Blíží se přesun našich komentovaných přenosů

Velmi originální pohled na raketu Vega na startovní rampě

Vážení diváci, jsme velice rádi, že si naše živě a česky komentované přenosy oblíbilo tolik diváků. Vážíme si Vaší přízně a proto Vás nyní chceme s předstihem informovat o změnách, které tento formát potkají již v nejbližších desítkách hodin. Pro naše pravidelné čtenáře to nebude žádné překvapení, protože jsme o této změně informovali už před několika měsíci, konkrétně to bylo v říjnu. Naše živě a česky komentované přenosy se přesouvají z portálu YouTube na portál Mall.TV. Jelikož chápeme, že je kolem této změny mnoho nejasnost a otázek, rozhodli jsme se sepsat tento článek, který se pokusí odpovědět na ty nejčastější dotazy. Věříme, že po jeho přečtení sami uvidíte, že se není čeho bát.

Proč vlastně přecházíte z YouTube na Mall.TV?
Zástupce Mall.TV zaujaly naše přenosy, z čehož máme radost, ale tím hlavním důvodem je, že cítíme možnost oslovit ještě širší publikum. Všechno, co děláme, je motivováno snahou dostat informace o kosmonautice mezi širokou veřejnost, mezi co nejvíce diváků / čtenářů. Jelikož bude Mall.TV naše přenosy aktivně promovat, máme možnost ukázat krásy kosmonautiky více lidem.

Jsem zvyklý používat YouTube, tahle změna se mi nelíbí.
Plně chápeme, že zvyk je železná košile. Při jednáních s Mall.TV jsme se proto zaměřili na maximální komfort pro diváky. Naší snahou bylo, aby se pro Vás změnilo co nejméně věcí. Mohu s potěšením konstatovat, že nová platforma umožní prakticky vše, co jsme využívali na YouTube. Na našem webu vyjde článek s vloženým přehrávačem, diváci budou mít k dispozici chat, který bude po ukončení přenosu archivován a při přehrávání se bude živě obnovovat stejně jako na YouTube. Záznam samotný zůstane na stejné adrese, na které probíhalo vysílání.

Mall.TV ale nemá mobilní aplikaci. Jak se o vysílání dozvím?
Podle aktuálních informací by se aplikace měla objevit v nejbližších dnech. Do té doby můžete využívat různých metod – na našem webu v pravém sloupci najdete výpis nejbližších přímých přenosů s odkazy na stránku přenosu. Na Mall.TV na stránce přímých přenosů můžete kliknout na ikonu zvonku a systém vás upozorní na spuštění vysílání. Stejně tak můžete například v RSS odebírat naše články – tak se několik hodin před přenosem dozvíte, že budeme vysílat. V článku vždy najdete vložené okno s přehrávačem. Vy, kdo jste na Facebooku, můžete stále využívat naší služby, v rámci které zakládáme ke každému přenosu událost. Stačí se k ní přidat a budete dostávat všechny aktuální informace. Pokud preferujete sledování videí přes chytré televize, tak oficiální aplikace Mall.TV by pro tato zařízení měla být k dispozici během prvního čtvrtletí letošního roku. Možností je tedy mnoho.

A je něco, co se nepodařilo na novou platformu přenést?
Při testovacím vysílání do zdi jsme odhalili jedinou věc, která však není rozhodující. Chat se u videa objeví až ve chvíli, kdy se začne vysílat. Do té doby není možné chat používat. Zástupce Mall.TV mne však informoval, že se pokusí tuto funkci zprovoznit.

A bude na Mall.TV nějaká výhoda, tedy něco, co na YouTube nebylo?
Kromě výše popsaného očekávání vyšší sledovanosti a tedy i většího počtu oslovených diváků, je tu ještě jedna věc. Na YouTube se nám několikrát stalo, že záznamy byl třeba i na dobu několika hodin po startu nedostupný. Na vině byly právní nároky třetích stran, které si neprávem nárokovaly několik desítek sekund v době kolem startu a všechna další videa obsahující tuto pasáž byla nedostupná. Řešení takové situace trvalo často i několik hodin. Na Mall.TV nic podobného hrozit nebude.

Co samotné přenosy – bude se měnit jejich obsah či forma?
Mohu všechny uklidnit, že podoba samotných přenosů zůstane zachována včetně úvodní hudby. Grafické prvky však prošly profesionální úpravou, takže jsou nyní hezčí na pohled.

Co musím udělat, abych mohl sledovat živě a česky komentované přenosy?
K samotnému sledování nemusíte dělat nic. Přenosy jsou zdarma dostupné všem bez omezení a bez registrace – stejně jako na YouTube. Pro neregistrované nejsou dostupné některé služby – nemůžete se třeba nechat upozornit výše uvedeným zvonečkem. Stačí ale sledovat naše články a s předstihem několika hodin se dozvíte o každém startu.

A co když chci chatovat?
V tom případě se neobejdete bez registrace na Mall.TV – stačí na jejich webu kliknout na ikonku vpravo nahoře a sledovat instrukce. Jelikož první komentovaný přenos na nové platformě plánujeme už na zítřek, můžete se už začít registrovat. Tím, že se registrujete, navíc budete moci využívat i výše popsaných upozorňování na přímé přenosy.

Závěrem chci ještě jednou zopakovat, že jsme při přesunu komentovaných přenosů v maximální možné míře usilovali o co možná největší zachování věcí, na které jste Vy, diváci, zvyklí. Abyste přesunem nebyli nijak omezeni, aby většina věcí zůstala stejná, případně aby se zlepšila. Děkujeme Vám za pochopení, i nadále se budeme snažit o to, aby se Vám naše živě a česky komentované přenosy líbily.

P.S. Před několika měsíci, jsem sliboval, že jakmile se naše komentované přenosy přesunou z YouTube na Mall.TV, tak na YouTube spustíme novou formu přímé interakce. Chápeme, že mnoho lidí dalo našemu YouTube kanálu odběr právě kvůli komentovaným přenosům. Nechceme, aby se tito lidé cítili podvedeni (byť na YouTube nabízíme mnohem více – třeba titulkovaná videa nebo nově Vesmírné výzvy ve vysoké kvalitě). Nový formát by měl být také živě vysílaný a jeho obsahem bude naše odpovídání na dotazy z chatu. Něco podobného vlastně už znáte – v posledních letech jsme podobný formát zavedli při oslavách narozenin našeho diskusního fóra. Zbývá dořešit jen drobný detail – jaký termín zvolit a každý měsíc jej opakovat. Možností je mnoho – první středa v měsíci, každého pátého, třináctého či dvacátého a tak dále. Jestli chcete, napište své návrhy do diskuse a můžete přidat i tip, jak by se tento nový formát mohl jmenovat.

Zdroje obrázků:
http://www.esa.int/…/15249234-2-eng-GB/Vega_VV04_on_launch_pad.jpg

Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

340 komentářů ke článku “Blíží se přesun našich komentovaných přenosů”

 1. wild napsal:

  Dobrý den,
  Nepřispívám často, ale vývoj aplikací je můj obor, tak třeba to někoho zaujme.
  Moc si vážím práce, kterou Kosmonautix v čele s panem Majerem odvádí.

  Co se týká přechodu na Mall.tv tak (hlavně v horizontu příštích pár měsíců) si myslím, že to bude mít spíše negativní dopady:
  – obecně každá taková změna technologie znamená ztrátu části uživatelů (je to tu už psáno – zvyk je železná košile)
  – přechod z univerzální na lokální platformu bych s trochou nadsázky přirovnal k přechodu z celostátní tv na regionální (může zasáhnout publikum sice cíleněji, ale v menší míře)
  – Mall.tv není dodělaná (to přináší výhodu, že můžete hodně mluvit do její podoby a funkcí, ale na druhou stranu s youtube se technologicky nemůže rovnat (nejcitelnější jsou asi ty nedodélané mobilní aplikace) a v budoucnu uvidíme, ale investice do technologií youtube jsou a asi i budou ohromné)
  – z náznaků tady mi přijde, že podmínky pro Vás nejsou nic moc (na youtube jste, jesli se nepletu, neměli zapnutou monetizaci, tzn. ve videích a přenosech prakticky nebyly reklamy a Vy jste z nich neměli peníze, na Mall.tv reklamy jsou, takže pokud chcete být na tom srovnatelně jako na youtube, měli by Vám buď ve Vašich videích reklamy vypnout, nebo Vám část peněz z těchto reklam dát (což jsi bezpochyby zasloužíte)
  – jestli ty nevýhody bude kompenzovat, že Vám udělají reklamu „zdarma“ záleží na tom jak moc velká a kvalitní bude a zda osloví cílové publikun, zatím si myslím, že tyto stránky osloví cílové publikum mnohem lépe než reklama.na Mall.tv, o kterou jsem prakticky nezavadil (jediné co jsem viděl je reklama na Mall.tv obecně o kosmonautice jsem nepotkal nic)

  Za rok může být všechno jinak, všechno záleží na tom jak moc se Mall.tv chytne.
  V tuhle chvíli je to risk, který se může a nemusí vyplatit.
  Každopádně od sledování Vašich videí mě to určitě neodradí 🙂

  • wild napsal:

   Ještě drobné doplnění – nepodceňujte svůj vliv, já jsem se o Mall.tv dozvěděl díky Kosmonautixu, nikolv naopak 🙂

   • Dušan Majer napsal:

    No jasně, jenže Vy se o kosmonautiku už zajímáte, ale berte to z pohledu člověka, kterého teprve potřebujeme získat. 😉

    • Ondra_99 napsal:

     K tomu je otázka jak moc se mall.tv uchytí. A jak moc bude cílová skupina mall.tv mít průnik s cílovou skupinou kosmonautixu. Pak také záleží jak a jestli budou rozvijet kvalitu samotného portálu. Aktuálně ten portál jako takový mně osobně přijde, že má velké mezery. Není to jen o absenci mobilní aplikace. Mall.tv má aktuálně dobrý potenciál co po obsahové stránce (přitáhl k sobě zajimavé jména v oboru). Ale po technické stránce je to aktuálně služba podle mě spíše průměrná. Ale tak to ukáže až čas a (předpokládám) „na youtube se dá vrátit vždy“.

    • Mojmir napsal:

     Dušane nezlobte se, ale tohle mi přijde jako hájení něčeho, co nemá logiku. Dnešní běžný uživatel, i potencionální nový fanda kosmonautiky obecně hledá informace na dvou místech – na Facebooku a na Youtube. Uživatel nechce novou aplikaci, nechce se přes troje stránky dostat někam, kde na něj mrká (a kdyby aspoň mrkalo) „Připravovaná živá vysílání“ a… Nic. Informace? Ty jsou jinde, doplňkové informace ke startu jsou taky jinde, odpočet není, live chat před startem taky ne.
     Nejsem z těch, kdo by šmahem něco smetl ze stolu, byť se mi to nelíbí a taky to nahlas a jasně řeknu. Po naší první debatě na téma Mall.tv někdy koncem listopadu??? jsem si dal tu práci, udělal si registraci (do toho se mi fakt nechtělo, proč se musím všude registrovat?), prošel si nastavení, nebo spíše ehm „nastavení“ a dal se do zkoumání možností a vymožeností Mall.tv
     Tvrzení, že se odchodem z YT pro diváka změní minimum je hodně optimistické. Změní se toho dost. Mobilní aplikace není, nová registrace, odlišné rozhraní, jiný přístup, absence doplňkových informací a odpočtu, nemožnost komunikace s ostatními fanoušky ještě před samotným startem.
     Mimochodem, nepochopil jsem důvod registrace, protože i když mám nastavený odběr kanálu Vesmírná Technika, ještě mi nepřišlo jediné upozornění na nově přidané video. Ale už jsem dostal několik mailů oslavujících výborný eshop Mall.cz, nabídku na levnější internet a jásavý mail s novinkami pořadů, o které zájem nemám. Pokud má ale Mall nahradit pro regionální uživatele YT, měl by trochu změnit přístup…
     Další věcí, která mě zajímá je zátěžový test pro live vysílání. Youtube obecně má asi o dost vyšší kapacity a možnosti, jak regionální Mall, přesto jsou případy, kdy nápor nezvládá. Není jich moc a jde spíš o extrém, ale jsou. Asi všichni pamatujeme živě komentovaný přenos ze startu FH, kdy došlo k situaci, že stream najednou nesledovala tisícovka diváků, ale rovnou 12 tisíc diváků. Jasně, jde o převzatý stream, Kosmonautix nasaje data z YT, přidá k nim komentář, pošle je zpátky na svůj kanál, YT to nějak přechroupe a pustí uživatelům. A jak to bude vypadat na mall.tv? Byl nějaký zátěžový test, nebo se to prostě nechá běžet a uvidí se?

     Dušane nezlobte se na mě, ale tohle byl z mého pohledu hodně riskantní krok a myslím si, že se to Kosmonautixu vymstí. Rozumím tomu, že vedení Mall.tv dalo nabídku, která se neodmítá (jak jinak, když přesun proběhl jak ze Stream.cz, tak i z Youtube najednou) a že později by už ta nabídka nemusela přijít, ale vzhledem k tomu, kam až se Kosmonautix dostal a kolik práce bylo uděláno, je tohle dost velký risk.

     No budu vám držet palce, mě Mall opravdu nepřesvědčil.

     • Dušan Majer napsal:

      Díky za názor. Myslím, že to vidíte černě. Co se zátěžového testu týče, tak jsem se informoval už s předstihem. Bylo mi řečeno, že systém zvládne i desítky tisíc diváků současně.

    • Mojmir napsal:

     Jen pro úplnost dodám, že nepřišlo ani upozornění na dnešní start, i když jsem si ho ráno zadával a záznam je nedohledatelný. Prostě výborný tah.

     • Dušan Majer napsal:

      Záznam bude k dispozici během pár desítek minut na stejném místě, kde se vysílalo. Já jsem upozornění dostal.

    • Mojmir napsal:

     No tak já ne, stejně jako jsem nedostal upozornění na jiná videa. Na tohle nemám ani nervy, ani čas.

  • Dušan Majer napsal:

   Díky za názor i za naše sledování. Vyjádřím se k té reklamě. Měl jsem na mysli především reklamu našich pořadů/přenosů na jejich sociálních sítích.

 2. Tomas napsal:

  lenze mall nema appku na TV :/ pre mna jednoznacne minus

  • Dušan Majer napsal:

   A naše přenosy se musí sledovat na televizi? Ono to nejde přes počítač?

   • Ondra napsal:

    Taky jsem si je občas pouštěl přes appku v chytré TV, také v tom tedy vidím malé mínus přechodu na Mall.TV. Na druhou stranu, appku pro TV má i Stream, tak jí časem pořídí určitě i Mall.

   • Mantis napsal:

    Pane Majere, moc si Vás vážím a přestože se prakticky nezapojuji do diskuze, tento web čtu několikrát denně a miluji ho. Proto mi záleží i na jeho rozvoji, a proto mi nedá, abych tohle neokomentoval. Myslím si, že jakákoliv entita, které záleží na svých fanoušcích, by si je měla také nějakým způsobem hýčkat. Své o tom nedávno zjistila např. herní společnost Blizzard, která před sálem plných fanoušků počítačových her představila hru mobilní. Fanoušci toto nečekali, a byli proto zklamaní. Nicméně zástupci firmy nechápali proč, a tak se davu zeptali, zda je to proto, že nemají mobilní telefony. Vždyť je má přece každý, tak kde je problém? Tento Váš komentář mě opravdu mrzí, protože je to stejný princip. Je totiž přece mnohem přirozenější a lepší pustit si Váš přenos na velkém plátně v obývacím pokoji, než na displeji monitoru. Youtube toto umožňuje, a pochybuji, že Mall.tv bude toto někdy podporovat. To je to výše zmiňované hýčkání. Zvolením Mall.tv jste širokou škálu podporovaných zařízení omezili prakticky pouze na obrazovku počítače. Budu dále číst Váš web, tento krok mě však mrzí a myslím si, že spoustu živých sledujících díky tomu ztratíte. Já jsem jedním z nich.

    • Dušan Majer napsal:

     Četl jste ten článek? Píše se v něm, že mobilní aplikace Mall.TV bude k dispozici během několika dní a aplikace pro chytré TV během prvního čtvrtletí letošního roku. To se snad dá chvíli vydržet jen na tom počítači, ne?

    • Skudlik napsal:

     Nedá mi to, ale dovolím si ještě jednu poznámku (berte prosím s humorem).

     Tak jako používáme termím Muskův koeficient. Dovolím si zavést mall.tv koeficient 🙂

     První aproximace je 24 (záznam se měl objevit za hodinu, nakonec to bylo hodin 24).

     Když si tedy pronásobím zde napsané termíny, vychází mi: nejbližší dny -> odhadem červen, během prvního čtvrtletí letošního roku -> v roce 2025.

     Osobně tyto terminy považuji za podstatně reálnější (vycházím ze zkušenosti u projektu sledovani.tv, mobilní aplikace pouze pro Samsung/LG, a jejich příprava trvala víc než rok). Bude jen příjemné překvapení, pokud se něco z toho podaří realizovat dříve.

     • Dušan Majer napsal:

      Já osobně tomu věřím, jsem totiž přímo v kontaktu s lidmi, kteří na tom pracují a vidím, že jen neříkají prázdná slova. Ten záznam měl problémy značné. Je zázrak, že vůbec vznikl, byť se přišlo o záznam chatu. Opakovat by se to ale již nemělo.

 3. Tomáš napsal:

  To ale pro mě znamená konec sledování startů v obýváku na mé 55″ SmartTV, která umí Youtube, ale MallTV nikoliv (bez komplikovaného přetechnizovaného řešení = připojím notebook)
  *smutný smajlík*

  Každopádně držím palce, ať to povede ke kýženému výsledku

 4. varanek71 napsal:

  Já tomu prostě nemohu věřit. Dá se koupit Chromecast za 1200,- nebo dražší Apple TV pokud mám Apple věci. A to nejen kvůli kosmonautixu. Nedokážu si představit, že někdo svůj život s médii sváže s jednou platformou (YouTube) a ještě dokáže tvrdit, že chyba je v těch co na ní nejsou. Nechci nikoho odsuzovat, ale od lidí, který mají takový problém bych spíše čekal: Pomůžete někdo s řešením? A místo toho odsozouzení redakce …

  Držím vám palce ať budete kdekoliv 🙂

 5. maro napsal:

  Myslím, že budou velké problémy s kapacitou připojení. Přestože jsem schopen online sledovat videa na vimeo s rozlišením 2K, tak z mall.tv se mi seká i film s rozlišením 480p.

 6. David Hoffmann napsal:

  Budu vás sledovat kdekoli pokud mě to bude aspoň trochu fungovat, mobilní aplikace k tomu nepotřebuji. Jste borci, to co děláte je úžasné. Přenosy sleduju se synama 12 a 8 let, na každý se těšíme jak na vánoce. Jinak o TV Mall jsem taky slyšel až od vás :-).

 7. Petr napsal:

  Bohužel je to technicky krok zpět. 🙁 Nepůjde sledovat videa na TV. Mobilní aplikace snad někdy bude, ale jestli bude tak kvalitní jako mall.cz aplikace. Tak to taky nebude nic moc.
  Sledovat vás budu dál, ale tento krok mě trochu mrzí. A o část diváků podle mě přijdete….

 8. Jenda napsal:

  To chce sehnat někoho kdo má s mall.tv kvalitní přenos a muže to sdílet na YT abychom se mohli dívat i my ostatní kdo máme rychle připojení (>20Mbit/s s odezvou cca 23ms) ale se servery mall.tv to je otřesné.
  Přenosy mám moc rád, ale teď opravdu nevím … možná bude lepší přijít i důležité a velmi zajímavé informace v češtině (jen si je přečíst zde na webu) a dívat se na originál stream na YT.

 9. Láďa napsal:

  Do teď jsem viděl téměř všechna videa a sem za ně nesmírně rád, buhužel teď už si je na TV nepustím…
  Tak snad bude v budoucnu aplikace Mall.TV pro android TV

  Do té doby můžu sledovat aspoň originální stream

 10. entes napsal:

  jak ctu tak spouste lidi lezi v zaludku nemoznost chatu pred spustenim prenosu. Nedal by se teda ten prenos spustit o hodinu driv jen s nejakym odpoctem nebo obrazkem a chat by jel? nebo tam muzou zatim prehravat svoje reklamy 😀

  • Ondra_99 napsal:

   Tak ono samozrejmne dost lidi bude psat spise „emotivne“. Obecne je vzdy pro cloveka neprijemne menit platformu (at jde o cokoli). Obecne jsou lide nespokojeni i kdyz museji menit sluzbu za neakou ktera jim poskytne lepsi moznosti (proste nemaji radi zmenu).

   Vesmes me napadaji aktualne dva scenare ktere mohou nastat:
   1) Streamy pobezi hladce a nebudou se sekat, postupne se budou vylepsovat funkce platformy jako takove a „hate“ okolo prechodu postupne prirozene opadne
   2) Streamy nebudou stihat, budou se sekat/pobezi v nizke kvalite. Pak se bude nadavat vic a (tipuji) vedlo by to k snizeni poctu sledovani.

   Ja, jakozto predpokladam kazdy fanousek tohoto webu doufam, ze prechod probehne co nejhladceji a vse bude fungovat rozumne. Otazka je, jestli v tuhle chvili je ta platforma dostatecne pripravena, jestli treba prechod na ni pozdeji by nebyl „lepsi“. Vetsina lidi bude soudit podle prvnich par prenosu, nebudou cekat mesice na to, ze se to pak casem zlepsi.

 11. Milan Hora napsal:

  Pokud je Mall.tv nutná registrace a pak mi budou chodit nějaké reklamní e-maily, pak pro mne sledování přímých přenosů v podstatě končí. Je to škoda, ale nedá se nic dělat. Snad budou na youtube, alespoň nějaké přednášky o kosmonautice.

 12. Karel Zvoník napsal:

  Ježiš lidi, nebuďte tak pohodlní. TV si můžete přeci propojit s PC třeba HDMI kabelem. Laptop si také lze propojit. Je to o prioritách. Kdo chce cestu si najde.

 13. Magy napsal:

  Bohužiaľ, Mall.TV je tu v Írsku v podstate nefunkčná alternatíva. A čo počúvam od kolegov a známych z iných krajín, mall.tv NIE JE alternatíva pre divakov v zahranici. Prenos resp. sledovanie videa sa seká, padá, sledovať niečo skutočne kvalitne vo vysokom rozlíšení je v podstate utópia, navyše celé užívateľské rozhranie je oproti YT ako zo zlého sna. Chápem že tvorcovia mall.tv sa chcú presadiť a kupujú „duše“ ktoré ich budú predávať a obsah ahy bolo vôbec čo sledovať, podobne ako si kúpili Vaňka (jídlo s.r.o) kúpili si aj vás, ale zatiaľ je to výrazný krok späť. Najmä z technických dôvodov som tým pádom o sledovanie živých prenosov a vôbec akýchkoľvek videí z kozmonautix jednoducho prišiel úplne. Aj keď na češtine rozhodne závislý nie som, vaše komentované prenosy mali čaro a atmosféru kvôli ktorým som ich rád sledoval. Teraz je tomu koniec. „Ďakujem“.

 14. KarelTv napsal:

  Mám z toho rozporuplné pocity. Najednu stranu OK, Youtube má regionální konkurenci, nadruhou stranu netuším proč zrovna nějaký Mall.cz musí provozovat další internetovou televizi. Roztříštěný přecpaný mediální trh taky není žádné terno.

  • Dušan Majer napsal:

   Konkurence je přece vždy pro zákazníky (zde diváky) přínosná.

   • Magy napsal:

    Pro všetkej úcte, toto nemôžete myslieť vážne. Mall.TV nie je pre YT žiadna konkurencia. Ani omylom ani náhodou. Mall.TV je lokálne mini-médium podobne ako Stream.cz, ale porovnávať to s YT… To chce buď poriadnu dávku drzosti alebo nevedomosti. Bez urážky.

    • Dušan Majer napsal:

     Asi jste nepochopil význam, v jakém významu jsem slovo konkurence použil. Měl jsem na mysli větší možnost volby pro diváky/zákazníky

    • muf napsal:

     Možnost volby by byla, kdyby jste vysílali na obou platformách. Řekněme si upřímně na youtube je možnost volby na čem si ten přenos lidé pustí (pc, tablet, mobil, tv…) a taky kde jestli v čr nebo kdekoliv ve světě. Takže jste spíše lidem možnost volby vzali. Pokud by si mohli vybrat, na kterém serveru chtějí živé přenosy tak hádejte co by asi vyhrálo… Teď je jediná volba a to jestli sledovat nebo nesledovat.
     Trochu mi to připomíná hlasování na co se čtenáři těší. Dva roky po sobě odmítnout dát do ankety Falcon Heavy i přesto, že si to tolik lidí přálo. A to to byl nejsledovanější váš přenos v historii. Všichni jsme četli „důvody“, takže už bych to znova neřešil. Takže v anketě jsem na „protest“ nehlasoval. Vím, že je to jedno, ale je to způsob mého vyjádření. Vždy píšete něco o zpětné vazbě a že čím více lidí napíše tím se spíše něco změní, ale mám pocit, že tomu tak není. Tohle možná bude možná rekordní článek v počtu komentářů/stížností to už je dost zpětné vazby. Když už nic tak to stojí aspoň za zamyšlení.
     Všichni respektujeme, že je to váš server, vaše pořady, ale možná by to občas chtělo slevit. Kdyby vám za to aspoň Mall pěkně zaplatil tak by to lidé spíše překousli. Ale když někdo dělá z vaši práce svůj kšeft tak a vy z toho nic nemáte tak to lidem taky vadí. Mi osobně by ani nevadila reklama tady na serveru, když z ní něco budete mít. Ale nedokážu si představit, že skočí reklama ve chvíli se FH nebo třeba Crew Dragon odlepí od země 😉

     • Dušan Majer napsal:

      Všechno je zatím v prvotní fázi, bude se to ladit a zlepšovat. Máme možnost oslovit nové diáky. budeme rádi, když si těch stávajících udržíme co nejvíce. Ohledně ankety – proč nebyl FH ani v jednom ročníku jsme už psal (což jste i psal), takže si myslím, že to s tímhle tématem nijak nesouvisí.
      Víte, je to zajímavé. Lidé mi většinou vyčítají že jsem nerozhodný, málo důrazný a ne vždy projevím svůj názor. Vy mi píšete pravý opak, abych ustoupil. Je to o tom, co cítím, že je správné. Já zatím Mall.TV věřím. Stojí za ní lidé, kterých si vážím a u kterých nepochybuji o zlepšování.
      A k těm penězům – nám na nich opravdu nezáleží. Možná nám za přenosy Mall.TV něco dá, možná ne, nevíme, neřešíme to. Vážíme si podpory od diváků, ale reklamu na web skutečně dávat nechceme. jestli někdy sáhneme po podpoře, byla by to spíše forma crowdfundingu, ale to je ještě daleko, zatím nic neplánujeme.

 15. Tomea napsal:

  Jako student sleduji většinu startů z mobilu, takže pro mě je současná absence mobilní aplikace docela kritická. Dále bych se rád zeptal na to, jaký byl důvod odchodu ze Streamu? Nebyla větší šance oslovit širší publikum tím, že si obyčejný člověk na Seznamu scroluje dolů a tam jednou až dvakrát týdně byl odkaz na vaše video? Moji rodiče to tak dělají a já sám jsem před pár lety poprvé zavítal na kosmonautix díky videu na Seznamu.
  Nebylo by snazší založit si účet na Instagramu a propagovat kosmonautiku tam? Určitě by to mohlo přitáhnout více mladých lidí, mezi kterými už se facebook netěší veliké popularitě. Elonx ho má založený a přidává tam aktuální fotky ze světa SpaceX, díky kterým je člověk v obraze i když nemá třeba čas jít na webové stránky.
  Abych nebyl jenom negativní, tak určitě dám přenosům na Mall.tv šanci, mám váš komentář rád, ale když nebude jiná možnost přejdu na originální přenosy.

 16. Michal napsal:

  MAll mě vcelku (spíš úplně) nezajímá. Kam přejdete je vskutku vaše věc, z mého pohledu mám se sledováním živě asi útrum, jelikož jsem sledoval z mobilu, Youtube aplikace což pochybuju, že nějaký MALL bude v dohledné době mít kvalitně udělanou aplikaci. Druhá věc, chce se mi extra kvůli tomu stahovat další aplikace? Já vím, to už je můj boj. Další věc nad kterou přemýšlím, téď komentované přenosy sledují zpravidla lidé, kteří se o kosmonautiku zajímají nebo se ptají rozumně a slušně. Ale čím bjde propagace vyšší tak mám strach aby se nedotáhl nějaký póvl, který bude jen prudit, spamovat apod. Tady by asi stálo za to takové nekompromisně řešit, aby se nám tu z toho nestala diskuse na novinky, idnes atd. jestli chápete kam tím mířím. Každopádně hodně štěstí.

 17. quardok napsal:

  Díky za přenosy, jen k diskuzi ke kvalitě. I během livestreamu umožňuje YT (i další platformy) přesun zpět a zpožděný přenos. Doufám, že toto mall rychle doplní, protože toto je standard.

 18. Skudlik napsal:

  Dobrý den Dušane, ač si Vás velice vážím, tak bohužel názor, že přesun na mall pomůže sledovanosti mi přijde přinejmenším naivní. Momentálně je to naopak mall.tv, která shání zajímavý obsah, aby měla sledovanost a dokázala něco vydělat díky reklamě. A pokud jak píšete, že peníze nejsou pro Vás důvod, tak pro ně ano. Jinak by po Vás tento přesun nechtěli…

  • Dušan Majer napsal:

   Ano, možná jsme naivní, ale pořád si myslím, že máme šanci oslovit nové diváky – několik se jich objevilo už dnes.

  • Skudlik napsal:

   Pár se možná objevilo, o pár asi přijdete … ale celkem to chápu, i já chodím do práce 🙂 [neberte prosím jako útok!].

   Já si holt na shlédnutí záznamu počkám (odhadnutá hodina to už asi nebude, ale snad se někdy dočkám)… technologicky krok dolů – zatím mohu hodnotit jen hodinu+ čekání na převod „live streamu“ na „video na vyžádání“, tak snad to jiné přínosy (které coby diváci nevidíme) vyváží 🙂

   • Dušan Majer napsal:

    Aby nedošlo k omylu (cítím, že narážíte na finance, což Vám nevyčítám!) – při jednáních s Mall.Tv jsme peníze vůbec neřešili, takže to děláme jako na YT – zdarma. Zda nám časem něco nabídnou, nebo ne, nevíme. Ale to pro nás není rozhodující.

    • Skudlik napsal:

     Díky za odpověď. Jen pro upřesnění, to že pracujete pro Mall.tv beru jednoznačně kladně (podobně jako Vaši dřívější práci pro Stream). Výsledkem jsou úžasná videa, a to že za ně dostanete (i) zaplaceno nelze v žádném případě odsuzovat! Naopak moje díky patří i původnímu vedení Streamu (které přešlo k Mall.tv), za podporu pořadů o kosmonautice.

     Proto je pro mě i pochopitelné, že tuto vstřícnost jim budete naopak oplácet. Jen bych to asi neprezentoval jako krok ke „možnosti oslovit ještě širší publikum“, to vzhledem k technické nedokonalosti a naopak potřebě mall.tv získat diváky vyznívá poněkud úsměvně. Jak jsem tu již napsal – vy nepotřebujete mall.tv, ale ona potřebuje lidi jako Vy!

     Zklamaný samozřejmě trochu jsem, těšil jsem se na další komentovaný přenos, na který stále ještě čekám. Ale brečet tu kvůli tomu nedudu, trpělivost přináší růže.

     • Dušan Majer napsal:

      Záznam měl být do hodiny od přenosu, ale vyskytly se problémy. Technici je odstraňují. Do budoucna se takhle dlouho čekat nebude.
      A v přenosu se skutečně objevilo několik nových lidí a fanoušci nám přibyli i na Facebooku, takže skutečně nové diváky získáváme.

 19. maiden napsal:

  Diskutérům, kteří řeší, jestli to promítnou na své chytré televizi bych připomenul jednu věc:

  Mall se rozjíždí. Potřebuje nabídku kvalitních programů. A to kanál Kosmonautix bezesporu je. Pokud to bude násobně HORŠÍ než předtím, tak má pan Majer dost inteligence na to, aby to sám stornoval. Ve hře je více argumentů, než že to neumí přehrávat 2 roky stará televize, která za dva roky stejně půjde do šrotu kvůli životnosti součástek (kurvítek) v dnešní době zcela běžných.

  Naopak, youtube začíná jít do kopru a už neví, co by kontroloval dřív.
  Krok pana Majera PLNĚ SCHALUJI. Možná není daleko doba, kdy Mall.TV bude jediné koukatelné medium v tom našem zahnojeném rybníčku.

  A pokud někomu vadí reklamy, stačí jednoduchá rada: ZAPLATIT SI KANÁL BEZ REKLAM. To je to tak složítý na pochopení?

  ZADARMO KOMENTOVANÉ PŘENOSY, OD ČLOVĚKA, KTERÝ JE TAKŘÍKAJÍC „IN“ a lidi ještě držkujou… Jako u všech věcí, co jsou zadarmo.

  ZAČNĚTE SI VŠECHNO POCTIVĚ PLATIT A ANI NECEKNETE. PROTOŽE BY TO TAKY MOHLO BÝT JEŠTĚ DRAŽŠÍ…

  • Dušan Majer napsal:

   Já svým způsobem chápu názory diváků. Jsou na něco zvyklí a teď se to mění, musí dělat něco jinak, než jak byli zvyklí. Člověk je tvor pohodlný. Přesto jsme se snažili, aby byl přechod co nejméně stresující pro diváky. Těší mne, že někteří lidé umí oddělit emoce a na přenos se podívali a zhodnotili jej vcelku pozitivně. Ono si to časem určitě sedne.

   • maiden napsal:

    Pane Majere,
    já jsem fakt rád, že děláte kosmonautix. V dnešní době chodím už jen sem.
    Protože vím, že ten nejdůležitější výcuc najdu tady.
    Až s tím seknete jako pan Přibyl (tak trochu ho chápu), tak budu muset zase číst a překládat všechny anglický weby všude okolo.

    Až Vás to jednou fakt nebude bavit, tak se prostě zabejčete.
    Po Vás zůstane Kosmonautix.
    Po jíných jen hromada odpadků z chytrých televizí, hodinek atd.

    PS: mám nový název na ten pořad: KosmonautiXXX 😉

  • Ondřej Šamárek napsal:

   Některé pasáže Vašeho komentu bych tesal do kamene…

 20. maiden napsal:

  Vůbec se Vám nedivím.
  Jeden čas jsem sledoval komentáře pod to, co jsem sám napsal a nevěřil jsem vlastním očím. Odborná a věcná diskuze?…

  Dneska plesknu komentář a víc se o to nezajímám. Mám svých starostí dost.

  Příznivci kosmonautiky Vám fandí a pokud někteří odpadnou? Plevel…

  Jde hlavně o české diváky a ty Mall bezesporu osloví.

  Jen bych domluvil, aby ty reklamy strkali na méně exponovaná místa.
  Z něčeho se to platit musí, ale chce to určitý cit. Ve chvíli, kdy startuje raketa mě reklama na venkovní bazén opravdu neosloví.
  🙂

 21. maiden napsal:

  Chucpe…
  Nebudu překládat pro někoho, kdo žije v zahraničí.

  KDYŽ ŽIJETE V ZAHRANIČNÍ, TAK SNAD MÁTE ORIGINÁL PŘENOS OD SPACEX?

  Nebo ovládáte pouze mandarínštinu ve verzi 0,52 (rok 1823)?

  • Magy napsal:

   maiden, vzhladom na to, ze zijem v Irsku a anglictinu ovladam plynule, rozhodne nie som na preklad odkazany. Dovod je uplne iny, preco som radsej pozeral komentovane prenosy od Dusana namiesto originalu priamo zo SpaceX, a vysvetlil som ho vyssie v inom komentari. Bohuzial prechodom na mall.tv z mnohych dovodov, najme technickych, som o tieto vynikajuce prenosy prisiel. Rozsirovat portfolio divalov tym, ze odidem z overenej a funkcnej stranky na nieco, co funguje tak akosi napoly, nie je rozumny krok. Osobne nevidim dovod, preco by prenosy nemohli subezne bezat na YT aj Mall.Tv.

   • maiden napsal:

    Bylo by to krásný, kdy by to všechno fungovalo na VŠECH stanicích v reálném čase vůkol…

    Ale předpokládám, že i v irsku chytnete na netu Mall.Tv, nebo ne?

    Já si třeba pouštím na netu BBC Ingliš lérning a nevypadá to, že by se to zaseklo uprostřed tunelu… Nebo snad ANO?

    • Magy napsal:

     Odpoved pro
     maiden napsal:
     11.1.2019 (19:54)

     Pokud v Irsku nechytáte Mall.Tv, je na čase se odstěhovat…

     maiden, mall.tv sice na webu „chytnu“, ale nepraj si vidiet tu kvalitu a problemy. Je to jednoducho nepozeratelne. Takze sorry, ale mall.tv pre nas v zahranici alternativou NIE JE. A nebolo nas malo, takze kosmonautix sice par novych divakov ziskal, ale spustu stratil.

     ps. zo slovenska som odisiel presne pre tento malomestiacky pristup ostatnych ludi, aky predvadzas v diskusii. mozes si gratulovat.

     • Dušan Majer napsal:

      Jednal jsem se zástupci Mall.TV ohledně problémů zahraničních diváků. Zde je jejich odpověď:

      Z pohledu nastaveni jsme byli dostupni po celem svete, nikak jsme stream negeoblokovali. Dokazali by nam nekteri uzivatele priblizit a blize popsat problem? Co se jim presne zobrazovalo napr., zda se jim stranka nacetla atd? Pomohlo by nam to rozklicovat, kde mohla byt chyba.

      Pokud tedy máte čas a chuť sdělit nějaké bližší detaily, může to pomoci ostatním. Mall.TV se chce zlepšovat podle zpětné vazby. když přidáte prohlížeč, informace o PC, rychlosti připojení a podobné věci, bude to jen dobře. Děkuji za případnou pomoc.

   • maiden napsal:

    Pokud v Irsku nechytáte Mall.Tv, je na čase se odstěhovat…

   • Mojmir napsal:

    A víš že máš naprostou pravdu? Proč být hrdý na to, že jsem Čech a preferovat online přenos v češtině. Proč vůbec sledovat nějaké české stránky o kosmonautice, když 98% obsahu je převzato za zahraničních webů. Proč by měl Kosmonautix obecně brát ohled na nějaké loosery, když svůj obsah uveřejňuje zdarma, no ne? Je přece nějaké názory, podněty a připomínky vůbec nemusí zajímat, dělají to zdarma, tak držme hubu a krok a buďme rádi, že to není placený, no ne?

    Já se ti tímto velice omlouvám, že jsem měl tu nehoráznou drzost vyjádřit svůj názor. Stejně tak se omlouvám i redakci Kosmonautixu, můžu vás ujistit, že se to již nebude opakovat

    • Dušan Majer napsal:

     To, že jste se s někým neshodnul v diskusi přece neznamená, že Vás tu nechceme. Prosím, podívejte se na celou věc střízlivě. V diskusi jsou různí lidé, za které my neneseme zodpovědnost. Diskusi se snažíme moderovat, ale u tohohle počtu to moc nejde. Zkuste nám zachovat důvěru i naší diskusi. 😉

    • Marcel napsal:

     popravde radsej by som si zato zaplatil ako dostat toto zadarmo, lebo aktualne toto znamena nic a najsmutnejsie na tom je to ze na uvodnej stanke je odkaz na original stream namiesto toho dnes komentovaneho.

    • Mojmir napsal:

     Ale tady vůbec nejde o neshody s někým v diskusi. Pan „hodný chlapec“ maiden si možná rád hraje na drsňáka, ale jeho výkřiky s Capslockem a vykřičníky nejsou hodny ani na pozdvihnutí obočí. O to přece vůbec nejde. Tady jde jen a především o váš přístup.
     Svoje jsem vám k tomu už řekl a za tím si stojím. Práskli jste nám dveřmi před nosem a nedostatky, které jste si jako redakce měli ošetřit sami, máme řešit my kontaktováním jakési rádoby podpory, která evidentně nefunguje. Takže o jaké důvěře tu chcete mluvit? Tím končím diskusi a vracet se k tomu už opravdu nehodlám.

     • Dušan Majer napsal:

      Vy totiž nevidíte, že my posíláme Mall.TV taky zpětnou vazbu, kterou se dozvíme od diváků. Rozhodně to není tak, že bychom všechno nechávali na nich. Čím víc lidí ale něco nahlásí, tím víc Mall.TV uvidí, že je to potřeba. A věci se dávají do pohybu. Do 14 dnů by měla být zavedena funkce návratu v čase během přenosu, o kterou si lidé hodně psali. Tyhle detaily si sednou, časem se to vyladí, věřím tomu. Lidé jsou teď hodně pod vlivem emocí. Až to opadne, věřím, že uznají, že ty podmínky nejsou tak špatné.

    • Mojmir napsal:

     Hergot Dušane, to je nám v zahraničí platný, jak mrtvýmu zimník. Četl jste vůbec tu část právního ustanovení, kterou jsem vám okopíroval? Nemyslím tu první větu, že vysílání je primárně určeno, bla bla bla. Myslím tu druhou, že vysílání Mall.TV je v zahraničí nedostupný, nebo omezený. Rozumíte významu té věty? NEDOSTUPNÝ! Sakra. Teď už to chápete, o co nám jde? Nám je úplně exkrament, jestli se dá, nebo nedá živý přenos pauznout, jestli je, nebo není nějaká pitomá aplikace, na to sere Bílej Tesák. Pro nás je vaše vysílání nedostupný a hotovo. A to je ten rozdíl oproti YT, kde dostupný bylo, na Mácháči, nebo na Bajkale, ale bylo. To vidím já, vidí to ostatní, proč vy ne?

     A to je to, co jsem už říkal a opět, za čím si stojím. Dokud sledovalo vysílání pár desítek lidí, byli jsme pro vás důležitý, protože až jedna čtvrtina sledujících byla právě ze zahraničí a víte to sám. Každý přenos jsme hlásili, kde kdo je. Teď je situace jiná, sledujících je hodně. Ty v zahraničí, který vás od začátku drželi nad vodou jste tímhle krokem hodili přes palubu. Tečka, konec diskuse. Hotovo.

     • Dušan Majer napsal:

      O tom jsme dříve nevěděli, víme to až od vás. budu jednat s Mall.TV o možnosti zpřístupnění jejich vysílání i pro zahraniční diváky. Chci ale důrazně říct, že diváci jsou pro nás stejně důležití teď jako na začátku. Opravdu to není tak, že by nám na nich nyní nezáleželo. To rozhodně ne!

   • Dušan Majer napsal:

    Jde o jakousi profesionalitu – stejně jako Česká televize nemá v archivu zprávy TV Nova. Věřím, že se současné detaily, které Vám na Mall.TV nevyhovují, opraví, abyste nás mohl sledovat.

 22. maiden napsal:

  Pane Majere,
  kdyby jste se nesnažil pořád dokola ve vší slušnosti odpovídat na veškere příspěvky tady na webu, tak celá diskuze měla maximálně 50 příspěvků.
  Možná 60.

  Přenos je na Mall.tv. Tečka. Pokud se to někomu nelíbí, může si to překládat sám.

  Pořád nechápu, co je na tom k nepochopení…?

 23. maiden napsal:

  Pokud by jste měl někdy příležitost a běhal kolem výroby (jako konstruktér – což Vám nepřeji), tak najednou zjistíte, že příspěvků od všelijakejch povídálků je mnoho, ale doopravdy podepsanej pod tím vím bordelem jste ve skutečně pouze jenom Vy.
  Vy jediný. Za Vámi jde odpovědnost. Za nikým jiným. A pokud uděláte chybu a tu si ZAPLATÍTE, tak Vás ostatní lidi najednou přestanou zajímat.
  A přesně v té chvíli to začne fungovat.
  Hlavu vzhůru, bude hůř
  :-)))

 24. Lukáš napsal:

  Dobrý den, komentáře píši málokdy ale dnes musím. Osobně si myslím, že tento krok je spíše pro Váš neprospěch. Velice mě zarazila poznámka, že toto partnerství děláte úplně zdarma. Pokud tomu opravdu tak je, nerozumím přechodu na mall.TV a také tomu, proč nemůžou přenosy spučasně zůstat i na Youtube. Mall.tv si nárokuje váš pořad i když ho děláte zdarma? Co se týče kvality a serverů už toho bylo řečeno dost. Mall.tv se nemůže kvalitou srovnávat s Youtube a pokud někdo nemůže sledovat v zahraničí nebo jen v nízké kvalitě, je to určite krok zpět. A to ani nemluvím o těch reklamách, kterými nás mall.tv zahltí. Osobně si ani nemyslím, že aplikace která by měla teprve být, něco vyřeší. Je mi to líto ale určitě příjdete o spoustu diváků a jednou budete tohoto kroku litovat. Děkuji

 25. Lukáš napsal:

  Mimochodem jsem se chtěl podívat na záznam ze včera a video pořád nefunguje. Píše pořád: Tento odkaz není momentálně aktivní. A to nemluvím o nepřehlednosti tohoto webu.
  Děkuji

 26. Jakub napsal:

  Dobrý den,
  Přesun na Mall.cz – za mě velké mínus. Na mallu mi nefunguje adblock a přeblikávat z programování/tabulek nebo jen z hraní abych vypnul tu uřvanou brokolici mě vážně nebaví a především vyrušuje. Živě a česky jsem měl na youtube jako zajímavý zvukový doprovod a na video jsem přepínal jen na start a případně přistání, jinak mě zajímal především Dušanův komentář.

  Takže když teď mám na výběr mezi možností a) dál přeblikávat na mall.cz kvůli reklamám či za b) zapnout jiný kanál, byť v angličtině, takže budu muset zapojit o pár mozkových buněk více, tak to vyhraje za b).

  Promiň Dušane, tvoje komentované přenosy jsou strašně fajn, dobře se to poslouchalo a na web budu chodit číst články dál, ale Živě a česky pro mě padlo a na jeho místo půjde everyday astronaut, originální vysílání spaceX a podobné. 😉

  K diskuznímu pořadu na Youtube – Pracuju systémem krátký/dlouhý týden se střídavou odpolední/dopolední službou, takže vybrat termín který by mi vyhovoval je prakticky nemožné. 😀 Ale určitě tomu dám šanci alespoň ze záznamu. 😉

 27. Jana napsal:

  Článek jsem četla, diskusi celou ne, ale z toho, co jo, se mi zdá, že tu někteří zbytečně plaší. Připomíná mi to skupinovou paniku po blackoutu. Najednou nejde něco, co do té doby šlo, tak se davy bouří a jednotlivci páchají sebevraždy.
  Jéžiš, buďte v klidu. Já nemám ani tv, ani chytrý telefon, a tak mi sledovat cokoli přes monitor prostě nevadí. Proč? Protože ten monitor existuje a funguje. A chci sledovat pořad, ne hrotit, že mi na to nestačí technologie. Klid, stačí vám na to zdravý rozum. A toho má tahle komunita určitě dost.

  Jenom jsem se musela usmát, když jsem četla, kam se přenosy přesouvají 🙂 . Kolega mi totiž jednou vyprávěl, jak na mall reklamoval mikrovlnku. Myslel, že tedy dostane jinou. Dostal ovšem telefon s dopisem, že náhrada zboží proběhla dle reklamačního řádu. Pochopitelně se snažil situaci řešit, ale oni mu furt tvrdili, že je vše v pořádku, tak co chce. Tak jen doufám, že místo pořadů o kosmonautice nedostaneme vinou provozovatele třeba pořad o vaření 🙂 .

  • Milan Hora napsal:

   Sama jste si odpověděla. Jde o solidnost obchodního partnera, kterým je Mall a s nímž mnozí z nás máme zkušenosti.

   • Jana napsal:

    Čas ukáže. Já na mall.cz jednou kupovala pračku. Krom oprsklého řidiče je vše už sedm let v pohodě. Ale o špatných zkušenostech zákazníků jsem neslyšela poprvé, to tedy přiznávám. Jenomže stížnosti se dnes nevyhnou asi žádnému obchodu. Měla jsem negativní zkušenosti jinde – také šlo o známé obchody. Takže… čas ukáže 🙂 .

  • Lukáš P. napsal:

   Paní Jano, píšete, že pokud vám něco funguje, nehodláte řešit technologie. Pokud by se všichni měli řídit podle vašich pravidel, nemuseli jsme se koukat ani přes počítač. Kuličkové počítadlo také fungovalo 🙂 Protože něco existuje a funguje, neznamená, že nemůže fungovat něco lépe, co globálně vyhovuje více lidem. Technologie by měla jít spíše dopředu než se zastavovat někde na mrtvém místě. Na to vám také stačí zdravý rozum.

  • Lukáš P. napsal:

   Pane Dušane, vážím si vaší práce ale pokud už byl tento přesun nutný, tak k tomu mělo dojít později. Například počkat na aplikaci atd… Na můj předchozí komentář jste mi odepisoval, že pokud by byl záznam zároveň i na YouTube, bylo by to neprofesionální. Já si ale myslím, že naopak neprofesiální je, přesunout se na mnohem horší platformu a radit nám, aby jsme psali na technickou podporu pokud nám něco nefunguje a čekali 24h na záznam a doufali třeba v mobilní aplikaci, která stejně nikdy nebude tak multiplatformní, jako je YouTube. Nejhorší ale na tom je, že pokud by byl přesun za účelem vydělání financí a tím možné zlepšení už tak skvělého projektu jako je Kosmounatix, řeknete, že to děláte zadarmo. A argumenty že se k vám dostane více lidí, tak těm nevěřte, bohužel spíš o ně přijdete.

   • Dušan Majer napsal:

    Zpětnou vazbu dávám Mall.TV i já – v úterý třeba budu mít s jejich šéfy osobní schůzku v Praze. Rozhodně se věci posouvají vpřed. Čekání na záznam byla jednoznačná chyba, což uznali i lidé z Mall.TV. Můžete si však být jist, že příště už se takhle dlouho čekat nebude. byla to chyba techniky. Osobně si myslím, že horší by bylo odejít na Mall.TV kvůli penězům, pak by lidé mohli říct, že jsme vyměnili diváky za peníze. Takhle je to naopak co nejférovější. Nové diváky jsme již získali – v chatu přenosu psali minimálně dva noví a na Facebooku nám přibyly desítky lidí. takže naše teorie se potvrzuje.

    • Marcel S. napsal:

     Dobrý den,
     Na diskusi jsem tady poprvé, ale dosti mě zaráží váš argument k přechodu, že se v chatu objevili noví lidé (aspoň dva). Poznáte z chatu o kolik Vám přišlo diváků méně? Aneb kdo chybí ať se přihlásí.
     Máte od mallu alespoň nějakou zprávu, kolik lidí mělo Váš přenos spuštěno najednou? Kolik unikátních lidí bylo na chatu přítomno? Dělal jste si srovnání s dřívějšími přenosy?

     Toto jsou věci, dle kterých se dá srovnávat jestli Vám diváci přibyli, či ne. A jestli se na chatu opravdu objevili jen 2 noví diváci navíc, tak to zrovna moc na chlubení není. Vím že na mallu to jsou první Vaše přenosy, doufám však že nevyhodíte z okna tak pracně budovanou diváckou základnu.

     Přiznám se že nejsem Vaším pravidelným divákem, ale na přenosy jsem několikrát narazil a zaujali mě. Většinou jsem k tomu měl puštěný i originální stream z důvodu větší kvality obrazu (ano i YT mívá problémy). Těžko ale asi narazím na Váš stream, i byť náhodně, na platformě, jenž je v této chvíli minoritní a není spojena s některým větším zpravodajským serverem.

     Vážím si Vaší práce a zapálenosti do tohoto projektu, nemyslím si však, že by jste měl jako autor pořadu vystupovat v pozici kdy hájíte mall za jeho nepřipravenost a problémy, jenž mají.

     Přeji Vám mnoho dalších živých streamů a spokojených diváků.

     • Dušan Majer napsal:

      Hezký den,
      statistiky prvního přenosu zatím nemám k dispozici. Vyžádám si je až po delším čase, aby se v číslech ztratily rozdíly způsobené rozdílnou atraktivitou různých startů i různých termínů, kdy se startuje. Dva lidé, o kterých jsem psal, se ohlásili v chatu, možná těch nových bylo víc. Co vím jistě, je, že se v době promování od Mall.TV k našemu FB profilu přihlásilo několik desítek lidí. jejich původ samozřejmě vysledovat nemůžeme, ale je vidět, že nám to nové diváky / fanoušky opravdu přináší.

 28. DomoKun napsal:

  Velká škoda přesunutí se na tu děsivou „platformu“ …
  Ale absolutně největší je přijít o „zálohy“ ve formě „jůtubu“ a jeho možností kolem na které by snad vliv na nedostupnost videí nebyl tak těžký/velký…snad budete sami spokojeni, škoda přijít o vysoce kvalitní streamy.

  • Dušan Majer napsal:

   Myslím, že nová platforma není tak děsivá. Mnoho komentářů je ovlivněno emocemi. Mall.TV se postupně zlepšuje a aktivuje svá vylepšení na základě zpětné vazby. Snaží se pracovat s názory od lidí na na jejich základě dělají konkrétní úpravy.

   • Marcel S. napsal:

    Jelikož jsem byl velice zvědav na novou platformu, ihned po napsání komentáře jsem se jal vyhledat na mallu onen zmiňovaný přenos. Mé postřehy jsou tudíž čerstvé a né moc dobré.

    Sedím na 50 Mb lince což sice není nic moc ale na YT v klidu sleduji 1080p videa. na Mallu se mi video nenačetlo na IEčku (win7) vůbec – úvodní obrázek a 5 min čekání.

    Na Firefoxu se mi video rozběhlo, automaticky se mi kvalita nastavila na nejnižší hodnotu a i ta se sekala. Jakékoliv přenastavení na vyšší kvalitu pak způsobovalo buď pád přehrávače nebo zhruba 15 sec. záseky obraz i zvuku, kdy jsem se koukal na točící se kolečko.

    předpokládám, že ty žluté značky na časové ose by měly být místa kde poběží reklama. nevím tedy proč vyskakuje i v čase kdy není označena. Navíc, podle krátkého pozorování, reklama naskakuje i v čase kdy se kolečko točí, video stojí, ale na přenos reklamy je asi kapacity dost.

    Zkuste prosím mallu domluvit ať něco udělají s kvalitou přenosu a stabilitou přehrávače. nejlépe ať se vyprdnou na reklamy, když nejsou schopni zajistit řádné přehrávání videí, kvůli kterému na jejich web divák přišel.

    Děkuji

   • DomoKun napsal:

    Velký dík za reakci a chuť reagovat stále na všechny diskuze, klobouk dolů…
    Snad jen plánujete alespon z „malltv“ zálohovat videa na youtube nebo je i tomuto konec ?

 29. pbpitko napsal:

  Technici mali na bezproblémový prechod na novú platformu času niekoľko mesiacov. Zdá sa že neurobili nič, a spamätávajú sa z toho šoku až viac dní po termíne a iba tarz začínajú to riešiť. Vraj doriešia za 14 dní ? Sine pochybujem, Asi to bude potrebné nasadiť konštantnú podobnú Elonovej tak 5-10 !

 30. stana85 napsal:

  Dobrý den,
  doufám že živé přenosy nebudou přerušované reklamou? Protože ve vašich pořadech na mall je jí víc než dost. Pokud se to tady už řešilo tak se omlouvám. Vaší práci fandím a líbí se mi.

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.