sociální sítě

Přímé přenosy

Sojuz-2.1a (Bion-M 2)
00
DNY
:
00
HOD
:
00
MIN
:
00
SEK

krátké zprávy

Revolv Space

Italsko-nizozemská společnost Revolv Space byla vybrána k dodání šesti jednotek pohonu solárních panelů, prodávaných pod názvem SARA. Jednotky jsou určeny pro nadcházející misi cubesat společnosti Blue Canyon Technologies.

IFT-10

Společnost SpaceX plánuje provést další zkušební let sestavy Starship/Super Heavy 24. srpna. Let má proběhnout po dokončení vyšetřování neúspěchu předchozí mise a získání schválení od Federálního úřadu pro letectví.

Cambrian Works

Společnost Cambrian Works si vybrala společnost Astroscale US jako svého partnera pro 30denní studii NASA, jejímž cílem je vypracovat komplexní koncept provozu a implementační plán pro potenciální komerční misi ke zvýšení oběžné dráhy observatoře Neila Gehrelse Swifta.

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

Telekomunikační družice si na start musí počkat

Start ruské rakety Proton-M, ke kterému mělo dojít už zítra, tedy 27. listopadu se odkládá na neurčito.Zítra se raketa nevydá k obloze, ale zamíří pryč ze startovacího komplexu 39 do montážní a testovací haly. Tady technici vymění řídící jednotku horního stupně Breeze-M, která pravděpodobně může za aktuální potíže. Technici zároveň plánují vyměnit i pár dalších zařízení na Breeze-M, které vykazovaly nesprávnou funkci a čekají je i dodatečné kontroly.

Všechny tyto úpravy  zpozdí start o několik týdnů. Je totiž potřeba demontovat celou horní část rakety a teprve poté se může přistoupit k opravám a výměnám. Telekomunikační satelit Astra-2G se tedy na oběžnou dráhu dostane nejdříve na konci roku.

Není jasné, jak aktuální zpoždění ovlivní start satelitu Jamal-401, který patří firmě Gazprom. Ke startu mělo dojít 12. prosince, ale termín se už posouvá. Dá se předpokládat, že nikdo nechce riskovat start s horním stupněm Breeze-M, který si v minulých měsících a letech vybral několik havárií, dokud se přesně nezjistí důvod aktuálních komplikací.

Horní stupeň Breeze-M (vpravo) během  připojování k raketě Proton
Horní stupeň Breeze-M (vpravo) během připojování k raketě Proton
Zdroj: http://www.arms-expo.ru.images.1c-bitrix-cdn.ru/

Zdroje informací:
http://novosti-kosmonavtiki.ru/
http://www.kosmo.cz/

Zdroje obrázků:
http://www.ilslaunch.com/sites/default/files/Astra%202G%20roll%20out_0.JPG
http://www.arms-expo.ru.images.1c-bitrix-cdn.ru/…5cf6d6cac337.jpg?1416318220108432

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.