Rachot kolem SLS a Orionu

Aby mohla jednou nová americká superraketa zaburácet v plné síle, je potřeba už nyní udělat mnoho příprav, zkoušek a měření. Amerika se připravuje na svou novou éru průzkumu vesmíru, jejíž vlajkovou lodí bude raketa SLS a loď Orion. Jenže člověk se může v tom velkém množství jednotlivých testů ztratit a proto je čas od času potřeba udělat rekapitulaci posledních týdnů a třeba ve videu shrnout dosažené pokroky. Poslední dobou se zkoušky zaměřovaly hlavně na pohonný systém a proto NASA pojmenovala souhrnné video z posledních týdnů „Ready to rumble“, což můžeme přeložit jako „Připraveni na rámus“, nebo volněji „To bude rachot“. Pokud máte tři minuty volného času a chcete si prohlédnout pokroky v přípravě nové techniky, je pro Vás aktuální video jako stvořené.

Zdroje obrázků:
http://www.sitemason.com/files/ctaCL6/Fig3_SLS.jpg/main.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

7 komentářů ke článku “Rachot kolem SLS a Orionu”

  1. Karel napsal:

    Při tom testu solid boosteru nakonec, nebojí se kluci z Nasa, že změní rychlost rotace země? :)))))

  2. roman hronza napsal:

    SLS, Orion to mají být Průkopníci. Video pěkné, ale nějak mi tam chybí zmínka o eropském přínosu spočívajícím v modulu MPCV. Nevíte co je v této záležitosti nového?

  3. gg napsal:

    Myslím, že ten překlad asi nebude to pravé ořechové. 😉 Třebas Merriam-Webster definuje „rumble“ mj. jako „to travel with a low reverberating sound „*. Je to taková pěkná slovní hříčka.

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.