sociální sítě

Přímé přenosy

GSLV MkII (NISAR)
00
DNY
:
00
HOD
:
00
MIN
:
00
SEK

krátké zprávy

Josef Aschbacher

Josef Aschbacher 13. května při slyšení před výborem Evropského parlamentu prohlásil, že je „zázrak“, že Evropa dosáhla vedoucí role v některých vesmírných oblastech, jako je pozorování Země a navigace, vzhledem k tomu, že její výdaje na vesmír značně zaostávají za Spojenými státy a Čínou.

Artemis Accords

Norská ministryně obchodu a průmyslu Cecilie Myrsethová podepsala Artemis Accords během akce v sídle Norské kosmické agentury v Oslu, které se zúčastnil šéf agentury a chargé d’affaires velvyslanectví USA v Oslu.

Solestial

Startup Solestial, který se zabývá solární energií získal v rámci financování série A 17 milionů dolarů na rozšíření výroby křemíkových fotovoltaických panelů pro vesmírné aplikace.

OneWeb

Společnost Ramon.Space, specialista na vesmírné výpočty, 14. května oznámila dohodu o dodávce systémů digitálních komunikačních kanálů pro nejméně 70 připravovaných družic OneWeb, což pomůže s přechodem konstelace na softwarově definovanou síť, kterou lze aktualizovat na oběžné dráze.

Zeno Power

Zeno Power, startup financovaný rizikovým kapitálem, který vyvíjí jaderné baterie pro extrémní prostředí, 14. května oznámil, že získal 50 milionů dolarů v rámci financování série B na urychlení své práce v oblasti vesmírných a podvodních energetických systémů.

Arabsat

Saúdskoarabský geostacionární operátor Arabsat podepsal 14. května dohodu o poskytnutí širokopásmové kapacity z navrhované konstelace na nízké oběžné dráze Země se společností Telesat.

Varda Space Industries

Společnost Varda Space Industries oznámila, že 13. května úspěšně přistála její návratová kapsle W-3 v Jižní Austrálii, čímž dokončila svou třetí misi. Mise W-3 se zaměřila na shromažďování dat pro vojenský hypersonický výzkum.

Aspera

NASA 14. května oznámila, že společnosti Rocket Lab zadala zakázku na vynesení mise Aspera raketou Electron. Start je naplánován nejdříve na první čtvrtletí roku 2026 ze startovacího komplexu 1 společnosti na Novém Zélandu.

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

Inkubátor pro kosmické technologie ESA BIC Czech Republic hledá inovativní startupy. Může podpořit i vás

Podnikatelský inkubátor Evropské kosmické agentury ESA BIC Czech Republic opět podpoří startupy, které pracují s kosmickými technologiemi. Začínající podnikatelé získají 50 tisíc EUR a další podporu pro rozvoj svých nápadů. Hlásit se mohou do 22. září a mají tak možnost zapojit se do podpůrného programu, který jim poskytne příhodné prostředí k rozvoji a otevře dveře mnohým příležitostem.

Inkubátor ESA BIC Czech Republic spravovaný agenturou CzechInvest podporuje projekty, které využívají kosmické technologie a družicová data nebo zavádějí nové inovativní technologie pro kosmický trh. Každý rok vybírá inkubátor inovativní startupy, které získají podporu v podobě financí na své podnikání, mentoringu, technického poradenství i zázemí kanceláří, dílen a laboratoří. ESA BIC pracuje na zviditelnění inkubovaných startupů a otevírá jim dveře k zajímavým kontaktům a dalším investicím.

CzechInvest logo
Zdroj: https://czechinvest.org/

Od roku 2016, kdy inkubátor začal působit v České republice, vybral již 51 startupů, z nichž některým pomohl zhmotnit jejich nápad a vyvinout první prototyp, jiné podpořil na cestě ke vstupu na trh. Jejich aktivity nacházejí uplatnění v oblastech tak rozmanitých jako je kosmický průmysl, zemědělství, městské plánování, umění, letectví, rybolov nebo turismus. Inkubovaným startupům se daří dosahovat jejich podnikatelských cílů a inkubace v ESA BIC pro ně bývá cestou k dalším, často mezinárodním investicím. Mezi největšími úspěchy inkubovaných startupů nelze opomenout například Groundcom. Ten se z pouhého nápadu proměnil v úspěšně fungující podnik, kterému se podařilo podepsat kontrakt na obsluhu připravované konstelace 400 družic s firmou, jež vyvíjí družice třeba i pro americké letectvo. Zároveň služeb a programu tohoto inkubátoru využívají neméně úspěšné a perspektivní startupy typu Spacemanic, který v současné době hraje klíčovou roli v produkci velkého množství družic, vznikajících v českém kosmickém průmyslu.

Pracujete také na vlastním projektu za využití kosmických technologií a chcete své aktivity posunout o úroveň výš? Právě teď máte příležitost. Nadcházející uzávěrka přihlášek do inkubátoru je stanovena na 22. září 2023. Zajímá vás, jak inkubátor funguje a jak se přihlásit? Přihlaste se na individuální konzultaci, na které se seznámíte s průběhem inkubace a jejími podmínkami a dostanete užitečné tipy k vyplňování přihlášek. Více informací o inkubátoru ESA BIC Czech Republic je k dispozici na www.esa-bic.cz. Co ESA BIC nabízí?

  • Finanční podpora: 50 000 EUR na váš výzkum a vývoj
  • Inkubace na míru: Až 2 roky cílené inkubace
  • Poradenství a odborné znalosti: Odborný mentoring v oblasti podnikání i technologií
  • Networking a příležitosti: Značka ESA otevírá dveře k dalším investicím a možnostem navazování kontaktů
  • Globální působení: Exkluzivní přístup k mezinárodním akcím, investorům a startupům

Zdroje informací:
ESA BIC

Zdroje obrázků:
ESA BIC
https://storage.googleapis.com/businessinfo_cz/…/dfdb1a71-czechinvest_cover_logo.png

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.