ŽIVĚ A ČESKY: Lucemburská mise Falconu 9

Druhá letošní mise v podání SpaceX bude ve znamení Lucemburska. V této malé evropské zemi jednak vznikla telekomunikační společnost SES, ale také zdejší vláda bude chtít využívat služeb nově vynášeného satelitu. Družice tedy nese dvojité označení SES-16/GovSat-1, což odráží její duální poslání – bude sloužit jednak pro běžnou komunikaci, ale i pro vládní účely. Raketa Falcon 9 opět použije stupeň, který již jednou do vesmíru letěl (na tajnou misi NROL-76), ale přistávat se nebude. I přesto si však tento start nenecháme ujít a přineseme Vám jej živě a s českým komentářem. Meteorologové sice dávají startu pravděpodobnost jen 40%, ale nechme se překvapit.

Ke startu by mělo dojít dnes, tedy v úterý 30. ledna a okno dlouhé 2 hodiny a 21 minut se otevírá ve 22:25 středoevropského času, náš přenos spustíme zhruba 15 minut před startem, tedy okolo 22:10 SEČ. Pokud máte zájem zapojit se do chatu, klikněte na název videa v levém horním rohu. Tím se dostanete na stránku přenosu na YouTube.

EDIT 30. ledna 21:15
Dnes se startovat nebude. SpaceX zrušila dnešní pokus o start. Další možnost se otevře zítra, kdy by se mělo výrazně zlepšit počasí – z dnešních 40% na zítřejších 90%. Zdroj

Zdroje informací:
http://spaceflight101.com/
https://spaceflightnow.com/
https://spaceflightnow.com/

Zdroje obrázků:
https://mms.businesswire.com/…/634576/5/GovSat-1-_Photo_Credit-_Orbital_ATK.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

4 komentářů ke článku “ŽIVĚ A ČESKY: Lucemburská mise Falconu 9”

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.