sociální sítě

Přímé přenosy

Sojuz-2.1a (Bion-M 2)
00
DNY
:
00
HOD
:
00
MIN
:
00
SEK

krátké zprávy

Cambrian Works

Společnost Cambrian Works si vybrala společnost Astroscale US jako svého partnera pro 30denní studii NASA, jejímž cílem je vypracovat komplexní koncept provozu a implementační plán pro potenciální komerční misi ke zvýšení oběžné dráhy observatoře Neila Gehrelse Swifta.

SpaceX

Společnost SpaceX obvinila Virginii z vyloučení Starlinku z většiny státních dotací ve výši 613 milionů dolarů v rámci federálního programu širokopásmového připojení.

Telespazio Germany

Společnost Telespazio Germany 12. srpna oznámila plány na vylepšení své platformy pro řízení misí EASE-Rise o služby Digantara pro sledování vesmírné situace (SSA) a nástroje umělé inteligence Intella.

Geost

Společnost Rocket Lab USA 12. srpna oznámila, že dokončila akvizici společnosti Geost, amerického dodavatele elektrooptických a infračervených (EO/IR) senzorů používaných ve vojenských družicích. Hodnota akvizice dosahuje 275 milionů dolarů.

NASA

Vedoucí vědeckého ředitelství NASA uvedla, že agentura je i nadále rozhodnuta využívat malé družice k provádění různých vědeckých misí, ačkoli tyto plány čelí nejistému rozpočtu.

Northrop Grumman

Společnost Northrop Grumman oznámila, že nové radarové stanoviště v Západní Austrálii, vybudované v rámci třístranného partnerství mezi Spojenými státy, Spojeným královstvím a Austrálií, prokázalo, že dokáže sledovat objekty na geostacionární oběžné dráze Země.

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

Druhý Vulcan je na kosmodromu

Šéf společnosti United Launch Alliance, Tory Bruno, se na svém profilu na sociální síti X pochlubil krátkým videem a dvojicí fotografií, které mají společné téma – je na nich zachycen druhý letový exemplář prvního stupně rakety Vulcan, který na floridský kosmodrom dopravila loď z výrobního závodu v alabamském Decaturu. Druhá raketa Vulcan měla původně vynést premiérový miniraketoplán Dream Chaser, ale vzhledem k jeho zpoždění nakonec poletí jen s hmotnostní maketou nákladu. Provedením druhého certifikačního startu Vulcan splní požadavky na vynášení misí národní bezpečnosti a otevře si k nim cestu. Start druhé certifikační mise, pro kterou je dovezený stupeň určený, je zatím předběžně plánován na 16. září.

Druhý letový exemplář centrálního stupně rakety Vulcan.
Druhý letový exemplář centrálního stupně rakety Vulcan.
Zdroj: https://pbs.twimg.com/

Zdroje informací:
https://x.com/torybruno/
https://x.com/torybruno/

Zdroje obrázků:
https://pbs.twimg.com/media/GUKGkomW0AAjzhF?format=jpg&name=medium
https://pbs.twimg.com/media/GUKGko2WAAA7gYc?format=jpg&name=medium

Štítky:

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.