sociální sítě

Přímé přenosy

krátké zprávy

Sift

Společnost Sift, startup z jižní Kalifornie, který vyvíjí nástroje, jež pomáhají inženýrům porozumět datům z hardwarových senzorů, získal v investičním kole série B 42 milionů dolarů.

Pave Space

Švýcarský startup Pave Space získal 40 milionů dolarů na vývoj orbitálního transportního zařízení, které by mohlo přesouvat družice z nízké oběžné dráhy Země (LEO) na určenou oběžnou dráhu během hodin.

NASA

Agentura NASA je znepokojená pomalým rozvojem komerčních trhů a zvažuje přepracování své strategie na podporu budování komerčních vesmírných stanic, které by nahradily Mezinárodní vesmírnou stanici.

SDA

Agentura pro rozvoj vesmíru zpomaluje tempo vypouštění družic na nízkou oběžnou dráhu Země a ustupuje od dřívějšího plánu častého nasazení těchto družic. Důvodem jsou technické problémy se stávajícími druzicemi, které jsou již na oběžné dráze.

SES

Společnost SES objednala od startupu K2 Space prvních 28 družic pro meoSphere, síť nové generace na střední oběžné dráze Země (MEO), která by měla být uvedena do provozu do roku 2030.

SpaceEye-T

Kanadské a mezinárodní organizace mohou přistupovat ke snímkům a službám poskytování úkolů pro družice SpaceEye-T prostřednictvím společnosti Pacific Geomatics Limited, jednoho z prvních autorizovaných uživatelů družice.

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

ŽIVĚ: Nominace posádek soukromých lodí

Dnes v 17:00 našeho času začne v Johnsonově středisku v Houstonu speciální tisková konference. Administrátor americké kosmické agentury, Jim Brindestine, zde oznámí, kteří astronauti poletí v lodích Crew Dragon od SpaceX a Starliner od Boeingu na testovací pilotované mise, které nás v obou případech čekají příští rok. Připomeňme, že pro tyto testovací lety budou posádky dvoučlenné a NASA již před několika roky oznámila, že se na tento úkol připraví čtveřice astronautů: Sunita Williams, Eric Boe, Robert Behnken a Douglas Hurley. Právě z nich budou sestaveny dvojice pro oba testovací lety. V tomto článku můžete pohodlně sledovat celou očekávanou tiskovou konferenci.

Kromě nominace astronautů na testovací mise obou lodí jsme se měli dozvědět i termíny, tedy kdy má dojít k pilotovaným i nepilotovaným testovacím misím Crew Dragonu a Starlineru. Odpovědi na tyto otázky jsme ale dostali už včera večer našeho času:

  • SpX DM-1 (SpaceX Demo-1 – nepilotovaná) – listopad 2018
  • Boe OFT (Boeing Orbital Flight test – nepilotovaná) – přelom let 2018 a 2019
  • SpX DM-2 (SpaceX Demo-2 – pilotovaná) – duben 2019
  • Boe CFT (Boeing Crew Flight Test – pilotovaná) – polovina roku 2019

Třešničkou na dortu pak má být i nominace posádek pro první ostré mise, které přijdou po certifikaci obou lodí. Souhrn informací z tiskové konference Vám přineseme v průběhu dalších dnů ve formě samostatného článku.

Zdroje informací:
https://www.nasa.gov/

Zdroje obrázků:
https://www.nasa.gov/sites/default/files/thumbnails/image/ccp3.jpg

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
12 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Alois
Alois
7 let před

Jak to vypadá vyhraje S-X a já jsem vsadil na Boeing.

gg
gg
7 let před
Odpověď  Alois

Buďte rád, že jste nevsadil na Airbus. 😀

sam
sam
7 let před

Zadne dramaticke skluzy se nekonaji a i kdyby, vyznamny dopad to mit nebude. Rusko dopravu zajisti. Hlavne aby nebyly dalsi skluzy na SLS a DSG, kde jde o dalsi posun hranic v dobyvani vesmiru. Obydlena stanice tak daleko od Zeme nikdy nebyla.To je skutecna vyzva.

Vlastek
Vlastek
7 let před

Moje tipy pro SpaceX:
Sunita Williams
Samantha Cristoforetti

Dušan Majer
Dušan Majer
7 let před
Odpověď  Vlastek

Samantha je Italka a nemůže být vybrána pro testovací lety.

Vlastek
Vlastek
7 let před
Odpověď  Vlastek

Tak rekneme 25% uspech 🙂

Jirka Hadač
Jirka Hadač
7 let před

Hodně oceňuju Ch. Fergusona, zaslouží si to. Ač z pochopitelných důvodů fandím SpaceX, tak jsem za jeho nominaci rád.

jozef
jozef
7 let před

Je jedno, kto poletí skôr. Predovšetkým, nech lietajú do vesmíru každý týždeň aspoň 2x.

Daniel
Daniel
7 let před

V tom SpaceX skafandru ale nebudou při startu ne?

Dušan Majer
Dušan Majer
7 let před
Odpověď  Daniel

Ten skafandr je právě na start a přistání – podobně jako ruské Sokoly.

Daniel
Daniel
7 let před
Odpověď  Dušan Majer

Ahá, cool, přijdou mi takový, „tenký“.

Dušan Majer
Dušan Majer
7 let před
Odpověď  Daniel

Ano, může tak působit, ale testovali jej i ve vakuové komoře.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Pro vytvoření hesla prosím klikněte na odkaz, který Vám právě dorazil do Vaší E-mailové schránky.