Vezměte si hodně výrazný fix a v kalendáři si zakroužkujte středu 12. listopadu. V tento den by mělo dojít nejen ke kosmonautické události roku, ale dokonce k něčemu, co nemá v historii lidstva obdoby. Řeč je samozřejmě o přistání evropského pouzdra Philae na jádru komety 67P-Čurjumov/Gerasimenko. Na našem portálu jsme si plně vědomi unikátnosti celé situace a proto připravujeme speciální formu článku. Na dalších řádcích si můžete přečíst další detaily.
Všechny články, které vychází na našem blogu fungují na stejném principu – autor napíše článek, v naplánovaný čas jej zveřejní a pak se už do článku většinou nezasahuje. Výjimkou jsou samozřejmě opravy případných chyb, nebo doplnění zajímavých informací. Středeční článek ale bude vypadat jinak. Deset minut po začátku 12. listopadu vyjde na našem portálu relativně krátký článek věnovaný plánovanému průběhu dne.
To hlavní, co pro Vás ale chystáme je to, že tento článek budeme v průběhu dne aktualizovat. Jak poplynou minuty a hodiny, budeme do něj doplňovat nové a nové informace. U každé aktualizace bude navíc uveden i čas, kdy k úpravě došlo, takže čtenáři budou mít zajištěný informační servis po dobu celého dne. Stačí obnovit stránku a hned dostanete nové informace. Na aktualizacích článku se bude podílet hned několik autorů našeho blogu, kteří se budou snažit přinést co nejrychleji všechny aktuální informace a fotky.
Pokud můžete, vezměte si na středu dovolenou, nebo si alespoň zajistěte přístup k internetu. Historická chvíle se blíží a díky našemu středečnímu článku budete mít perfektní informační servis.
Zdroje obrázků:
http://www.esa.int/…/Once_upon_a_time_preparing_for_comet_landing_highlight_std.jpg
Dobrý den,
existuje nějaká aplikace do mobilu s Androidem, která by zajišťovala aby se tento avizovaný článek na webu zobrazoval „nějak automaticky“ na mém mobilu? Děkuji za info
Aleš
Hezký den, bohužel o takové aplikaci nevím. je potřeba stránku manuálně refreshnout. Zda-li to umí nějaký program pro Android, to nevím, ačkoliv sám mám mobil s tímto systémem.
Nevadí,protože stejně koukám na tyto stránky téměř „každou chvilku“ 🙂
Těším se moooc.
Těší nás Váš zájem a středy se už nemohu dočkat. 😉
Třeba nasměrovat nějakou RSS čtečku na https://kosmonautix.cz/feed/ a vhodně si nastavit interval kontrol?
Snad jedině tak, ale moc s tím nepomůžu, protože RSS nevyužívám.
Snažil jsme se najít řešení pro Váš problém a možná se mi to podařilo. Našel jsem plugin pro WordPress, u kterého se dá nastavit, po jakém čase se bude stránka automaticky refreshovat. Nyní jsem si to vyzkoušel a funguje to. Předpokládám, že u „online přenosu“ nastavíme refresh rate asi kolem minuty.
Doufáme, že tato malá novinka zpříjemní našim čtenářům tuto mimořádnou událost.
Dušane vím, že je to vaše záležitost a akce, ale nestálo by v tomto ojedinělém případě navázat jistou formu spolupráce s tím, že bych (některé) aktuality průběžně přebíral pro čtenáře astro.cz? Představoval bych si to tak, že bych nechal ve středu v 6:00 vydat článek se základními informacemi, co se dnes děje s tím, že jde o aktualizovanou reportáž, kterou připravuje kosmonautix.cz a astro.cz je pouze něco jako mediální partner.. (fungovali bychom něco jako mirror ne proto, že by kosmonautix neměl vydržet nápor, ale prostě proto, že se podle mě neměly na dvou portálech vydávat zprávy odděleně. Prostě ukázat, že v malé české kotlině umíme najít společnou řeč, když jde o mimořádnou událost.
Ber to jen jako nápad k další diskuzi, které se nebráním. Pokud by to bylo z vaší strany pro vás schůdné, tak bych informoval kolegu(y) v týmu astro.cz, kteří by připadali v úvahu a třeba podobný přenos také chystají, že bych ten přenos rád řešil zrcadlením vašeho.
Můžem to myslím zatím v klidu probrat. Toto by mělo být synchronizováno napříč internetem, jak na našich portálech tak na FB, jinými slovy raději na dvou místech, kam lidé chodí, totéž, než na dvou místech podobné věci pokaždé trochu jinak. Beztak bude vaše reportáž lepší. Navíc to bude více propagovat práci týmu kolem kosmonautix.cz
Martin
Víš dobře z minulých let, že já se žádné spolupráci nebráním. Já jsem vždycky prosazoval spolupráci místo nějakého nesmyslného hraní si na vlastním písečku. Pokud tedy budete chtít z našeho „přenosu“ něco převzít klidně můžete. My zase v některé z aktualizací budeme informovat naše čtenáře o tom, že přenos jede i na astru.
Nemám s tímhle formátem problém – pokud se nám něco zalíbí z přenosu na astro.cz, tak to použijeme. Stejně tak pokud se Tvým kolegům zalíbí něco z našeho článku, tak ať to klidně použijí. Ostatně oběma nám jde o to dostat informace k co nejvíc lidem. Pokud bys potřeboval dořešit nějaké bližší detaily, ozvi se mi na [email protected].
Super, ono nebude problém se domluvit. Kdybych nebyl svého času tolik angažován podílet se na tvorbě obsahu portálu ČAS, asi bych byl dnes jedním z vás, pokud jde o tým, který se věnuje novinkám z kosmonautiky. Dnes jsem ale rád, že v týmu nemusím být, protože vy to děláte lépe, než bych asi zvládal já a tak máme zase volnější ruce a mohu se víc věnovat popularizaci v těch oblastech, které jsou mimo kosmonautiku.
Pokud bys někdy měl zájem, stačí se ozvat, dveře u nás budeš mít vždycky otevřené. To, že bys nedělal tak dobré články jako my, tak tomu opravdu nevěřím, to je jen Tvoje přehnaná skromnost. 😉
Výborně, těším se na tuhle událost a doufám že ji nezhatí nějaká fatal error a předem děkuji za vyčerpávající info.
Také doufám, že se celá doposud velmi úspěšná mise dočká úspěšného finále. Těšíme se na to, jak budeme čtenáře informovat. Už tento krátký článek měl u čtenářů velký ohlas, což je skvělým příslibem středečních událostí.
Už kroužkuji v kalendáři!
Dátum mám poznačený už dlhšiu dobu a kalendkalendár zosynchronizovaný so všetkými mobilnými zariadeniami. 🙂
obrazok v uvode je genialny 🙂
Ano, jsem milovníkem animované série Once upon a time, který vydává ESA k misi Rosetta. Tohle tam sedlo úplně dokonale. 🙂
ESA moc PR nedává, ale u Rosetty a specielně série Once upon a time se člověk skvěle baví.