Vesmírné výzvy – červen 2017

cerven2017 zdroj:eprosperita.cz

Falcon, Falcon, Falcon, tak by se ve zkratce dala pojmenovat první tři témata červnových Vesmírných výzev. Tak jednoduché to ve skutečnosti nebylo, každý ze startů se nějakým prvenstvím zapsal do interních statistik SpaceX a jeden z nich dokonce do statistik světové kosmonautiky. Další dvě témata by se dala charakterizovat klíčovými slovy ISS, ruská kosmonautika a pilotované lety, neboť se jedná o návrat Sojuzu MS-03 a start zásobovací lodi Progress MS-06. Poslední téma se týká Čechů a Slováků. Na oběžnou dráhu se totiž vydala česká družice VZLUSat-1 a slovenská SkCube.

Kosmonautika v kostce tentokrát nabídne nový název solární družice, orbitální premiéru rakety GSLV-Mk3, vývoz letadla Stratolaunch z hangáru, novinky ze SpaceX, návrat Protonů do služby a další aktuality.

A nyní už jen stačí kliknout na obrázek videa, případně na odkaz pod ním a můžete se začít nechat unášet na vlnách Vesmírných výzev.


Nezobrazuje-li se vám video správně, klikněte na přímý link na stream.cz

Vesmírné výzvy jsou součástí celé sekce na Stream.cz pod názvem Dobývání vesmíru, kde stejnojmenný pořad přináší každý týden události z kosmonautiky. V této sekci je i astronomický pořad Noční oblohabonusová videa, jako Vesmírné dotazy nebo záznamy kosmonautických přednášek Tomáše Přibyla, Dušana Majera a Lukáše Houšky.

Zdroje obrázků:
https://www.eprosperita.cz/wp-content/uploads/2017/06/raketa.jpg
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fc/Play_icon_status.png

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

2 komentářů ke článku “Vesmírné výzvy – červen 2017”

 1. Pití napsal:

  Je velka skoda, ze Vesmirne vyzvy jsou jako nejaky tag ci tak nejak pod poradem Dobyvani vesmiru. Ten problem spociva v tom, ze kdyz Vy pridate novy dil, tak na Stteam.cz se dil nezobrazuje v nejnovejsich. Mysleno tak, ze kdyz zobrzitr na Stream nejnovejsi, tak tam bude vsechno, ci vydavate, ale nenajdete jediny dil z Vesmirnych vyzev. Jestli je to chba Stream nebo jeho funkce nevim. Ale vadi ni to Nicmene pridavani Vesmirnych vyzev jako nejaky tag pod Dobyvani vesmiru je nestastne uz z pohledu, ze na moje televizi LG v aplikaci streamu, kdyz zobrazim porad nemuzu vybrat onen tag, takze vidim jen co je primo pod timto poradem nikoliv v nejakem dalsim adredari a soucasne dil neni v nejnovejsich, takze nelze vyhledat ani prehrat, protoze stream nepodporuje html5 a televize flash neumi

  • Dušan Majer napsal:

   Hezký den,
   zkusím vysvětlit, jak se věci mají po technické stránce. V rámci pořadu Dobývání vesmíru (https://www.stream.cz/porady/dobyvanivesmiru) jsou jednotlivé podsložky. Kromě samotného Dobývání vesmíru i Noční obloha, Vesmírné výzvy, Cesta do budoucnosti a Bonusy. Noční obloha se v Nejnovějších videích zobrazuje, i když je (jak píšete Vy) „ jako nejaky tag ci tak nejak pod poradem Dobyvani vesmiru“. Jde o to, že KAŽDÝ pořad se dá zobrazit na tzv. Timeline (nejnovější videa). V administraci je na to položka, kterou jen stačí zaškrtnout a vyplnit, kdy se tam má video objevit.
   Proč tedy Vesmírné výzvy, nebo záznamy přednášek nejsou v nejnovějších videích i když na Streamu reálně jsou? Jde o to, že Dobývání vesmíru a Noční obloha jsou pořady, které jsou na objednávku Streamu a za jejich výrobu jsem honorován. Vše ostatní, co na tom kanálu je, je pouze moje soukromá aktivita, kterou tam se svolením Streamu nahrávám. Jinými slovy nejde o pořady Streamu – proto u nich nejsou ani úvodní jingly, nebo závěrečná slide grafika se jmény autorů. Z tohoto důvodu je logické, že Vesmírné výzvy nejsou v hlavním proudu nových videí – není to pořad Streamu.
   Stream to bere logicky – nabízí pořady, které mají zaujmout diváky a pokud tito chtějí získat další informace, mohou si dohledat další zdroje, z nichž některé jsou i na Streamu. Jsou to jakési bonusy, které ale cílí na zaujaté publikum. V hlavním výpisu by tato videa spíše překážela. Stream se ale snaží provazovat obě strany dohromady – třeba tím, že se odkazy na Vesmírné výzvy zobrazují v pravém sloupci vedle tématicky souvisejících videí – především u dílů Dobývání vesmíru.
   Pokdu byste potřeboval ještě cokoliv dovysvětlit, stačí se ozvat, rád odpovím.

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.