ŽIVĚ A ČESKY: Progress pro ranní ptáčata

Až v pátek kolem 22:00 skončí náš Pokec s kosmonautixem, měli byste hned zamířit do postele. A nezapomeňte si nařídit budík na půl čtvrtou ráno. Proč? Protože ze soboty uběhnou pouze 3 hodiny a 35 minut, když spustíme živě a česky komentovaný přenos ze startu rakety Sojuz 2-1a, která má z Bajkonuru vynést nákladní kosmickou loď Progress MS-14. Její start je plánován na 3:51 SELČ. Myslíte si, že se pak konečně vyspíte? Chyba lávky! Fanoušci kosmonautiky se tentokrát moc nevyspí – v 7:12 našeho času by se měl Progress MS-14 připojit na ISS k modulu Zvezda. Tak co, půjdete s námi do tohohle maratonu přímých přenosů?

Náš přenos ze startu spustíme zhruba okolo 3:35 SELČ. Pokud máte zájem zapojit se do chatu, nebo Vám nefunguje přehrávání ve vloženém okně, klikněte sem a dostanete se na stránku přenosu na Mall.TV. Pokud máte s přehráváním problém, zkuste jej spustit v tzv. anonymním okně prohlížeče.

Náš přenos z připojování spustíme zhruba 25 minut před připojením, tedy okolo 6:50 SELČ. Pokud máte zájem zapojit se do chatu, nebo Vám nefunguje přehrávání ve vloženém okně, klikněte sem a dostanete se na stránku přenosu na Mall.TV. Ve vloženém okně naleznete i záznam vysílání. Jako obvykle u všech připojování platí, že realita může být o několik minut posunuta oproti plánům. Není tedy vyloučeno, že přenos spustíme dříve, než si nyní myslíme.

Zdroje informací:
https://www.rocketlaunch.live/
https://www.nasaspaceflight.com/
http://russianspacenews.com/

Zdroje obrázků:
https://www.roscosmos.ru/media/gallery/big/28392/4798680461.jpg
https://www.nasa.gov/images/content/619716main_iss030e050738_full.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

3 komentářů ke článku “ŽIVĚ A ČESKY: Progress pro ranní ptáčata”

  1. Roman89 Redakce napsal:

    Dnes bych měl mít klidnou noční, takže budu u toho.

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.