ŽIVĚ A ČESKY: Falcon 9 čeká na druhou šanci

Včerejší pokus o start soukromé rakety Falcon 9 s telekomunikační družicí Intelsat 35e byl zastaven devět sekund před zážehem motorů kvůli chybě na navigačním a orientačním systému ve druhém stupni rakety. Startovní okno trvalo jen 59 minut a proto nebyl čas na krátký odklad – start se tedy posunul o 24 hodin a tak si i v noci z pondělí na úterý užijeme ponocování. Tento start sice nebude ozdoben přistáním prvního stupně, ale i tak může SpaceX přinést dva rekordy.

Ke startu by mělo dojít zítra, tedy v úterý 4. července v 1:37 středoevropského letního času, náš přenos spustíme zhruba 15 minut před startem, tedy okolo 1:22 SELČ. Pokud máte zájem zapojit se do chatu, klikněte na název videa v levém horním rohu. Tím se dostanete na stránku přenosu na YouTube. Pokud z jakéhokoliv důvodu (třeba kvůli pomalému internetu, nebo datovým limitům) nemůžete sledovat video, bude pro Vás na této stránce připraven psaný online přenos, o který se bude starat Martin Gembec. Stránku není potřeba obnovovat – nové příspěvky se Vám zobrazí automaticky.

Zdroje informací:
https://spaceflightnow.com/
https://spaceflightnow.com/
http://spaceflight101.com/
http://www.elonx.cz/

Zdroje obrázků:
https://c1.staticflickr.com/5/4162/34868729603_c75aa126b5_o.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

18 komentářů ke článku “ŽIVĚ A ČESKY: Falcon 9 čeká na druhou šanci”

 1. Tano napsal:

  Já myslím, že ty odklady mají jednoduché vysvětlení. Ve SpaceX vědí, že je ve středu a čtvrtek v ČR státní svátek, že budou mít více diváků. 😉

 2. Jirka Hadač napsal:

  Pokud jsem pochopil Dušana v rámci dnešního přenosu správně, uváděl, že se vlastně může stát, že družice došplhá na GTO pomocí vlastních motorů (uváděl rozdíl apogea 32 000 až cca 45 000, že zakulatí na GEO sama, je jasné). Celkem mě to překvapilo, protože u F9 FT se uvádí, že by měla v expendable verzi zvládnout 8300kg. Ale asi je to tak, že jedna věc je odhad (založený na simulacích či extrapolaci) a druhá věc je skutečná neodzkoušená nosnost, aktuální stav atmosféry atd.
  Ráno jsem už alespoň věděl, že se to nepovedlo kvůli změněnému názvu – odklad. A stejně jsem si to pustil. A nelituju :-). PS: ponocoval bych s váma v obou případech, kdybych neměl ranní směnu.

 3. rado napsal:

  tak ďalší štart už nedám… V robote budem po dvoch ponocovaniach s pár hodinami spánku ako múmia… Obdivujem Vás, že to pre nás robíte. Klobúk dole.. Idem skúsiť ísť do roboty. Hádam cestou nezaspim a v robote tiež 😀

 4. Petr napsal:

  Díky pánové i snaha se cení
  Snad se tedy zítřejší sváteční start podaří

 5. Rudolf Šíma napsal:

  Nedaří se. Diky a dobrou noc. Jste blázni. 🙂

 6. Android napsal:

  Hm pocasi. To se dneska nepoleti. Dobrou noc. 🙂

 7. JaRon napsal:

  Kurňa, tak to už nedám. Dobrou noc a těším se ráno na záznam chlapi 😉

 8. pbpitko napsal:

  dnes veľmi skoro ráno som pri prerušenom štarte nezaspal, dúfam že nezaspím teraz. Dúfam že nebudem ponocovať zbytočne.
  pb 🙂

 9. Radim napsal:

  Chlapi, vám snad někdo proplácí příplatky za noční! Dvě takové šichty po sobě. 😉

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.