Velké množství působivých vířících mraků se podařilo zachytit na další fotografii sondy Juno. Vyfocená oblast se nachází v pásu, který se nachází v severní části planety a je označován jako North North Temperate Belt. Snímek nám ukazuje jak několik bílých mraků, tak i anticyklónní bouři, tzv. bílý ovál. Snímek, který vidíme, má oproti originálu zvýrazněné barvy a byl pořízen 29. října letošního roku ve 21:58 SEČ, když sonda Juno zažívala 16. průlet nejnižším bodem své dráhy kolem plynného obra, který svými rozměry dominuje planetám Sluneční soustavy.
V době, kdy snímek vznikl, se sonda nacházela zhruba 7 000 kilometrů nad vrcholky mraků a pokud bychom její pozici promítli na „povrch“ planety, nacházela by se zhruba na 40. stupni severní šířky. Fotografii z kamery JunoCam do této podoby, kterou na svém webu prezentovala i NASA, vytvořili Gerald Eichstädt a Seán Doran. Ti se jako stovky dalších lidí po celém světě věnují ve svém volném čase zpracování těchto snímků.
Zdroje informací:
https://www.nasa.gov/
Zdroje obrázků:
http://s3.amazonaws.com/digitaltrends-uploads-prod/2016/06/juno-jupiter.jpg
https://www.nasa.gov/sites/default/files/thumbnails/image/pia22692.jpg
Krásne, ale stými farbami to dosť prehnali !
pb 🙂
Krásne, ale s tými farbami to dosť prehnali !
pb 🙂
Souhlas s obojím, ale u druhého bychom možná zmlkli, kdybychom měli k dispozici víc úprav téhož snímku.
Nádhera !!! 🙂
A provádí Juno u Jupiteru i nějaké jiné úkoly než pořizování uměleckých fotografií? (myšleno vtipem, samozřejmě)
Za takovouhle abstraktní kresbu by mohli někteří umělci vydělat slušné peníze.
https://youtu.be/lP0gpjgJBxw třeba
Tuny a tuny vědy samozřejmě, jen ty fotky celou misi pochopitelně prodávají veřejnosti lépe než zlepšování znalostí o hlubinném proudění materiálu a generování magnetického pole. 🙂
Jéé, krása. Umím si to fakt živě představit jako tapetu, kterou bych si nalepila za gauč.