sociální sítě

Přímé přenosy

Falcon 9 (NROL-48)
00
DNY
:
00
HOD
:
00
MIN
:
00
SEK

krátké zprávy

Swissto12

Společnost Swissto12 dokončila předběžné posouzení návrhu své první družice Neastar-1 s přímým připojením k zařízení. Švýcarský výrobce malých geostacionárních družic to oznámil 15. září.

Telesat

Kanadská společnost Telesat nabízí družice Lightspeed jako most k IRIS², jelikož její konstelace širokopásmového připojení na nízké oběžné dráze Země (LEO) má být spuštěna v roce 2027, nejméně tři roky předtím, než má být v provozu evropská suverénní síť.

Vast

Generální ředitel společnosti Vast, která se zabývá vývojem komerčních vesmírných stanic, uvedl, že podporuje revidovaný přístup NASA k podpoře vývoje komerčních stanic a označil jej za nejlepší způsob, jak se vyhnout mezeře v lidské přítomnosti USA na oběžné dráze.

Armada

Společnosti Armada, specialista na mobilní edge computing, a Sophia Space začaly spolupracovat na vybudování integrované a škálovatelné výpočetní infrastruktury sahající od Země až do vesmíru.

Boeing

Společnost Boeing oznámila, že zahájila 3D tisk konstrukčních panelů, které tvoří páteř solárních panelů pro družice. Tento krok podle společnosti zkrátí výrobní dobu na polovinu a pomůže jí udržet krok s poptávkou.

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

ŽIVĚ: Rubins a Noguči připraví ISS na nové panely

Američanka Kate Rubins a její japonský kolega Sojči Noguči se v minulých dnech intenzivně připravovali na výstup do volného prostoru, při kterém mají instalovat modifikační sadu fotovoltaických panelů. Tyto práce, které začaly už při posledním výstupu 28. února, mají připravit Mezinárodní kosmickou stanici na instalaci nových (výkonnějších) fotovoltaických panelů, které již brzy začnou ke stanici přivážet nákladní lodě Dragon 2. Podle aktuálního plánu by měl čtvrtý letošní výstup z ISS začít v pátek ve 13:00 SEČ – v tu chvíli by měli oba astronauti přepnout své skafandry na vnitřní zdroje energie.

Rubins a Noguči opustí přechodovou komoru modulu Quest a vydají se až na levý konec příhradové konstrukce stanice ke svému pracovišti do sekce P6. Výstup by měl podle odhadů trvat zhruba šest a půl hodiny, přičemž pokud to situace dovolí, mohli by astronauti splnit i některé dodatečné úkoly. Přímý přenos výstupu bude zajišťovat NASA TV, jejíž vysílání začne už v 11:30 SEČ.

Přeloženo z:
https://blogs.nasa.gov/

Zdroje obrázků:
https://live.staticflickr.com/65535/50997624892_47f985f975_k_d.jpg

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Pro vytvoření hesla prosím klikněte na odkaz, který Vám právě dorazil do Vaší E-mailové schránky.