Zajímavá mapa Měsíce v češtině

V rámci blížícího se kulatého výročí historického okamžiku, kdy lidé poprvé přistáli na jiném kosmickém tělese, vzniká celá řada připomínkových akcí, výstav, ale i knih a dalších publikací. V tomto článku bychom Vás chtěli seznámit s mapou Měsíce, kterou před pár týdny vydalo nakladatelství Kartografie Praha. Možná si říkáte, proč upozorňujeme právě na tento konkrétní exemplář. Důvod je prostý – mapa obsahuje detailní informace o jednotlivých misích programu Apollo. Právě tyto texty do nakladatelství dodal náš kolega Ondřej Šamárek.

Zadní strana je pokryta mapami misí Apollo a poutavým vyprávěním Ondřeje Šamárka.

Zadní strana je pokryta mapami misí Apollo a poutavým vyprávěním Ondřeje Šamárka.
Zdroj: https://www.kartografie.cz

Zájemci se mohou těšit na mapu přivrácené i odvrácené strany, která má po rozložení rozměry 970 × 665 mm, dále jsou součástí i mapky pohybu astronautů po povrchu, nebo základní informace o Měsíci. Mapka je k dispozici jak ve skládané, tak i plakátové formě, přičemž cena je v obou případech stejná.

Při psaní textů pro mapu Měsíce jsem se snažil zahrnout fakta, která ocení jak laici, tak i ti, kteří se o kosmonautiku zajímají. Vzhledem k omezenému rozsahu to nebylo snadné a zda se to podařilo, to budou muset posoudit čtenáři sami. Když jsem dostal hotovou mapu do rukou, byl jsem překvapen krásnou úpravou a celkovým zpracováním. Nezbývá než doufat, že i textová část vzbudí pozitivní emoce,“ říká o mapě Ondřej Šamárek z naší redakce.

P.S. Náš web nemá z prodejů těchto map žádné zisky. Projekt jsme tvůrčím způsobem podpořili a nyní o něm informujeme, jelikož nás zaujala myšlenka originálního připomenutí největšího technologického dobrodružství v dějinách lidstva.

Zdroje informací:
https://www.kartografie.cz/
https://www.kartografie.cz/
https://www.kartografie.cz/

Zdroje obrázků:
https://www.kartografie.cz/1117-thickbox_default/mesic-50-let-od-maleho-kroku-cloveka.jpg
https://www.kartografie.cz/1121-thickbox_default/mesic-50-let-od-maleho-kroku-cloveka.jpg

Zajímavá mapa Měsíce v češtině, 4.9 out of 5 based on 22 ratings
Pin It
(Visited 2 859 times, 1 visits today)
Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky

Hlášení chyb a nepřesnostíClose

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.9/5 (22 votes cast)
(Visited 2 859 times, 1 visits today)
Níže můžete zanechat svůj komentář.

Více se o tomto tématu dočtete zde »
(odkaz vede na příslušné vlákno diskuzního fóra www.kosmonautix.cz)


32 komentářů ke článku “Zajímavá mapa Měsíce v češtině”

 1. Jožka Somík napsal:

  Hezké, ale nikdy bych za něco takového neplatil, jelikož jsou všechny ty informace dostupné zdarma, byť né takto hezky zkomponované.

  Pro mnoho podnikavců je 50ti leté výročí dobrá příležitost, jak na tom vydělat pár peněz. Proč ne že? 🙂

  • Dušan Majer napsal:

   To je těžké – spousta informací se určitě nalézá na mnoha místech, ale mnozí lidé ocení mít je na jednom místě – právě jak jste napsal.

  • Flyboy napsal:

   Pokod v tom měl prsty Ondra Samranek, stojí urcite za to

  • Dor napsal:

   Tady asi nejde jen o ty informace, ale i o ten předmět jako takový. V těchto rozměrech si to doma nevytisknu a stovka mi přijde fér.

  • Spytihněv napsal:

   Přesně, jak píšete. Ty informace není problém dohledat, ale dát jim určitou formu už je jiná věc. To se týká knih, webovek, ale i takovéto mapy. Ten závěr o “podnikavcích” už byl ale navíc.

   • Jožka Somík napsal:

    Nakladatelství Kartografie Praha zdaleka není na světě jediné, které si řeklo, že se na výročí Apolla 11 dají trhnout nějaké peníze. Viz zdejší příspěvky vyjadřující ochotu zaplatit. Čili ten závěr mého příspěvku o podnikavcích je pouhý popis skutečnosti, ne něco navíc.

    • Petr Šída napsal:

     Ale vždyť Vás nic nenutí to koupit.

     Ty řeči o podnikavcich jsou zbytečné a hloupé, to je jako kritizovat kartografii za to, že prodává mapy na papíru, když je má člověk v mobilu …

    • bill napsal:

     Myslím si, že peníze nebudou prvním důvodem, proč takové přesahové a nadčasové věci vznikají. Lidé a obzvlášť zapálení nadšenci nejdou primárně po penězích. Myslím, že takto spíš vyjadřují svůj vztah k tématu a také skrze toto svoje dílo se cítí být součástí toho velkolepého momentu. A to je poctivé a krásné.

  • Hynek napsal:

   Zdarma, jako správný český Pepík. Všechno chci, ale nechci platit. Je mi jedno, že se to neudelalo samo ze vzduchu. Děs…

 2. Pavelll napsal:

  A to ja si ji zase rad koupim. Fakt, ze papirove publikace kupuji poslednich 20 jen vyjimecne, protoze jsem presel na ebooks, ale tohle zrovna je ta spravna vyjimka, ktera obohati knihovnu. Jedna z dalsich bude doufam mapa Marsu …. a pak treba Titanu 😉 Same hezke destinace 🙂

 3. Spytihněv napsal:

  Dokonalé by bylo, kdyby na mapě byla vyznačena i všechna místa přistání nebo plánovaných tvrdých dopadů sond včetně třeba i známých dopadů vysloužilých družic. Když už, tak už 🙂

 4. hansnasa napsal:

  Já si koupím mapu i plakát,mají pro mne jak informační tak symbolickou hodnotu.Už se na ně třesu.Díky za info.

 5. Miroslav Pospíšil napsal:

  Cože? Taková milá a krásná věc, navíc s texty od našeho Pana Spisovatele a jen za 89,- Kč? Tady není o čem přemýšlet, objednány rovnou 2 ks, každý půjde na zeď v garáži jinou stranou. 🙂

 6. Dusan napsal:

  zial na Sk sa to neda objednat. Je ina moznost?

 7. Tomáš R. napsal:

  Objednáno spolu s několika dalšími položkami z výprodeje. Z náhledu to vypadá úžasně a jméno Ondřeje Šamárka je zárukou kvality. Je hezké, že u nás vznikne taková původní věc, nepřevzatá ze zahraničí…

 8. dosen napsal:

  Objednáno v množství větším než malém. Budu mít pěkný dárek pro zkoumavé jedince. Jeden kousek také skončí na zdi.
  Díky za tip.

 9. jd napsal:

  Zminil jsem se kolegum v praci a najednou to byla objednavka na 12 kusu.
  Kvalita je excelentni. Tiskova i obsahova.

Zanechte komentář