sociální sítě

Přímé přenosy

    krátké zprávy

    Gateway, Artemis IV a V

    Sněmovna reprezentantů dnes schválila zákon o federálním rozpočtu na letošní fiskální rok 2025 v jeho senátní verzi, tedy včetně všech peněz pro NASA, které navrhl Ted Cruz. Nyní zákon půjde do Bílého domu k zítřejšímu Trumpovu podpisu.

    Latitude

    Francouzský startup Latitude, který vyvíjí nosnou raketu Zephyr, podepsal smlouvy o expanzi do větších výrobních prostorů. Společnost doufá, že v příštím roce provede první start z Francouzské Guyany.

    O3b mPower

    Společnost Boeing dodala společnosti SES další dva širokopásmové družice O3b mPower s hardwarovými opravami. Družice nesou přepracované energetické moduly, které mají řešit elektrické problémy, které se vyskytly u prvních šesti družic.

    Atomic-6

    Startup Atomic-6, který se zabývá kompozitními materiály, uzavřel s americkými vesmírnými silami dohodu v hodnotě 2 milionů dolarů na vybudování svého solárního pole pro vojenské družicové aplikace.

    LeoLabs

    Společnost LeoLabs, kalifornský provozovatel pozemních radarů pro sledování objektů na nízké oběžné dráze Země, získala v rámci amerického vojenského programu financování ve výši 4 milionů dolarů na modernizaci svého mobilního sledovacího radaru.

    Skynopy

    Francouzská kosmická agentura přispěla do kola financování ve výši téměř 18 milionů dolarů pro místní startup Skynopy, čímž podpořila úsilí o rychlý rozvoj sítě pozemních stanic.

    NOAA

    Ministerstvo obchodu zveřejnilo 30. června dlouho odkládaný dokument Kongresu s odůvodněním návrhu rozpočtu Národního úřadu pro oceán a atmosféru na fiskální rok 2026. Dokument poskytuje více podrobností o návrhu rozpočtu. Ministerstvo obchodu navrhuje ukončit financování programu koordinace vesmírného provozu.

    Naše podcasty

    Doporučujeme

    Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

    Poděkování

    Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

    Zkoušky nových krytů pro Falcony

    Nevíme, jak vypadají, protože jsme ještě neviděli žádnou jejich fotku, ani nevíme, čím se liší od současné verze, protože o nich nejsou k dispozici žádné informace. O čem je řeč? O nových aerodynamických krytech pro rakety Falcon. Portál sanduskyregister.com přinesl informaci o tom, že tyto nové kryty již existují a dokonce prochází testováním. Na základně Plum Brook, která patří NASA už proběhlo hned několik různých zkoušek – jmenován byl separační test obou polovin krytu ve vakuové komoře, nebo akustické zkoušky, které sledovaly, jak bude kryt reagovat na pekelný hluk při startu.

    Na výše vloženém videu si můžete prohlédnout, jak vypadala separační zkouška u aktuálně používaného typu krytů. Testy však zatím nejsou u konce a mají pokračovat až do února 2018. Kryt například ještě čekají vibrační testy, které mají ověřit, zda si dokáže poradit s chvěním, které raketa generuje při startu. Dá se předpokládat, že k nasazení nových krytů dojde na finální verzi rakety Falcon 9, která je označována jako Block 5 a která má začít létat na jaře příštího roku. Pokud se v budoucnu objeví bližší informace, budeme Vás o nich rádi informovat.

    Zdroje informací:
    http://forum.kosmonautix.cz/
    http://www.sanduskyregister.com/

    Zdroje obrázků:
    https://forum.nasaspaceflight.com/…dlattach;topic=31934.0;attach=518884;image

    Štítky:

    Hodnocení:

    0 / 5. Počet hlasů: 0

    Sdílejte tento článek:

    Další podobné články:

    Komentáře:

    Odběr komentářů
    Upozornit
    6 Komentáře
    Nejstarší
    Nejnovější Nejvíce hodnocený
    Inline Feedbacks
    Zobrazit všechny komentáře
    Vlada
    Vlada
    7 let před

    Jsou informace proc SpaceX vyviji nove kryty?

    Vlastimil Pospíchal
    Vlastimil Pospíchal
    7 let před
    Odpověď  Vlada

    Myslím si, že hlavními důvody bude zlevnění a znovupoužitelnost.

    Malky
    Malky
    7 let před
    Odpověď  Vlada

    Sázím na znovupoužitelnost. Provedly pár testů – víceméně neúspěšných – a přišli na to, co je potřeba změnit, vylepšit, přidat… a teď to testují a zavádějí do produkce. Vážně doufám, že se brzy dočkáme znovupoužitelných krytů 🙂

    zmrzlý musch
    zmrzlý musch
    7 let před

    Zase se bude na co těšit. Jen si myslím, že změny nebudou zvnějšku patrný, neb kryty už jsou jednou aerodynamicky optimalizovaný.

    A hádám, že úpravy se budou týkat přistání. Což by ovšem předpokládalo, že to už maj zvládnutý (a potřebný změny implementovaný), což není pravda.

    Změna výrobního procesu k jeho tolikrát omílanýmu urychlení, tu taky jako diváci těžko oceníme.

    3,14ranha
    3,14ranha
    7 let před
    Odpověď  zmrzlý musch

    Teoreticky by mohly být větší, protože jinak hrozí že u některých nákladů pro Falcon Heavy nebude limitem nosnost, ale nedostatek prostoru uvnitř krytů.

    Ale to by se tím asi pochlubili rovnou

    Samo
    Samo
    7 let před
    Odpověď  3,14ranha

    Kryt naozaj o pár cm väčší je..

    Děkujeme za registraci! 

    Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

    Děkujeme za registraci! 

    Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.