86 stránek aktuálního dění z ESA

Evropská kosmická agentura vydává čtvrtletní bulletin, který shrnuje aktuální informace z nejrůznějších evropských misí. Před pár hodinami spatřil světlo virtuálního světa jeho již 161. díl.  Prostor tu dostávají nejen mise, o kterých bylo v uplynulých třech měsících nejvíce slyšet – aktuálně projekty jako Sentinel, IXV, nebo Hubbleův teleskop, ale je tu místo i pro informace o projektech, které teprve na svou realizaci čekají. Prostě a jednoduše – na 86 stránkách tohoto bulletinu najdou zájemci komplexní informace o všech směrech, kterými se evropský výzkum vesmíru ubírá – zajímá vás, jak pokračují přípravy na mise JUICE, Euclid, nebo třeba Solar orbiter? Všechny tyto informace tu na Vás čekají. Rozhodně neprohloupíte, pokud se do souhrnu začtete.

Zdroje informací:
http://esamultimedia.esa.int/

Zdroje obrázků:
http://www.esa.int/…/Bulletin_161_cover_node_full_image_2.jpg

86 stránek aktuálního dění z ESA, 2.5 out of 5 based on 7 ratings
Pin It
(Visited 1 262 times, 1 visits today)
Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky

Hlášení chyb a nepřesnostíClose

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 2.5/5 (7 votes cast)
(Visited 1 262 times, 1 visits today)
Níže můžete zanechat svůj komentář.

Více se o tomto tématu dočtete zde »
(odkaz vede na příslušné vlákno diskuzního fóra www.kosmonautix.cz)


3 komentáře ke článku “86 stránek aktuálního dění z ESA”

 1. Steve napsal:

  Buletin ESA do češtiny asi těžko někdo přeloží. Ne každý umí exelentně cizí jazkyk, aby v odborném článku porozumněl všemu. Je proto dobře, že na kosmonautixu jsou obětaví lidi, kteří zahraniční články o kosmonautice srozumitelně přeloží do češtiny s přidají své postřehy pro českou veřejnost. O nejzajímavějších projektech ESA se jistě zase dočteme na těchto stránkách.

  • Tomáš Kohout napsal:

   Nepochybně tomu tak bude. Výše vyjmenované mise nás rozhodně nenechávají chladnými. 😉

  • Racek napsal:

   No, doporučoval bych zkusit Google překladač, právě u odborných textů má myslím dost dobré výsledky. Se základní znalostí angličtiny pro upřesnění některých detailů se to čte docela dobře.

Zanechte komentář