sociální sítě

Přímé přenosy

PSLV-XL (Proba-3)
00
DNY
:
00
HOD
:
00
MIN
:
00
SEK

krátké zprávy

Dlouhý pochod 10

Čína provedla úspěšný test oddělení aerodynamického krytu užitečného zatížení pro raketu Dlouhý pochod 10. Test hodnotil design krytů, strukturu připojení, plán oddělení a maximální dostupnou obálku. Všechny testované parametry splňovaly jejich konstrukční požadavky.

LM 400

Společnost Lockheed Martin 19. listopadu oznámila, že její nová družicová platforma střední velikosti LM 400 bude mít svou orbitální premiéru příští rok na palubě rakety Firefly Aerospace.

Teledyne Space Imaging

Společnosti Teledyne Space Imaging a Satlantis oznámily partnerství na Space Tech Expo Europe. Jedná se o vývoj elektroniky senzoru pro pozorování Země a planetární průzkum. Satlantis vyvine Front-end Electronics (FEE) pro vyvíjený detektor CIS125 TDI Teledyne.

Iceye

Společnost Lockheed Martin začala spolupracovat s konsorciem vedeným společností Iceye, finskou společností provádějící pozorování Země, která se specializuje na družice pro radarové zobrazování. Společnosti pracují na vývoji technologií rozpoznávání cílů s umělou inteligencí pro finskou armádu.

Chance Saltzman

Generál Chance Saltzman, velitel vesmírných operací U.S. Space Force, navštívil Starbase v Boca Chica během šestého zkušebního letu rakety SH/SS. Saltzman byl pozván SpaceX, aby sledoval zkušební let a zúčastnil se dvoudenního hodnocení programu.

Space ISAC

Středisko pro sdílení a analýzu vesmírných informací (Space ISAC) otevřelo své první mezinárodní operační středisko v Austrálii. Expanze přichází v době rostoucích obav o zranitelnosti kybernetické bezpečnosti v orbitálních systémech.

Boost!

ESA 19. listopadu oznámila, že prodlužuje smlouvy se společnostmi HyImpulse, Isar Aerospace, Orbex a Rocket Factory Augsburg (RFA) v celkové hodnotě 44,22 milionů eur prostřednictvím svého programu „Boost!“, který má pomoc při integrovaném testování nosných raket

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

VIDEO: Virtuální 360° prohlídka ISS

Uživatel YouTube s nickem Scott Manley vytvořil krásné 360° video, ve kterém si můžete prohlédnout exteriéry ISS. Pro vizualizaci je použit program Space Engine a model ISS byl vytvořen uživatelem Harbinger, který použil originální modely od NASA. Tento nový formát videa vám umožňuje rozhlížet se během přehrávání do stran. Pokud jste zrovna na počítači, tak použijte klávesy W,S,A,D nebo šipky v levém horním rohu. Pokud používáte smartphone nebo tablet, tak vám k rozhlížení stačí naklánět display. Pro lepší zážitek si pusťte video v co nejvyšším rozlišení, zvláště u 360° videí to dělá veliké rozdíly v kvalitě.

Všiměte si, že na konci modulu S6 Truss (přímo pod vámi v čase zhruba 1:45) je umístěn model astronauta. To vám dá představu o tom, jak je stanice obrovská. Na tomto modelu je také již přítomna ruská vědecká laboratoř Nauka, která by měla startovat podle aktuálních plánů až ke konci roku 2017. Nákladový model Leonardo je zde pořád připevněn k uzlu Unity, ale v realitě již byl přesunut na uzel Tranquility, hned vedle slavné Cupoly.

Zdroje informací:
https://www.youtube.com/

Zdroje obrázků:
http://www.blogcdn.com/…/iss-tenth-anniversary-11-02-2010.jpg

Rubrika:

Štítky:

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Amper
Amper
8 let před

Myslim ze toddle video by mohlo jit prehravat pomoci VR chudeho muze alias Google Cardboard (at uz pouvodni papirovou nebo nejakou vylepsenou plastovou verzi)

slappy
8 let před

Jůů to je pěkný! : ) 360° video jsem sledoval poprvé..Teď chci ale takové vidět s reálnými záběry skutečné stanice : DD

Vojta
Vojta
8 let před

Parádní! Jen můj notebook to v plném rozlišení moc nezvládal. Na androidím telefonu to zase v prohlížeči (Chrome) fungovalo špatně (deformovaný obraz bez možnosti otáčení) a v YouTube aplikaci se to sice zobrazovalo správně, ale nebralo mi to data z akcelerometru (otáčet se šlo jen pomocí šmudlání prstem). Je na to potřeba nějaký zvláštní doplněk nebo jiná aplikace?
Jinak mě nepřestává fascinovat subtilní konstrukce solárních panelů. Jaké zrychlení na ně působí, když se stanice otáčí nebo se posouvá na jinou dráhu?

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.