ŽIVĚ A ČESKY: Přivstanete si na Falcon?

Fanoušci kosmonautiky po celém světě to nemají jednoduché – rakety startují v jakoukoliv denní či noční hodinu a pokaždé se na světě najde oblast, ve které fandové kosmonautiky naříkají, že jim zrovna tenhle start vychází na noční hodiny. Nyní tento Černý Petr připadl na Evropu, která bude v úterý ve 3:19 většinou tvrdě spát. Ale věříme, že si aspoň pár fanoušků kosmonautiky nařídí budíky, aby mohli sledovat start Falconu 9 s dalšími 60 družicemi sítě Starlink. Odměnou nám bude například pokus o již čtvrté přistání prvního stupně, který Vám přineseme živě a s českým komentářem.

Náš přenos spustíme zhruba 15 minut před startem, tedy okolo 3:05 SEČ. Pokud máte zájem zapojit se do chatu, nebo Vám nefunguje přehrávání ve vloženém okně, klikněte sem a dostanete se na stránku přenosu na Mall.TV. Pokud máte s přehráváním problém, zkuste jej spustit v tzv. anonymním okně prohlížeče. Ve vloženém okně naleznete i záznam přenosu, který bude díky vylepšení systému k dispozici během pár desítek sekund po ukončení vysílání.

Zdroje informací:
https://www.elonx.cz/
https://spaceflightnow.com/
https://www.nasaspaceflight.com/

Zdroje obrázků:
https://pbs.twimg.com/media/EE_0fF9VUAA-5WQ.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

90 komentářů ke článku “ŽIVĚ A ČESKY: Přivstanete si na Falcon?”

 1. Vojta4 napsal:

  1) komentáře jsou mnohem přehlednější, a funguje to perfektně, podle mě velké zlepšení
  2) při přihlašování se to vždycky ptá, jestli jsem robot 🙂 předpokládám , že je to dočasně, a časem bude stačit uživatelské jméno a heslo ..?
  3) dnes vypuštěné starlinky jsou již ve finální verzi nebo pořád testovací? Asi bude docházet kontinuálně k nějakému vylepšení, ale jde mi o to jestli budou už šířit komerční signál? aspoň v některých oblastech Díky

  • Dušan Majer Administrátor napsal:

   1) Díky moc! To nás těší!
   2) Ověření reCAPTCHA bychom tam chtěli zachovat. Je to určitá úroveň ochrany. Navíc stačí ve většině případů jen kliknout a chvíli počkat.
   3) Dnes vypuštěné družice jsou společně s těmi listopadovými již ostré – testovací se vypustily pouze v květnu. Teď už se skutečně buduje komunikační síť. Koncem roku chce SpaceX začít nabízet první omezené služby zákazníkům v USA a Kanadě. Postupem času se pak bude pokrytí zlepšovat a firma začne službu nabízet lidem na celém světě.

 2. LOLpodruhé napsal:

  Tak tohle jsem teda nečekal. Diskuze s 80 příspěvky a z toho je 34 (42,5%) od mistra světa ve spamování vlastního webu, samotného pana Majera. 3 x LOL.

 3. czipis napsal:

  na konci originalniho prenosu SpaceX je informace ze zachyt krytu se o kousek nepodaril a lovi se z more.

 4. Nexus napsal:

  Vždy jsem se chtěl vyhnout komentování toho stejného, že to nefunguje… ale nejde na mobilu, IE, Opera, anonymní režim též nepomáhá. Aspoň že můžu mrknout na ofiko záznam na youtube:)

 5. Marek napsal:

  Na Mallu jsou asi ještě namol, nu což snad se jim to podaří rozjet aspoň do zítřka.

 6. pave69 napsal:

  Video nejde přehrát (cca 5:45 ráno), ani v anonymním okně. Pustil jsem si originál na „tytrubko“. Já to nějak nekritizuji, ale myslím, že to odvádí část návštěvníků pryč.

 7. Jarek napsal:

  To je tady normální….Je to MALL…bohužel.

 8. Zbynek napsal:

  Video nelze spustit, zkoušení na různých přehrávačích.

 9. JackHerer napsal:

  at se snažím jak chci, video nelze spustit.. :/

 10. David R. napsal:

  Tož chtěl jsem se nějak vlastními silami dobrat k tomu, jestli tentokrát uvidíme ten „vláček“. A jak tak počítám, mám v tom čím dál větší guláš. 1. a 2. přelet je ve tmě, to je jisté. Třetí přelet by byl sice ve víceméně ideální dobu (ale nemyslím to z pohledu mého vstávání), jenže, Země se točí směrem na východ, takže nám orbitální rovina družic zdrhá na západ. Nejsevernější bod prvního obletu je někde nad Anglií, a třetí už bude o 44 stupňů na západ, což už je Newfoundland. Doba oběhu bude 90 minut a 19 sekund, takže za den (16 obletů) se to v padstatě opakuje – posune se to naprosto nepatrně. Takže asi opravdu tentokrát nemáme v Čechách šanci…

 11. Almassy napsal:

  doufám, že bude posunutí, vstávám až ve čtyři 😀

  je vtipný, jak se z toho stává rutina, kdo by to před pěti roky řek, že bude přístání 1. stupně(ňů) sledovat jako běžnou záležitost

 12. Opět podívaná napsal:

  Já věřím, že nás bude připojení minimálně 450 🙂

 13. bulhar napsal:

  Kdykoli můžu se rád připojím. Zdravím všichni fandové kosmonautiky včetně Dušana.
  Fanda z BG.

 14. gg napsal:

  Tak já si bohužel musím přivstat kvůli něčemu jinému. Ale alespoň v rámci toho si pustím i tenhle start.

 15. Radoslav Karásek napsal:

  Nesľubujem, ale pokúsim sa 🙂

  btw vďaka za to označovanie nových komentárov. Funguje to super a verím, že to ocenia aj ostatní diskutujúci.

 16. Petr M napsal:

  Dušanovo přenos si rozhodně nenechám ujít.

 17. tonda napsal:

  Vždyť už to bude nudná rutina,žádný emoce,žádná panenka skákavá!Samozřejmě si dělám srandu,i když se mě to zrovna nehodí,ale už je budík nastaven!Tak tipuji,že tady bude připojených, i v tuto nekřesťanskou hodinu,350 lidí!

 18. Jakubko napsal:

  Vidíme sa, som zvedavý koľko nás tu bude

 19. Alois napsal:

  N ZOOMu poběží od 01:10 dva díly Apolla pro toho kdo se vzbudí dříve, aby se nenudil.

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.