ŽIVĚ A ČESKY: Devatenáctý Dragon čeká na start

Zbrusu nový první stupeň Falconu, který se pokusí přistát na mořské plošině. Horní stupeň, který bude testovat prodloužený pobyt na oběžné dráze a konečně loď Dragon, která veze na ISS několik tun nákladu – to jsou hlavní účinkující středečního představení, které Vám přineseme živě a s českým komentářem. Ke startu by mělo dojít v 18:51 a meteorologové zatím slibují 90% pravděpodobnost dobrých podmínek. Vrásky na čele dělá jen výškový vítr, který se do uvedených parametrů nezapočítává. Snad ale bude vše v pořádku.

Náš přenos spustíme zhruba 15 minut před startem, tedy okolo 18:35 SEČ. Pokud máte zájem zapojit se do chatu, nebo Vám nefunguje přehrávání ve vloženém okně, klikněte sem a dostanete se na stránku přenosu na Mall.TV. Pokud máte s přehráváním problém, zkuste jej spustit v tzv. anonymním okně prohlížeče. Ve vloženém okně naleznete i záznam vysílání, který by měl být díky novému vylepšení k dispozici několik desítek sekund po ukončení vysílání.
EDIT: SpaceX se rozhodla zrušit dnešní pokus o start kvůli nadlimitním hodnotám výškového větru. Další možnost přijde ve čtvrtek.

Zdroje informací:
https://www.elonx.cz/
https://spaceflightnow.com/
https://spaceflightnow.com/

Zdroje obrázků:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e8/SpaceX_CRS-19_Patch.png

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

36 komentářů ke článku “ŽIVĚ A ČESKY: Devatenáctý Dragon čeká na start”

 1. Jiří Novotný napsal:

  Zhlédnuto ze záznamu na Mall a vše bez problémů.

 2. JaGa napsal:

  Ten ,,vak“ na horním stupni nemůže pulzovat vlivem výfuku zplodin z pohonu turbo čerpadel, protože ten je u Merlinu 1D vac zaveden do trysky motoru aby ji chladil. Stejně tomu bylo u motoru F-1.
  Osobně se domnívám, že onen ,,vak“ se nafoukne vlivem zbytku atmosféry a tudíž tlaku v něm. A ono pulzování je projevem dynamických sil. Ty na něj působí například když motorky RCS na horním stupni stabilizují jeho letovou dráhu, nebo když je upravován výkon Merlinu.

 3. Fis napsal:

  Dusane nedalo by se neco udelat s tim Mall prehravacem? Kdyz to dam na 21:9 monitoru do fullscreenu, tak se to resizuje na celou sirku a ja prijdu o vrsek a spodek videa. V tom malem okenku se na to koukat neda. Mate nejaky kontakt, kam bych to mohl napsat?

 4. pavel napsal:

  tak kdypak nam to mall.tv prelouska do zaznamu?

 5. atlas napsal:

  Musk chce so starship prepravovat ludi po svete.
  A pritom starty rakiet(a aj pristania) su velmi citlive na pocasie.
  Ako chce toto riesit?
  Ci starship je odolny voci pocasiu ako lietadla?

 6. John Peri napsal:

  Tak dneska nic:
  Dnešní start byl odložen kvůli nepříznivým výškovým větrům a také špatným podmínkám na moři v místě přistání prvního stupně Falconu 9. Záložní termín je 5. 12. v 18:29 SEČ.

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.