ŽIVĚ: Dragon dorazil k ISS

Kosmická loď Dragon od firmy SpaceX se do vesmíru dostala v pondělí večer našeho času a v dalších hodinách s pomocí svých motorů vystoupala na vyšší oběžnou dráhu a postupně začala pronásledovat Mezinárodní vesmírnou stanici. V tuto chvíli vstupují přípravy na zachycení Dragonu do závěrečné fáze. Astronauti Jack Fischer a Paolo Nespoli jsou již připraveni u dálkového ovládání robotického ramene a k záchytu by mělo dojít dnes okolo jedné hodiny odpoledne našeho času. NASA TV si nikdy nenechá ujít přílet nové zásobovací lodi a výjimku nechceme dělat ani my.

Ovládání robotické paže následně převezme pozemní středisko, čímž se ušetří cenný čas astronautů na stanici. Specialisté domanévrují s Dragonem ke spodnímu uzlu modulu Harmony, ke kterému se loď pevně připojí. I tato procedura bude zřejmě součástí přímého přenosu, ale očekávejte ji až několik hodin po zachycení. Posádka by měla do útrob lodi vstoupit ve čtvrtek – je potřeba provést kontrolu těsnosti spojení. Na astronauty čeká třeba téměř tuna vědeckých experimentů, ale bezesporu se těší hlavně na zmrzlinu – té by v Dragonu mělo být nadprůměrné množství.

Zdroje informací:
http://spaceflight101.com/

Zdroje obrázků:
http://spaceflight101.com/dragon-spx12/wp-content/uploads/sites/172/2017/08/DBloGiDWAAIVoR8.jpg

Print Friendly, PDF & Email
Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

12 komentářů ke článku “ŽIVĚ: Dragon dorazil k ISS”

 1. jregent napsal:

  Díky za tip.
  Dal jsem si to v práci na jeden z monitorů a občas se kochal 🙂

 2. JosVerstapen napsal:

  Dobrý den,
  chci se zeptat proč nebylo zde vzpomenuto, že tato mise je taky zajímavá faktem, že Dragon měl vynést na ISS nový superpočítač HPE – přizpůsobený pro provoz ve vesmíru-převážně určený pro řízení kosmické lodě deep space. Celý tento linuxový počítat vyvíjí Hewlett Packard Enterprise. Dle zjištěných faktů se jedná o velmi důležitý milník!
  Pokud by byly nějaké další informace tak budu rád?

  Krátký článek je: http://www.teslafan.cz/clanky/mise-na-mars-je-o-krok-bliz

 3. Jirka napsal:

  Pardon, překlep, PFLOP je 1000x větší.

 4. Jansa Jaroslav napsal:

  17.09.2017 se CRS-12 Dragon odpojil od ISS a vrátil se domů.

 5. Jansa Jaroslav napsal:

  17.09.2017 se CRS-12 Dragon odpojil od ISS a vrátil se domů sice bez přenosu a komentáře ale dnes je to pro SpaceX již rutina. Středem zájmu byl zánik sondy NASA Cassini v atmosféře Saturnu.

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.