sociální sítě

Přímé přenosy

krátké zprávy

Iceye

Finský provozovatel konstelace pátracích a záchranných satelitů (SAR) Iceye a japonská letecká a obranná společnost IHI Corporation nedávno podepsaly dohodu o vývoji konstelace družic pro pozorování Země z bezpečnostních, civilních a komerčních účelů.

ESA

Členské státy Evropské kosmické agentury se chystají rozhodnout o rozpočtu agentury na příští tři roky a všechny zraky se upírají na to, kolik Německo nabídne na podporu ambiciózní série programů.

U.S. Space Force

Americké vesmírné síly se blíží dokončení strategického plánu, který zmapuje, co musí služba v příštích 15 letech postavit, nakoupit a nasadit do provozu, v rámci příprav na budoucnost kde bude oběžná dráha považována za spornou vojenskou doménu.

Kymeta

Společnost Kymeta pracuje na technologii konformní antény, která by mohla být integrována do těla raket Shockwave vyvíjených společností iRocket. Umožní tak propojení na více oběžných drahách, které bude podle nich zásadní pro americkou síť protiraketových raket Golden Dome.

Revolv Space

Italsko-nizozemská společnost Revolv Space má svého prvního zákazníka pro svou novou generaci pohonných jednotek solárních panelů (SADA) pro středně velké platformy a konstelace, produkt je známý jako MARA.

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

ŽIVĚ A ČESKY: Falcon vynáší dvě polární komunikační družice

Falcon 9 čeká zítra brzy ráno start s dvojicí družic ASBM, které mají zajišťovat duální (vojenskou i civilní) komunikaci pro oblasti s vysokou zeměpisnou šířkou. Z tohoto důvodu poletí na specifickou oběžnou dráhu, které se vyznačuje výraznou protáhlostí a také velkým sklonem dráhy vůči rovníku. Takové dráze se říká Molnija podle sovětských družic, které ji jako první využívaly. A ani v tomto případě nebude chybět pokus o přistání prvního stupně na mořské plošině. Pokud Vás od sledování našeho přímého přenosu neodradí start ve 4:02 našeho času, moc rádi Vás uvidíme! Pro Vás ostatní bude připraven záznam přenosu.

Závěrečný přehled:

  • Čas a datum startu: 12. srpna ve 4:02 SELČ
  • Startovní okno: Neupřesněno
  • Místo startu: Rampa SLC-4E, Vandenberg Space Force Base, Kalifornie
  • Raketa: Falcon 9 Block 5 (první stupeň B1061.22)
  • Primární náklad: 2 komunikační družice ASBM
  • Hmotnost nákladu: cca 7 200 kilogramů
  • Pracovní oběžná dráha: 8 089 km × 43 509 km (sklon 63,4°)
  • První stupeň: První stupeň se pokusí o přistání na mořské plošině OCISLY, která bude čekat v Tichém oceánu

Náš přenos spustíme zhruba 15 minut před startem, tedy okolo 03:45 SELČ. Pokud máte zájem zapojit se do chatu, klikněte na název videa v levém horním rohu, čímž se dostanete na YouTube stránku tohoto přenosu.

Zdroje informací:
https://www.elonx.cz/
https://nextspaceflight.com/
https://www.facebook.com/

Zdroje obrázků:
https://www.elonx.cz/…/Arctic-Satellite-Broadband-Mission-3-HiRes_NG.jpg

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Pro vytvoření hesla prosím klikněte na odkaz, který Vám právě dorazil do Vaší E-mailové schránky.