Vesmírné výzvy – leden 2018

Humanity Star zdroj: cdn.vox-cdn.com

Leden 2018 byl ve znamení očekávání startu nové nejsilnější rakety současnosti, Falcon Heavy. Jedna z reportáží se věnuje statickému zážehu tohoto obra se sedmadvaceti motory. Další reportáže nám ukáží unikátní raketu Electron s nečekaným nákladem, problémy evropského nosiče Ariane 5, tajemnou misi Zuma, přistání prvního stupně Falconu 9 na mořské hladině nebo výstup astronautů do volného kosmu.

V rubrice Kosmonautika v kostce uvidíte několik čínských raket, nové raketové motory BE-4 a Vulcain 2.1, nosiče Delta IV i Atlas V, japonský lehkotonážní nosič Epsilon, solární i marsovské sondy nebo kosmické lodě u ISS.

Vesmírné výzvy opět atakují 30 minut. Kliknutím na obrázek videa si můžete začít užívat jejich 101. kosmonautickou podívanou.


Nezobrazuje-li se vám video správně, klikněte na přímý link na stream.cz

Vesmírné výzvy jsou součástí celé sekce na Stream.cz pod názvem Dobývání vesmíru, kde stejnojmenný pořad přináší každý týden události z kosmonautiky. V této sekci je i astronomický pořad Noční oblohabonusová videa, jako Vesmírné dotazy nebo záznamy kosmonautických přednášek Tomáše Přibyla, Dušana Majera a Lukáše Houšky.

Zdroje obrázků:
https://cdn.vox-cdn.com/thumbor/TpGS0p3fT23L50_qrIYOm9xU3Eg=/0x0:1500×1001/1200×800/filters:focal(630×381:870×621)/cdn.vox-cdn.com/uploads/chorus_image/image/58436133/Humanity_Star.0.jpg
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fc/Play_icon_status.png

Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

16 komentářů ke článku “Vesmírné výzvy – leden 2018”

 1. Jan Běhounek napsal:

  Já vám prostě musím pogratulovat Dušane.Váš živě a česky komentovaný přenos o FH je v TRENDECH rovnou na 6.místě!!! Už má asi 50 000 zhlédnutí

 2. Petr Roth napsal:

  Také vám moc gratuluji, na to že normální Falcon 9 má u vás tak 6000 zhlédnutí a Falcon Heavy jsou tři Falcony 9 tak by měl mít 18 000 zhlédnutí, nebo ne?

 3. Martin Daniš napsal:

  Velice děkuji za poutavý komentář. Jsem na vašich stránkách dnes poprvé a jsem nadšený.
  (Jen bych měl, s dovolením, drobnou kritickou poznámku k hudbě na pozadí. Chápu, že nějaká hudební smyčka na pozadí mluveného smlouva je dnes asi nějakou prezentační povinností a řada posluchačů ji zřejmě vyžaduje. Líbilo by se mi ale, aby byla výrazně tišší a zvuk bych si mohl ztlumit natolik, abych hudbu už nevnímal a zůstal je lidský hlas.)

 4. Jandys napsal:

  I ja jsem chtel podekovat, 6000 lidi kteří jen „čekali“ mě dost překvapilo. Čekal jsem jako spousta ostatnich již od 19:00 a bavil se diskuzi. Děkuji Dušane za profi výkon, škoda těch dropů v přenosu. Kolik bylo maximum současně připojených? 11000?
  Díky moc, teším se na další, i třeba hodně pozdní start.
  PS:
  Jedna ze života
  „Lasko, proč si v noci dvě hodiny svítil a nespal?
  Koukal jsem na přenos ze startu nové rakety, Electron, startuje ze Zealandu,víš?
  A co vynesla?
  No nic, start odlozili.
  Cože?!? A od půl druhé do půl čtvrté ráno jsi tam dělal co?
  Koukal na raketu co nikam neletela a poslouchal Dušana Majera…

 5. Petr Novák napsal:

  Už se těším na další dobývání vesmíru s FH

 6. tonda napsal:

  Dnes jsem si pouštěl znovu start a nemohu se nabažit!!To souběžné přistání a Dušanův emotivní komentář,to je suprový!Chtěl bych slyšet jeho komentovaný přenos z přistání A11 na Měsíci!A přál bych mu,aby zažil přistání třeba znovu na Měsíci s BFR,to je za pár let krásně možné!Ale přistání na Marsu,to bude nervák,Dušane,připravuj se na to,ať to dáš bez infarktu!Moc ti to přeju,za tu práci,kterou tady pro nás nezištně děláš!Děkuji ti!

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.