Nové plošiny pro obří montážní halu

Není to tak dávno od chvíle, kdy se z montážní haly VAB začaly odstraňovat staré přístupové plošiny, které umožňovaly dělníkům dostat se ke všem místům skládaného raketoplánu. Čas pokročil a tak přichází čas na instalaci plošin nových. Celkem zde bude umístěno deset pater přístupových plošin, které jsou pro lepší zapamatování označeny písmeny – plošina A bude nejvýše a naopak nejspodnější patro má označení K. Právě tato plošina byla před pár dny jako první uložena na své místo. Asi není nutné připomínat, že hala VAB prochází modernizací, která jí má umožnit sestavování nových raket SLS.

Znázornění poloh obslužných pater

Znázornění poloh obslužných pater
Zdroj: http://www.nasa.gov/

Zdroje informací:
http://www.nasa.gov/

Zdroje obrázků:
http://www.nasa.gov/sites/default/files/thumbnails/image/gsdo_vab_platform_k_installed.jpg
http://www.nasa.gov/sites/default/files/thumbnails/image/gsdo_platform_install_diagram_co.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

7 komentářů ke článku “Nové plošiny pro obří montážní halu”

 1. Michal napsal:

  Nevíte jestli v hale připravují další sondu?

 2. Martin Gembec napsal:

  Když už se tu diskuze rozvinula, dokážu si za příznivých okolností po dosednutí představit omezená okna komunikace sondy přes nesměrové nízkoziskové antény. Má je dvě a baterie se taky nevybijí hned. Jistě, je to málo pravděpodobné, ale můžeme se vsadit, že antény DSN budou naslouchat.

 3. Pavel Amcha napsal:

  Dobrý den,
  překvapuje mne, kolik lidí se těší na přistání sondy Rosetta. Možná se mýlím, ale nebude to podobný triumf jako bylo přistání sondy na planetce Eros ? Velký úspěch techniků, ale věda nic moc. Ta sonda přece na nějaký výzkum po přistání není stavěná. Budeme muset chytat vysílání přes všesměrovou anténu, je-li tam vůbec nějaká. Nebo snad bude schopná natáčet „v sedě“ směrovou anténu ? A co když budou panely slunečních baterií nepříznivě skloněny ? Moc rád bych se mýlil.
  P. Amcha

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.