ŽIVĚ A ČESKY: První Starlink na třetí pokus?

Tak se zdá, že ještě pár odkladů a SpaceX udělá ze středoevropských fanoušků kosmonautiky noční ptáky. První pokus byl minulý týden stornován necelou čtvrthodinu před startem kvůli silnému výškovému větru. Start byl odložen o 24 hodin, ale SpaceX  zhruba dvě hodiny před startem oznámila, že v rámci snahy o maximální jistotu chce provést dodatečné kontroly a aktualizace softwaru všech 60 družic Starlink. Avizovaný týdenní odklad uplynul a my proto můžeme opět nařizovat budíky – startovat se má zítra ve 4:30 SELČ.

Náš přenos spustíme jako obvykle 15 minut před startem, tedy okolo 4:15 SELČ. Pokud máte zájem zapojit se do chatu, nebo Vám nefunguje přehrávání ve vloženém okně, klikněte sem a dostanete se na stránku přenosu na Mall.TV. Ve vloženém okně naleznete i záznam vysílání, který by měl být k dispozici zhruba dvě hodiny po ukončení přenosu, děkujeme za pochopení.

P.S. Z důvodu prodloužení přenosu (čekání na oddělení družic) bude zpracování záznamu trvat déle. Do té doby můžete využít třeba záznamu přenosu z Facebooku.

Zdroje informací:
https://spaceflightnow.com/
https://www.nasaspaceflight.com/

https://www.elonx.cz/

Zdroje obrázků:
https://pbs.twimg.com/media/D2TWWPAVYAArAwu.png

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

143 komentářů ke článku “ŽIVĚ A ČESKY: První Starlink na třetí pokus?”

 1. Pavel napsal:

  Zdravím Dušane.

  Nepřemýšlel jste s kolegy do webových stránek zařadit jakýsi filtr komentářů týkajících se mall.tv?
  Už mě trochu unavuje projíždět diskuzi ve které se zcela ztrácí věcné komentáře mezi stížnostmi na stranu mall. Díky za vaši práci rád si pustím záznam bez ohledu na dobu uveřejnění. Pavel 🙂

  • Dušan Majer Administrátor napsal:

   Hezký den,
   vím, že to myslíte trochu jako vtip, ale odpovím zcela vážně. Neuvažoval. To by totiž nebylo nic jiného než cenzura. Vím, že těch komentářů není málo (sám na ně odpovídám), ale je potřeba jim čelit se vztyčenou hlavou a ne se před nimi schovávat. Pevně věřím, že se situace v tomto směru zlepší. A velice Vám děkuji, že stojíte o náš záznam bez ohledu na zpoždění. Vážím si toho a zároveň slibuji, že pevně věřím, že nebudete muset v budoucnu čekat moc dlouho.

 2. Radoslav Karásek napsal:

  Aha, tak už si zase vykáme teda? 🙂

 3. Radoslav Karásek napsal:

  Tak, už som si aj ja vypočul, dnes už snáď legendárne, „Oni to oddělili naráz..WOOOOOOOOW“
  Super prenos, pohodička ku práci. Díky

 4. Jiří napsal:

  Dobrý den p. Majere. Moc děkuji za krásný přenos dal jsem si ho k večeři. Moc se mi líbil ten nájezd na kosmodrom z google. Je to příjemné zpestření. A povídání při čekání na vypouštění bylo bylo zajímavé. Děkuji za práci kterou odvátíte hlavně pro nás co nevládnou angličtinou.Přeji Vám mnoho sil do další práce.

 5. MKM napsal:

  Děkuji moc za komentovaný přenos, teď jsem ho dokoukal ze záznamu, děkuji nejen panu Majerovi, ale i všem, co ráno vstali a pomohli vyplnit čas během přeletové fáze. Bylo to fajn a nic jsem nepřeskočil. Prosím všechny, co mají pořád dokola námitky ohledně opožděného záznamu, udělejte nějaký vlastní komentovaný přenos, například na youtubu, rád se podívám i na ten, ale nebaví mě číst pořád dokola komentáře o mall TV. Omlouvám se za zbytečně dlouhý příspěvek.

 6. Petr Hájek napsal:

  Dobrý večer ,děkuji za výborný komentář startu a Vaše nasazení . Z kritiky záznamu si nic nedělejte , já jsem vděčný za možnost shlédnout záznam i drobným omezením komfortu.

 7. Tano napsal:

  Právě jsem dokoukal video ze záznamu, kde jsem opět cítil velmi příjemnou atmosféru. Jde vidět, že tě to pořád baví. Super, děkuji.
  PS: někdy si říkám, jestli by jsi tady tu diskusi pod videem neměl zrušit, i když chápu, že přesně tohle nechceš 🙂

 8. PaVel napsal:

  Pro koho to vlastně děláte? Pro lidi nebo pro Mall.tv?? Vás nezajímá zpětná vazba? Arogantně tu lidem píšete, ať jdou jinam, odkazujete na FB stream, jehož kvalita je tak z roku 1990. Obdivoval jsem vaše znalosti a to, že to neděláte pro zisk. Ale to jak se slepě držíte Mallu a děláte, že je vše v pořádku, je neuvěřitelné. Mall.tv není a nikdy nebude streamovací platforma. Od toho tu máme YT. Škoda, že nemáte nadhled a nevidíte to, jak vás snaha zavděčit se někomu v Mall.tv oslepila a nevnímáte kritiku svých věrných diváků. Vaše platforma má být svobodná a ne svazována Mall.tv. Udělejte anketu pro čtenáře a diváky a uvidíte! Ne, místo toho odepisujete „Jděte jinam“, „na YT se nevrátím!!“. Myslel jsem, že je na prvním místě vesmír, věda, rakety,…ale na prvním místě je evidentně Mall.tv 🙁

  • Honza napsal:

   Prosím, uklidněte se. Tohle už mi přijde trochu moc. Sám jsem k mallu poměrně kritický, ale chce to nějakou formu. Pan Majer se rozhodl k přesunu na mall a k tomu, že tam prozatím vytrvá. To, že se drží svého rozhodnutí i přes to, jak tu do něj pálíme, je svým způsobem obdivuhodné. Ten přístup „Jděte jinam, nikdo vás tu nedrží násilím“ je podle mě důsledkem vývoje a reakcí na některé starší komentáře, které byly poměrně nevybíravé, a po nějaké době se prostě schéma odpovědí zavrtá do mozku a vyskakuje snáz. To, jaká platforma má Kosmonautix být, je čistě volba pana Majera. A přísně vzato z celkového počtu diváků si nás tu pravděpodobně stěžuje relativně málo.
   Na druhou stranu bych se rád zeptal, jestli by nebylo na čase udělat nějaké objektivní zhodnocení, jestli se naplnily naděje vkládané do mall.tv a proběhl nějaký příliv (případně odliv) nových diváků. Pokud se to nějak dá udělat, ale přinejmenším počty shlédnutí by snad mohly napovědět, pokud by byl rozdíl dostatečně velký.

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    Děkuji za názor. Je pravda, že tyhle diskuse mne stojí hodně nervů – čtenáři to nevědí, ale já samozřejmě všechny nedostatky komunikuju se zástupci MALL.TV a dohlížím na to, aby bylo vše ok. Stojí to víc času, než se může leckomu zdát.
    K Vašemu dotazu: Ptalo se na to už dost lidí a vždy jsem jim rád odpověděl, proto nemám problém ani u Vás. V první řadě je potřeba říct, že srovnávání sledovanosti je velmi ošemetná věc. Ve hře je totiž mnoho faktorů – od denní či noční doby po atraktivitu samotného startu. Kupříkladu srovnávat dva starty FH nejde – premiéra byla v devět večer, druhý start tuším o půl druhé ráno. Na to, o jaký čas šlo, považuju nějakých 2500 souběžně připojených přehrávačů za mimořádný úspěch, byť je to méně než u premiéry FH. Stejně tak mne velmi mile překvapila sledovanost startu mise DM-1. Osobně jsem tipoval maximum mezi 3 a 3,5 tisíci připojenými přehrávači a ve skutečnosti to bylo tuším něco kolem 4600. Pokud to vezmu globálně, tak jsme o diváky rozhodně nepřišli. Čísla jsou minimálně stejná, nebo lepší.

   • Tomáš Vodička napsal:

    Mnohem zajímavější by bylo porovnat nejen počet online sledujících, ale také počet shlédnutí záznamu, řekněme třeba v rozsahu 72 hodin od uveřejnění. jak se po přechodu z YT změnila sledovanost záznamů? Předem uctivě děkuji za odpověď.

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    I v tomto směru je to srovnatelné.

  • Honza napsal:

   Jo, a zapomněl jsem napsat, že vůbec nepochybuji, že na prvním místě je vesmír, věda a rakety. Důvodem k přesunu na mall.tv byla naděje, že se tak starty dostanou k více lidem (mj. slib, že budou přenosy aktivně propagovat).

  • Dušan Majer Administrátor napsal:

   Víte co mne mrzí možná nejvíc? Že jsem měl snahu nabídnout lidem alternativu v podobě záznamu na FB, aby nemuseli čekat na hlavní záznam a někdo to vnímá negativně. Čekal jsem, ež to lidé ocení, že budou rádi, že mají možnost si záznam pustit, dokud nebude plná kvalita hlavního záznamu. Spletl jsem se.
   Lidé nikdy nemohou rozhodovat úplně o všem, jsme přístupní názorům čtenářů ale vždy to má své hranice – nemůžeme nechat čtenáře rozhodovat úplně o všem.
   Přenosy fungují, záznam se vždy objeví, jen se na něj občas čeká déle, než je zdrávo. Ale to není nic, co by představovalo velký problém. Kdyby nefungovaly přenosy, nebo záznamy mizely, tak to by byl velký problém a reagoval bych jinak. Ale to, že někdo nechce sledovat záznam na FB a stěžuje si, že ještě není hlavní záznam, není můj problém, ale jeho.
   Nechtěl jsem, aby moje komentáře vyzněly arogantně, já jsem jen upřímný. Uznávám, že ne každý může sledovat přímý přenos, ale pokud odmítne sledování záznamu z FB (byť v nižší kvalitě) a nechce si ani počkat na záznam, pak je jeho svatým právem si pustit záznam jinde. Je to o volbě každého – na čem mu více záleží – zda na tom, aby měl záznam hned, nebo zda stojí o naši přidanou hodnotu. Jinými slovy – pokud si někdo místo našeho přenosu pustí originál, tak se na něj zlobit nebudu. Někteří lidé mi už dříve (ještě když jsme byli na YT) psali, že naše přenosy nesledují, protože se jim nelíbí, jak pořád mluvím. Dávají tedy přednost originálu a já se za to na ně nezlobím. Mají možnost volby – a to platí i pro záznamy. Pokud nestihnou přenos, mohou si pustit záznam z FB, nebo chvíli počat. Pokud nechtějí či nemohou, ať si ho klidně pustí jinde, vyčítat jim to nebudu, jsme ve svobodné společnosti.
   P.S. Je zajímavé, že si myslíte, že pro nás je na prvním místě MALL.TV a ne věda a rakety. Dovolím si poznamenat, že komentované přenosy tvoří jen zhruba 5 % všech článků, které vydáváme. I kdyby u nás (opravdu jen čistě teoreticky!) byla na prvním místě v přenosech MALL.TV (jakože není), tak by to stále bylo 95 : 5 oproti všem článkům, které vydáváme. Zkuste se nad tím zamyslet z tohohle pohledu.

   • Fis napsal:

    Nidky jsem se k tomuto tematu nevyjadril, ale nyni uz mi to neda. Nerad bych aby to vyznelo jakkoliv proti vam, protoze vim, ze vy za to, jakou kvalitu sluzby poskytuje Mall nemuzete a velmi si cenim prace, kterou pro nas pro vsechny odvadite.

    Co se tyce sluzby Mall.tv, musim rici, ze je strasna, horkou jehlou usita a stale nedodelana. Po vasem prechodu na tuto sluzbu byla urcite vetsina z nas ochotna primhourit leckdy i obe oci, ale uz je to docela dlouho a stale to neni nic moc.

    Zaznam Mall.tv, ktery je na teto strance je v horsi kvalite nez na FB. Zde je video v SD kvalite (480), na FB v HD (720), original SpX je samozrejme FullHD (1080), za vaseho pusobeni na YT to bylo take v plnem HD. Jake jsou technicke duvody pro takovou dobu zpracovani zaznamu si nedokazi v dnesni dobe hardwarovych a softwarovych prostredku vubec nijak vysvetlit. I vy jste stihl nahrat video na FB nekolikanasobne rychleji, nez to zvladne originalni sluzba, zajistujici online streaming. To, ze pri zvetseni videa na fullscreen na monitoru 21:9 vidim pouze 3/4 obrazu je neomluvitelny slendrian vyvojaru HTML5 prehravace.

    Je mi jasne, ze se snazite s Mall problemy resit a rozhodne vas nase negativni prispevky netesi, ba nekdy dokonce nervuji. Z naseho pohledu ale Mall skutecne kazi vami poskytovanou vysokou kvalitu sluzeb a pomalu se blizim k bodu, kdy si zacnu myslet ze Mall neni Kosmonautixu hoden.

    Chapu, ze muzu jit na original nebo kamkoliv jinam, ale mam rad vase kosmonauticke porno a vzdy si velmi rad poslechnu vas odborny a vzruseny komentar, pri kterem mi leckdy beha mraz po zadech vice, nez kdyz pan Zaruba u hokeje krici gol.

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    Jsem vděčný za váš názor. Jen drobné upřesnění – já jsem na FB video nenahrával. Záznam startu, který je na FB, pochází ze souběžného online vysílání, které běželo na FB v noci. To zajišťuje MALL.TV.
    Systém na MALL.TV postupně vytvoří i další kvality až do FullHD.

   • Fis napsal:

    Diky za podrobnejsi technicke info. Nezbyva jen doufat, ze Mall veskere technicke nedostatky brzy napravi.

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    Mohu všechny ujistit, že jsem přesvědčen o tom, že na tom lidé z Mall.TV pracují.

 9. Honza M. napsal:

  Zdar!
  Mám dotaz(y) – Ta kopa družic má hádám JENOM iontové motory? Jak rychle se od sebe bude hejno / vláček družic vzdalovat? Jsou někdě předpovědi přeletů? Sice si myslím, že jednotilvé kousky budou na hranici viditelnosti okem, ale i tak by to jistě stálo za to.
  A co fléry? Je anténa dost placatá, aby to aspoň připomínalo končící stará Iridia?
  Díky !!!

  • Dušan Majer Administrátor napsal:

   Ano, jsou tam jen iontové motory. Dobu přesunu neznáme, protože nevíme, jak účinné ty motory jsou – družice nejsou moc těžké, takže by to nemuselo být špatné. Na předpovědi přeletů bych počkal pár dní než se podaří určit parametry oběžné dráhy, ze kterých se přelety počítají. V záblesky já osobně moc nevěřím.

 10. Jiří Švarc napsal:

  Tak opět jen, že mi nejde zvuk u videa tady i na Mall.cz, ale u toho na FB v pohodě, tak bych se přimlouval za to, kdyby v budoucnu mohla být alespoň tato alternativa. Děkuji.

 11. Vladimír Todt napsal:

  Lidi klid. Mně třeba na mall.tv přestalo fungovat přihlašování a funguje se přihlásit pře Facebook. Asi mají radši, když mi lezou do Facebooku.
  Náhradní záznam na Facebooku jsem měl přeskočen v době startu, a pak ještě dále + nějaké artefakty. Tedy ani Facebook na toto není zařízen. Facebook s tím má tedy taky problém.
  Mall.tv potřebuje taky hlavně vydělávat. Takže cílí techniku tak, aby jim 95 % jejich grafických hejbadel na netu fungovalo jak potřebují oni, aniž by to stálo majlant na technice. Komentované přenosy + online ihned záznam spadají do oněch 5 % na něž mall.tv není zařízen. A osobně si myslím, že nikdy optimálně nebude, viz i třeba Facebook, který na to také moc není.
  Stream, Mall,tv apod. ve skutečnosti nejsou online TV, jak se falešně prezentují, ale storage video portály s menším množstvím online a ještě mensím online + online záznam – to ani neumí.
  Skutečné POUZE online TV jsou web verze klasických TV (CT24) a pak čistě online TV jako Youtube a hlavně Twitch.tv. Což jsou nejznámější a největší služby v tomto na světě.
  Jinak sledováním Twitch.tv sponzorujete vlastně Blue Origin. 😀

  U přenosu jsem se zasmál při vypouštění satelitů při údivu p. Majera, že to takto vypouští najednou. 3x jsem si tuto pasáž pustil po sobě. 🙂

 12. Jakub S. napsal:

  Tak už je záznam venku, tak jsem se dočkal. Bohužel kvalita je… no spíše není, ale to nevadí, díky alespoň za to. Hlavní je pro mne komentář Dušana. Jinak mall.tv fandím, snad se jim to podaří zrychlit.

 13. Kamil napsal:

  K Mall.cz : je právě 15:07, právě jsem s hrůzou zjistil, že proběhl start a já ho neviděl. Ok, podíváme se na záznam. Jdu na mall.cz, kde jsem už asi 7x dával, že chci odebírat Vesmírné starty, očekávám, že jako na stream.cz jsou mnou odebírané rubriky někde po ruce. Ouha nejsou, listuju pičovinama, co mě nezajímají a konečně někde zalezlé jsou Vesmírné starty. Takže přichází ta chvíle, kdy si to budu moc pustit, obzvlášť když Dušan tu píše, že nejdéle 2 hodiny po skončení přenosu, čili max v 9:00, tam záznam BUDE. Ale ouha, není. Naposled start Dragonu a pak avízo na další přenos.
  Dušane, nic proti osobně, ale něco je špatně.

  • Dušan Majer Administrátor napsal:

   Ano, špatně je, že jste si nepřečetl náš článek – konkrétně pasáž P.S., která upravuje informaci o výše uvedených dvou hodinách. Místo přečtení článku se snažíte hledat na MALL.TV, ačkoliv tady vám připravujeme všechno, co potřebujete. Pro jistotu tedy zkopíruju text z článku:

   P.S. Z důvodu prodloužení přenosu (čekání na oddělení družic) bude zpracování záznamu trvat déle. Do té doby můžete využít třeba záznamu přenosu z Facebooku.

   • Kamil napsal:

    Ale četl. Jen jsem nepředpokládal, že to „déle“ bude víc jak 8 hodin a ne 2 či 3 hodiny. Je 15:30.

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    Systém má možná nějaké problémy a tak to trvá déle. Ale záznam určitě bude.

   • Bigbaz napsal:

    Je škoda, když tak moc bráníte Mall.tv, že za nimi nezajdete sám a neřeknete jim, že jim to moc nefunguje a že by na tom mohli přeci jen zapracovat. Protože čím více spokojených fanoušků bude koukat, tím více peněz jim do kasičky přinesou, a na to by třeba i slyšet nějaký manager v mallu mohl.
    Úplně upřímně se situace s přenosy a jejich záznamy hodně zhoršila pro běžné diváky a rozhodně se nezlepšuje.
    1. Pokud přenos nestihnu včasa chci si pustit záznam, musím na něj čekat hodiny a hodiny.
    2. Pokud přijdu o pár minut později a minu nějaký zajiímavý okamžik, není šance se vrátit v čase a sledovat vše se zpožděním přímo, jsem opět odkázaný čekat mnoho hodin…
    Ohledně „vychytání publikace záznamů“ se toto prohlášení objevuje u každého přenosu a u každého dalšího je to stejné. Pokud si dobře vzpomínám, tak snad jen jeden jedinný záznam zvládl mall zkonvertovat za dvě hodiny, jinak je to tak 8+, někdy i 24+ hodin.
    Chápu, že Lukáš Záhoř byl velký motivátor ke přechodu se vším pod mall, však z toho taky mall rýžuje na reklamách, takže čím více obsahu, tím pro ně lépe.. Teď když už jsou v tom i finanční odměny za přenosy, tak je mi jasné, že se změna zpět na funkční technologii už neuděje tuplem. Jen mě to opravdu mrzí, že tolik skvělé práce se mění v prach.
    Pustit si originální přenos na YT přímo do SpaceX je tak od přechodu na mall jasná volba. Funguje hned, umožňuje vracení se v čase, je kdykoliv k dispozici atd. Jen v něm chybí ta česká stopa, kvůli které byla radost na komentované přenosy koukat, a to je opravdu škoda.

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    Situaci ohledně přenosů se zástupci MALL.TV řeším a i oni na tom aktivně pracují. Nebojte se, nikdo na to nekašle. Ani já, ani oni.
    Nevzpomínáte si dobře, že by pouze jeden záznam byl tak rychle. Skutečnost je taková, že nadpoloviční většina přenosů měla záznamy včas, tedy během 2 – 3 hodin. 24+ to nebylo nikdy.
    Finance nehrají při rozhodování o změně roli. Už v lednu jsem psal, že o návratu na YT rozhodně neuvažujeme a to trvá.

   • Jaro Pudelka napsal:

    No asi takto. Je cca 16.17 a stále nič. Ja som starý IT-čkár – 38 rokov praxe, ale keby sme takto riešili problémy, už sme na úrade práce. Žiadne výhovorky, dajte im ultimátum a potom výpoveď. Ako si vlastne vážite svojich klientov, keď nás odkazujete na iné weby?
    Ukladanie videa je ukladanie súboru na disky a prípadná úprava. V tomto mám viac ako slušnú prax ale vážení, upraviť a uložiť takýto súbor nemôže byť práca na pomaly 10 hodín.
    Robil som presuny dát v objeme stoviek TB a vedeli sme to urobiť za 24 hodín. Jednalo sa o klasické súbory aj DB, pričom sme robili aj preblokovanie, tiež zmeny charakteru viet. Bolo to v bankovom prostredí a verte mi, že tam nám nič nedarovali. Tak kde je skutočný problém?
    Veľmi si cením prácu ľudí na tomto webe ale v tomto robíte chybu a tá môže byť fatálna.

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    Děkuji za Váš názor, tady ale výčty Vašich úspěchů nemůžeme plně docenit. Zkuste kontaktovat MALL.TV a proberte s nimi celou věc ze svého odborného pohledu. Já jsem v tomhle laik a kdybych to zprostředkoval, půlku věcí bych pomotal.

   • Antocyanin napsal:

    Reaguji na prispevek pana Dušana Majera z 24.5.2019 (16:08).

    Pisete: „že o návratu na YT rozhodně neuvažujeme a to trvá.“ a zaroven tu vidim na mall.cz pouze stiznosti. Samozrejme znam ten efekt, ze spatna zkusenost clovek donuti neco napsat, zatimco dobra nikoliv. Ale zatim jsem se v diskusi nedocetl ani o jedne dobre zkusenosti divaka, ktery neni z redakce a to uz trosku neobvykle je.

    Kdybyste napsal, ze vam za prenosy Mall dava penize, hosting serveru neco stoji, hardware na delani prenosu take a potrebujete z neceho zit, nereknu ani slovo. Holt lepsi mall.cz, nez server jen pro predplatitele. Ale tvrdite, ze to neni otazka penez a ze jste pro mall delali prenosy zadarmo. A tomu nerozumim.

    Muzete prosim prozradit, co tak strasneho vam udelal google/youtube, ze vam mall prijde jako lepsi alternativa?

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    Od začátku říkám, že peníze pro nás nejsou rozhodující. Při přesunu přenosů jsme s MALL.TV finanční stránku vůbec neřešili a klidně bychom to pro ně dělali zadarmo – stejně jako jsme to zadarmo dělali na YT. Přesun proběhl v lednu a na začátku dubna po asi sedmi přenosech nám MALL.TV nabídl, že budeme za přenosy dostávat finance. Tato změna však žádným způsobem neovlivnila naše stanovisko. Velice si vážíme toho, že MALL.TV o naše přenosy projevila zájem. Považujeme to za jistou čest.
    YT nám neudělal nic, přesun pro nás má dvě výhody – jednak MALL.TV naše přenosy promuje, takže se díky tomu mohou informace z přenosů dostat k většímu spektru diváků a pak je tu i druhá výhoda. Na YouTube se nám několikrát stalo, že záznamy byl poměrně dlouho po startu nedostupný. Na vině byly právní nároky třetích stran, které si neprávem nárokovaly několik desítek sekund v době kolem startu a všechna další videa obsahující tuto pasáž byla nedostupná. Na Mall.TV nic podobného hrozit nebude. Ano, můžete nabídnout, že i teď se občas (rozhodně ne vždy) na záznam čeká. To je pravda, ale je to jen otázka času, než se situace vyladí.

   • Antocyanin napsal:

    Dekuji za vysvetleni. Ta blokace je na YT zjevne vetsi problem, nez jsem predpokladal. Vypada to, jako dost neprijemny tradeoff. Drzim palce at se vam povede dotlacit mall.tv k lepsi kvalite sluzeb.

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    Rádo se stalo. A mohu pevně říct, že jsem přesvědčen o tom, že se to podaří, protože vím, jak na tom lidé z MALL.TV pracují. jen to nebude hned. Ale cítím, že směr, kterým jsme se vydali, je správný.

  • Kamil napsal:

   Ok, tak mall.cz nejde. Dušan tu dokazuje na záznam na FB. Vyhledal jsem ho. Obrovskou reklamu na mall.cz bych ještě přežil, ale co mi fakt rve uši je praskání ve zvuku jak u starého rádia. Takže Mall takhle menší zvukovou stopu a dělá reklamu na plnou kvalitu na mall.cz kde ovšem ten záznam stále není (15:26).
   Dušane, nic osobně, ale oni tak kurví vaší skvělou práci…

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    To video na FB má určité výpadky, které bych přisuzoval spíše komplikacím na straně FB.

  • Honza napsal:

   Už jsem to tu jednou psal, ale mezitím do diskuze přišli další lidé, tak to zopakuji. Napišme všichni přímo na mall.tv! https://www.mall.tv/o-nas#kontakty

   • Vojta napsal:

    Akorát mi přijde, že MallTV nemá motivaci na maily nějak reagovat. Pokud chceme starty s komentářem pana Majera, tak nemůžeme „hlasovat nohama“ a jít se na ně podívat jinam. Tedy pokud by někdo přímý přenos nestreamoval třeba na YouTube, což by mohlo být docela vtipné řešení, pokud by to MallTV nenahlásil (což asi ano).

   • Honza napsal:

    Hmmmm. Asi je to dost na hraně, ale nechcete někdo udělat opt-in mailing list, kam by se posílal odkaz na takhle pořízený záznam nepřístupný pro veřejnost? Vlk se nažere a koza zůstane skoro celá? Počítám, že by to mallu ubralo nižší desítky shlédnutí.

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    To mi přijde krajně neprofesionální. Jako kdyby Česká televize dávala na svůj web zprávy TV Nova.

   • Honza napsal:

    Jasně, že je to neprofesionální. Ani by mě nenapadlo, že by to dělal Kosmonautix. Navrhoval jsem komunitní řešení problému pro těch pár fanoušků, kteří nevydrží čekat půl dne, až si budou moct pustit Váš komentář. My rozhodně nejsme takoví profesionálové jako Vy a tím pádem nás neprofesionalita nemusí trápit. Navíc v rámci snížení nepříjemných vedlejších účinků (snížení sledovanosti na mallu) by to bylo jen pro uzavřenou skupinu lidí. A teď, když o tom uvažuju, nemá smysl, aby takhle vytvořená a šířená videa existovala déle, než pár hodin, jakmile mall.tv zprovozní záznam, mohli bysme to video z youtube smazat, takže ani ti, co původně dostali odkaz, by se mall.tv nevyhnuli.
    Původně jsem u předchozího komentáře měl ještě odstaveček, kde jsem se ptal, jestli jste radikálně proti, abych tímto směrem případně nepokračoval. Pak jsem ho smazal, abych Vás nenutil reagovat a případně veřejně připustit, že Vám to nevadí, a tak v podstatě podporovat pirátství. Ale když už jste reagoval, tak se tedy zeptám: vadí Vám to tolik, abyste nám řekl, ať to určitě neděláme, pokud do toho máte co mluvit?

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    To je hrozně těžká otázka. Já vám to samozřejmě de iure dovolit nemohu. Ale zároveň nemám právo vám to zakázat. Já bych o tom podle správného neměl ani vědět. Opravdu bych nechtěl, abyste se kvůli tomu dostal do jakýchkoliv problémů.

   • Vojta napsal:

    Nechci nic takového zařizovat, nemám na to techniku (hlavně dost stabilní připojení), neumím to a ani to pro mě není dost silná motivace k tomu se učit streamovat (pokud záznam nebude, kouknu na originální). Byla to spíš taková úvaha, jak na malltv přitlačit, když varianta odchodu není na stole (to by byl ideální přítlak).
    Jinak, pane Majere, pokud nemáte s MallTV smlouvu o exkluzivitě (což asi máte), tak to povolit klidně můžete. Přenos i záznam jsou Vaše díla. Samozřejmě to můžete i zakázat jak tady neformálně tak v případě realizování přímo nahlášením na YouTube, kde to zaříznou. To můžete udělat jak z pozice autora tak z pozice zákazníka MallTV.

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    Žádnou smlouvu jsme nepodepsali, jedeme na dobré slovo. Ale přijde mi to nevhodné už jen proto, že nám grafici MALL.TV udělali grafiku, kterou používáme.

   • Jaro Pudelka napsal:

    Tak ten formulár je ľudovo povedané o ničom.

   • Honza napsal:

    Já vím, ale mohlo by to být o trochu méně o ničem, než psát sem do diskuze. Doufám.

 14. Jirka Hadač Redakce napsal:

  Ani jsem se v 5:45 nepokoušel pustit záznam mall.tv a šel jsem rovnou na originální přenos a Toma Praderia a pak jel do práce. A doufám, že až dojedu z práce domů, záznam bude k shlédnutí. Jak už tu napsalo několik lidiček, docela mě překvapilo to oddělení, ikdyž, když jsem nad tím později hloubal, dalo se to vlastně čekat.

 15. Petr napsal:

  Pane Majer, se vší úctou myslím že se mnou bude většina lidí souhlasit když napíšu že asi všichni co tu jsme si vás velice vážíme a máme rádi vaší práci, já navíc když je možnost jezdím i na vaše přednášky. Ale nevykládejte si špatně naše reakce. Proč u komentovaných přenosů volíte prostředek který velké části lidí zjevně nevyhovuje? Dříve přenos fungoval okamžitě a když jsem přišel trochu pozdě pustil jsem si ho posunutý třeba o 5 minut jelikož jsem chtěl slyšet vše co říkáte a nyní to nejde. Říkáte že z toho nic nemáte, tak proč tedy volíte cestu která degraduje vaší práci a nevolíte cestu která je pro nás všechny lepší? Jen kvůli někomu kdo přešel na mall? Vždyť na streamu živé přenosy ani nebyli. Proč nevyjdete vstříc lidem pro které to děláte? Já vás nechci naštvat ale prostě nerozumím tomu proč neberete v potaz argument že si to nemůžeme pustit a že tím pádem to je znehodnocená vaše práce a nás to štve.

  • Dušan Majer Administrátor napsal:

   Řeknu to upřímně – hlavní je, že fungují přenosy. Záznamy se časem vychytají a vše bude v pořádku. Aktuální komplikace považuji pouze za dočasné a hlavně – záznam se vždy objeví. pokud by záznamy mizely, nebo nefungovalo vysílání, byl by to problém. Čekání na záznam je pouze nepříjemnost / komplikace, ale nic, na čem by stál svět. Aby lidé nemuseli čekat na vytvoření záznamu, nabídl jsem jim možnost pustit si záznam z Facebooku. Bohužel se ale zdá, že FB měl nějaké technické potíže a přenos má určité problémy obrazového a zvukového rázu, leč jako základní náhražka než bude klasický záznam to stačí.
   A na Streamu přenosy nebyly, nicméně kolegové, kteří jsou dnes na MALL.TV o ně stáli už v té době. Tehdy to ale nešlo z technických důvodů. Při přechodu na novu platformu se na to ale zaměřili.
   P.S. Možná jste si nepustil náš poslední Pokec s kosmonautixem. Tam jsem mluvil o tom, že na začátku dubna, tedy po zhruba sedmi realizovaných přenosech mi zástupci MALL.TV nabídli, že budu mít za přenosy honorář a to i zpětně. V Pokecu jsem to zmiňoval hlavně proto, že jsem v lednu říkal, že při jednání s MALL.TV se peníze neřešily (což je pravda) a klidně pro ně budeme dělat přenosy zdarma, stejně jako jsme to dělali zdarma na YT. Chtěl bych zdůraznit, že náš přístup k celé otázce přenosů se po zavedení honorářů nijak nezměnil. Uvádím to tady jen proto, abyste měl aktuální informace (které jsem divákům Pokecu říkal už před měsícem) a zároveň chci ukázat, že férově mluvím o všech souvisejících změnách. Ale opravdu chci zdůraznit, že peníze nejsou důvodem, proč vysíláme na MALL.TV – ostatně zhruba tři měsíce jsme tam dělali přenosy zdarma a moje stanoviska se od té doby nijak nezměnila.

 16. David R. napsal:

  To, že záznam není k dispozici ani odpoledne (13:50) dovedu skousnout.
  Co mne ale rozladilo, je, že se tu (bez toho zpropadeného záznamu) nedovím o tom, ak start dopadl, lautr nic.
  Není tu psaný přenos (O.K., taky chápu, čas byl naprosto smrtelný).
  Ale ani v příspěvcích není nic než s odpoštěním kecy o Mallu. Nebo jsem možná něco přehlédl, ale nedivte se. Mall, Mall, nic než Mall TV. Děkuji, nehodlám se připojit. Zajímá mne start rakety, nikoli Mall TV. Tedy k tomu startu:

  1. Odsledoval jsem několik verzí videa (4). VŠUDE je vystřižený okamžik separace. Prosím vás, nenašli jste někdo video, kde by separace byla vidět od začátku? A připadalo by vám normální, kdyby v záznamu fotbalového utkání chyběl moment, kdy útečník před vítězným gólem kopne do míče?

  2. Na videu je v jeden moment vidět Země, a podle zakřivení povrchu, je z ní vidět pěkně velký kus. Přitom v rohu je telemetrie, výška je 441 km. A to zakřivení opravdu nevzniklo zkreslením objektivu – satelity jsou v lajně. Domnívám se, že z výšky 441 km by mělo být vidět podstatně menší zakřivení. Ne, nechci vymýšlet konspirační teorie, ale dovedete to někdo prosím vás vysvětlit?

  • Dušan Majer Administrátor napsal:

   Start dopadl úspěšně.
   V našem videu separace bude tak, jak to vysílala SpaceX – krátce před ní byl v přenosu výpadek signálu a obraz naskočil těsně po separaci.
   Výška 440 km již stačí na pěkné zakřivení. Stačí se podívat na některé fotky z ISS, která obíhá o pár desítek kilometrů níže. A zbytek udělá objektiv kamery. Objekty u středu záběru (družice) nejsou zkreslením ovlivněny, ale čím blíže jdete ke krajům, tím je to intenzivnější.

  • Honza napsal:

   Start, vypouštění i přistání dopadlo úspěšně.
   1. Kometátor SpaceX říkal, že to je plánovaný výpadek telemetrie. Je možné, že samotný proces separace na chvíli z nějakého důvodu vede k přerušení přenosu dat. Když to říkal a pak slovně potvrdil úspěšnou separaci, aniž by byl k dispozici obraz, ošklivě mě to vzalo, naštěstí se po pár vteřinách obraz objevil. Nevím, jestli kamery na raketě mají nějaké záznamové zařízení a dá se jejich záznam stáhnout dodatečně. Pokud ne, víc nikdy neuvidíme (tedy z tohohle startu).
   2. Kolik zakřivení se vejde do záběru závisí na ohniskové vzdálenosti objektivu. Pokud by se snímalo přeš rybí oko, uvidíte klidně celou Zemi. Víc bych v tom nehledal. A ještě poznámka ke zkreslení objektivem – obvykle je daleko větší na okrajích, zejména v rozích. Pravděpodobně nějakou roli sehrát mohlo, i když asi ne zvlášť velkou.

 17. Zdeněk Jureček napsal:

  ten záznam má být k dispozici za 2 hodiny, nebo ve dvě hodiny? Nevěřím už ani té druhé variantě. Jdu se na to kouknout na YouTube. Tam má ten záznam už přes 460 tisíc shlédnutí a na Mall.tv pořád nic. Kosmonautix je super, ale to co předvádí Mall.tv je fakt zoufalost.

 18. Vláďa napsal:

  Nechci tu rozjíždět nejaký hate na mall.tv a práce pana Majera si vážím opravdu hodně. Na přímé přenosy od 5 ráno se rád podívám live, dřívější jsem si dříve prohlížel zde na Kosmonautix k ranní kávě, nyní mám evidentně smůlu. Nejsem IT technik ani správce sítě. Ale zcela laický dotaz … Co přesně technologicky znamená to p. Majerem stále obhajované ZPRACOVÁVÁNÍ a přechroustávání videa před vlastním umístěním záznamu na web ? Já si opět zcela laicky představuji, že záznam je k dispozici IHNED po odvysílání LIVE video. Prakticky je k dispozici ihned i PŘI sledování videa. Prostě proto, že je fyzicky někde na serveru mall.tv v té kvalitě kterou při LIVE přenosu sledujeme. Že si ho pak mall.tv chce nějak překódovat na HEVC kvůli úspoře místa, ještě k tomu v několika rozlišeních, tak tomu rozumím, že to klidně pár hodin při množství videí které zpracovávají na jejich omezené HW výbavě může trvat ( Nejsou Stream a nikdy nebudou, YT ani nemluvě ). Ale PROČ tedy nenechají tu kvalitu LIVE jako okamžitý odkaz a teprve, když to mají přechroupané, to v rychlosti neaktualizují na to zpracované přechroupané video, klidně třeba až za 10 hodin. A pak ať si live kvalitu klidně zahodí. Vysvětlete mi proč to tak nelze udělat a budeme tu všichni moudřejší. Omluva za remcání ke kvalitě, ale ten záznam za to snad stojí, ne ?

  • Dušan Majer Administrátor napsal:

   Rád bych odpověděl, ale tahle technologická zákoutí jsou pro mne neznámá. Nejsem tedy schopen Vám na tuto otázku odpovědět. Zkuste kontaktovat přím MALL.TV, tam třeba dostanete fundovanější odpověď.

   • Radoslav Karásek napsal:

    Úprimne ma to tiež zaujíma, tak som si dovolil tento komentár skopírovať a preposlať ho na mall.tv.
    Ak v rozumnej dobe príde odpoveď, vložím ju sem.

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    Díky, ale když nad tím tak přemýšlím, tak nevím, zda jakákoliv firma může sdělovat detaily svého technického know-how. Sám jsem zvědavý, jak to dopadne.

 19. Pavel Riedl napsal:

  Všiml jsem si, že stream z mall.tv byl o 87 sec. zpožděn oproti oroginálu. Je to normální, nebo mi někdo stojí na vedení? Dělalo to i když jsem dal refresh stránky. Ikonka „Živě“ byla červená.

  • Dušan Majer Administrátor napsal:

   Samozřejmě, zpoždění bylo u našich přenosů vždy. Popíšu Vám, jak to funguje. Startuje, kterou snímá kamera od SpaceX a její záběry se vysílají na internet. Server YouTube musí tyto záběry přechroustat a se zpožděním pár desítek sekund je nabídne divákům. Přenos na YT je tedy oproti realitě zpožděný o pár desítek sekund. Mezi tisícovkami diváků, kteří sledují originální přenos jsem i já – zachytávám jejich obraz, doplňuji k němu živě komentář. Tato data posílám na servery MALL.TV, které je opět musí přechroustat a pak je posílají divákům. Tady vzniká další zpoždění několika desítek sekund. Je to nevyhnutelný aspekt všech našich přenosů, který se projevoval i když jsme vysílali na YT. Ty servery prostě nezvládají kódovat přenosy v reálném čase.

   • Pavel Riedl napsal:

    Já si toho nikdy moc nevšímal, ale bývalo to jen pár vteřin, teď to bylo minutu a půl, což mi přišlo nějak moc… ok, beru to tak, že je to normální, tj. z mé strany to neovlivním.

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    Nebylo to pár vteřin, spíše desítky – vím to dobře, protože se na to ptalo už dost lidí – ještě když jsme byli na YT.

 20. Petr napsal:

  Zdravím pane Majer, chci se zeptat jak dlouho bude k dispozici záznam z přenosu na stránkách mall.tv abych to během dne nějak nepropásl. Díky za odpověď

 21. Pavel napsal:

  Jsem každodenním návštěvníkem Kosmonautixu a nemám potřebu nic komentovat, ale tentokrát už udělám výjimku. Přijde mi, že na Mall.tv jsou asi neschopní programátoři, když na streamu šlo vše hladce a hned a tady po 1/2 roce pořád nic. Na tenhle start jsem se těšil, ale věděl jsem, že ráno ho nestihnu a doteď pořád jen marně čekám na kloudný záznam.

  To není žádná výtka proti Vám pane Majer či týmu kolem Vás. Je mi jasné, že za tohle nemůžete a práce Vás všech si cením, ostatně jinak bych články denně nečetl a nehodlám na tom nic měnit. Ale tohle, co Mall předvádí už mi přijde nad rozumnou míru, čekat na záznam více něž 6 hodin.

  • Dušan Majer Administrátor napsal:

   Víte, všechno je to způsobené tím, že tenhle přenos byl delší než obvykle. Jinak by tu už záznam byl. Ale během přenosu jsme se spolu s diváky rozhodli, že vysílání neukončíme po prvním zážehu druhého stupně, ale že si počkáme na oddělení družic. Tím pádem je výsledný záznam delší než obvykle a tedy i jeho zpracování trvá déle – právě proto jsem dal do článku P.S. i s odkazem na FB, aby si lidé mohli pustit záznam a nemuseli čekat na zpracování hlavního záznamu.

   • Pavel napsal:

    Tam se bohužel v zaměstnání nepodívám. FB patří mezi blokované weby, ale Kosmonautix a Mall.tv naštěstí nikoli. Ale vypadá to, že se do konce pracovní doby asi nedočkám..

  • Pavel Riedl napsal:

   Dnes jsem si sice přivstal, takže mi to neuniklo, ale máte pravdu: kdo rychle dává, dvakrát dává a za půl dne už tam nikdo nepůjde. Je to prostě bída…

   • Radoslav Karásek napsal:

    Ja som si tiež privstal, ale bohužiaľ som musel riešiť neočakávané rodinné problémy, takže som nesledoval a veľmi rád si to pozriem aj za pol dňa, prípadne i zajtra, ak to dnes už nebude 🙂 Veľmi rád by som si to pustil ešte teraz ako podcast pri práci, ale nevadí. V živote sú doležitejšie veci ako toto

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    Díky, věřím, že brzy se již záznam objeví.

 22. Honza napsal:

  Plně souhlasím s výtkami vůči mall.tv, taky jsem čekal, že si pustím záznam k snídani, byť třeba ne v plné kvalitě. A když jsem viděl ten facebook, tak jsem si to radši šel pustit přímo na youtube SpaceX. Ale tam chybí kvalitní komentář Kosmonautixu a další fotky a údaje. Prosím všechny, kterých se to taky dotklo a chtěli by, aby to na mall.tv fungovalo lépe, aby to napsali přímo na mall.tv, tady je to sice hezké, ale vcelku k ničemu. Když se nás ozve hodně, je šance, že se s tím něco bude dělat.
  https://www.mall.tv/o-nas#kontakty

  • Dušan Majer Administrátor napsal:

   Určitě tím, že kontaktujete MALL.TV nic nezkazíte. A pokud jste chtěl náš komentář hned, mohl jste si pustit záznam z odkazu na Facebooku. Právě proto jsem to tam dal, aby lidé nemuseli čekat na zpracování hlavního záznamu.

   • Honza napsal:

    Ohledně facebooku jsem odpovídal výše. Můj displej není tak velký, abych ho mohl tři čtvrtiny vyplýtvat na banner mall.tv, a se zvukem jsem měl taky problémy, tak jsem to po minutě vypnul. A prosím, vím, že to není jednoduché, ale zkuste si ty naše komentáře moct nebrat. My je píšeme právě proto, že Vaše přenosy jsou tak kvalitní, že nás mrzí, že je nemáme k dispozici tak pohodlně, jako dříve. Jsme prostě zmlsaní. Já osobně si Váš přenos pustím, až bude, ale to už prostě není ono, když vím, že se startovalo už před řadou hodin. To mezitím uvidím fotky a videa na twitteru a přijdu o překvapení.

 23. Vláďa napsal:

  Přesně jak popisují komentáře výše… Pan Majer věnuje svůj čas a invenci na tvorbu českého komentáře. Věří provozovateli Mall.tv natolik, že se upíše k  textu “ …záznam vysílání, který by měl být k dispozici zhruba dvě hodiny po ukončení přenosu…“. A realita, 6 hodin po přenosu a video nikde. Většina lidí si to chce ráno pustit ke kafi a ono NIC. Tak si to bleskem najdou na FB origo a je to, akorát, že pak už nějaký záznam na mall.tv nikoho nezajímá. A veškerý čas a práce, kterou tomu pan Majer věnuje, přijde vniveč. Je jedno jestli je za to placený, či nikoliv. Mělo by ho štvát, že jeho práce se nedostane k lidem. Mall.tv v podstatě sabotuje jeho snažení. Kdyby byl na kosmonautix jen psaný text, chat a odkaz na original YouTube přenos, vyšlo by to nastejno, jako to co je tam v tuto chvíli.
  Howgh, domluvil jsem.

  • Vladimír Podivínský napsal:

   My co si práce pana Majera vážíme jsme s ním vzhůru!

  • Dušan Majer Administrátor napsal:

   Ty dvě hodiny se týkaly klasické délky přenosu. Jelikož se dnešní vysílání prodloužilo do vypouštění družic, doplnil jsem tam dodatek P.S. Jak je ale vidět, bylo to zbytečné, protože lidé pořád vidí ty dvě hodiny a neřeší, že o pár řádků níže je aktualizace. Aby diváci nemuseli čekat na zpracování záznamu, jsem tam přidal odkaz na záznam našeho přenosu na FB. Čekal jsem, že lidé budou rádi, že nemusí čekat a že budou mít záznam hned. Jak je vidět spletl jsem se. Nečekal jsem, že se proti záznamu na FB objeví tolik negativních hlasů – myslel jsem si, že diváci ocení možnost pustit si video hned bez čekání.

  • Petr napsal:

   Máte pravdu. Je v zájmu mall.tv i pana Majera, aby záznam vidělo co nejvíce lidí. Oba by z toho měli mít profit z reklam. Ano bylo by lepší sledovat přenos, ale když to nejde, tak je důležité mít záznam pro ostatní co nejdříve. Sledovanost, prestiž a v neposlední řadě peníze z reklam. Díky tomu všemu můžeme pana Majera slyšet i na Radiožurnálu.
   Přidám ještě jedno konstatování. Lidi si na komentovaný přenos navykli a chtějí ho. Zvou další lidi atp. Jenže, když s přenosy a záznamy budou problémy, budou tito lidé nejdříve remcat a pak to vzdají a rovnou půjdou ofic. záznam. Tak že zhlédnutí a potažmo peníze půjdou někam a youtube místo, aby podpořili takový skvělý projekt.

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    Záznam je k dispozici už několik hodin na Facebooku. Má sloužit těm, kdo nechtějí čekat na záznam originálního přenosu. A co se financí týče, tak nejsem honorován za shlédnutí – tzn. když si video pustíte na FB nebo na MALL.TV, až bude k dispozici, bude to pro mne finančně stejné.

   • Petr napsal:

    Pokud je to pro vás stejné, proč je video na fb penalizováno rámečkem? Vůbec tomu potom nerozumím. Přitom by stačil jen informační text.
    Druhou věcí je kvalita i ten rámeček. Pokud se dívám na start, má to 2 složky. Jedna je vizuální, druhá auditivní. Video na fb má velmi nízkou kvalitu a rámeček. Video na Mall má video i audio. Video na yt má jen video a aj komentář. A teď, můj předpoklad vývoje. Chci se podívat na start a umím trochu anglicky. S čím se nakonec spokojím? Pokud jsem natěšený, volím video, prostě chci vědět jak to dopadne. Nejsem sportovní fanoušek, ale pokud by byl zápas v noci, první co ráno udělám je, že se podívám na záznam a úžiju si hru, než se dozvím výsledek jinak. Stejné komentáře tu vidím v diskuzi. Lidí jsou netrpěliví, jak to dopadne. Jenže vy vaše fanoušky nutíte k volbě. Vy a komentář znamená čekat déle a nebo se doví výsledek z jiného přenosu. To je prostě realita. Když si to pustí z jiného přenosu, už ví výsledek a tak se k tomu vašemu záznamu nevrátí.

    Tím že vás tu vidím neustále reagovat na stále stejné příspěvky mi připadne, že až tak jedno vám to není, ale to, že jste přešel z yt na Mall pro vás musí znamenat nějaký zavazek a teď s tím třeba nemůžete nic dělat. Dokonce ani říct. Když teda říkáte, že fb a mall je pro vás to stejné pak ten rámeček na fb nedává smysl.
    A poslední. Jak jsem říkal a i vy sám při jednom přenosu Sojuzu, že je tam horší kvalita. Přitom na fb je ještě horší.
    Čirá spekulace: na mall.tv jsou diletanti. Markeťák vás přetáhl že stremu. Teď nejsou schopní zvládat vaší fanouškovskou základnu, která je zmlsaná z yt. Prosím máte super web, máte super komentáře, když vás slyším na Cro, je to jako bych slyšel známého. S fanoušky stoupá i vaše odpověďnost k nim. Pak už to není tak, že dělejte si co chcete. Pak si naopak máte zodpovědnost. Když tomu nedostojíte, reptáme. Po několikáté fanoušci mizí. Tak to je.

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    Cítím, že je potřeba reagovat na některé věty, které jste napsal.
    Proč je video na FB v rámečku? Já ho nedělal, je to produkt MALL.TV, která s tímhle nápadem přišla. Plní to dvě role – během přenosu se lidé na FB dozví o přenosu a mohou si ho pustit a pak to funguje jako náhrada za záznam, který se tvoří. Proč je video v rámečku nevím, mohu jen spekulovat, že je za tím snaha lidem říct, že na MALL.TV je vše ve vyšší kvalitě.
    Jak jsme psal již několikrát – nikomu nevyčítám, když si pustí záznam jinde. Opravdu se na nikoho zlobit nebudu. Pokud někdo stojí o náš přenos, respektive záznam, může využít záznamu z FB. Je to prostě jen o tom, o co komu jde víc – zda o naši přidanou hodnotu, nebo o kvalitu videa.
    Proč reaguju pořád na komentáře? Pokud sledujete náš web pravidelně, tak víte, že se vždy u všech článků snažím reagovat na otázky či podněty. Tyhle články tedy nejsou v ničem výjimečné. jedno mi to určitě není, protože se zástupci MALL.TV situaci pravidelně řeším, ale to čtenáři už nevidí.
    Chci se ale jasně distancovat od toho, že bych měl vůči MALL.TV jakýkoliv závazek. Věřil byste mi, že jsme ani nepodepsali žádnou smlouvu? Fungujeme prostě jen na dobré slovo. Opravdu před vámi nic netajím. Myslel jsem, že si věříme – právě proto jsem při minulém Pokecu s kosmonautixerm informoval diváky o změně situace ohledně financování přenosů – abych férově dal vědět, že se situace změnila. Pokud nevíte, o co přesně jde, napište, rád se rozepíšu. Ale nevím, zda jste Pokec viděl, nebo ne, abych tedy nepsal zbytečně.
    Jak jsem psal už víckrát – pro mne jsou u přenosu důležité dvě věci – aby fungovalo živé vysílání a aby byly záznamy. Obě tyto služby fungují – přenosy probíhají a záznamy se vždy objeví. věřte mi, že kdyby streamování nefungovalo, nebo záznamy mizely, reagoval bych jinak. Ale zpoždění vydání záznamu nepovažuju za závažný problém, jen za nepříjemnost, která však není nepřekonatelná.
    Fanoušků si samozřejmě vážíme, ale bohužel jim nemůžeme dávat právo rozhodovat o všem. Velmi často by totiž mohli rozhodovat za základě emocí. Ostatně několik lidí mi v uplynulých měsících napsalo, že berou zpět svá emotivní prohlášení, že dali MALL.TV šanci a že vidí jejich pokroky. Já cítím, že s MALL.TV máme šanci se posunout dál. Je to moje vize a vím, že dávám svým způsobem hlavu na špalek. Jsem ale ochoten do toho jít, protože věřím, že tato cesta je správná. Současné problémy se jistě časem vychytají.
    Závěrem chci napsat, že si vážím toho, že se na náš web vracíte a doufám, že se Vám tu bude líbit i nadále.

   • Antocyanin napsal:

    Pred asi deseti lety jsem zkusil neco koupit na mall.cz, protoze jsem dostal kupon na 500Kc. Diky kuponu jsem usetril asi 150Kc (ano, vec za par stovek byla o 350Kc drazsi), dvakrat napsali, ze uz to maji na prodejne k vyzvednuti a nemeli, dostal jsem to az napotreti. Je to moje nejhorsi zkusenost s e-shopem, kterou jsem kdy udelal a to nakupuji vetsinu veci na internetu. Musim rici, ze po teto – byt 10 let stare – zkusenosti me kvalita mall.tv, kterou tu ostatni zminuji nijak neprekvapuje. Ostatne me se to video ani nespustilo (za coz mozna mohl adblock a noscript, ale bez toho ve vetsina stranek naprosto necitelna, protoze se tam vedle textu hybaji reklamy a strhavaji pozornost).

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    Tým MALL.TV nemá s MALL.CZ nic společného a tvoří ve firmě jakousi volnou podjednotku. Proto si myslím, že spojovat Vaši nepříjemnou zkušenost s chodem MALL.TV je přinejmenším diskutabilní.
    A Vaše problémy s přehráváním mohl opravdu způsobit AdBlock.

   • Antocyanin napsal:

    Moje zkusenost je, ze veci (hlavne software) z jednoho ekosystemu casto sdileji prekvapive mnoho spolecnych vlastnosti. Myslim, ze jde o jistou sdilenou kulturu. Vyvojari se nauci, co je v jejich prostredi dulezite a pres co se uzivatele prenesou. Linuxova aplikace mi jeste nikdy neztratila data. Androidova aplikace po me jeste nikdy nechtela zkouset kombinovat parametry prikazove radky, aby zacala neco delat. Windowsova aplikace mi nikdy uprostred prace nevnucovala reklamu. Zadny eshop si ke me nikdy nedovolil to, co mobilni operatori. V kazde nice jsou veci, ktere projdou a proto je nikdo neresi a veci, pres ktere by se uzivatele nikdy neprenesli. Proto me vubec neprekvapuje podobna uroven pece u zakaznika na mall.cz pred deseti lety a na mall.tv nyni.

    Drzim palce, at je dotlacite k pouzitelne kvalite sluzby, nebo at vcas poznate ten okamzik, kdy je treba jit o dum dal.

    Na zruseni adblocku nemam nervy. Tech par hodin bez adblocku prede dvema tydny mi stacilo na hodne dlouho (kvuli chybnemu certifikatu nesly addony ve Firefoxu a chvili trvalo, nez jsem nasel jak to obejit).

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    Na vzniku MALL.TV se podílel tým, který přešel ze Streamu, tudíž ty vazby na MALL.CZ jsou spíše vlastnicko-finanční než personálně-vývojové.

 24. Komar napsal:

  Mna docela zaujalo to trhanie foliami a ked bol zaber pri uvolnovnai krytu tak medzi druzicami poskakovala folia. Toto vidim prvy krat v tejto sile. Viete cim to je? Zo zaciatku to malo periodu asi sekundu a postupne to bolo 5 sekund. Typoval by som, ze im tam mozno strielala manevrovacia RCS z nejakeho dovodu.

 25. Petr napsal:

  Malý krok pro Dušana, velký krok zpět pro fanouška… Tento stav mě mrzí ale musím jít taktéž hledat jiný záznam.

 26. Kluzo napsal:

  Aha, no tak nic ani na FCB to není použitelné jelikož v 10té minutě to při popisování satelitu skočí uprostřed slova na letící raketu. Hm, kolik lidí bude mít chuť se na to dívat až to tu bude za „pár dní“ nahrané. Nekoukám na sport ale přijde mě to jako kdyby se někdo díval na zápas po týdnu – to už asi nebude ono. To je s křížkem po funusu…

 27. kluzo napsal:

  Ten Mall je fakt pakárna, nechápu proč by záznam nemohl fungovat hned a to ještě dokonce během vysílání když přijdu o chvíli později, stejně tak jako tomu bylo dříve. Měl jsem za to že to jsou mouchy začátečníka ale koukám že je to trvalé. Jsem tu v 8ráno a nic. Neřekl bych ani prd kdybych nevěděl že to dříve bez problému fungovalo. Vnímám to jako zásadní překážku, jelikož pokud musím v noci spát kvůli práci a chci se na to podívat hned jak k tomu budu mít možnost a ono to proste nejde, tak pak koukám na nějaké chrastítko na FCB… Nezlobte se na mě ale je to velkej krok zpět, ne kupředu.

  • Dušan Majer Administrátor napsal:

   V článku se píše, že záznam bude k dispozici zhruba dvě hodiny po ukončení přenosu. Pod tím je dodatek P.S., že jsme přenos prodloužili o přeletovou část do oddělení družic a tak bude zpracování záznamu trvat déle. Aby lidé nemuseli čekat na zpracování záznamu, dal jsme jim k dispozici záznam na FB. Pokud vám ani to nestačí, tak si to fakt klidně pusťte jinde, je mi to jedno, protože možnost (záznam na FB) máte.

 28. PaVel napsal:

  Vstanu, chci se kouknout na přenos. Přenos není, protože prostě Mall.tv 🙁 Na FB jen ten jejich výsměch v podobě „V plné kvalitě jedině na Mall.tv“. To chci fakt v roce 2019 tak moc?? To ten Mall.tv zpracovává to video na notebooku? Sorry, jdu kouknout na originální přenos. Ale mrzí mě to, protože vás příprava stojí čas a práci a pak někdo cizí rozhoduje o tom, kdo a kdy to video vůbec uvidí 🙁

  • Petr napsal:

   Mall je fakt nestesti. Co je tezke na tom dat prenos hned k disopzici? Taky jdu na spacex.com, zase. Skoda, mel jsem rad Dusanovi komentare ale nebudu cekat buh vi jak dlouho

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    No tak nečekejte, klidně si to pusťte někde jinde. Naše přenosy nejsou povinnost, jen možnost, kterou nikomu nenutíme. Máte k dispozici záznam na FB než se vytvoří hlavní záznam. Pokud Vám to nestačí, je to vaše volba, ale možnost máte.

  • quardok napsal:

   taky mě to mrzí, dojdu do práce, chci pustit kulisu. No nic pustil jsem cloudlickera.
   Pánové škoda, zatlačte na mall.tv, tohle je opravdu i pro ně nevyhovující.

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    Právě proto jsme divákům nabídli záznam na FB, aby nemuseli čekat na hlavní záznam. pokud to někomu nevyhovuje, je jeho právem vybrat si něco jiného.

   • Radek.M napsal:

    Záznam na FB je poškozeny, je tam zásek a není tam ani start z plošiny (cca 10-15 min chybí), zvuk a obraz se kouše a celkově je to velmi nekvalitní záznam, to na youtube nikdy nebylo….

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    Tady byla možná chyba na straně Facebooku.

  • Dušan Majer Administrátor napsal:

   Ten odkaz na Facebook, jsem tam dal proto, aby si lidé mohli pustit naše vysílání a nemuseli čekat na zpracování záznamu. Čekal jsem, že to diváci ocení a ne že si místo toho budou stěžovat. Myslel jsem si, že budete mít radost, že nemusíte čekat na zpracování záznamu. Mýlil jsem se. Klidně si ten záznam pusťte někde jinde. Nejsem egoista, který by chtěl, aby lidé sleodvali jen jeho práci.

   • Honza napsal:

    Já velmi oceňuji myšlenku. Je to opravdu chvályhodné a krásně to ukazuje, že Vám na nás záleží a snažíte se pro nás dělat, co je ve Vašich silách. Za to velmi děkuji. Ovšem obraz tam zabírá tak asi čtvrtinu obrazovky a i já mám problém se sekáním. Možná ne tak velký, jako Kluzo, ale těžko říct, nedal jsem tomu tak velkou šanci. Rozhodně jsem měl časté vteřinové výpadky, ať obrazu, nebo zvuku, a spoustu zvukových artefaktů. Neříkám, že chyba není na mé straně, možné to je, ale je nás víc a na jiných serverech nemám problém.

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    To je zvláštní, já s přehráváním záznamu na FB problém nemám. Zkusil jste třeba jiný prohlížeč? A nebo dělá vám problémy přehrávání jiných videí na FB?
    Jinak ten záznam na FB nemá být plnou náhradou hlavního záznamu. Je to jakási rychlovka pro ty, kteří nechtějí čekat na plnou kvalitu.

   • Honza napsal:

    Právě jsem to otestoval na jiném počítači ve dvou různých přehrávačích (Firefox se spoustou doplňků a naprosto nemodifikovaný Edge). Zvuk na mnoha místech problematický, místy jsou tam i obrazové artefakty a potvrzuji skok někdy okolo desáté minuty, který popsal kluzo. Přenos ze startu Arabsatu, který mi to nabídlo hned vedle, vypadá úplně bez problémů.

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    Je možné, že měl FB nějaké slabší období. Když mám někdy u videí podobný problém, tak pomůže přeskočit danou pasáž o pár sekund. Pak přehrávání většinou funguje.

 29. HnD napsal:

  Dobré ráno, bude záznam na mall.cz? Ha fb se to skoro nedá sledovat.

  • Dušan Majer Administrátor napsal:

   Hezký den,
   já mám pocit, že nečtete článek. Svůj komentář jste napsal v 7:39, tedy cca. tři hodiny po startu. V článku se píše, že záznam bude k dispozici zhruba dvě hodiny po ukončení přenosu. Pod tím je dodatek P.S., že jsme přenos prodloužili o přeletovou část do oddělení družic a tak bude zpracování záznamu trvat déle. A vy se zeptáte, zda bude záznam? Četl jste článek?

   • HnD napsal:

    Máte pravdu, informace v článku i ve videu na fb byla. A já samozřejmě vím, že záznam pravidelně zveřejňujete. Z mé strany to byl síše takový neohrabaný povzdech nad uživatelskýn diskomfortem, který přišel po přechodu z youtube na mall.tv.
    Abych pouze nekritizoval, jsem Vám velmi vděčný za komentovaný přenos a za jeho zveřejnění na fb.

 30. Jan Barnoky napsal:

  Uf,

  tak to jsem vážně nečekal, že to zahodí naráz. Rozprostření balíčku karet jsem si představoval trochu jinak 🙂

  No nic, hlavně ať vše dobře dopadne a dužice se dostanou na správnou finální dráhu. Držím palce a díky za přenos.

 31. Roman Škrášek napsal:

  Dobré ráno,měl bych dotaz: proč staví SpaceX sve StarHoppery pod širým nebem? nevidím v tom žádné pozitivum či důvod

 32. Mário napsal:

  Ja som v práci ale myslím že si nájdem čas pozerať.

 33. PDavid napsal:

  Budík jen 20 min dříve než obvykle, pěkný program k snídani 🙂

 34. Entes napsal:

  Tak, kdo bude vzhuru i potreti? 🙂

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.