sociální sítě

Přímé přenosy

HANBIT-Nano (Spaceward)
00
DNY
:
00
HOD
:
00
MIN
:
00
SEK

krátké zprávy

Lux Aeterna

Společnost Lux Aeterna se sídlem v Denveru oznámila 17. prosince plány k přistání své debutové opakovaně použitelné družice Delphi-1 na testovací střelnici Koonibba v Jižní Austrálii.

EraDrive

Startup EraDrive, odštěpný podnik Stanfordské univerzity, který vyvíjí software a hardware pro autonomii družic, získal ve finančním kole úvěrů 5,3 milionu dolarů, oznámil 16. prosince.

Vantor

Společnost Vantor, dříve známá jako Maxar Intelligence, zabývající se zpravodajskými službami o Zemi, 16. prosince oznámila, že spolupracuje se společností Niantic Spatial na vývoji navigační technologie pro vojenské platformy provozované v prostředích bez GPS.

Digantara Industries

Indická společnost Digantara Industries, která se zabývá systémem pro sledování situace ve vesmíru, získala 50 milionů dolarů díky své expanzi do Spojených států a hledání příležitostí v oblasti protiraketové obrany.

NASA

Koncem tohoto týdne má být spuštěn experiment amerických Vesmírných sil a NASA, jehož cílem bude otestovat novou architekturu malých družic navrženou pro provoz na velmi nízké oběžné dráze Země.

Apolink

Startup Apolink z Palo Alto si vybral společnost GomSpace pro stavbu rádiofrekvenčního subsystému pro svůj první cubesat s cílem ukázat, jak lze přijímat signály z jiných kosmických zařízení na nízké oběžné dráze Země (LEO) a přeposílat je na Zemi.

Starshield

NASA plánuje otestovat družicovou síť Starshield společnosti SpaceX, určenou primárně pro zákazníky v oblasti národní bezpečnosti, na podporu provozu sítě Deep Space Network agentury.

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

Volný přístup k fotkám SpaceX

Už jen samotná informace o tom, že firma SpaceX založila svůj profil na populárním serveru Flickr, který je určený pro ukládání fotografií, by byla potěšující. Stačí jen letmý pohled a hned je jasné, že se tu ukrývají velmi povedené snímky všeho, co souvisí s provozem SpaceX. Ale ještě zajímavější je, že všechny snímky na tomto profilu jsou od 18. března pod licencí Creative Commons s atributem 2.0 Generic. Tohle odborné konstatování asi málokomu něco řekne, ale znamená to, že tyto fotky jsou k dispozici všem lidem pro jakékoliv využití včetně komerčního! Jediné, co je potřeba, je uvést zdroj. SpaceX se tak přidává na stranu, kde je třeba NASA. Za tento krok patří americké firmě velký palec nahoru a nyní malá ochutnávka tří fotek ze zmíněného profilu.

Dragon pro misi CRS-5 před startem
Dragon pro misi CRS-5 před startem
ZdroJ: https://farm8.staticflickr.com
Stejný Dragon po vylovení z moře
Stejný Dragon po vylovení z moře
Zdroj: https://farm9.staticflickr.com
Start Falconu 9 s družicemi ABS 3A a EUTELSAT 115
Start Falconu 9 s družicemi ABS 3A a EUTELSAT 115
Zdroj: https://farm9.staticflickr.com

Zdroje informací:
https://www.flickr.com/
http://www.kosmo.cz/

Zdroje fotek:
https://farm9.staticflickr.com/8578/16655995541_078768dea2_b.jpg
https://farm8.staticflickr.com/7635/16848159582_64ab6527d5_b.jpg
https://farm9.staticflickr.com/8666/16511391418_6115c54b8f_b.jpg
https://farm9.staticflickr.com/8636/16510241270_719f983f22_b.jpg

Rubrika:

Štítky:

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
rhronza
rhronza
10 let před

Až tam jednou bude fotografie stojícího raketového stupně po úspěšném přístání 😉

Dušan Majer
Dušan Majer
10 let před
Odpověď  rhronza

Snad již brzy 🙂

vedator
vedator
10 let před
Odpověď  rhronza

alebo fotky modulu pokryteho cervenym marsovskym prachom 🙂

rhronza
rhronza
10 let před
Odpověď  vedator

hm, hm, taky dobrý 😉

Vojta
Vojta
10 let před
Odpověď  rhronza

Fotka astronauta mávajícího z průlezu Dragona 2 po úspěšném přistání by taky nebyla od věci.

Asdf
Asdf
10 let před
Odpověď  Vojta

Nebo fotka kolonizovaného Marsu 😉

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Pro vytvoření hesla prosím klikněte na odkaz, který Vám právě dorazil do Vaší E-mailové schránky.