotazy. Věříme, že po jeho přečtení sami uvidíte, že se není čeho bát.

Proč vlastně přecházíte z YouTube na Mall.TV?
Zástupce Mall.TV zaujaly naše přenosy, z čehož máme radost, ale tím hlavním důvodem je, že cítíme možnost oslovit ještě širší publikum. Všechno, co děláme, je motivováno snahou dostat informace o kosmonautice mezi širokou veřejnost, mezi co nejvíce diváků / čtenářů. Jelikož bude Mall.TV naše přenosy aktivně promovat, máme možnost ukázat krásy kosmonautiky více lidem.

Jsem zvyklý používat YouTube, tahle změna se mi nelíbí.
Plně chápeme, že zvyk je železná košile. Při jednáních s Mall.TV jsme se proto zaměřili na maximální komfort pro diváky. Naší snahou bylo, aby se pro Vás změnilo co nejméně věcí. Mohu s potěšením konstatovat, že nová platforma umožní prakticky vše, co jsme využívali na YouTube. Na našem webu vyjde článek s vloženým přehrávačem, diváci budou mít k dispozici chat, který bude po ukončení přenosu archivován a při přehrávání se bude živě obnovovat stejně jako na YouTube. Záznam samotný zůstane na stejné adrese, na které probíhalo vysílání.

Mall.TV ale nemá mobilní aplikaci. Jak se o vysílání dozvím?
Podle aktuálních informací by se aplikace měla objevit v nejbližších dnech. Do té doby můžete využívat různých metod – na našem webu v pravém sloupci najdete výpis nejbližších přímých přenosů s odkazy na stránku přenosu. Na Mall.TV na stránce přímých přenosů můžete kliknout na ikonu zvonku a systém vás upozorní na spuštění vysílání. Stejně tak můžete například v RSS odebírat naše články – tak se několik hodin před přenosem dozvíte, že budeme vysílat. V článku vždy najdete vložené okno s přehrávačem. Vy, kdo jste na Facebooku, můžete stále využívat naší služby, v rámci které zakládáme ke každému přenosu událost. Stačí se k ní přidat a budete dostávat všechny aktuální informace. Pokud preferujete sledování videí přes chytré televize, tak oficiální aplikace Mall.TV by pro tato zařízení měla být k dispozici během prvního čtvrtletí letošního roku. Možností je tedy mnoho.

A je něco, co se nepodařilo na novou platformu přenést?
Při testovacím vysílání do zdi jsme odhalili jedinou věc, která však není rozhodující. Chat se u videa objeví až ve chvíli, kdy se začne vysílat. Do té doby není možné chat používat. Zástupce Mall.TV mne však informoval, že se pokusí tuto funkci zprovoznit.

A bude na Mall.TV nějaká výhoda, tedy něco, co na YouTube nebylo?
Kromě výše popsaného očekávání vyšší sledovanosti a tedy i většího počtu oslovených diváků, je tu ještě jedna věc. Na YouTube se nám několikrát stalo, že záznamy byl třeba i na dobu několika hodin po startu nedostupný. Na vině byly právní nároky třetích stran, které si neprávem nárokovaly několik desítek sekund v době kolem startu a všechna další videa obsahující tuto pasáž byla nedostupná. Řešení takové situace trvalo často i několik hodin. Na Mall.TV nic podobného hrozit nebude.

Co samotné přenosy – bude se měnit jejich obsah či forma?
Mohu všechny uklidnit, že podoba samotných přenosů zůstane zachována včetně úvodní hudby. Grafické prvky však prošly profesionální úpravou, takže jsou nyní hezčí na pohled.

Co musím udělat, abych mohl sledovat živě a česky komentované přenosy?
K samotnému sledování nemusíte dělat nic. Přenosy jsou zdarma dostupné všem bez omezení a bez registrace – stejně jako na YouTube. Pro neregistrované nejsou dostupné některé služby – nemůžete se třeba nechat upozornit výše uvedeným zvonečkem. Stačí ale sledovat naše články a s předstihem několika hodin se dozvíte o každém startu.

A co když chci chatovat?
V tom případě se neobejdete bez registrace na Mall.TV – stačí na jejich webu kliknout na ikonku vpravo nahoře a sledovat instrukce. Jelikož první komentovaný přenos na nové platformě plánujeme už na zítřek, můžete se už začít registrovat. Tím, že se registrujete, navíc budete moci využívat i výše popsaných upozorňování na přímé přenosy.

Závěrem chci ještě jednou zopakovat, že jsme při přesunu komentovaných přenosů v maximální možné míře usilovali o co možná největší zachování věcí, na které jste Vy, diváci, zvyklí. Abyste přesunem nebyli nijak omezeni, aby většina věcí zůstala stejná, případně aby se zlepšila. Děkujeme Vám za pochopení, i nadále se budeme snažit o to, aby se Vám naše živě a česky komentované přenosy líbily.

P.S. Před několika měsíci, jsem sliboval, že jakmile se naše komentované přenosy přesunou z YouTube na Mall.TV, tak na YouTube spustíme novou formu přímé interakce. Chápeme, že mnoho lidí dalo našemu YouTube kanálu odběr právě kvůli komentovaným přenosům. Nechceme, aby se tito lidé cítili podvedeni (byť na YouTube nabízíme mnohem více – třeba titulkovaná videa nebo nově Vesmírné výzvy ve vysoké kvalitě). Nový formát by měl být také živě vysílaný a jeho obsahem bude naše odpovídání na dotazy z chatu. Něco podobného vlastně už znáte – v posledních letech jsme podobný formát zavedli při oslavách narozenin našeho diskusního fóra. Zbývá dořešit jen drobný detail – jaký termín zvolit a každý měsíc jej opakovat. Možností je mnoho – první středa v měsíci, každého pátého, třináctého či dvacátého a tak dále. Jestli chcete, napište své návrhy do diskuse a můžete přidat i tip, jak by se tento nový formát mohl jmenovat.

Zdroje obrázků:
http://www.esa.int/…/15249234-2-eng-GB/Vega_VV04_on_launch_pad.jpg

Blíží se přesun našich komentovaných přenosů, 4.3 out of 5 based on 19 ratings
Pin It
(Visited 6 089 times, 1 visits today)
Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky

Hlášení chyb a nepřesnostíClose

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.3/5 (19 votes cast)
(Visited 6 089 times, 1 visits today)
Níže můžete zanechat svůj komentář.

Více se o tomto tématu dočtete zde »
(odkaz vede na příslušné vlákno diskuzního fóra www.kosmonautix.cz)


340 komentářů ke článku “Blíží se přesun našich komentovaných přenosů”

 1. Pití napsal:

  Mall.TV bohužel nepodporují chytré televize ani jejich prohlížeče ho neumí načíst, takže … v podstatě sbohem

  • Dušan Majer napsal:

   Četl jste článek? Je tam uvedeno, že aplikace pro chytré televize bude.

   P.S. Osobně vůbec nedokážu pochopit, že někdo opustí program, který jej baví, jen proto, že to nejde na chytré televizi. Pokud máte přenosy opravdu rád, tak si je můžete pustit na PC. Je to o tom, co je pro každého důležitější, zda pohodlí, nebo informace. Tisíce lidí sledují přenosy na počítačích a televizi k tomu vůbec nepotřebují. Aneb kdo chce, hledá způsob.

   • Dan napsal:

    Možná je to tím, ze někteří chtějí prostě vidět start na velké televizi. Český amatérský a podle mě dost rušivý ( můj názor, srovnávám ho s komentářem v TV) komentář berou jako bonus, bez kterého se obejdou. Mám trochu pocit, že si myslíte, že jste důležitější než ta kosmonautika.

    • Dušan Majer napsal:

     Prosím? My snad někoho do sledování našich přenosů nutíme? Je to alternativa, kterou si můžete zvolit. Pokud chcete raději sledovat originální přenos, nikdo vám v tom přece nebrání. Přenosy jsou pouze pro ty, kteří chtějí něco jiného. Jasně, nemusí to vyhovovat všem, ale právě proto je tu možnost volby, aby si to své našel každý. A poslední věta mi opravdu vyvolala úsměv na tváři, na to snad ani nemá smysl reagovat.
     P.S. zajímalo by mne, co bychom měli udělat, aby náš komentář nebyl podle vás amatérský a rušivý.

    • Jiří napsal:

     Jasně, Majerův komentář nikoho nezajímá a proto počet souběžně připojených přehrávačů při startu Falcon Heavy komentovaný Dušanem Majerem byl o chlup větší, než počet lidí, co sledovali tiskovou konferenci na NASA TV po průletu New Horizons okolo Ultima Thule. Ty desetitisíce lidí, co už přenosy viděli to měli zapnuté, protože je to rušilo :-D. Vy jste fakt vtipálek.

    • Jiří napsal:

     Omlouvám se

   • Petr napsal:

    Na chytré telce mi nikdy v aplikaci YouTube video necuklo a ani nenačítalo, na PC skoro vždy, a na 55ce, to je pokoukáníčko

    • Dušan Majer napsal:

     To je zvláštní, já sleduji videa na Youtube pouze na PC a taky jsem se nesetkal se sekáním či načítáním.
     P.S. jak jsem psal v článku, aplikace pro chytré televize bude, takže jde jen o přechodné období.

     • Petr napsal:

      Jo v pohodě, budu sledovat a je mi jedno kde, jen jsem reagoval, ty aplikace běží asi líp protože nic jiného v tu chvíli neřeší neběží v tom a nebo tom prohlížeči a tak, já osobně se přizpůsobím, hlavní je že bude stále na co koukat, za to velký dík.

     • Dušan Majer napsal:

      není vůbec zač, doufám, že budete spokojen.

   • Pití napsal:

    Jj, sledovat na mobilu to nebudu… když se chci na něco dívat, tak to chci vidět (ve velkém)

    Jestli a kdy vůbec bude či nebude nechávám hvězdám.

    • Dušan Majer napsal:

     A co sledovat na PC?

    • Michal Z. napsal:

     No, já mám kabel od PC hozenej do “blbý” TV a mám to skoro metr uhlopříčku jako druhý monitor. A užívám si velký obraz, jen popcorn není 🙂 Možná by ale šlo do budoucna udělat smlouvu s porhubem – určitě lepší streamovací schopnosti, živá vysílání mají zvládnutá na jedničku a sposta youtuberů tam přechází díky sebevražedné politice youtubu 😀

    • r4ms3scz napsal:

     Pití: nevím jestli to cítíte, ale dle komentářů jste jen požitkářský populista, který říká, že ho v podstatě skvěle odvedená práce týmu kosmonautix nezajimá, pokud nevidí nějaký obrázek ve velkém rozlišení nebo na velké obrazovce. Pro Vás je pak škoda této odvedené práce a radši si rovnou pusťte originální přenos klidně v kině.

     Ti, které toto odvetví opravdu zajímá, se klidně smíří s přímím přenosem v menším rozlišení nebo na mobilu a pak se na to podívaji později znovu, klidně na youtube nebo kdekoliv jinde na větší obrazovce.

     Jde tu především o informace v aktuálním čase a o emoce, reakce a vše ostatní co patří k přímému přenosu.

     P. Majer a tým portálu odvádí neuvěřitelnou práci bez nároku na odměnu. Přesunem na portál Mall.tv mohou získat mnohem více diváků v našich vodách než na YT.

     Vše má své klady a zápory, ale tento krok vítám a držím pěsti, ať se daří i nadále.

     • Dušan Majer napsal:

      Nevyčítal bych ostatním divákům, že jim vyhovuje něco jiného. Každý jsme jiný a každý máme trochu jiné hodnoty, požadavky atd. Doufám, že přenosy na nové platformě osloví co nejvíce lidí.

    • r4ms3scz napsal:

     P. Majere jste, jak to říct, strašně tolerantní 🙂

     • Dušan Majer napsal:

      To považuji za základ slušné diskuse. Nikdy neodkážeme všechny nacpat do jedné škatulky, byla by to pak hrozná nuda na světě. 😉

   • Tomáš Veselý napsal:

    Ano na počítači přenos sledovat lze, ale na velké TV, je to úplně o něčem jiném.
    Mám stejný problém jako předchozí diskutující. Rozhodně nebudu přenosů sledovat tolik jako dosud.

    Sledoval jsem přenosy buď mimo domov na mobilu, nebo si přenos z mobilu spárovaného s chytrou TV zobrazil na chytré TV. Potěšilo mě, že se i Vesmírné Výzvy přesunuly ze Streamu, protože Samsung pro něj má mizernou aplikaci, ve které se musí asi 20 vteřin procházet ostatní videa, než bylo možné zvolit to poslední.

    Každopádně pro mě je to krok pryč od technologie, díky které lze videa přehrát skoro na všem.

   • Tomáš Vodička napsal:

    Já myslel, že na chytré televizi si prostě pustím internetový prohlížeč a tam přenos otevřu přímo z kosmonautixu. Půjde to?

  • M_M napsal:

   Doufám v aplikaci pro webOS (LG), do té doby budu na TV pouštět přes PC – kdo chce, cestu si najde. A tohle opravdu není problém.

 2. Matoo napsal:

  Chci celé redakci Kosmonautixu v čele s Dušanem poděkovat za jejich práci, které si moc vážím. Bohužel přechod na mall.tv je pro mě jednoznačně komplikace. Obvykle se dívám na přenosy na televizi přes aplikaci Youtube, bohužel na mall.tv žádná aplikace pro tv není a konkrétně pro mou 3 roky starou Panasonic ani určitě nebude, protože není ani HBO. Přes prohlížeč v tv videa nehrají. Z důvodu (ne)rozšířenosti mall.tv si myslím, že naopak sledovanost půjde dolů. Ale rozhodně si přeji opak a držím palce ať vaše předpoklady vyjdou.

  • Dušan Majer napsal:

   Aplikace by měla být za několik týdnů. Sám chytrou TV nemám a tak nedokážu posoudit, zda bude Váš typ podporován či nikoliv. Ale jak jsem psal pánovi před chvílí – stále je tu možnost sledovat nás přes počítač, tak jako to dělají tisíce ostatních lidí, kteří chytrou televizi nemají. Věřím, že to není takový problém.
   P.S. Moc děkujeme, že nás sledujete / čtete. 😉

   • skeblon napsal:

    V Youtube analytics je mozne u videi zjistit, jaky je podil divaku z TV, PC, Mobilu, …
    Muzete pro zajimavost tuto statistiku prozradit?
    Dekuji

    • Dušan Majer napsal:

     Určitě, rád zveřejním všechny informace, které mám k dispozici. Tato čísla se vztahují k prosinci 2018. Jde ale o všechna zhlédnutí na našem kanálu. Nevím, jak z toho vyfiltrovat jen online přenosy:

     Počítač: 56 % zhlédnutí / 62 % odsledovaných minut
     Mobilní telefon: 31 % zhlédnutí / 22 % odsledovaných minut
     Televize: 6,5 % zhlédnutí / 8,9 % odsledovaných minut
     Tablet: 6,7 % zhlédnutí / 6,9 % odsledovaných minut
     Herní konzole: 0,4 % zhlédnutí / 0,5 % odsledovaných minut

  • M_M napsal:

   A má ta televize HDMI nebo jiný vstup??? Divil bych se kdyby ne. Tak jaký problém???

 3. Petr napsal:

  Hezký den,
  z přechodu na mall.tv jsem přímo nadšený! Gratuluji k tomuto kroku!
  Je to o tom, co píše Dušan Majer – popularizovat kosmonautiku. Kdo se o kosmonautiku zajímá, je mu jedno, na čem to pustí, možností je tolik…
  Třeba já sleduji starty podle toho, kdy jsou vysílány – někdy na mobilu (třeba na parkovišti v autě) , někdy v posteli na tabletu, někdy na PC… Pokud nespím, či nemám nějaké jednání, tak naživo 🙂
  Držím palce a těším se na misi IRIDIUM 8!

  Petr

  • Dušan Majer napsal:

   Díky, doufám, že budete s přenosy spokojen i nadále.

  • havran napsal:

   “Kdo se o kosmonautiku zajímá, je mu jedno, na čem to pustí, možností je tolik…”
   Mnozstvo negativnych reakcii od ludi priamo pod tymto clankom a pod ZaC IRIDIUM hovori, ze im nie je jedno kde, na com a odkial si to pustia.

   • Dušan Majer napsal:

    Což, upřímně řečeno, nechápu. Člověk přijde na náš web, má tam okno přehrávače a nemusí vůbec řešit, čí ten přehrávač je.

    • Marcel napsal:

     riesi to ze sa to:
     neda pauznut, resp da ale po pauze to skoci ide ako bolo pauznute
     neda pretotocit ak som nieco prepocul
     neda pozriet zaznam nakolko ho nevedia spracovat
     neda otvorit v popup okne ktore plava nad ostatnymi oknami
     neda zmenit kvalita videa a ta co je horsia
     neda sa spustit niektorym

     a co sa da pozerat na cierne okno s textom ze video je nedostupne

    • havran napsal:

     Ludia maju doma velke TV, SmartTV, dobru zvukovu aparaturu, vobec sa necudujem, ked to vsetko chcu vyuzit, ved to toho vrazili peniaze. Ked ZaC pozerali predtym pohodlne a luxusne, a teraz to nemaju, je pochopitelne, ze su z takeho stavu rozladeni. Jasne, tablet alebo mobil postaci v pripade nudze, no nie je to ono. Drzim palce nech MallTV sucasne problemy co najskor vyriesi.

 4. skeblon napsal:

  Diky, to je zajimave. Tech televizi neni moc, ale neni to 0.
  Pokud chcete konkretni video, je to snadne.
  Pod
  “Přehled › Zařízení” je textove pole “Hledat obsah” a tam vyhledejte nejaky zivy prenos. Cisla se pak budou vztahovat pouze k tomu jednomu videu.

  • Dušan Majer napsal:

   Á, super, dokonce jsem našel i možnost zobrazit statistiky pouze pro přímé přenosy. Tady jsou za prosinec:

   Počítač: 64 % odsledovaných minut / 56 % zhlédnutí
   Mobil: 21 % odsledovaných minut / 30 % zhlédnutí
   Televize: 9,1 % odsledovaných minut / 8,2 % zhlédnutí
   Tablet: 6,0 % odsledovaných minut / 5,3 % zhlédnutí
   Herní konzole: 0,4 % odsledovaných minut / 0,3 % zhlédnutí

   • Vladimír Todt napsal:

    Je vidět, že hlavní část, tedy TV PC koukači, se asi taky hodně zapojují do diskuse, případně ji sledují a sledují všechny informace i více jako celek. Ostatní se z jiných zařízení, v dané situaci, asi nejvíce dívají na samotný start/přistání.

 5. Brodský napsal:

  Na Elonx je start iridia s F9 plánován na zítřek 11.1 v 16 hod.
  Tady vpravo je plánován na 15.5.
  Mohu se zeptat, co je aktuální?

 6. android napsal:

  Na jednu stranu je opravdu potřeba ukázat youtube prostředníček. Riziko banu na live přenosy tam je extrémní a je to prostě jen o náhodě kdy ho dostanete.
  Určitě je vhodné podporovat jiné platformy vzniklé v čr jako je mall.tv, stream.cz či mapy.cz
  Jisté je že se na přenosy na mall.tv bude dívat méně lidí. Nevěřím že vám mall.tv nažene nějaké nové diváky. Na to by ti diváci muselo být zaregistrovaní a mít aplikaci v mobilu jako to má youtube. Ale ono je to jedno, mall.tv platí a youtube minimálně či vůbec. Pokud vám to pomůže ve vytváření obsahu tak super.

  • M_M napsal:

   A krom toho, kdyby se to neosvědčilo. Zpět na youtube se dá vrátit uplně bez problému kdykoli.

  • Dušan Majer napsal:

   Možná vás to překvapí, ale finanční podmínky jsme s Mallem vůbec neřešili. Takže nevím, zda na tom po finanční stránce nebudeme stejně jako na YouTube. Ale tento faktor pro nás není rozhodující.

   • android napsal:

    To teda překvapilo. Chápu vaše důvody.. lehce nesouhlasím.

    • Dušan Majer napsal:

     Pr nás prostě peníze nejsou faktor, který by měl význam. Rozhodujeme se podle důležitějších faktorů – třeba zmíněná sledovanost a možnost oslovit více lidí.

     • Hynek napsal:

      Dobrý den, je to tedy tak, že do toho jdete s tím, že cílem je vyšší sledovanost? Pokud ano, lze očekávat, že po nějaké zkušební době to vyhodnotíte a pokud bude sledovanost nižší než na YT, tak se vrátíte na YT?

     • Dušan Majer napsal:

      S návratem na YT zatím nepočítáme, ale časem uvidíme.

 7. Miloš Adámek napsal:

  Ahoj.
  Zkoušel jsem mall.tv na iPadu a za mě tedy spíš palec dolů. Nedovedu si představit, že tento krok zvedne sledovanost, ale snad ano. Držím vám palce.
  Snad jen otázka. Nešlo by vysílat stream na Mall.tv i YT? Hlavně v zahraničí to bude hodně znát.
  Díky za všechno co děláte. Těším se na každý vás přenos. 🙂
  Miloš

 8. Woxzilston napsal:

  V zásadě je mi to jedno, zda-li budou komentované přenosy na YT nebo Mall.tv…. Hlavně že budou 🙂

  Co je pro mě osobně škoda, tak alespoň záznam z každého přímého přenosu by mohl na YT být uploadnutý. Přeci jenom, Youtube má každý zažitý a alespoň pro mne je to nejrychlejší způsob sledování videí.

  Ale to neberte jako kritiku, jde spíš o mojí lenost a pohodlnost 😀

 9. vladimir napsal:

  zdravim, zial nova platforma asi nebude podporovat notifikacie googlu a tym padom asi zmeskam vela prenosov, ktore som vdaka tymto notifikaciam videl (nebolo treba nic nove instalovat a ani mat vas kanal v subcribe). Dufam ze vam plan ziskat viac divakov zo sirokej verejnosti vyjde a prajem vam vela uspechov, aj ked u mna sa pocet videnych priamych prenosom pravdepodobne znizi.

 10. Zdeněk napsal:

  Zdravím,
  nebude lepší přímé přenosy s dotazy diváků zařadit na víkendové dny, popřípadě pátek?

  Děkuji za odpověď

  • Dušan Majer napsal:

   Hezký den,
   jsem velice rád, že někdo kromě přesunu komentovaných přesunů umínil i nový formát avizovaný na konci článku. Samozřejmě se mi to zdá logické. Osobně bych preferoval spíše pátek, ale klidně se přizpůsobím ostatním názorům. Děláme to přece pro Vás, diváky. 😉

  • Zdeněk napsal:

   Paráda, v pátek po pracovním týdnu by to byla skvělé místo pro relaxaci. Název pořadu by mohl být např: O Vesmíru (kosmu) s Dušanem, nebo Kosmonautix diskutuje.
   Každopádně si k obdobě Vesmírných dotazů cestu najdu.

   Mnohokrát děkuji a těším se na první přenos na Mall.tv s vylepšeními.

   • Dušan Majer napsal:

    S Dušanem určitě ne, nemám rád podobné osobní souvislosti v názvech. A navíc nejsem typ, který by chtěl mít pořad pojmenovaný po sobě. Ale Kosmonautix diskutuje zní velmi dobře. Počkáme si na nápady ostatních čtenářů.
    Doufám, že budete s přenosy spokojen.

    • Zdeněk napsal:

     Až po odeslání komentáře jsem si uvědomil, že na dotazy nemusíte a asi taky nebudete odpovídat pouze Vy. Zvažujete zapojení i jiných členů týmu? Martin Gembec už nějaké zkušenosti má :).

     • Dušan Majer napsal:

      Určitě bych chtěl spolupracovat i s dalšími kolegy – třeba Lukáš Houška byl na narozeninovém vysílání.

    • Sadilek napsal:

     Priklanel bych se k necemu vzletnejsimu. “Vesmirná debata”, “ Nadpozemske otazky a odpovedi” apod . Ať se daŕí!

     • Dušan Majer napsal:

      Tyto názvy jsou zajímavé, ale mohly by svádět k představám o tom, že se bude diskutovat astronomie. Ať se daří i Vám. 😉

 11. Dan napsal:

  Na novou platformu si zvykneme, toho bych se nebál, osobně sice budu brblat, jsem docela konzervativní konzument Youtube, změnu tudíž příjmám s nelibostí, ale nezbude mi holt nic jiného, než se podřídit a (pro mě absolutně neznámou – zde moc nechápu, jak chcete oslovit ještě širší publikum) Mall TV vyzkoušet.
  Ale měl bych dotaz, komentované přenosy poté zveřejníte i na Youtube? Pokud se budu chtít podívat na nějaký starší, určitě bych upřednostnil YT.

  PS: S komentářem Dan 10.1.2019 (14:57) se prosím neztotožňuji, kdyby něco 🙂

  • Dušan Majer napsal:

   Děkuji, doufám, že budete spokojen. Záznamy přenosů odvysílaných na Mall.TV budou pouze na Mall.TV.
   Nové diváky chceme získat tím, že Mall.TV bude naše vysílání promovat i na svých sociálních sítích.

 12. Radim napsal:

  Škoda…

  • Dušan Majer napsal:

   Proč? Co přesně se pro Vás jakožto diváka změní. Přijdete na web, tam bude článek s přenosem, který budete sledovat a je jedno, zda je na Youtube nebo na somálském vládním webu. 😉

   • Radim napsal:

    Aplikaci somálského vládního webu mám ale v telefonu, tabletu, TV, nainstalovanou na krabce s Kodi co obsluhuje projektor…
    Zobrazuje mě notifikace na hodinkách, že začíná přenos co mě zajímá.
    Když chci napsat něco do chatu, jsem rovnou přihlášen a nemusím si k tomu dělat další registraci…
    Po pravdě jsem ale Mall.tv nikdy neviděl a žil v představě, že to tak i zůstane. Třeba jí křivdím a umí to lépe než somálci.
    Ale dlouho jsem byl zvyklý pouštět přenosy/záznamy jen na vašich stránkách, tak se k tomu holt vrátím a chat oželím…

    R.

    • Dušan Majer napsal:

     Víte, já rozhodně nechci říkat, že můj styl je nejlepší, ale taky mám přenosy, které chci sledovat. Nemám pro jejich sledování žádnou aplikaci ani v mobilu, tabletu, TV ani nainstalovanou na krabce s Kodi co obsluhuje projektor. Nepotřebuju ani notifikaci na hodinkách. Jasně, chápu, že to usnadňuje život, ale myslím si, že je tady tuna jiných možností, jak být na přenos upozorněn. Na Mall.TV se stačí registrovat a systém vás pak přihlásí při každé návštěvě – stejně jako na YouTube. Zkuste dát Mall.TV šanci, třeba budete příjemně překvapen.

 13. Vladimír Todt napsal:

  Za mě zkušenosti s Mall.TV ve srovnání se Streamem a Youtubem.
  1. Mall.TV začíná, tedy fáze doladění apod. – asi viz bod 3 a psychomarketingově i bod 2.
  2. Reklamy. Na Youtube, Streamu jsou reklamy tak nějak normálně. Na Streamu přeskočíte 2 na začátku a dle délky videa i nějakou uprostřed. OK beru. Mám to zdarma, platím svým časem a překlikáváním. Ale na Mall.TV jsou v marketingu asi bez prominutí blbouni. Mají na začátku jen jednu reklamu – OK výhoda, a pak dle délky uprostřed, ale! hlasitost reklamy je značně neúnosně vyšší než hlavního videa. Toto se kritizovalo a bylo upraveno už v televizích v 90. letech. Při sledování více videí za sebou jsem se večer už obával, že mně budou sousedi bušit na zeď a začal jsem se vztekat poté co jsem stále dokola slyšel řev reklamy jestli vím “Kdo jí brokolici!?…… atd.” Proboha! kdyby aspoň řvala pokaždé jiná reklama.
  Možná je to tím, že jsou podkladová videa Kosmonautixu příliš tichá a musím tak mít zvuk více nahlas a reklamy na všech kanále Mallu.TV mají nastavenou stejnou hlasitost.
  Už jsem přemýšlel, že snad poprvé v životě stáhnu a spustím onen program od A… na blokaci reklam.
  3. Mall.TV má asi občas problémy s přenosy, resp. je problém s přehrávačem. Když máte linku ADSL O2 v širším centru Prahy s jejich modemem 2Mbit upload/10Mbit download a v auto nastavení nebo ručním nastavení 240 p přehrávače se občas začne přenos kousat bez vlivu jestli něco na pozadí stahujete nebo nestahujete a v té samé situaci ve stejnou chvíli otestujete Youtube nebo Stream s Kosmonautixem, který bezproblému jede, tak něco bude u Mallu.TV hůře. Bojím se, aby se mi to nestávalo při přenosech startů apod.

  A to je vše. Celkově mě na Mallu.TV tak hlavně trápí řev reklam a náhle občas sekání přenosu. Jinak nic nemám.

  • Dušan Majer napsal:

   Díky za názor, možná by bylo dobré ty postřehy o reklamách napsat přímo na Mall.TV. Já Vám s tím bohužel nepomohu, ale když napíšete přímo na Mall.TV, tak je větší šance na úspěch.

  • vozik napsal:

   na mall.tv nepomoze s reklamami ani adblock

  • Dan napsal:

   Mimo téma:
   Pokud si dobře pamatuju, tak v televizích se to regulovalo tak, že byla povolena určitá maximální hlasitost a televize to obešly tak, že ztlumily pořady. Pak politikům došlo, že nejsou audiovizuálními techniky 🙂

   • Spytihněv napsal:

    No jo. Obchází se úplně všechno. Další podobný televizní případ bylo povinné označování pořadů nevhodných pro děti. A jak to dopadlo? Nova to myslím označovala jakýmsi měsíčním srpkem vpravo nahoře. Nic proti, ale prostě to tam šoupli ve 22 hodin a dali pryč až ráno 🙂

 14. Jirka napsal:

  Zkusmo jsem otevřel video na Mall.tv a fungovalo mi to, nevypadá to na flash, takže u mne dobré…

 15. Ivo napsal:

  Už jsem se na Mall Tv zaregistroval a jsem na těšeny na starty a nové příspěvky Jsem zvědavy na první start jkaké to bude

 16. Tom napsal:

  Tak za mě tedy palec dolů. Jsem jako Sheldon Cooper zastáncem homeostázy a každá změna u mě většinou nakonec vede k horšímu. (Nechci vyznít jako navztekané dítě, kterému vzali lízátko, ale tak to prostě u mě je.)

  Na MallTV se dívat nechystám, toto medium mě totálně neoslovilo, registraci ode mě určitě neuvidí (tím pádem je pro mě pasé i chat) a rozhodně si nemíním do mobilu cpát od nich nějaký balast. Dokud budou ostatní pořady na YT, tak je budu rád dál sledovat. Jinak moc děkuji za Vaši dosavadní práci a zápal a upřímně doufám, že se Vám noví diváci jen pohrnou.

  • Dušan Majer napsal:

   A víte, že na Mall.TV vydávám pořad Vesmírné zprávy, což je jakési pokračování Dobývání vesmíru a stejně tak i pořad Vesmírná technika, který detailně rozebírá technické aspekty letů do vesmíru? Zkuste dát šanci alespoň těmto pořadům, třeba se Vám budou líbit.

 17. skeblon napsal:

  Kdyz uz jsme u tech reklam – doufam, ze je zajisteno, aby se nespustila reklama v primem prenosu 10 sekund pred startem ….
  Tedy ona reklama v primem prenosu neni zadouci vubec, leda ze by ji spoustel sam moderator.

  • Dušan Majer napsal:

   Odpovím upřímně, že nevím. Tohle mne totiž vůbec nenapadlo. Uvidíme po prvním přenosu. Pokud bude nějaká zpětná vazba od diváků,tak se můžeme pokusit jednat o případných změnách.

   • Vladimír Todt napsal:

    Toto se na Twitch TV běžně stává nesubscriberům na daném kanále. Naskočí vám kdykoliv nepřerušitelná reklama po nějaké době a jste v p…. Doufám, že toto na MAll.TV při přímém přenosu nebude a max se skřípěním zubů naskočí jen reklama, kerou lze přeskočit, ale i tak to zabere pár sekund. Může že se to náhodou stát pokud jsou do přímých přenosů v časových intervalech automaticky vkládané reklamy, tak to může být vloženo přesně v čase startu. Což se pak případně pozná dle řevu v chatu.

 18. Jakub napsal:

  Zdravím, rád bych se zeptal zda se YouTube budou umisťovat alespoň záznamy z přenosu živé a český? Dekuji

 19. Rhinox napsal:

  “…tím hlavním důvodem je, že cítíme možnost oslovit ještě širší publikum…”

  Lhat se nema!

  • Dušan Majer napsal:

   Prosím? Vy snad znáte naše důvody lépe než my? Co si tedy myslíte, že je naším hlavním důvodem než možnost oslovení širšího publika. Jsem opravdu velmi zvědavý na Vaše názory a dojmy.

 20. BJ napsal:

  Dobrý den,

  jen myšlenka. Zkuste se prosím poptat, jestli by (Mall.tv) nechtěli dodělat *nativní* podporu chromecastu do svého přehrávače. Chromecasty mám u všech TV, některé zařízení ho již mají nativně v sobě (např. Samsung BD přehrávače). Všechny vaše přenosy sleduji/jsem sledoval z PC/tabletu, ale přeposílal jsem si je z youtube na velkou TV, v tomto ohledu je chromecast užasne zařízení (přecházím mezi místnostmi, přehodím si obraz na jinou TV). Už ho nativně umí např. i VLC (je to otevřený formát nemělo by být problém to implementovat).

  děkuji
  BJ

  p.s. …vím, že kdysi dávno Mall.tv declaroval, že budou podporovat chromecast, ale při přehrávání v chrome mi tedy nic takového nenabízí (teď jsem vyzkoušel X videi na Mall.tv) …jde to obejít stremovaním celého desktopu, ale takto to používat je nouzovka, dobrá pro amatérské weby typu české TV (úžasné pořady, Historie.CZ např., strašná technologická implementace)

  • Dušan Majer napsal:

   Hezký den,
   nápad jim předám, ale když jim napíšete také, tak budou mít stejný nápad z více míst, takže se zvýší pravděpodobnost úspěchu. 😉

  • Jirka B. napsal:

   Zdravím BJ,
   Na videa z webů, které neumí přes nějakou appku nativně streamovat so Google Chromecast, používám výbornou aplikaci TV Cast (pro iOS i Android). Je to malinko opruz, než se s tím člověk naučí efektivně pracovat (hlavně z mobilu), ale pak funguje výborně a pokud si člověk připlatí, umí to často i sejmout reklamy z toho streamu. Třeba věci z archivu Prima ZOOM to umí perfektně a mám to odzkoušené i na různé exotické weby se streamy národních TV kanálů.
   Pohodlnou proprietární aplikaci pro daný kanál to samozřejmě nenahradí, ale pořád lepší, než streamovat celý desktop 🙂

   • Dušan Majer napsal:

    Díky za (pro mnohé diváky jistě) užitečný tip

   • BJ napsal:

    …tu APP zkusím, ale primárně řeším PC, umím to vyřešit streamováním desktopu, ale v době, kdy skoro každy Pxxxx server má nativní podporu chomecastu (znám z doslechu:-)), tak bych to čekal i ve web playeru mallu.

    BJ

 21. Filip napsal:

  Dobrý den, změny nemám moc rád, ale na druhou stranu určitě nebudu kritizovat něco, co jsem ani nezkusil. A i kdyby ten první přenos nebyl 100%, tak je spousta času detaily doladit do dalších přenosů. Určitě to bude super, moc se těším a vzhledem k tomu že Vaše články čtu denně, tak snad ani nezapomenu na nějaký ten start 🙂

  • Dušan Majer napsal:

   hezký den, mnohokrát děkuji za důvěru. Jsem na první přenos také zvědavý. Věřím, že dopadne dobře, ale cítím od diváků velká očekávání. Snad se vše podaří a nezafunguje pan Murphy.

 22. Vladimír Todt napsal:

  Diskusní pořad na Youtube:
  Jméno: Kosmonautix cosi… 🙂
  Termín: spíše pátek navečer – od 8 hodin u omladiny budete ale zase konkurovat strýmerům na Twitchi/Youtubu, pátek večer je jejich žeň. To v sobotu často taky, tak je to jedno.

 23. radoslav karasek napsal:

  Osobne by som pokec na youtube nechcel cez vikend. Paradoxne mam vtedy menej casu ako cez tyzdnen, lebo sa naplno venujem synkovi a manželke. Co sa týka casu, tak za mna najlepšie 22:00 – 00:00, ale je mi jasné, ze vtedy to nebude 🙂

  • Dušan Majer napsal:

   Myslím, že nejreálnější je začátek kolem osmé, to má čas většina lidí. Ale počkejme na názory ostatních.

   • Tovy napsal:

    Kolem osmé večer je to časově fajn, ale je tam drsná konkurence (jiné pořady, TV, rodina, děti, domácí úkoly…). Jsem taky pro spíše za pozdější termíny.

    • Dušan Majer napsal:

     Později už divácká základně klesá. Vím, že najít ideální termín prakticky nejde, ale budeme se snažit vyhovět co možná nejširšímu spektru diváků.

    • Vladimír Todt napsal:

     Divácká základna začíná klesat po 22:00 a likvidnější část sledující net videa u nás zcela poklesavá výrazně po 23:00.

 24. Dan napsal:

  Tak jsem se zkusmo podíval na pár Vašich videí na Mall TV a chce se mi brečet. Ne z jejich obsahu, ale z Mall TV jako takového. Přehled aktuálních živých vysílání se skládá pouze ze sebeprezentačního videa, v připravovaných živých vysílání je 2x Kosmonautix, nějaká soutěž a nějaká noční směna s Adélou a tím to hasne. Ale to se snad časem zlepší, až přibude obsah. Co mě ale dokázalo vytočit, jsou příšerně hlasité reklamy. Stačila chvilka a už nesnáším brokolici. Obávám se, že je to malý krůček vpřed pro protřelé reklamní agenty z Mall TV, ale velký krok zpět pro Kosmonautix. Vkrádá se až pocit, jako by jste jim sedli na lep, ale samozřejmě nevím, jakou dohodu s Mall TV máte.

  Berte to jen jako můj prvotní názor, který se může (doufám, že i brzy) změnit. Poslední Iridia NEXT si ujít nenechám, pokud budu stíhat.

  • Dušan Majer napsal:

   Díky za názor, nabídka přímých přenosů se bude rozšiřovat. Snad neprozradím velké tajemství, když řeknu, že na Mall.TV by měla být třeba slow tv. Ohledně hlasitých reklam se už ozval jeden čtenář v diskusi. Zkuste napsat na Mall.TV, třeba budou na podněty reagovat.
   Dohodu s Mall-TV nemáme v podstatě žádnou, vše jde přes dobré slovo. Věřím, že tímto způsobem můžeme ukázat krásy kosmonautiky více lidem.

 25. Milan napsal:

  Už se to tu řešilo, ale
  Například moje TV SONY nemá OS, podporuje a umí bez problémů přehrávat z Youtube. Zkoušel jsem Mall.tv a katastrofa. Může za to nemožný webový prohlížeč v TV a s tím nic nenadělám.
  Možnost druhá, notebook připojený k TV – kvalita je vždy o poznání nižší než při přehrávání přímo v TV. Také musím vypojit LAN kabel z TV a připojit do notebooku, protože s WiFi je to ještě horší.
  Sledovat na PC samozřejmě lze. Ale velká obrazovka je velká obrazovka. A tu ještě ta věc, že nás kouká několik a je lepší sledovat přenos z pohodlí obýváku než klečet okolo PC.
  Takže buďto musím koupit novou TV s OS, nebo nový rychlý notebook a nový rychlejší WiFi router.
  Pro mne jednoznačně snížení komfortu sledování těchto báječných přenosů.
  Slovy klasika: “Ten pokrok, kde se to zastaví”

 26. Jaroslav Moravec napsal:

  Také jsem jedním z těch, kteří nesdílí Váš entusiasmus k Mall.tv. Ostatně, lidé jsou pohodlní a pokud člověk využívá ekosystém Googlu a jeho YouTube, nemá potřebu si do všech zařízení instalovat další aplikace, natož zakládat si další registrace (to obzvlášť).

  Určitě mi je ale jedno, jestli embedované video na webu bude z jednoho nebo druhého portálu, k tomu člověk nic nepotřebuje. Na ostatních zařízeních, od televizí, až po chytré hodinky to bude horší.

  Mall.tv mě neoslovuje také proto, že první, kdy jsem ji zaregistroval, byly zprávy o migraci (vnímám to jako přetahování) pořadů od konkurence, ostatně i Vaše pořady. Nebudí to ve mně důvěru.

  A, Dušane, trochu mě mrzí číst Vaše ne zcela neutrálně zabarvené reakce na zpochybňování “oslovení širšího publika pomocí Mall.tv”. Není z nich patrné, proč si myslíte, že širší publikum oslovíte. Mě to také není jasné, jestli to není tajemstvím, můžete to zkusit vysvětlit? Já třeba reklamu na Mall.tv, nebo nějaký konkrétní pořad na internetu neviděl.

  Vše se vyvíjí, názory obzvlášť a možná zanedlouho nebudu skeptický k novému video portálu. Čas ukáže. Já Vám však určitě přeji hodně zdaru ve Vaší osvětové práci.

  • Dušan Majer napsal:

   Mám přislíbeno, že Mall.TV bude promovat naše vysílání. Ostatně už když se rozbíhal pořad Vesmírné zprávy, tak Mall.TV k tomu udělal třeba na sociálních sítích pěknou reklamu na svých sociálních sítích, takže se o pořadu dozvědělo dost lidí a bylo to vidět i na počtu komentářů pod videem. První komentované přenosy by měly být restreamovány i na FB Mall.TV, což je skvělá možnost oslovit další diváky. Celkově mám dojem, že díky promování od Mall.TV máme možnost oslovit širší spektrum diváků.
   To moje zpochybňování “oslovení širšího publika pomocí Mall.tv” pramení z toho, že nemám rád, když si někdo myslí, že za naším rozhodnutím je něco jiného, než to, co avizujeme.

   • Jaroslav Moravec napsal:

    To zní dobře, děkuji za odpověď.
    A chápu tedy Vaši reakci, já to od diskutujících nevnímal tak vážně, spíše cítím z příspěvků zatím tu nevybudouvanou důvěru v něco nového… Tak ať se daří.

    • Dušan Majer napsal:

     Plně chápu Váš názor. Je těžké věřit něčemu novému. Já sám věřím, že vysílání dopadnou dobře, ale když vidím očekávání od diváků, mám lehce sevřený žaludek. Sám víte, jak dokáží zákony pana Murphyho rozmetat dobré plány.

    • Jaroslav Moravec napsal:

     Nebojte 🙂 Však změny člověk může dělat donekonečna, když je živ a zdráv.

 27. Tomas Mik napsal:

  Nevadi mi na cem sleduji prenosy,protoze me kosmonaotika zajima a jestli se muzu zeptat ma ultima thule mesice?

 28. Samo2 napsal:

  Úprimne nech sa na mňa nikto nehnevá ale komentované prenosy cez Mall.tv sledovať nebudem. Nemám dôvod pozriem si namiesto toho originál a niesom jediný dosť pochybujem že to zvýši sledovanosť a je podľa mňa krok späť upustiť od univerzálnej veľmi dobre fungujúcej platformy na lokalizovanú. YouTube kanál by len stačilo popularizovať nejakou peknou sériou a nespoliehať sa na to že niekto niekto z mall tv sľúbil že bude prenosy zviditeľňovať.

  • Dušan Majer napsal:

   Samozřejmě Vás nenutíme naše přenosy sledovat, stále je tu možnost pustit si originální přenos, který bývá většinou na YouTube. Naše živě a česky komentované přenosy mají být jakousi alternativou pro zájemce, kteří chtějí originální přenos doplnit o další informace v češtině. Pokud dáte přednost originálnímu přenosu, je to Vaše svaté právo, které Vám nikdo nemůže odepřít. Naše komentované přenosy nabízí pouze alternativní možnost, nikoliv povinnost.
   U Mall.TV se mi před pár dny potvrdilo, když jsme rozjížděl pořad Vesmírné zprávy, že reklama přes jejich sociální sítě funguje. První díl nového pořadu měl nadstandardní počet komentářů. Myslím, že podobný trend by mohl přijít i u komentovaných přenosů.

 29. Tomas Mik napsal:

  Dekuji za odpoved a preji krasny vecer.

 30. Roman napsal:

  Dobrý večer, odolával jsem, ale už mi to nedalo a musím taky dát komentář. Převod mi nevadí. I když preferuji YouTube tak stále budu sledovat přímé přenosy s českým komentářem ať budou kdekoliv. Co mne ale osobně zaujalo, tak je vytrvalost a ochota pana Dušana Majera odpovídat na komentáře a vysvětlovat stále dokola důvody přechodu na Mall TV. U mě máte velký palec nahoru za tuto komunikaci a trpělivost.

  • Dušan Majer napsal:

   Díky, cítím od diváků velkou nejistotu a rád bych ji co nejvíce rozptýlil. Nevím, zda se mi to daří. Těší mne, že mají lidé zájem, ale ten zájem zároveň zavazuje a mám svým způsobem strach z chyby, kterou nikdo nemohl čekat.

 31. Cateye napsal:

  Přiznám se že bych víc chápal finanční motivaci přechodu, než argument, že nějaký
  provinční portál naláká více diváků, než nejsledovanější videoplatforma.
  Kosmonautika je dosti specifický obor a zajímají se o ni lidé s trošku jinými myšlenkovými pochody, než maminky a důchodci sledující na FB slevy na Mall.cz
  Jinak řečeno nalákat povrchní klikače s komenty typu: Proč je na špičce ta tyčka? se vám možná na chvíli podaří, ale jen abyste si neodehnali to zdravé, tvrdé jádro. Počet komentářů se přece nekryje se sledovaností.
  Hodně štěstí…

  • Dušan Majer napsal:

   Nejde jen o počet komentářů, ale i po čet palců nahoru pod videem. Chtěli bychom dostat kosmonautiku mezi širokou veřejnost Mall.TV nám to skrze své sociální sítě umožní.
   P.S. Peníze nebereme jako argument v rámci diskuse. Nevíme, zda (případně jak) budou naše přenosy honorovány. Pro nás to není rozhodující argument. Snažíme se hlavně oslovit diváky.

   • Kamil napsal:

    Až se bude přistávat na Marsu, budou koukat i důchodci a maminky. A my diváci chceme mít připravené kompetentní a zkušené komentátory a tohle je pro Dušanův tým skvělá škola. A když z počátku udělají pár kyksů, budou tam mít lidi, kteří jim poradí a pomohou, jak to dělat lépe.

 32. Kamil napsal:

  Za mě ok. Sleduju asi pět podobných kanálů, každý má svá specifika, tak se vyrovnám i se šestým.
  A k těm chytrým televizím, ikonu na přesun na Chromecast Mall.tv má, takže za mě není problém.

  • Dušan Majer napsal:

   Díky, doufám, že budete spokojen.

  • BJ napsal:

   Dotaz: _”ikonu na přesun na Chromecast Mall.tv má”_ …myslíte WEB aplikaci, nebo mobilní aplikaci? …proč se ptám, dle nějakého proma to měl umět i WEB player (primárně používám PC), ale marně to tam hledám

   děkuji za info
   BJ

 33. Radek.M napsal:

  Hmm a jak je na Mall TV s Adblock-em proti otravný reklamám, pokud jej budu muset vypnout a kochat se tím marketingovým peklem, tak jste přišli o jednu rodinu která pravidelně sleduje Vaše starty. A o člověka který panu Dušanovi Majerovi poradil aby před startem zvýšit hlasitost zvuku originálního přenosu a na chvíli přerušil komentář aby si diváci mohli vychutnat “řev” motorů.

 34. Skoda napsal:

  Zdá se mi, že YT je tedy zásadně lepší, má dostupnější kvalitu přenosu. Už před časem jsem Mall zkoušel, ale při HD kvalitě se mi to seká a vidím přenos po síti 200 až 400 KiB/s). Na YT při HD je to bez problémů a přitom přenos po síti až 700 KiB/s. Na YT klidně přehraju i FHD videa. Což je super pro sport.

 35. M. napsal:

  Také Vám velmi držím palce, ať vše dobře vyjde a změna je k lepšímu. Možná tímto krokem ztratíte část sledujících, možná však budou nahrazeni novými sledujícími, to ukáže čas. Je to zajisté těžké rozhodování, zda udělat takovou změnu, proto Vám přeji jen dobré. Já osobně jsem ze staré školy a náplň MALL.TV mne mimo Vaše pořady nezaujala, proto je pro mne obtížné být na těchto stránkách obklopena pro mne některými pořady, např. hned vedle Vesmírné techniky se mi zobrazující Peep show, ale to už je můj problém. Avšak když má někdo něco rád, tak i to dokáže přetrpět a třeba se po čase u této nové televize změní některé ne příliš příjemné věci (např. již dříve řešené reklamy). Jako pádný důvod přechodu z YouTube vidím zmiňované nárokování některého obsahu třetími stranami. I přesto by se mi jako pohodlnému člověku líbilo, aby vše zůstalo tak, jak je. Já osobně jsem se k Vašim přenosům i velmi zajímavému webu dostala poměrně nedávno právě skrze YouTube, kde jsem náhodou natrefila na start rakety Delta IV Heavy s Parker Solar Probe a byla uchvácena nejen Vaším výborným komentářem, ale celou kosmonautikou. Od té doby jsem již pravidelnou divačkou přímých přenosů a čtenářkou Vašich článků. Tímto Vám (všem v redakci Kosmonautix) opravdu velmi děkuji.

 36. Racek napsal:

  Tak jo, proč ne. Máte své důvody a pro mě se nic nezmění … Doufám ale, že nemáte nějakou exkluzivní smlouvu, abychom Vás viděli nebo slyšeli i nadále i na jiných médiích. Na Mall.cz se občas dívám, někdy i dost dobré pořady. Třeba zrovna i o té moderní Číně. Zajímavé, viděl jsem to stejně jak ten kluk. Já vůbec fandím každému, aby se mu jeho záměr podařil. Takže držím Vám i jim palce.

  • Dušan Majer napsal:

   Žádnou exkluzivní smlouvu rozhodně nemám. Na mých účastech v jiných médiích s nemění absolutně vůbec nic. 😉

   • Racek napsal:

    To jsem rád.

   • Rako Varola napsal:

    To, ze kopia prenosu nebude na YouTube je preto:
    A) že sa vám to pochopiteľné nebude chcieť uploadovat na dve miesta,
    B) alebo má mall.tv exkluzivitu na tento typ prenosu.
    Bolo by možné, aby to na YT uploadoval niekto iný?

    • Dušan Majer napsal:

     Ten důvod je jiný C – ctím profesionální přístup. Přijde mi to podobné jako kdybych měl pořad na TV Nova (jen příklad) a jeho záznamy nahrával do iVysílání na České televizi.
     K poslednímu dotazu: Já Vám to zakázat nemohu, nejsem ani schopen kontrolovat, zda to někdo bude či nebude dělat. A ani to kontrolovat nechci. Mám důležitější práci.

 37. Sedlo napsal:

  Technická úroveň Mall.tv je katastrofální! Lagy, catching, ve všech prohlížečích jsem ani jedno video nedodíval dál než pár minut a pak konec… Vždyť to je naprosto nepoužitelné! A to se prosím bavím o standradním PC a videích již uložených. Live přenos, to si raději ani nezkouším představit.
  To je snad úplně ta nejhorší volba ze všech. Škoda.

 38. Marcel napsal:

  Dusane ako to uz bolo napisane asi to bolo tazke rozhodnutie, prvy krat som o Malltv pocul od vas a dufal som ze sa to nestane skutocnostou. Bohuzial to vyzera tak ze ano. Dufam stale ale ze mate moznost sa vratit na YT. Nie ze by som neprial prilev novy pozerajucich ale myslim si ze cez malltv to zrovna nebude. Uz len to ze ked som teraz preluskal videa tak 30 tak niesu nijak komentovane alebo likovane alebo nieco podobne a to su videa na uvodnej stranke aj cez prekliky. Zivych vysielani je tam ako safranu. spat nejake 2 mesiace dozadu bolo nieco, potom jedno pred 5 dnami. Cize z mojho pohladu tie stranky neziju a to je to co ludia potrebuju. Vela krat sa k Vam dalo na YT prekliknut aj tym ze to video ponuklo. tuto to neponukne nikomu.

  Len ked si pozriete Mall tak raddsej ani nezobraazuju pocet zobrazeni videii nakolko by to bolo asi velmi zle cislo. Celkovo na celu stranku Mall pribudlo ta tyzden 24 videi, opakujem 24, to znamena jedine ze su tam neni ludia ktory by tam prisievali zaujimavym obsahom. ked tam neni obsah ludia tam chodit nebudu, nebudu sa tam registrovat. Niesom uplne zastanom youtubu ale vyhoda je tam ta ze ta stranka je velka, mate tam uz pomerne slusnu komunitu ludi a 6,5 tisica ludi ma aktivny odber. Tu dovolim si tvrdit ze ak nepadnu sledovanisti na polovicu mozno este menej tak to bude zazrak.

  ano mall vas bude preferovat atd ale nema komu. to mozem povedat aj ja, zalozim si stranku dam tam 20 videi za tyzden a budem vam tiez hovorit ze vas budem tlacit na prve miesta, to je skoro iste ze tam budete vzdy nakolko tam nic nebude. Skor aby to nebolo naopak ze vy im tam skor ludi dotiahnete ako oni Vam.

  nechcem aby to vyznelo pesimisticky alebo nieco podobne, velmi vam prajem aby tato zmena bola k lepsiemu, ale nemylsim si ze to je spravny krok vpred.

  ja osobne sledujem vas kanal prave cez youtube teda sledoval som a mal som ho vzdy medzi prvymi ked som klikol a otvoril YT. teraz asi videa sledovat uz nebudem a zostanem aspon citatelom ale verim ze sa to vsetko opat vrati k dobre spat.

  • Dušan Majer napsal:

   Dáváte poměrně rozumné argumenty, pokusím se tedy na ty nejzajímavější odpovědět.

   Mall.TV je relativně nový projekt – odstartoval vloni v říjnu, mnoho pořadů na něm teprve vzniká a další teprve vzniknou. Počet vydaných videí za nějaký časový rámec tedy není úplně vhodně vypovídající faktor.
   Kupříkladu Facebookový profil Mall.TV má více než 12 000 fanoušků a v tomto týdnu se ukázalo, že jejich propagace prvního dílu našeho pořadu Vesmírné zprávy, dokáže na video přitáhnout lidi. Domnívám se, že podobně to bude fungovat i u přímých přenosů. Nevím, možná jsme naivní, ale za projektem stojí lidé, kterým věřím již několik let a ještě mne nikdy nezklamali.

   • Marcel napsal:

    Uvidite sam ako to bude v buducnosti, napr ale ja som sa myslim ani raz nepozeral na video cez stranku kozmonutix ale vzdy som isiel cez YT nakolko mi to bolo ovela pohodlnejsie nakolko tam mam vsetko co potrebujem a sledujem. Nepouzivam upozornenia z inych stranok ako z YT nakolko mi to vadi ze to vyskakuje. Takze ani mall urcite nepovolim aby mi nieco vyhadzoval nakolko tam neni okrem vas nic co by mi stalo za to aby som tam aspon na tu stranku pozrel.

    nechcem byt hnusny ale mall sa pokusa urobit nieco co tu uz je dlho a funguje to super. niekolko takych pokusov uz bolo a nie moc uspesnych. Niele z video, ale aj socialne siete atd. Ludia su velmi konzervativny nielen dospely a starsi ale povedal by som ze aj mlady. Nemaju proste radi zmeny a hlavne ak to ide k horsiemu. Hlavne co sa tyka moznosti obsahu. Ide o to ze ludia sa neradi niekam preklikavaju aby dostali to co mali predtym jednoducho.

    Ak tuto zmenu robite kvoli divakom tak fakt si mylsim ze skor o nich pridete. Ano mall ma 12000 ludi na svoje FB stranke ale vy mate 7,5k co neni malo. A z tych 12k co maju na malle je myslite ze realne ze kolko ludi oslovi. mozno tak 0,5% tj 60 divakov, ale tu je velka sanca ze pridete o velku cast zo 6500 co mate na youtube.

    ak to nieje tajne kolko ludi si pozrelo video “Historický průlet na Nový rok” ktore bolo promovane na FB, a kolko ludi bolo presmerovanych prave z FB?
    tu statistiku by mali mat.

    • Dušan Majer napsal:

     Podle Vás bych ji měl mít, ale nemám. Nevím, ta čísla také nemám k dispozici. Ale při srovnání počtu napsaných komentářů a udělaných palců nahoru bylo toto video jednoznačně násobně sledovanější než dříve vydané díly pořadu Vesmírná technika (který však budeme vydávat i nadále).
     Víte, přijde mi krátkozraké odsuzovat něco jen proto, že to přichází později. Nový systémů může přinést něco, co starší platformy neumožňují. Pokud bychom k tomu přistupovali, tak, jak píšete, tak dodnes sedíme v jeskyni a neposouváme se vpřed. Je vhodné dát možnost novým platformám projevit se. kdyby se všichni autoři od nových platforem odkláněli, neměly by tyto platformy divákům co nabídnout. Považuji tedy za vhodné se o to alespoň pokusit. za projektem Mall.TV stojí lidé, kterým již několik let věřím. Zpočátku to sice nemusí být bomba, ale časem se to bude jen zlepšovat. 😉

    • Marcel napsal:

     ja to chapem, ide o to ze nevidime a mylsim si ze neni som sa kto vidi prinost prechodu na novu platformu. Aspon v tomto momente tam neni pre mna ziadna pridana hodnota preco by som mal ja alebo iny divaci, resp vy ako vysielajuci prejst na platformu mall.tv.
     Keby to ponuklo nieco nove, ine, zlepsujuce, kvalitnejsi obraz, jednoduchsie ovladanie pre divakov, menej reklamy alebo cohokolvek lespsie tak poviem ANO skvely krok vpred, podme dotoho. Tu ale nevidim ani jedno z toho co som napisal.

     Uz len to ze ani vy sami nevidite ziadne relevante udaje o pozreti, o tom odkial sa tam preklikto, to uz by bolo pre mna velmi zle. Sak dneska je to o statistikach a ich vyhodnoteni a na zaklade toho sa maju robit rozhodnutia. Ako budete vobec vediet ze to nejakych ludi pritiahlo ked su neni dostupne udaje. Ale ked bude zivy prenost budete vobec vidiet kolko ludi je resp bolo pripojenych. vzdy som sa tesil s vami ked to cislo stupalo a niekedy to boli velmi pekne cisla.

     Nieco podobne sa stalo v pripade Epic storu ktory vznikol nedavno asi mesiac dozadu, ale tam sa stalo presne to co popisujem, ze vznikol napad na novy obchod pre hry, vzisiel prakticky od vyvojara hry, ale ten tomu dal jednoduchu a prehladnu grafiku, intuitivne ovladanie, zaujimavy system odmien pre vyvojarov, tak sa to uchytilo a preslo tam vela zaujimavych vyvojarov zo Steam.
     Cize moznosti ako urobit nieco lepsie su aj existuju, ale tuto to proste chyba, je to kopia ktora nema pridanu hodnotu ziadnu.

     Mylsim si ze keby ste dali moznost ludom hlasovat a vyjadrit sa ako sa im to paci nepaci tak si mylsim ze by ste boli prekvapeny. Nemusite to robit teraz, skuste za mesiac po odvysielani par priamych prenosov a potom uvidite.

 39. Tomd napsal:

  Zdravím,
  O mall tv slyším poprvé a ani se mi to nechce zkoušet, jak to tu čtu. Sice vám fandím, ale tento krok skutečně nechápu. Velmi pochybuji, že se zvedne sledovanost.

  • Dušan Majer napsal:

   Něco neznáte a jen na základě reakcí lidí, které ani neznáte, tomu nedáte šanci?
   P.S. Mall.TV odstartovala v říjnu. Není se tedy co divit, že ji neznáte. 😉

   • Tomd napsal:

    Nedalo mi to a zkusil jsem si na mall tv něco pustit. Na androidu v chromu, připojen jsem pouze 10 mbit wifi. Bohužel se to seká hodně, nepoužitelné. Proč nevím , YouTube běží bez problému. Docela škoda. Vaše přenosy jsem si pouštěl, většinou jako druhý stream k originálu. Moc pozitivně mi to zatím nevyznívá.

 40. lvy napsal:

  Tak mě napadá, co bude s archivem až Mall.tv skončí?

  • Dušan Majer napsal:

   Proč by měla končit? To je stejná otázka, jako kdybyste se zeptal, co bude s archivem na Streamu či Youtube až skončí.

   • Marcel napsal:

    skor si myslim ze to bolo myslene tak ze co sa stane s tymi videami ked sa vratite spat na YT.

    • Dušan Majer napsal:

     Já zatím s návratem na YT nepočítám, proto je ta myšlenka pro mne zcestná. Pokud by k tomu ale teoreticky někdy došlo, tak by tam ta videa prostě zůstala.
     P.S. Vaše otázka mi připadá velmi podobná situaci, kdy by rodiče slavili narození svého dítěte a soused by se jich zeptal, jaký mu vystrojí pohřeb, až jednou to dítě zemře.

   • Jirka B. napsal:

    Pane Majere,

    obdivuji Vaši nekonečnou trpělivost s každým špičkováním nebo dokonce hejtem zde v diskuzi. A předem podotýkám, že sleduji Vaše komentované přenosy i když ne úplně pravidelně a často i jen ze záznamu.

    Tato celá diskuze je nádherná psychologická sonda doby internetové – lidi začnou v panice křičet dříve, než změna nastane a vymyslí tisíc důvodů, proč je změna špatná a vlastně skoro nemožná a k tomu velmi škodlivá. A často jsou škodolibí ve smyslu – Ty po mě chceš maličkou změnu, já ti to dám hodně sežrat.
    A počet komentářů dramaticky překonává počet komentářů jakéhokoliv běžného článku. Lidi nemají rádi změny a Češi zřejmě ještě mnohem víc. Nenechte se tím odradit. Jděte svojí cestou, protože to umíte a je za Vámi mnoho práce, která se Vám daří.

    Spíš mi by mne zajímalo (a to mi asi napsat nemůžete), jaký byl přesně důvod přechodu na Mall.tv, když ne finanční? Možná ty blokované licence na YT, možná více diváků, možná něco dalšího. Finance dle Vás ne a já Vám to jsem ochoten věřit. A pokud v tom nebyly finance (a ani ty třeba slíbené v případné budoucnosti), tak si myslím, že jste se nechal opít rohlíkem. Pomáháte totiž velmi úspěšnou značkou Kosmonautix budovat zatím poměrně neznámý český soukromý video portál, který bude zaměřen samozřejmě hlavně na ty peníze, protože jinak se to neuživí.

    Nebojte se říkat si svojí cenu, plně si to zasloužíte.

    • Dušan Majer napsal:

     Díky za názor. Otázka peněz skutečně nebyla během celého procesu jednání zmíněna. Upřímně nedokážu říct, zda se to bude dojednávat po několika přenosech, či vůbec. Pro nás to však není rozhodující. Přenosy chceme dělat a těší nás, že o ně někdo projevil výrazný zájem. Moje důvody samozřejmě nejsou tajné, uvedl jsem je již několikrát a klidně to udělám ještě jednou. Na začátku podzimu jsem dostal nabídku od vznikající internetové televize Mall.TV, kterou založili bývalí kolegové ze Streamu v čele se šéfproducentem Lukášem Záhořem, který mi před lety nabídl možnost vyrábět Dobývání vesmíru. Po osobní schůzce, kde jsme řešili i nové formáty, jsem se rozhodl, že pozvání na novou palubu využiju. Lukáš byl člověk, který mi před lety dal šanci dělat Dobývání vesmíru a tím mi změnil život. Umožnil mi vydělávat si peníze tím, co mne baví. za ty roky jsme jej mohl poznat a zjistil jsem, že je to férový člověk. Když mne pozval na svůj nový projekt, měl jsem jasno, kdybych odmítl, byl by to z velké části i výraz nevděku.

    • Jirka B. napsal:

     Tu souvislost se Streamem a lidmi tam, tu jsem neznal, ale díky za vyčerpávající odpověď :-).
     Budu se na Vaše přenosy dívat i kdyby je přenášeli Marťani 😀 (kéž by)

 41. Tomd napsal:

  Dík za, podle mne, upřímné vysvětlení. Tomu rozumím a chápu to. Dobré vztahy dělají hodně. Pro youtube jste prakticky anonymní a bezvyznamni. Ale mám velkou obavu z technického řešení. Síla serverů google se s mall nedá jistě rovnat. Rád bych se mýlil, ale myslím že první přenos nedopadne moc dobře. Počtem ani kvalitou(technickou). Ale uvidíme, netřeba stahovat kalhoty před brodem

 42. maiden napsal:

  V roce 97 jsem prvne sledoval start raketoplanu live. Ve skole v pocitacove ucebne. Zadny repraky, okýnko 640×480 uprostred monitoru a kvalita tak akorat, aby to neshodilo pocitac. Ale pamatuju si to do dneska – uplne me zarazilo, jaky ma ten raketoplan odpich…

  Po precteni dnesni diskuze bych doporucil kazdemu, kdo se tady prsi s tim, jak ma blbou televizi, aby to laskave resil na webech k tomu urcenych.
  Tohle je web o KOSMONAUTICE.

  PS: absolutne nechapu, jak mohl letet Gagarin do kosmu bez CHYTRYCH hodinek. S notifikaci. A zvoneckem.

  • Jirka B. napsal:

   Tenhle koment bych lajknul. Protiže k tomu nemám co víc napsat, jak je to výstižný. Bohužel lajk tu možný není 🙁

  • mike napsal:

   Taky jsem v té době tyto starty takto sledoval, ale dnes je prostě jiná doba. Jak jsme se dočetli tak jedním z důvodů/cílů je zvýšení počtu diváků a je otázkou jestli se to podaří tím, že se přesune pořad z nejsledovanějšího světového severu na neznámý lokální, sníží se počet zařízení na kterých to funguje a jsou je lidé zvyklí používat, vloží se tam řvoucí reklama, atd.

   • BJ napsal:

    …svět se změnil …velmi …kdysi jsem si pamatovali desítky tel. čísel …a dnes? …před pár desítkami lety byla dětská úmrtnost na naprosto jiných číslech než dnes …vše jde strašně rychle dopředu – a lidé mají milion jiných věci co řeší, nejen jestli je v obchodech jídlo

    Hmm, nebude-li tento web/mall nabízet technologie, co jsou všude jinde naprosto běžné, bude prostě nahrazen. Nezapomeňte, že roste i znalost EN jazyka, a EN webů je milion.

    BJ

    p.s. …už jsem to tu kdysi psal, a _”mike”_ na to dnes také narazil …fakt si někdo myslí, že si v hlavě budeme držet, kdy jsou starty?

 43. slappy napsal:

  Teda ty reklamy na mall.tv jsou PŘÍŠERNĚ OTRAVNÉ. Jsem klidně ochoten zaplatit si nějakou premium verzi bez reklam, ale nikde jsem takovou možnost nenašel. Tohle je pro mě bohužel nekoukatelné : (

 44. Tomáš N. napsal:

  Zdravím,
  tak jsem se prolouskal až na konec komentářů a rozhodl se také jeden zanechat.
  Osobně raději čtu články – velký dík Kosmonautixu – než sleduji videa, takže mé chování změna platformy moc neovlivní. Asi se stane, že někde na cestách, kde budu mít jen telefon a ne počítač se raději budu dívat na originální přenosy startů (na YT) než řešit problémy s přehráváním přes prohlížeč – ale to jsem občas při technických potížích dělal i doteď :-).
  Po technické stránce mi Mall přijde naprosto srovnatelný se Streamem, takže u jiných videí nevidím žádný rozdíl – při té příležitosti moc chválím pořad Vesmírná technika. Výborně zpracované, krátké, jednoduché, srozumitelné.
  Malá poznámka k reklamám.
  Není pravda, že by byly hlasitější než pořad. Dokonce jsou tišší než vaše úvodní znělka (pouze znělka, nikoliv průměr pořadu). Problém je především u výše zmiňované zeleniny onen dětský hlásek s frekvencí 3 – 4 kHz, které lidské ucho vnímá (výrazně) hlasitěji než jiné zvuky (tvůrci reklam to velmi dobře vědí) – například hlas místního šéfredaktora (něco přes 1 kHz) ačkoliv reálná hlasitost této reklamy je stejná jako u pořadu. Pro počítačový algoritmus, který srovnává úrovně hlasitosti reklamy a pořadu je velice obtížné tyto “podrazy” tvůrců reklamy podchytit.
  Přeji Vám, ať se váš záměr vydaří a vaše pořady se dostanou mezi více diváků.

  • Dušan Majer napsal:

   Díky za názor i za pochvalu Vesmírné techniky. Sám mám z tohoto formátu velkou radost a těší mne, že se líbí i divákům. Doufám, že se po přechodu emoce ustálí a že lidé uznají, že se obávali zbytečně.

 45. fourge napsal:

  Dobry den, velmi si vazim Vasu pracu a chodim na kosmonautix takmer kazdy den. Rad citam diskusiu a malokedy do nej prispievam, ale teraz musim. Podla mna je prechod z YT na nejaky mall.tv krok dozadu. Z youtube mi chodia notifikacie o priamom prenose, ak sa jedna o zaujimavy prenos, casto ho sledujem doma na smart TV a co je najdolezitejsie, vela cestujem a casto Vas pozeram zo zahranicia. Podla mna Vam tento krok vobec neprinesie dalsich divakov. Casto krat zdielam Vase prenosy na facebooku, podla mna ovela viac ludi klikne na priamy prenos z overeneho servera youtube ako na nieco nezname.. Drzim Vam palce, dufam, ze sa vratite k youtube.

  • Dušan Majer napsal:

   Hezký den, jak jsem psal výše, možností na upozornění na přenos je hodně, proto si nemyslím, že by tato změna znemožnila lidem naše přenosy sledovat. Ta cesta se najít dá, jen je potřeba se trochu snažit, což věřím, že nebude problém. Zajímavá je myšlenka, že se lidé budou bát kliknout na odkaz z pro ně neznámého serveru. Domnívám se, že Vaši přátelé Vás znají a vědí, že byste nic nebezpečného nešířil.
   P.S. Sdílení si vážíme! 😉

   • mike napsal:

    Právě, že teď jsme žádné cesty hledat nemuseli. Youtube upozornil na přenos aniž by pro to člověk cokoliv udělal. Mnohokrát bych zapomněl, že je nějaký start, nebo jsem ani nevěděl, že bude přenos, ale zapnul jsem ho a rád se podíval, ale jen díky tomu, že mne to upozornilo, že začíná přenos.

    • Dušan Majer napsal:

     Já taky sleduju některé přenosy a obejdu se bez všech možných upozornění. Prostě si pamatuju, že ten přenos bude. Pomocníci jsou fajn, ale nesmíme zapomenout na přirozenou paměť. A že nevíte o chystaných přenosech? Stačí číst naše články a máte to rovnou na očích.

    • BJ napsal:

     …přiznávám, že z časováním přenosů jsem měl problém i na klasickém Kosmonautix (“dopoledne se objeví info že ve dvanáct toho samého dne se letí”, nebudu si v žádném případě pamatovat kdy jsou starty), nakonec nespoléhám na youtube, aplikace zdarma _”Next spaceflight”_ (přinejmenším pro Android, nevím jestli i iOs) …notifikuje 24h hodin/1h dopředu, technické detaily letu, odkazy na zdroje a hlavně linky na živé youtube streamy
     BJ

     • Dušan Majer napsal:

      Pokud se nepletu, tak MallTV Vás po registraci upozorní na přenosy u pořadů, které máte rád. Nebo jen stačí sledovat naše články, případně Facebook.

    • mike napsal:

     Ale pro vás je zájem o kosmonautiku hlavní náplní, píšete články, sledujete všechno dění, jste hlavní součástí serveru kosmonautix… takže je celkem jasné, že si budete mít lepší přehled co, kdy, kde poletí. Ale běžný divák má i jiné starosti, práce škola… argument typu odcházíme z youtube takže si prostě pamatujte kdy co poletí je fakt slabý 😉

     • Dušan Majer napsal:

      Neměl jsem na mysli přenosy z kosmonautiky. Sleduji i jiné věci než jen rakety. 😉
      V článku je popsáno hned několik možností, jak být na start upozorněn, takže to není tak, že si to lidé musí pamatovat. Když to někdo nezvládá, pořád má k dispozici hned několik možností – od Facebooku, přes naše články po upozornění od Mall.TV.

    • BJ napsal:

     *”MIKE”* +1, je to prostě tak

 46. muf napsal:

  Samotná ta platforma nějak lidi prostě odrazuje. To jak ji lidé vnímají, jaké k ní mají sympatie hraje velkou roli a můžeme si tisíckrát říct, že rozhoduje hlavně obsah. Přetáhli sice ty nejlepší tvůrce streamu, ale ty jejich nové pořady už nejsou tak zajímavé. Vlastně z toho co jsem zkouknul od svých bývalých oblíbenců tak asi nestálo nic za to, abych tam kvůli těch pořadů ještě někdy zavítal. Ono nestačí si jen říct, že uděláme video server na který budou všichni koukat, ale záleží to hlavně na divácích a internet je v tomto hodně vrtkavý. Takových příkladů je mnoho kdy se obří internetové společnosti snažili něco rozjet a pohořely. Krásným příkladem je, když chtěl Google svou sociální síť, když viděl úspěchy jiných a víme jak to dopadlo a i když G+ byl v mnoha ohledech lepší ne FB. Vzpomínáte na Google Video? Ne? No a o tom to je… Museli koupit youtube, aby měli úspěšný video server a to je google na internetu podstatně silnější hráč než “prodejce ledniček”. A pokud budou v živých přenosech reklamy, které nebudete moci ovlivnit tak to bude zlé. A když si už někteří teď stěžují na sekání tak je otázka co bude, když třeba poletí poprvé Crew Dragon s posádkou, jestli to ty servery zvládnou, kdyby se třeba dívalo několik tisíc diváků. Hodně lidí určitě stejně jako já sleduje přenosy na mobilu a pokud ta jejich aplikace nebude perfektní tak to bude další hřebíček a raději si zapnou přenos jinde na youtube. Rozhodně je to hodně riskantní krok.

 47. Vladimír Podivínský. napsal:

  Jen krátce abych se neopakoval jako komentující přede mnou. mall nefunguje, nejdou přehrávat videa. V pátek to bude asi poprvé co neuvidím živě a česky start rakety Falcon.
  Anketa na to kdyby se mělo vysílat je přímo určena, navrhuji neděle 21 hod. A název třeba KosmonauTViX, Kosmonautka, kosmo stream, Kosmo studio a Magion s wegou byly také fajn.

 48. BJ napsal:

  p. Majer,

  dotaz. Chci dát mall.tv šanci. Aplikace na mobilu (_”Next spaceflight”_), už mi pípá “start za dveřmi” a odkazuje mne na youtube stream kde vidím _”live in 15 hours”_. Supr, více nepotřebuji, napozadí si zapamatuji, že zítra odpoledne něco bude a ona mi dá vědět přesně. Ok, jdu na mall tv, po X kliknutích (ta jejich webovka je naprosto STRAŠNÁ, to dělala nějaká garážovka, ale to teď vynechám, chtěl jsem si sepisovat připomínky a u bodu 50 jsem přestal) se dostávám na “Vesmirné starty” a…

  …a tam není nic?

  BJ

  • Dušan Majer napsal:

   Jděte jednodušší cestou – hned na hlavní straně klikněte na živá vysílání v horním menu – dostanete se na výpis přenosů. Tam už můžete kliknout na zvoneček u libovolného přenosu – stačí dvě kliknutí. 😉

 49. RiMr napsal:

  …teda, úplně se mi z toho srulovaly ponožky, nějaká “uječená móltývý”, nikdy jsem to neviděl, ale měl jsem jasná podezření a odmítavé příspěvky zde v diskuzi mi ta podezření potvrdily. Ale, než jsem vynesl finální verdikt “bůůůůů a hanbááá”, tak jsem se na ty zelináře kouknul a… nevypadá to tak zle. Dovedu si představit, že to pude. Pořady – jak živé starty, tak seriály se zdejším původem jsem našel na pár kliknutí, reakce webu normální… jasně, ukáže se časem, až bude nějaký sledovací napnelismus, jestli nevznikne nějaká cukatůra, ale nic tragického tam nevidím. Možná jen, pokud tedy to má sloužit k nabrání nových duší na lopatu ušlechtilého zájmu o kosmonautiku, by bylo fajn, kdyby v seznamu připr. živých vysílání byl pořad klikací a zobrazil se nějaký krátký popis, proč tento start sledovat. Až bude startovat zase FH, SLS nebo nedejbože Vodojem, tam “my víme”, ale mudlovi název mise neřekne nic a nijak ho zřejmě nezaujme. Kdežto když dnešní člověk, zvyklý na předcucané hašlerky a chytré hodinky s pokyny k vylučování, uvidí něco o “nejsilnější raketě” nebo o “nejdražším a nejpokročilejším kindervajíčku v dějinách – JWST” atd… jen postřeh.
  Takže, taky změny nemusím, ale “Dušanův web – Dušanova pravidla”, tak mu kousek z té jeho někdy až “nesnesitelné” tolerantnosti vraťme zpátky i my věční prudiči a dejme tomu šanci 🙂

 50. Michal napsal:

  Velka skoda 🙁 Holt skoncim na oficialnim streamu SpaceX (ty sou nejlepsi) a zbytek ozelim

Zanechte komentář