Mise SpaceX CRS-13 skončila. Dragon po měsíci ve vesmíru úspěšně přistál do Pacifiku. Šlo o druhou misi, na které letěl jednou použitý Dragon.
13. ledna 16:45
Dlouhý pochod 10
Čína provedla úspěšný test oddělení aerodynamického krytu užitečného zatížení pro raketu Dlouhý pochod 10. Test hodnotil design krytů, strukturu připojení, plán oddělení a maximální dostupnou obálku. Všechny testované parametry splňovaly jejich konstrukční požadavky.
Proč má Dragon vždy jinou hmotnost, kterou odváží z ISS? Přijde mi logické, ze čím více toho přivezu zpět, tím lépe. Vuc se toho dá prozkoumat a tudíž se dozvědět. A Dragon má nějakou horní mez, tak proč ho vždycky nenaplní“až po okraj“?
Protože to není potřeba. Odváží se až hotové experimenty. K čemu by bylo odvézt ze stanice experiment hotový jen z poloviny jen proto, aby se plně využila kapacita lodi? Já taky nejezdím autem nacpaným lidmi a nákladem po střechu, vezu jen tolik, kolik aktuálně potřebuju, ne tolik, kolik moje auto zvládne. 🙂
Ale mohly by se odvézt trička astronautů, jejich osobní věci, které by se mohly dát rodinám či rozprodat… 🙂
Použitý textil je odpad – už jen kvůli hygieně. Na zemi se určitě vrací i propagační věci – od Thomase Pesqueta si pamatuju semínka, která letěla na ISS a pak je zasadili školáci v Kanadě. Ale zpocené oblečení … no nevím. 🙂
V autě by to dalo větší spotřebu, ale tady je to zadarmo 🙂