Zopakujte si setkání s Davidem Pavlíkem

18. října jsme společně s portálem elonx.cz uspořádali v budově ČVUT FEL v Praze neformální setkání fanoušků SpaceX. V jeho rámci jsme zájemcům zprostředkovali rozhovor s jediným Čechem, který pracuje ve SpaceX. Velkým překvapením bylo, že Davida Pavlíka doplnil i Otto Fabri, který mohl přispět osobními zkušenostmi, které nasbíral během práce pro firmu Tesla motors a Faraday future. Diskuse se točila nejen kolem SpaceX, ale i celkově kolem rozdílu mezi českým a americkým pracovním prostředním, přičemž oba hosté sdělili i své osobní tipy pro všechny, kdo by se v Silicon Valley chtěli prosadit.

Akce pojmenovaná David Pavlík: Zkušenosti ze Silicon Valley nás, jakožto organizátory, velice příjemně překvapila z hlediska zájmu veřejnosti. Vstupenky (ač byly zdarma) byly „vyprodány“ už 24 hodin po oznámení události. Pokud tedy patříte k těm, na které se tehdy nedostalo, máme pro vás jako náhradu alespoň záznam celé akce.

Jakožto organizátoři zastáváme názor, že se akce zdařila a do budoucna nevylučujeme její opakování. Na závěr bychom rádi ještě jednou poděkovali všem, kteří na akci dorazili, ale především lidem a institucím, bez kterých by setkání nebylo možné realizovat:

David Vávra (pomoc s organizací + fotodokumetace)
ČVUT FEL (prostory a technické zázemí)
David Pavlík (host)
Otto Fabri (host)
Petr Melechin (spolumoderátor z webu elonx.cz)

Důležité upozornění: Všechny názory ve videu prezentované Davidem Pavlíkem Ottou Fabri jsou pouze jejich osobními názory a nijak nereflektují oficiální stanoviska jakýchkoliv firem.

Zaplněná posluchárna K1 na ČVUT FEL - v popředí zleva Petr Melechin, David Pavlík, Otto Fabri, Dušan Majer

Zaplněná posluchárna K1 na ČVUT FEL – v popředí zleva Petr Melechin, David Pavlík, Otto Fabri, Dušan Majer
Foto: David Vávra

Zdroje obrázků:
Foto: David Vávra

Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

17 komentářů ke článku “Zopakujte si setkání s Davidem Pavlíkem”

 1. pbpitko napsal:

  Veľmi dobre Keď počúvam ako sa tam maká, tak predpokladám že žiadne odbory tam nemajú a ani nechcú !

 2. Pavel Riedl napsal:

  S napětím jsem čekal, že se dozvím nějaké informace o programování, tedy jazycích a platformách… a zase nic.

 3. Jirka Hadač napsal:

  Za sebe bych dodal toto. Vůbec jsem netušil, co mám od onoho setkání čekat. Ani proč se odehrává na univerzitě (snad jen ty velké prostory mě napadly). Ale po shlédnutí je to vše jasné, pokud někde, tak na univerzitě, zajímavé myšlenky zazněli od obou pánu, a dobré otázky, jak od obou komentátorů, tak od publika ať už textovou, či přímo ústní formou.
  Největší překvapení večera (díval jsem se na to o půlnoci) pro mě bylo, když David Pavlík zmínil, že je ze Zlína (bydlím tam).
  U Dušana bylo tradičně slyšet a znát, že má už dost příjemný slovní projev, prostě žádná tréma po těch spoustech přednášek a živých vysílání, u Petra Melechina to bylo bylo malinko neučesanější (mimochodem, kdybych měl povyprávět o svých prvních vystoupeních před studenty a zaměstnanci – dodnes se za to neuvěřitelně stydím a když si na to vzpomenu, tak se málem vyvrátím), ale to si sedne. Svými znalostmi to bohatě ale bohatě vynahradil a jeho otázky byly silně k věci.
  Veskrze velice příjemné překvapení od besedy, od které sem vůbec nevěděl, co mám čekat. A jsem rád, že jsem ji dlouhém přemlouvání sebe sama shlédl.

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.