sociální sítě

Přímé přenosy

PSLV-XL (Proba-3)
00
DNY
:
00
HOD
:
00
MIN
:
00
SEK

krátké zprávy

Dlouhý pochod 10

Čína provedla úspěšný test oddělení aerodynamického krytu užitečného zatížení pro raketu Dlouhý pochod 10. Test hodnotil design krytů, strukturu připojení, plán oddělení a maximální dostupnou obálku. Všechny testované parametry splňovaly jejich konstrukční požadavky.

LM 400

Společnost Lockheed Martin 19. listopadu oznámila, že její nová družicová platforma střední velikosti LM 400 bude mít svou orbitální premiéru příští rok na palubě rakety Firefly Aerospace.

Teledyne Space Imaging

Společnosti Teledyne Space Imaging a Satlantis oznámily partnerství na Space Tech Expo Europe. Jedná se o vývoj elektroniky senzoru pro pozorování Země a planetární průzkum. Satlantis vyvine Front-end Electronics (FEE) pro vyvíjený detektor CIS125 TDI Teledyne.

Iceye

Společnost Lockheed Martin začala spolupracovat s konsorciem vedeným společností Iceye, finskou společností provádějící pozorování Země, která se specializuje na družice pro radarové zobrazování. Společnosti pracují na vývoji technologií rozpoznávání cílů s umělou inteligencí pro finskou armádu.

Chance Saltzman

Generál Chance Saltzman, velitel vesmírných operací U.S. Space Force, navštívil Starbase v Boca Chica během šestého zkušebního letu rakety SH/SS. Saltzman byl pozván SpaceX, aby sledoval zkušební let a zúčastnil se dvoudenního hodnocení programu.

Space ISAC

Středisko pro sdílení a analýzu vesmírných informací (Space ISAC) otevřelo své první mezinárodní operační středisko v Austrálii. Expanze přichází v době rostoucích obav o zranitelnosti kybernetické bezpečnosti v orbitálních systémech.

Boost!

ESA 19. listopadu oznámila, že prodlužuje smlouvy se společnostmi HyImpulse, Isar Aerospace, Orbex a Rocket Factory Augsburg (RFA) v celkové hodnotě 44,22 milionů eur prostřednictvím svého programu „Boost!“, který má pomoc při integrovaném testování nosných raket

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

Sledujte živě práce na JWST

„Žijeme v neuvěřitelné době,“ to napadne asi každého, kdo si přečte náš dnešní článek. Internet provedl revoluci informování o kosmonautice. Každý zájemce se může stát přímým účastníkem všech událostí, které byly dříve zahaleny oponou tajností. Tak schválně – čekal by někdo z Vás, že bude možné s pomocí online kamer téměř v přímém přenosu sledovat instalaci segmentů pro primární zrcadlo dalekohledu Jamese Webba? Je to možné! Speciální webová stránka umožňuje nastavit si rozlišení dvou různých webkamer podle toho, co Vám zrovna vyhovuje.

Webkamery najdete na adrese http://www.jwst.nasa.gov/webcam.html a jejich snímky se aktualizují automaticky každou minutu. V tuhle chvíli jsem rád, že mám doma dva monitory. Na jeden z nich se totiž stěhuje právě tahle stránka. Doufám, že i Vy na ní strávíte nemálo hezkých chvil.

Zdroje informací:
http://www.jwst.nasa.gov/

Zdroje obrázků:
http://www.jwst.nasa.gov/webcam.html

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
9 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Petr Čech
8 let před

Je to super, ale časový posun už tak super není 😀

Dušan Majer
Dušan Majer
8 let před
Odpověď  Petr Čech

Je to opravdu zvláštní, překvapilo mne, že zpoždění je okolo 62 minut. Skutečně zajímavé, člověk by čekal, že půjde jen o zpoždění v řádu minut. Ta hodina navíc je tam lehce podivná, nicméně je to skvělý pohled.

edemski
edemski
8 let před
Odpověď  Dušan Majer

Heh, sem si toho taky nevšim 🙂 Možná by to „živě“ chtělo dát do uvozovek 😉

gg
gg
8 let před
Odpověď  Dušan Majer

„Ta hodina navíc je tam lehce podivná“

Už to mám! Montují to na tajné vojenské základně na Ganymedu! 😀

Dušan Majer
Dušan Majer
8 let před
Odpověď  gg

To se mi moc nezdá, spíš bych to tipoval na podpovrchový areál na Merkuru. Ovšem tamní základna má ještě vyšší stupeň utajení.

gg
gg
8 let před
Odpověď  gg

To jo, ale Merkur je poněkud blíž než jednu světelnou hodinu.

(To mi taky připomnělo ten starý vtip… http://bugemos.com/komiksy/astro02.jpg)

Dušan Majer
Dušan Majer
8 let před
Odpověď  gg

Copak nevíte, že NASA disponuje stroji pro ovlivňování časoprostoru? 😀

P:S. už toho radši nechám aby si nějaký neinformovaný čtenář náhodou nemyslel, že to myslím vážně. 😀

Radim
Radim
8 let před

Mi ten posun přijde logický. Mohou nastat situace, které do živého přenosu opravdu nepatří. Když uvedu extrém, tak třeba pracovní úraz. Ale mohou to být i menší věci 🙂
Takový přenos je fajn, ale chtělo by se vám chodit do práce, kde na vás celou šichtu kouká celý svět a musíte si pořád, každý den, hlídat jestli nejste v záběru a neuděláte něco nepatřičného (třeba se poškrábete na zadku)…?

Spytihněv
Spytihněv
8 let před
Odpověď  Radim

Myslím, že jste to odhadl správně. Samozřejmě si chtějí zachovat kontrolu nad tím, co pustí do světa. To je pochopitelné.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.