Thomasův fotokoutek (28)

Thomas Pesquet

Všechno jednou končí. Ne jinak je tomu u půlroční mise Proxima francouzského astronauta Thomase Pesqueta. Ten na Mezinárodní kosmické stanici pobýval během Expedic 50 a 51, pracoval na desítkách vědeckých experimentů, staral se o údržbu stanice a dokonce absolvoval i dva výstupy do volného prostoru. V pátek v 16:10 našeho času návratová kabina Sojuzu MS-03 úspěšně přistála v Kazachstánu a Thomas i se svým ruským kolegou Olegem Novickým po dlouhých měsících zakusili tíhu svých vlastních těl. S koncem mise Proxima a Expedice 51 tak končí i náš seriál, který vás po 28 týdnů pravidelně zásoboval mnoha fotografiemi z oběžné dráhy. Doufáme, že se vám líbil. Věříme, že jste se stejně jako i my něco nového dozvěděli a také občas strnuli v úžasu nad některými krajinami na naší planetě, které vypadají spíše jako z jiného světa nebo z malířského plátna. Pojďme si tedy ještě naposledy prohlédnout fotografie, které pro nás v uplynulém týdnu pořídil Thomas Pesquet z paluby Mezinárodní kosmické stanice.

Trochu jsem experimentoval s fotoaparáty… zde je můj Frankensteinský výtvor!

Trochu jsem experimentoval s fotoaparáty… zde je můj Frankensteinský výtvor!
Zdroj: https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34722843762/

Minulý týden jsme prováděli experiment Grasp s headsetem pro virtuální realitu, abychom otestovali, jak můj mozek interpretuje vizuální podněty bez gravitace.

Minulý týden jsme prováděli experiment Grasp s headsetem pro virtuální realitu, abychom otestovali, jak můj mozek interpretuje vizuální podněty bez gravitace.
Zdroj: https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34923409476/

Bylo to trochu zneklidňující, ale byla velká zábava být na vesmírné stanici, která je už sama o sobě úplně jiný svět, a přitom být v úplně jiné (virtuální) realitě. Vědci se pokoušejí zjistit, jak lidský mozek zpracovává komplexní úkoly, jako je chytání míčku nebo létajícího talíře anebo nalévání vody do sklenice. Jak gravitace pomáhá našim mozkům vypočítat kde a jak pohnout s rukama, aby byly na správném místě ve správný čas? Provádění experimentu Grasp ve stavu beztíže ale také ve virtuální realitě nabízí vědcům na Zemi mnoho možností k vyladění scénářů a opravdu se dostat na kloub tomu, jak náš mozek funguje.

Bylo to trochu zneklidňující, ale byla velká zábava být na vesmírné stanici, která je už sama o sobě úplně jiný svět, a přitom být v úplně jiné (virtuální) realitě. Vědci se pokoušejí zjistit, jak lidský mozek zpracovává komplexní úkoly, jako je chytání míčku nebo létajícího talíře anebo nalévání vody do sklenice. Jak gravitace pomáhá našim mozkům vypočítat kde a jak pohnout s rukama, aby byly na správném místě ve správný čas? Provádění experimentu Grasp ve stavu beztíže ale také ve virtuální realitě nabízí vědcům na Zemi mnoho možností k vyladění scénářů a opravdu se dostat na kloub tomu, jak náš mozek funguje.
Zdroj: https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34576921510/

Popruhy zajišťují, že neodplujeme pryč a nenarazíme do nějakého drahého nebo kritického zařízení.

Popruhy zajišťují, že neodplujeme pryč a nenarazíme do nějakého drahého nebo kritického zařízení.
Zdroj: https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34964125645/

Oblaka, voda, písek. Poetický obraz Ománu.

Oblaka, voda, písek. Poetický obraz Ománu.
Zdroj: https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34081181713/

Brzy nastane čas na návrat! Otestovali jsme naše skafandry a loď: všechno funguje na výbornou. Peggy zůstává ještě na pár dalších měsíců a vrátí se zpátky s Jackem a Fjodorem.

Brzy nastane čas na návrat! Otestovali jsme naše skafandry a loď: všechno funguje na výbornou. Peggy zůstává ještě na pár dalších měsíců a vrátí se zpátky s Jackem a Fjodorem.
Zdroj: https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34965158185/

Mohlo by se zdát, že s dvoučlennou posádkou namísto tříčlenné je tady více místa… ale cítím se tady nacpaný ještě víc, než kdy jsem letěl nahoru!

Mohlo by se zdát, že s dvoučlennou posádkou namísto tříčlenné je tady více místa… ale cítím se tady nacpaný ještě víc, než kdy jsem letěl nahoru!
Zdroj: https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34924454196/

Valleta, hlavní město Malty se svou nádhernou pevností na příkrých pobřežních útesech.

Valleta, hlavní město Malty se svou nádhernou pevností na příkrých pobřežních útesech.
Zdroj: https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34963106535/

Není jednoduché z vesmíru najít Niagarské vodopády. Jakmile je ale najdete, pohltí vás to.

Není jednoduché z vesmíru najít Niagarské vodopády. Jakmile je ale najdete, pohltí vás to.
Zdroj: https://www.flickr.com/photos/thom_astro/33653789553/

Když se podíváte pozorně, uvidíte loď plující vstříc hněvu oceánu.

Když se podíváte pozorně, uvidíte loď plující vstříc hněvu oceánu.
Zdroj: https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34902500475/

Vlny jsou majestátní a to jak zblízka, tak z vesmíru. Když je odsud pozoruji, představuji si zvuk vody narážející na pobřeží.

Vlny jsou majestátní a to jak zblízka, tak z vesmíru. Když je odsud pozoruji, představuji si zvuk vody narážející na pobřeží.
Zdroj: https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34515392010/

Když se podíváte pozorně, uvidíte loď plující vstříc hněvu oceánu.

Když se podíváte pozorně, uvidíte loď plující vstříc hněvu oceánu.
Zdroj: https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34739228082/

(1/3) nášivka ESA

(1/3) nášivka ESA
Zdroj: https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34991270745/

(2/3) nášivka ESA

(2/3) nášivka ESA
Zdroj: https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34603706170/

(3/3) nášivka ESA

(3/3) nášivka ESA
Zdroj: https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34180882113/

(1/2) Seine-Maritime! Zde jsem vyrostl a zde také bydlí 90 % mé rodiny! Když jsem byl malý, nikdy jsem si nedokázal představit, že svůj domovský region jednoho dne uvidím z takové výšky. Doufám, že už brzy budu tam dole!

(1/2) Seine-Maritime! Zde jsem vyrostl a zde také bydlí 90 % mé rodiny! Když jsem byl malý, nikdy jsem si nedokázal představit, že svůj domovský region jednoho dne uvidím z takové výšky. Doufám, že už brzy budu tam dole!
Zdroj: https://www.flickr.com/photos/thom_astro/31925264362/

(2/2) Seine-Maritime! Zde jsem vyrostl a zde také bydlí 90 % mé rodiny! Když jsem byl malý, nikdy jsem si nedokázal představit, že svůj domovský region jednoho dne uvidím z takové výšky. Doufám, že už brzy budu tam dole!

(2/2) Seine-Maritime! Zde jsem vyrostl a zde také bydlí 90 % mé rodiny! Když jsem byl malý, nikdy jsem si nedokázal představit, že svůj domovský region jednoho dne uvidím z takové výšky. Doufám, že už brzy budu tam dole!
Zdroj: https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34098674531/

(1/5)Několik z nás pracuje na experimentu zkoumajícím pohyby tělních tekutin, abychom zjistili, jak se náš nitrooční a nitrolebeční tlak mění ve stavu beztíže. Čím více dat je k dispozici, tím lépe pro vědce! Při našem návratu na Zemi musíme být pozorní k pohybu tělních tekutin. Naše těla žila ve stavu beztíže šest měsíců, a tak naše srdce nejsou zvyklá pumpovat krev do mozku proti gravitaci! To je jeden z důvodů, proč tady nahoře tak moc cvičíme. V této oblasti byl učiněn velký pokrok a obecně lze říci, že astronauti vracející se zpátky na Zemi se cítí fajn.

(1/5)Několik z nás pracuje na experimentu zkoumajícím pohyby tělních tekutin, abychom zjistili, jak se náš nitrooční a nitrolebeční tlak mění ve stavu beztíže. Čím více dat je k dispozici, tím lépe pro vědce! Při našem návratu na Zemi musíme být pozorní k pohybu tělních tekutin. Naše těla žila ve stavu beztíže šest měsíců, a tak naše srdce nejsou zvyklá pumpovat krev do mozku proti gravitaci! To je jeden z důvodů, proč tady nahoře tak moc cvičíme. V této oblasti byl učiněn velký pokrok a obecně lze říci, že astronauti vracející se zpátky na Zemi se cítí fajn.
Zdroj: https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34470450026/

(2/5)Několik z nás pracuje na experimentu zkoumajícím pohyby tělních tekutin, abychom zjistili, jak se náš nitrooční a nitrolebeční tlak mění ve stavu beztíže. Čím více dat je k dispozici, tím lépe pro vědce! Při našem návratu na Zemi musíme být pozorní k pohybu tělních tekutin. Naše těla žila ve stavu beztíže šest měsíců, a tak naše srdce nejsou zvyklá pumpovat krev do mozku proti gravitaci! To je jeden z důvodů, proč tady nahoře tak moc cvičíme. V této oblasti byl učiněn velký pokrok a obecně lze říci, že astronauti vracející se zpátky na Zemi se cítí fajn.

(2/5)Několik z nás pracuje na experimentu zkoumajícím pohyby tělních tekutin, abychom zjistili, jak se náš nitrooční a nitrolebeční tlak mění ve stavu beztíže. Čím více dat je k dispozici, tím lépe pro vědce! Při našem návratu na Zemi musíme být pozorní k pohybu tělních tekutin. Naše těla žila ve stavu beztíže šest měsíců, a tak naše srdce nejsou zvyklá pumpovat krev do mozku proti gravitaci! To je jeden z důvodů, proč tady nahoře tak moc cvičíme. V této oblasti byl učiněn velký pokrok a obecně lze říci, že astronauti vracející se zpátky na Zemi se cítí fajn.
Zdroj: https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34470450786/

(3/5)Několik z nás pracuje na experimentu zkoumajícím pohyby tělních tekutin, abychom zjistili, jak se náš nitrooční a nitrolebeční tlak mění ve stavu beztíže. Čím více dat je k dispozici, tím lépe pro vědce! Při našem návratu na Zemi musíme být pozorní k pohybu tělních tekutin. Naše těla žila ve stavu beztíže šest měsíců, a tak naše srdce nejsou zvyklá pumpovat krev do mozku proti gravitaci! To je jeden z důvodů, proč tady nahoře tak moc cvičíme. V této oblasti byl učiněn velký pokrok a obecně lze říci, že astronauti vracející se zpátky na Zemi se cítí fajn.

(3/5)Několik z nás pracuje na experimentu zkoumajícím pohyby tělních tekutin, abychom zjistili, jak se náš nitrooční a nitrolebeční tlak mění ve stavu beztíže. Čím více dat je k dispozici, tím lépe pro vědce! Při našem návratu na Zemi musíme být pozorní k pohybu tělních tekutin. Naše těla žila ve stavu beztíže šest měsíců, a tak naše srdce nejsou zvyklá pumpovat krev do mozku proti gravitaci! To je jeden z důvodů, proč tady nahoře tak moc cvičíme. V této oblasti byl učiněn velký pokrok a obecně lze říci, že astronauti vracející se zpátky na Zemi se cítí fajn.
Zdroj: https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34470451606/

(4/5)Několik z nás pracuje na experimentu zkoumajícím pohyby tělních tekutin, abychom zjistili, jak se náš nitrooční a nitrolebeční tlak mění ve stavu beztíže. Čím více dat je k dispozici, tím lépe pro vědce! Při našem návratu na Zemi musíme být pozorní k pohybu tělních tekutin. Naše těla žila ve stavu beztíže šest měsíců, a tak naše srdce nejsou zvyklá pumpovat krev do mozku proti gravitaci! To je jeden z důvodů, proč tady nahoře tak moc cvičíme. V této oblasti byl učiněn velký pokrok a obecně lze říci, že astronauti vracející se zpátky na Zemi se cítí fajn.

(4/5)Několik z nás pracuje na experimentu zkoumajícím pohyby tělních tekutin, abychom zjistili, jak se náš nitrooční a nitrolebeční tlak mění ve stavu beztíže. Čím více dat je k dispozici, tím lépe pro vědce! Při našem návratu na Zemi musíme být pozorní k pohybu tělních tekutin. Naše těla žila ve stavu beztíže šest měsíců, a tak naše srdce nejsou zvyklá pumpovat krev do mozku proti gravitaci! To je jeden z důvodů, proč tady nahoře tak moc cvičíme. V této oblasti byl učiněn velký pokrok a obecně lze říci, že astronauti vracející se zpátky na Zemi se cítí fajn.
Zdroj: https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34350848122/

(5/5)Několik z nás pracuje na experimentu zkoumajícím pohyby tělních tekutin, abychom zjistili, jak se náš nitrooční a nitrolebeční tlak mění ve stavu beztíže. Čím více dat je k dispozici, tím lépe pro vědce! Při našem návratu na Zemi musíme být pozorní k pohybu tělních tekutin. Naše těla žila ve stavu beztíže šest měsíců, a tak naše srdce nejsou zvyklá pumpovat krev do mozku proti gravitaci! To je jeden z důvodů, proč tady nahoře tak moc cvičíme. V této oblasti byl učiněn velký pokrok a obecně lze říci, že astronauti vracející se zpátky na Zemi se cítí fajn.

(5/5)Několik z nás pracuje na experimentu zkoumajícím pohyby tělních tekutin, abychom zjistili, jak se náš nitrooční a nitrolebeční tlak mění ve stavu beztíže. Čím více dat je k dispozici, tím lépe pro vědce! Při našem návratu na Zemi musíme být pozorní k pohybu tělních tekutin. Naše těla žila ve stavu beztíže šest měsíců, a tak naše srdce nejsou zvyklá pumpovat krev do mozku proti gravitaci! To je jeden z důvodů, proč tady nahoře tak moc cvičíme. V této oblasti byl učiněn velký pokrok a obecně lze říci, že astronauti vracející se zpátky na Zemi se cítí fajn.
Zdroj: https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34187869873/

Letiště alžírského města Oran leží mezí solným jezerem a městem samotným.

Letiště alžírského města Oran leží mezí solným jezerem a městem samotným.
Zdroj: https://www.flickr.com/photos/thom_astro/33136290493/

Frankfurt, hlavní město ekonomiky v Německu. Jeho mrakodrapy vrhají stíny při odpoledním slunci.

Frankfurt, hlavní město ekonomiky v Německu. Jeho mrakodrapy vrhají stíny při odpoledním slunci.
Zdroj: https://www.flickr.com/photos/thom_astro/33387826284/

Frankfurtské letiště (EDDF/FRA). Astronauti ESA jej znají velice dobře, je to naše hlavní křižovatka pro cestování po celém světě. Všimněte si obřích Airbusů A380!

Frankfurtské letiště (EDDF/FRA). Astronauti ESA jej znají velice dobře, je to naše hlavní křižovatka pro cestování po celém světě. Všimněte si obřích Airbusů A380!
Zdroj: https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34098840631/

Lorient na pobřeží Bretaně.

Lorient na pobřeží Bretaně.
Zdroj: https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34099879630/

V uplynulých několika týdnech jsme z Mezinárodní vesmírné stanice vypustili množství cubesatů.

V uplynulých několika týdnech jsme z Mezinárodní vesmírné stanice vypustili množství cubesatů.
Zdroj: https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34977591546/

Mezi vypuštěnými cubesaty byl i satelit Janus sponzorovaný francouzskou kosmickou agenturou CNES a navržený francouzskými studenty.

Mezi vypuštěnými cubesaty byl i satelit Janus sponzorovaný francouzskou kosmickou agenturou CNES a navržený francouzskými studenty.
Zdroj: https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34173840714/

Dále jsme vypustili i první finský satelit. Vítej ve vesmíru, Finsko! :)

Dále jsme vypustili i první finský satelit. Vítej ve vesmíru, Finsko! 🙂
Zdroj: https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34173839264/

Bajkonur, místo kde jsem před 195 dny opustil Zemi. Přistaneme nedaleko.

Bajkonur, místo kde jsem před 195 dny opustil Zemi. Přistaneme nedaleko.
Zdroj: https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34963106815/

Zbožňuju tuhle posádku. Dnes máme ceremoniál předávání velení, který oficiálně ukončí Expedici 51.

Zbožňuju tuhle posádku. Dnes máme ceremoniál předávání velení, který oficiálně ukončí Expedici 51.
Zdroj: https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34963104755/

Je mi líto, že zítra opustím Jacka „2fish“ Fishera, Peggy Whitson a Fjodora. Užijte si volný prostor navíc! Doufám, že jsem si nezapomněl nic sbalit :)

Je mi líto, že zítra opustím Jacka „2fish“ Fishera, Peggy Whitson a Fjodora. Užijte si volný prostor navíc! Doufám, že jsem si nezapomněl nic sbalit 🙂
Zdroj: https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34963104535/

Poslední fotka Paříže… sice trochu šikmo, ale u Paříže to nemůžete nikdy pokazit. Pokuste se na základě stínů uhodnout, v jakou denní dobu to bylo foceno…

Poslední fotka Paříže… sice trochu šikmo, ale u Paříže to nemůžete nikdy pokazit. Pokuste se na základě stínů uhodnout, v jakou denní dobu to bylo foceno…
Zdroj: https://www.flickr.com/photos/thom_astro/33436168874/

Sojuz a Progress klidně čekají na svůj návrat na Zemi během našeho přeletu nad Baja California a Chile. Ačkoli lodě vypadají podobně, Progress (vzadu) je nepilotovaný a používá se pro přepravu zásob a úpravy oběžné dráhy Mezinárodní vesmírné stanice. Dalším důležitým rozdílem je, že část Sojuzu se může vrátit na Zemi a dopravit tak zítra mě a Olega zpátky pod vliv gravitace. Naproti tomu Progress celý shoří v atmosféře během návratu. Musím se ujistit, že si pro naši zpáteční cestu vyberu správnou loď 😉
Zdroj: https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34671505306/

Jeden malý poslední výhled na naši mateřskou loď před tím, než vyrazíme. Je to vysoce technické dílo, ale i tak je stanice nádherná. Je svědkem mnoha východů i západů slunce v jednom dni, jako je tomu například na této fotce z japonského modulu Kibó. Mezinárodní vesmírná stanice je tak unikátním, odlehlým a téměř magickým místem… Bude se mi stýskat.

Jeden malý poslední výhled na naši mateřskou loď před tím, než vyrazíme. Je to vysoce technické dílo, ale i tak je stanice nádherná. Je svědkem mnoha východů i západů slunce v jednom dni, jako je tomu například na této fotce z japonského modulu Kibó. Mezinárodní vesmírná stanice je tak unikátním, odlehlým a téměř magickým místem… Bude se mi stýskat.
Zdroj: https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34657060660/


A ještě jedna drobnost nakonec. Pro ty z vás, kterým Thomasův fotokoutek přirostl k srdci, máme dobrou zprávu. Připravujeme pro vás ještě jeden speciální, bonusový díl 😉

Zdroj informací:
https://www.flickr.com/photos/thom_astro/

Zdroje obrázků:
https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34722843762/
https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34923409476/
https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34576921510/
https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34964125645/
https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34081181713/
https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34965158185/
https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34924454196/
https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34963106535/
https://www.flickr.com/photos/thom_astro/33653789553/
https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34902500475/
https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34515392010/
https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34739228082/
https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34991270745/
https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34603706170/
https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34180882113/
https://www.flickr.com/photos/thom_astro/31925264362/
https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34098674531/
https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34470450026/
https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34470450786/
https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34470451606/
https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34350848122/
https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34187869873/
https://www.flickr.com/photos/thom_astro/33136290493/
https://www.flickr.com/photos/thom_astro/33387826284/
https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34098840631/
https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34099879630/
https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34977591546/
https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34173840714/
https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34173839264/
https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34963106815/
https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34963104755/
https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34963104535/
https://www.flickr.com/photos/thom_astro/33436168874/
https://www.flickr.com/photos/thom_astro/34657060660/

Print Friendly, PDF & Email
Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

12 komentářů ke článku “Thomasův fotokoutek (28)”

 1. Alois napsal:

  Dovolím si poznámku mimo téma, ale bude jistě zajímat fandy sondy NH :
  Na domovské stránce sondy NASA konečně změnila údaj o aktuální poloze sondy na sledování m.j. i vzdálenosti od cílového KBO, dosud zcela nesmyslně tam byl údaj o zvětšující se vzdálenosti od Pluta.
  Aktuálně je sonda 4,8 AU od cíle.

 2. Jirka Hadač napsal:

  Přihodím poznámku k Thomasovi, jeho fotky si to zaslouží. Byli moc krásné a od té doby, co jsem si před pár týdny jeden díl rozklikl a okouknul (do té doby jsem ho úmyslně ignoroval), tak jsem se těšil. Fotky to byly moc hezké a stály za to. Teď se budem těšit na Sašu a jeho fotografické umění.

  • Tak to je škoda, že jste Thomasův fotokoutek ignoroval. Za zkoušku člověk přece nic nedá. Pokud by se vám to nelíbilo, ignoroval byste potom něco známého. Takto jste ignoroval a ani jste nevěděl co. Na fotky Alexandra Gersta se také moc těším. S Thomasem Pesquetem se to vůbec nedá srovnávat. Thomas je úplný začátečník a před misí na ISS nikdy nefotil.

   • Jirka Hadač napsal:

    Znova, abychom si porozuměli, to bylo v době, kdy jsem sem přišel, myslím poprvé na server. A jsem si chtěl číst články a seriály. Neudělal jsem to ve zlé vůli :-), nevěděl jsem co čekat, a daleko víc mě zajímal výzkum venuše, nebo Kritické momenty kosmonautiky či Osudy. A omlouvám se, pro nezasvěceného mi to podle názvu přišlo spíš jako škola fotografování 🙂 a to já radši procházel vesmír a četl si o Storym Musgraveovi. Ale našel jsem cestu a upřímně říkám, skoukl jsem ty foto až úplně nazpět.

 3. ventYl napsal:

  A ja sa spytam teraz, ked uz asi ziadne dalsie fotky nebudu: bol na kosmonautixe popularnejsi Thomas, alebo Samantha?

  • Za mě osobně, jakožto autora Deníku astronautky a spoluautora Thomasova fotokoutku jednoznačně Samantha. Její články byly často přecpané jedinečnými informacemi, které nikde jinde nejsou. Pokud si člověk přečte všechny díly Deníku astronautky, získá opravdu rozsáhlé (na laika) znalosti Sojuzu, jeho systémů i řízení a stejně tak ISS. Co se týče čtenářů našeho webu, troufám si říct, že i pro ně byl Deník astronautky populárnější. Je to vidět jak na počtech přečtení tak na hvězdičkovém hodnocení. Ale i tak Deník astronautky měl menší základnu fanoušků než jiné naše seriály nebo články na určitá atraktivní témata. Což je škoda. Jedinou kaňku na kráse, kterou pro mě Deník astronautky má, je fakt, že jej Samantha nedokončila :/

  • Jirka Hadač napsal:

   A dodám pro odlehčení, nevím jak na kosmonautixu, ale u mě určitě Samantha :-), je o dost hezčí :-).

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.