sociální sítě

Přímé přenosy

krátké zprávy

Blue Origin

Společnost Blue Origin zveřejnila nové podrobnosti o vývoji cislunární transportní kosmické lodi, která bude přepravovat palivo z oběžné dráhy Země na oběžnou dráhu Měsíce pro přistávací modul Blue Moon Mk2.

Starfish Space

Společnost Starfish Space, která se zabývá servisem družic, je připravena vypustit svou druhou misi, která se pokusí o spojení s jinou družicí. Družice Otter Pup 2 je připravena ke startu v rámci mise SpaceX Transporter-14.

Kuva Space

Startup Kuva Space zabývající se hyperspektrálním snímkováním rozšiřuje své zaměření na povědomí o námořní oblasti a v červnu se připravuje na vypuštění své druhé družice Hyperfield-1B.

NRO

Národní průzkumný úřad soukromě varoval své poskytovatele komerčních družicových snímků před možnými škrty ve financování, které by mohly až o třetinu snížit dříve plánovaný rozpočet na komerční snímky ve výši 450 milionů dolarů pro nadcházející fiskální rok.

SatixFy

Kanadská společnost MDA Space zvýšila svou nabídku za koupi společnosti SatixFy o 43 % poté co SatixFy obdržela konkurenční nabídku. Celková hodnota transakce se zvýšila na přibližně 356 milionů amerických dolarů. SatixFy je izraelská společnost zabývající se výrobou družicových čipů.

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

Nafukovací štít čekají zkoušky

LOFTID: experimentální velký nafukovací tepelný štít

Technologický demonstrátor LOFTID (Low-Earth Orbit Flight Test of an Inflatable Decelerator) by měl na podzim letošního roku startovat společně s družicí JPSS-2, kterou připravuje agentura NOAA. Poté co se LOFTID sveze jakožto sekundární náklad na nosné raketě Atlas V od firmy United Launch Alliance, dojde k jeho oddělení, interní systémy zajistí nafouknutí flexibilních částí a technologický demonstrátor zamíří z nízké oběžné dráhy zpět do zemské atmosféry. Jeho úkolem je totiž prokázat, jak dokáže nafukovací tepelný štít zpomalit vracející se těleso a také, jak jej dokáže ochránit před žárem při průchodu atmosférou.

Celé zařízení LOFTID se skládá z několika dílů. Přední segment zajišťuje propojení samotného nafukovacího štítu se systémem, který obstará jeho nafouknutí. Střední část obsahuje rozhraní pro spojení s raketou, ale také nejrůznější elektroniku – řídící, datové a s energií hospodařící systémy. Zadní segment zase obsahuje odhoditelná záznamová zařízení, kamery, ale i padákový systém. Všechny části již byly sestaveny, spojeny a připraveny na závěrečné environmentální zkoušky, ke kterým dojde na Langley Research Center v Hamptonu ve Virginii. Tady proběhnou testy kompletního systému, které ověří, že je LOFTID připraven k letu. Následně bude přepraven na Goddardovo středisko v maryladském Greenbeltu, kde jej čekají závěrečné schvalovací zkoušky před odesláním na Vandenbergovu základnu v Kalifornii, odkud má startovat.

Přeloženo z:
https://www.nasa.gov/

Zdroje obrázků:
https://mk0spaceflightnoa02a.kinstacdn.com/wp-content/uploads/2019/05/loftid_wearth.jpg

Štítky:

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
kefrazo
kefrazo
3 let před

Velice zajímavá technologie, ale záleží na tom kolik dodatečného nákladu zvládne na zem dostat. Je mi jasné, že se dá navrhnout podle potřeby, ale nevíte někdo např. kolik by zvládnul tento LOFTID? nebo nějaký teoretický limit?
Děkuju

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.