Na středu chystáme mimořádný článek

Vezměte si hodně výrazný fix a v kalendáři si zakroužkujte středu 12. listopadu. V tento den by mělo dojít nejen ke kosmonautické události roku, ale dokonce k něčemu, co nemá v historii lidstva obdoby. Řeč je samozřejmě o přistání evropského pouzdra Philae na jádru komety 67P-Čurjumov/Gerasimenko. Na našem portálu jsme si plně vědomi unikátnosti celé situace a proto připravujeme speciální formu článku. Na dalších řádcích si můžete přečíst další detaily.

Všechny články, které vychází na našem blogu fungují na stejném principu – autor napíše článek, v naplánovaný čas jej zveřejní a pak se už do článku většinou nezasahuje. Výjimkou jsou samozřejmě opravy případných chyb, nebo doplnění zajímavých informací. Středeční článek ale bude vypadat jinak. Deset minut po začátku 12. listopadu vyjde na našem portálu relativně krátký článek věnovaný plánovanému průběhu dne.

To hlavní, co pro Vás ale chystáme je to, že tento článek budeme v průběhu dne aktualizovat. Jak poplynou minuty a hodiny, budeme do něj doplňovat nové a nové informace. U každé aktualizace bude navíc uveden i čas, kdy k úpravě došlo, takže čtenáři budou mít zajištěný informační servis po dobu celého dne. Stačí obnovit stránku a hned dostanete nové informace. Na aktualizacích článku se bude podílet hned několik autorů našeho blogu, kteří se budou snažit přinést co nejrychleji všechny aktuální informace a fotky.

Pokud můžete, vezměte si na středu dovolenou, nebo si alespoň zajistěte přístup k internetu. Historická chvíle se blíží a díky našemu středečnímu článku budete mít perfektní informační servis.

Zdroje obrázků:
http://www.esa.int/…/Once_upon_a_time_preparing_for_comet_landing_highlight_std.jpg

Print Friendly, PDF & Email

Kontaktujte autora: hlášení chyb, nepřesností, připomínky
Prosím čekejte...
Níže můžete zanechat svůj komentář.

18 komentářů ke článku “Na středu chystáme mimořádný článek”

 1. Dušan Oravec napsal:

  Dátum mám poznačený už dlhšiu dobu a kalendkalendár zosynchronizovaný so všetkými mobilnými zariadeniami. 🙂

 2. Miroslav Uhlíř napsal:

  Už kroužkuji v kalendáři!

 3. zdenek napsal:

  Výborně, těším se na tuhle událost a doufám že ji nezhatí nějaká fatal error a předem děkuji za vyčerpávající info.

 4. Martin Gembec Administrátor napsal:

  Dušane vím, že je to vaše záležitost a akce, ale nestálo by v tomto ojedinělém případě navázat jistou formu spolupráce s tím, že bych (některé) aktuality průběžně přebíral pro čtenáře astro.cz? Představoval bych si to tak, že bych nechal ve středu v 6:00 vydat článek se základními informacemi, co se dnes děje s tím, že jde o aktualizovanou reportáž, kterou připravuje kosmonautix.cz a astro.cz je pouze něco jako mediální partner.. (fungovali bychom něco jako mirror ne proto, že by kosmonautix neměl vydržet nápor, ale prostě proto, že se podle mě neměly na dvou portálech vydávat zprávy odděleně. Prostě ukázat, že v malé české kotlině umíme najít společnou řeč, když jde o mimořádnou událost.

  Ber to jen jako nápad k další diskuzi, které se nebráním. Pokud by to bylo z vaší strany pro vás schůdné, tak bych informoval kolegu(y) v týmu astro.cz, kteří by připadali v úvahu a třeba podobný přenos také chystají, že bych ten přenos rád řešil zrcadlením vašeho.

  Můžem to myslím zatím v klidu probrat. Toto by mělo být synchronizováno napříč internetem, jak na našich portálech tak na FB, jinými slovy raději na dvou místech, kam lidé chodí, totéž, než na dvou místech podobné věci pokaždé trochu jinak. Beztak bude vaše reportáž lepší. Navíc to bude více propagovat práci týmu kolem kosmonautix.cz

  Martin

  • Dušan Majer Administrátor napsal:

   Víš dobře z minulých let, že já se žádné spolupráci nebráním. Já jsem vždycky prosazoval spolupráci místo nějakého nesmyslného hraní si na vlastním písečku. Pokud tedy budete chtít z našeho „přenosu“ něco převzít klidně můžete. My zase v některé z aktualizací budeme informovat naše čtenáře o tom, že přenos jede i na astru.
   Nemám s tímhle formátem problém – pokud se nám něco zalíbí z přenosu na astro.cz, tak to použijeme. Stejně tak pokud se Tvým kolegům zalíbí něco z našeho článku, tak ať to klidně použijí. Ostatně oběma nám jde o to dostat informace k co nejvíc lidem. Pokud bys potřeboval dořešit nějaké bližší detaily, ozvi se mi na [email protected].

   • Martin Gembec Administrátor napsal:

    Super, ono nebude problém se domluvit. Kdybych nebyl svého času tolik angažován podílet se na tvorbě obsahu portálu ČAS, asi bych byl dnes jedním z vás, pokud jde o tým, který se věnuje novinkám z kosmonautiky. Dnes jsem ale rád, že v týmu nemusím být, protože vy to děláte lépe, než bych asi zvládal já a tak máme zase volnější ruce a mohu se víc věnovat popularizaci v těch oblastech, které jsou mimo kosmonautiku.

   • Dušan Majer Administrátor napsal:

    Pokud bys někdy měl zájem, stačí se ozvat, dveře u nás budeš mít vždycky otevřené. To, že bys nedělal tak dobré články jako my, tak tomu opravdu nevěřím, to je jen Tvoje přehnaná skromnost. 😉

 5. Aleš Hrdina napsal:

  Dobrý den,
  existuje nějaká aplikace do mobilu s Androidem, která by zajišťovala aby se tento avizovaný článek na webu zobrazoval „nějak automaticky“ na mém mobilu? Děkuji za info
  Aleš

Zanechte komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit.